Riaditeľ Spojenej školy svätej Uršule v Bratislave Alexander Jakubčo hovorí, že žijeme v dobe, kedy zažívame krízu hodnôt. A práve prinavráteniu hodnôt sa podľa neho snaží nielen spomenutá škola, ale aj ostatné cirkevné školy. „Ja si myslím, že je veľmi veľký zážitok pre dnešného mladého človeka vidieť rehoľnú sestru, ktorá slúži pre iných, dotknúť sa jej, rozprávať sa s ňou a spoločne s ňou prežívať aj modlitby, svedectvo Ježiša. Čiže to je unikátna príležitosť pre rodičov, ktorí chcú žiť vo svete kresťana.“
Spojená škola svätej Uršule si pripravila na deň otvorených dverí okrem tradičnej prezentácie školy aj hru Pevnosť Uršuľa. „Aby deň otvorených dverí nebol len takým časom, kedy si môžu pozrieť priestory, prípadne si vypočuť nejakú prezentáciu, aby mali možnosť zažiť atmosféru školy, stretnúť sa so žiakmi, s učiteľmi a aby mohli sa tak aj aktívne zapojiť a prípadne si otestovať svoje nejaké vedomosti,” hovorí zástupkyňa riaditeľa Lucia Múčková.
Študent Pavol, ktorý je v siedmom ročníku osemročného gymnázia, hovorí, že si na cirkevnej škole okrem osobnostného rozvoja najviac váži vzťahy. „Učitelia sú k nám takí vľúdnejší a že sa s nimi môžeme vlastne porozprávať aj o niečom, čo cítime napríklad, hoci aj o viere,” povedal. Maturantka Tereza dodáva, že cirkevná škola im ponúka bohatý duchovný program a na škole svätej Uršule ťažia aj z toho, že sú v celosvetovej sieti uršulínskych škôl.
Rodičia, ktorí majú záujem v Bratislave dať svoje dieťa na cirkevnú školu, majú v hlavnom meste na výber aj z ďalších škôl
Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor.
Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.