Slovensko sa na ceste obnovenia slovanstva dostáva do popredia. Slavica vydala unikátnu knihu o histórii slovanstva

Nitra, 6. augusta 2017 (HSP/Foto: Slavica a ER)

 

Aj dnes sa ešte porozprávame o slovanstve, o našich tradíciách, zvykoch a kultúre, ale hlavne o slovanskej histórii – tisíce razy preškrtanej, prekrútenej, umučenej, znásilnenej a zatracovanej – ale predsa existovala a bola iná, ako sa to v súčasnosti prezentuje…

Hovorili sme o činnosti nitrianskeho slovanského občianskeho združenia Slavica. Jednou z foriem jeho činnosti je aj vydávanie kníh, brožúr, analýz o histórii slovanstva, o našej kultúre, tradíciách a zvykoch. Slavica vydala niekoľko veľmi zaujímavých publikácií. Pred niekoľkými dňami svetlo sveta uvidelo aj ďalšie jej dielo o starodávnej a preto fakticky neznámej histórii slovanstva. Slavica predstavila čitateľom preklad do slovenčiny vzácneho diela známeho ruského autora Svetozara „Bystvor: bytie a tvorba Slavianov a Árijov“.

Ilustračné foto

Predseda Slavice Miloš Zverina a tajomníčka združenia Alena Zverinová nám porozprávali, ako sa pripravovala táto zaujímavá kniha. „V danej knihe autor skúma problémy domácej a svetovej minulosti z pozície našich predkov. Minulosť národov, ktoré žijú na Zemi, sa často stávala dôvodom pre spory a nezhody. V nich spravidla zvíťazil názor toho silnejšieho, ktorý sa neskôr transformoval na vedúcu historickú školu. V tomto vydaní autor jednoducho a presvedčivo prezentuje skutočný obraz udalostí minulosti, uvádza závažné dôkazy a očisťuje všeobecne známe chápania od klamstiev a zámen. Pritom vo fókuse štúdie autora sa nachádza rozvoj rusko-árijského spoločenstva, ktoré je tým  najstarším na Zemi, skúsenosti a ponaučenia ktorého sú neobyčajne dôležité pre nás v súčasnosti.“ Tak jednoducho a zrozumiteľne vydavatelia vysvetľujú, prečo uvidela svetlo sveta táto kniha a aký má obsah,“ vysvetľuje Alena Zverinová.

„Daná kniha je vývojom názorov autora na minulosť našich predkov, ktorí boli prezentovaní v iných jeho vydaniach. Posledné vydanie uzrelo svetlo sveta v r. 2003. Odvtedy uplynulo takmer 15 rokov. Za ten čas sa nahromadilo množstvo materiálov, ktoré, podľa autora,  potvrdili prezentované nim názory na našu minulosť. Sú však aj také, ktoré potreboval  opraviť alebo spresniť v nich jednotlivé momenty. Autor je presvedčený, že oficiálna historická veda pokračuje po ceste skresľovania a dokonca aj falzifikácie našej minulosti. Venuje sa histórii Slovanov – hlavne, Slovienov, Rusov a Árijov,“ dodáva Miloš Zverina.

„Autor knihy viac razy zdôrazňuje, že história slovanstva bola viac razy pozmenená, prekrútená a sfalšovaná. Keďže je to ruský autor, tak predsa trochu viac pozornosti udeľuje otázky minulosti súčasného obyvateľstva Ruska. Poukazuje na to, že v poslednom období sa stále ráznejšie prezentuje a vštepuje myšlienka, že v minulosti na území Ruska nežili Rusi a Árijovia, ale iné národy. V predslove to aj zdôrazňuje: „Vymýšľajú sa úplne neprirodzené etnické skupiny, ako napríklad: Fíno-Uhri a  Skifo-Sarmati, ktorých vyhlasujú za pôvodných obyvateľov, ktorí žili na území Ruska, zatiaľ čo naši predkovia sú podľa nich v Rusku iba prisťahovalci. Kým Fíni majú árijský pôvod a Uhri boli privezení našimi predkami z juhu z Dravidie a umiestnení na okrajoch svojej Vlasti, Skifovia sú bezpochyby potomkami Rusov a Árijov. Sarmati sú prisťahovalci z Perzie a Babylonu, svojho času vpadli do Ruskolane /Scifie/ a zničili ju, pozabíjali takmer všetkých Skifov,“ cituje Alena Zverinová.

„V danej publikácii autor analyzuje viaceré problémy domácej a svetovej minulosti, presne tak ako aj v predošlých svojich publikáciách, z pozícií našich predkov. Priznáva, že nemá za úlohu prezentovať tieto problémy v plnej hĺbke. Hovorí, že jeden človek to jednoducho nezvládne. Preto sústreďuje pozornosť na to hlavné. Veľkú pozornosť venuje „biblii“ Slovanov – „Velesovej knihe“. Táto kniha viac ako tisíc rokov sa utajovala, veľa razy sa ju snažili zničiť, pretože uvádza pravdu o histórii slovanstva, rozpráva o jednotlivých epizódach, významných vládcoch a veliteľoch, bitkách a budovaní miest. Táto kronika prezentuje tú pravdivú a neskreslenú históriu Slovanov, ktorú stáročia sa snažili vygumovať z celej histórie ľudstva,“ vysvetľuje Miloš Zverina.

„Samotný autor takto vysvetľuje prekrútenia a prepisovania histórie v priebehu tisíc rokov: „Minulosť ako udalosť má prirodzene skutočný charakter. V čase, kedy jej odraz (interpretácia) vo vede a literatúre vo veľkej miere závisí od interpréta a od  školy, ku ktorej patrí. Aj keď v súčasnosti sa oficiálna história považuje za vedu, mnohé jej interpretácie, prísnejšie povedané, nie sú vedecké. To isté môžeme povedať aj o samotnom pojme „história“. Svetová historická literatúra začiatku ХХI. storočia pozná veľa odlišných definícií predmetu „história“, existujú dokonca diametrálne protichodné (je približne 30 definícií predmetu „história“ ako vedy),“ cituje Alena Zverinová.

„Pochopiteľne, autor väčšiu pozornosť upriamuje na to, ako sa falzifikovala predovšetkým ruská slovanská história: „Do XVIII. storočia, keď sa v Rusku začala vyvíjať historická veda, sa zachovali iba niektoré úryvkové údaje o našej minulosti, často považované za fantastické. Pretože tento boj bol veľmi nevyrovnaný a nakoniec väčšina zdrojov bola zničená, naši predkovia boli nútení napísať svoju históriu na základe rozprávania volchvov. Tak v IX. storočí vznikla „Velesova kniha“, ktorú napísali na doštičkách a ktorá sa vďaka svojim ochrancom, aj keď v neúplnom stave, zachovala do našich dní. Naši predkovia, ktorí ju chránili, sa dokonca podrobili vedomému prijatiu kresťanstva, aby v kláštorných celách zachovali túto knihu pre potomkov. Nie náhodou sa údaje z „Velesovej knihy“ objavili aj v Iakomovskom letopise a v Mazurinskej kronike. „Velesová kniha“ spolu s dielami V. N. Tatiščeva, M. V. Lomonosova, E. I. Klassena je zdrojom výnimočného významu pre skúmanie  našej minulosti. Po zničení obrovskej časti zdrojov vedomostí o našej skutočnej minulosti Rusom začali vnucovať falzifikované kresťanské letopisy, najstaršou z ktorých je letopis Nestora.“ Tak to popisuje,“ poznamenáva Miloš Zverina.

„Veď aj naša slovenská slovanská história bola viac razy prepísaná, prekrútená a  sfalzifikovaná. Preto aj pre Slovensko a Slovákov platia tie slová, ktoré autor hovorí o Rusku a ruskej slovanskej histórii: „Ruský národ, aby sa vyvaroval falzifikáciám, musí mať svoju vedu o minulosti, ktorá by príslušným spôsobom odrazila všetky falzifikácie domácej minulosti a súčasnosti a vytvorila by aj pevné základy pre budúcnosť. Proti našej  domácej vede o minulosti vystupuje celý rad škôl a prúdov, ktoré ju tak alebo inak skresľujú a falzifikujú. Aby sa dalo úspešne bojovať proti nim, potrebujeme poznať ich silné a slabé stránky,“ cituje Alena Zverinová.

„Táto kniha je väčšinou venovaná vzdialenej predpotopnej a postpotopnej minulosti našich slovanských predkov. Toto obdobie je charakteristické obmedzenými zdrojmi, čo samozrejme mimoriadne komplikuje vytvorenie neprotirečivého obrazu vývoja udalostí. Napriek tomu, pramene a  artefakty, ktoré sú už známe bádateľom v ostatnom čase, celkom stačia na to, aby bolo možné vyvrátiť umelo vytvorenú mytológiu oficiálnej historickej vedy a načrtnúť pomerne dôveryhodný obraz vývoja udalostí od starovekých čias (spred niekoľkých státisícov rokov) do konca výprav A. Macedónskeho. Je to prvá zo série 4 kníh autora Svetozara. Vydali sme túto prvú jeho knihu a pripravujeme aj vydanie ostatných 3 kníh z tejto série. Ak autor bude pokračovať v tomto seriálu, budeme pokračovať aj my,“ povedal Miloš Zverina.

„Pôvodnú knihu vydalo moskovské vydavateľstvo „Rodovič“, ktoré sa špecializuje na vydaní kníh o slovanskej a ruskej histórii a kultúre. Naša kniha v slovenskom preklade má 1 000 výtlačkov a je fakticky „kópiou“ pôvodného vydania. Knihu Svetozara „Bystvor: bytie a tvorba Slavianov a Árijov“ si môžete objednať na našej stránke www.slavica.sk. Niektoré jej pasáže a časti môžu šokovať a prekvapiť nepripraveného čitateľa, ale autor desaťročia pracoval v archívoch a venuje sa slovanskej histórii celý život, takže určite je v tejto knihe viac pravdy, ako vo mnohých súčasných učebniciach histórie alebo vo vedeckých historických prácach,“ hovorí Alena Zverinová.

Na tomto mieste môžeme dať bodku za 4-dielnym seriálom o slovanstve, našej histórii, tradíciách a zvykoch a o činnosti slovanského združenia Slavica. Samozrejme, tejto téme sa budeme aj ďalej venovať. Slovanstvo, naša história, korene, pramene, tradície – sú mimoriadne aktuálne otázky, hlavne v súčasnosti. Rušia sa mnohé dobré a zdravé tradície našich predkov, rodinné vzťahy, národnostné zvyky, prekrájajú sa hranice, z nás všetkých by určité sily chceli vytvoriť poslušnú, tupú, ľahostajnú a bezcitnú globalistickú zmesku. Preto by sme si nemali zabúdať na naše korene a na to, kto sme, odkiaľ sme prišli, čo tu robíme a čo zanecháme našim deťom a vnukom. Bez minulosti niet budúcnosti. Preto by sme mali poznať skutočnú pravdu o našej minulosti, správne konať v súčasnosti a pripravovať krásnu budúcnosť pre ďalšie generácie, pre našich detí a vnukov.

Eugen Rusnák

 

Video si môžete pozrieť tu:

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Špeciálny prokurátor Dušan K. bude stíhaný väzobne

0 icon

Bratislava 26. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Obvinený špeciálny prokurátor Dušan K. a bývalý vysoký policajný funkcionár Norbert P. budú väzobne stíhaní. Rozhodla o tom v nedeľu neskoro večer sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS). TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. "Sudkyňa pre prípravné konanie…

Sociológ Hampl: Všetky krajiny, ktoré sa dostanú do americkej sféry vplyvu, sú na tom rovnako

0 icon

Praha/Varšava 25. októbra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Vladimír Franta)   Český sociológ Petr Hampl sa na sociálnej sieti venuje informáciám o tom, že v susednom Poľsku bola nájdená cínová a strieborná rudu v množstve skoro miliardy ton "Skvelá správa. Pre nadnárodnú korporáciu Lumina Capital so sídlom v Kanade. Poliaci z toho budú mať…

Súd začal rozhodovať o väzbe pre Dušana Kováčika a vysokého policajného funkcionára Norberta P., ktorý sa rozhodol spolupracovať. Podľa Galka je čas rozpútať nie búrku, ale rovno uragán

0 icon

Bratislava 25. októbra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku začal v nedeľu o 09.00 h rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať vysokého policajného funkcionára Norberta P Norberta P. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok ráno (22.10.)…

Brit Geoghegan Hart nečakaným víťazom Giro d’Italia. Záverečná časovka pre Gannu, Sagan na 52. mieste

0 icon

Miláno 25. októbra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)   Britský cyklista Tao Geoghegan Hart sa stal nečakaným víťazom 103. ročníka pretekov Giro d'Italia. Dvadsaťpäťročnému jazdcovi tímu Ineos Grenadiers stačila na celkový triumf aj trinásta priečka v cieli záverečnej 21. etapy, ktorou bola individuálna časovka na 15,7 km s dojazdom v Miláne Hart…

Rusko prekročilo hranicu 1,5 milióna potvrdených prípadov

0 icon

Moskva 25. októbra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)   Počet potvrdených prípadov koronavírusu v Rusku v nedeľu prekročil hranicu 1,5 milióna po tom, ako úrady nahlásili 16 710 nových infekcií. Celkový počet nákaz v krajine je štvrtý najvyšší na svete Od začiatku pandémie v Rusku na ochorenie COVID-19 zomrelo viac ako 26…

Veľvyslanectvo USA svojim občanom v Bielorusku odporučilo, aby sa zásobili potravinami

0 icon

Minsk 25. októbra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP)   Veľvyslanectvo Spojených štátov Amerických v Minsku s ohľadom na "ultimátum" vyhlásené bývalou kandidátkou na prezidenta Sviatlanou Cichanovskou bieloruským úradom odporučilo svojim občanom, aby sa vyhli masovým akciám a zabezpečili si zásoby jedla, vody a liekov aspoň na tri dni V nedeľu vyprší termín "národného…

Podľa Čarnogurského st. sa Šeliga posledným hlasovaním pri Záborskej zákone o potratoch ukázal ako „najväčší podvodník v slovenskej politike“

0 icon

Bratislava 25. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Jakub Kotian)   Bývalý predseda vlády a minister Ján Čarnogurský st. na svojich osobných internetových stránkach publikoval komentár ku nedávno v NR SR prerokúvanému návrhu zákona o interupciách, ktorý predkladala skupina vládnych poslancov okolo Anny Záborskej. Čarnogurský konštatuje, že návrh poslankyne Záborskej na "kozmetickú"…

Hamilton 92. víťazstvom prekonal Schumachera: „Skvelé a ďakujem“

0 icon

Portimao 25. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jorge Guerrero, Pool via AP)   Britský automobilový jazdec Lewis Hamilton na Mercedese dosiahol na Veľkej cene Portugalska rekordné 92. víťazstvo v seriáli F1. Prekonal tým doterajší zápis Michaela Schumachera z Nemecka. Na druhom mieste prišiel do cieľa jeho tímový kolega Fín Vallteri Bottas, tretí skončil…

Nedôvera voči Matovičovi sa podľa prieskumu vyšplhala na 67%. Z vlády verí najviac ľudí Sulíkovi

0 icon

Bratislava 25. októbra 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Televízia Markíza v rámci diskusnej relácie Na telo publikovala prieskum agentúry Focus, ktorý sa zameral na dôveryhodnosť popredných politikov z vlády počas vrcholiacej druhej vlny pandémie koronavírusu. Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom…

Kmotrík ml. na lavičke prežíval aj vyvolal emócie

0 icon

Dunajská Streda 25. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Edmund Örzsik)   Generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. prežíval stretnutie futbalistov bratislavského Slovana v Dunajskej Strede priamo na lavičke. V zápise figuroval ako vedúci mužstva, hosťujúcich hráčov počas celého duelu burcoval pri postrannej čiare. Skúsenosť, ku ktorej "belasých" donútilo rozšírenie koronavírusu v ich tábore,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Štefan Harabin

Aj Matovičovi ponúkli úplatok 940 milión dolárov, tí istí, ktorí ho ponúkli Lukašenkovi za koróna opatrenia?

0icon

Ľudia spamätajte sa! Veď ide o Vaše zdravie. Nenechajte zo seba pre grázla Matoviča robiť pokusných králikov. Ani každý deň minimálne jeden test nemusí podľa Matoviča stačiť, aby naďalej podvodne zarábal na kúpe stále nových a nových testov. Ako môžete veriť daňovému kriminálnikovi a korupčno-podvodnému plagiátorovi?

Boris Mesár

Prejav prezidenta Putina na Valdajskom klube 2020

0icon

Valdajský klub v roku 2020 sa uskutočnil v pozadí s ,,pandémiou" COVID-19. V Rusku sme postavili na prvé miesto život a bezpečnosť ľudí . Pamätáme si katastrofickú situáciu v 90. rokoch čo sa týka demografie .( Tá bola horšia ako počas 2 SV ,zaslúžili sa o to liberálni neomarxisti )…

Ivan Štubňa

Opatrenia vlády Igora Matoviča sú chaotické...

0icon

Opatrenia vlády Igora Matoviča sú chaotické a sú výrazným znakom činnosti celej chaotickej vlády. Premiér označil tých občanov, ktorí sa dajú otestovať za zodpovedných. Tých, čo nemajú v úmysle sa dať otestovať, označil za nezodpovedných. Dovolím si tvrdiť, že v prvom rade je nezodpovedná celá vláda aj s Matovičom. Matovič totiž pozabudol na to,…

Ladislav Kováčik

Odpoveď na mediálne zavádzanie v prípade demonštrácií

0icon

Myslím si, že by sa už mali skončiť tendenčné praktiky v médiách o prezentovaní rôznych protestných akcií či demonštrácií. Keď demonštrujú "naši", tak tam dáme krásne, pozitívne fotky, korektne a detailne napíšeme o zámeroch toho zhromaždenia a hnutia, poskytneme rozhovor s jeho predstaviteľom bez útočných otázok.

Peter Švec

Stratég ohrozí zopár hrdinov za záchranu národa, tupoň ohrozí milióny za svoju chiméru. Koncepčná prevaha. Pôsobenie proti prevahe. 6. časť.

0icon

Nasledujúcu časť venujem tomu najdôležitejšiemu typu prevahy, ktorým je koncepčná prevaha. Táto využíva tvorivosť nejakým spôsobom mysliaceho tvora. A vonkoncom sa netýka len ľudí. V nasledujúcom blogu sa budem venovať výlučne aktuálnym súvislostiam potvrdzujúcim tieto teoretické poznatky. Aby sme pochopili, či môže fungovať stratégia úplnej paralyzácie štátu namiesto cieleného prístupu a aké…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Zlyhania, ktoré zaboleli a rozosmiali. Títo ľudia mali smolu

0 icon

Každý z nás má občas svoj zlý deň. Niektoré tieto dni sú horšie a niektoré sú zasa len vtipné. Všetky zlyhania v našom živote však majú nejaký dôvod. Či už je to našou chybou, alebo iba zhoda náhod, ľudia sú  takýchto dní nešťastní. My ti dneska ukážeme, že takéto zlyhania…

Zimné pneumatiky: Otázka bezpečnosti, ak jazdíme pri teplotách pod 7°C

0 icon

Či chceme či nie, postupne sa blíži časť roka, kedy začnú v ranných a nočných hodinách pribúdať na teplomeroch mínusové teploty. Už vopred by sme mali dbať o to, aby naše vozidlo bolo prispôsobené aj na horšie podmienky na vozovke. Ideálnym začiatkom sú práve zimné pneumatiky. Pneumatiky sú pre niekoho možno nie príliš…

Neznámy lietajúci objekt v Rendleshamskom lese (2. časť)

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o afére, ktorá sa odohrala v Rendleshamskom lese. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo sa dialo hneď na druhý deň po tom, čo príslušníci letectva zvestovali to, čo videli, svojim nadriadeným. Rozbehli sa forénzne testy. Tie priniesli zaujímavé výsledky. Po prvé, na zemi sa mali…

Kresťanská viera ako terč konšpiračných teórií (2. časť)

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o kresťanskej viere ako terči konšpiračných teórií – a že ich bolo neúrekom. V rámci druhej časti sa pozrieme na Máriu Magdalénu a Priorstvo Siona. Podľa tejto teórie mal Ježiš dve deti, plody utajovaného manželstva s Máriou Magdalénou. Tieto deti potom mali byť práve Máriou Magdalénou…

Bielenie zubov nie je práve tou najšťastnejšou voľbou

0 icon

Zuby sú pre mnohých ľudí dôležitou súčasťou fyzického vzhľadu. Kto z nás by nechcel mať žiarivo biely úsmev? Bielenie a veľa prípravkov však zuby poškodzuje viac, ako by sa zdalo. Štúdie ukázali, že väčšina zubov nemá nikdy perlovo bielu farbu. V skutočnosti môže mať každý zub iný odtieň a pritom majú…

Vo svete IT

Ako pomohol Mesiac ešte sa formujúcej Zemi?

0 icon

Pred 4.5-miliardami rokov Zem vyzerala úplne inak ako dnes. Naša planéta bola horúcim zlepencom s nepredstaviteľnými teplotami a toxickým vzduchom. Navyše Slnko bombardovalo našu Zem dávkami radiácie, prostredníctvom výronov hmoty. Tie ohrozovali našu atmosféru, píše NASA. Mali sme však pomoc, akýsi ochranný štít. Vďaka nemu sa mohla na našej planéte…

Dni inovácií EIT Health 2020 – Ste pripravení zmeniť budúcnosť? Mladí inovátori zo Slovenska sa teraz môžu prihlásiť na podujatie EIT Health i-Days!

0 icon

Zúčastnite sa tohtoročných Dní inovácií, ktorých cieľom je zlepšiť zručnosti mladých študentov v oblasti zdravotnej starostlivosti a inovácií zo Slovenska a z 21 ďalších krajín. Na 1- až 2-dňových podujatiach Dní inovácií študenti dostanú skutočné výzvy v oblasti zdravotnej starostlivosti, ktoré budú riešiť v multidisciplinárnych tímoch. Tieto podujatia prinášajú školenia…

Mi Band náramky by mohli dostať novú a veľmi užitočnú funkciu, ktorú ocenia mnohí z nás

0 icon

Niekoľko týždňov dozadu sa objavili v aplikácii Mi Fit známky po kóde, ktorý naznačoval, že Xiaomi pracuje na prinesení funkcie merania telesnej teploty. Najnovšie portál androidtr.es poukazuje na prvé náhľady z rozhrania aplikácie, ktoré sa podarilo „vytiahnuť“ z aplikácie. Mi Band budú schopné odmerať telesnú teplotu Ako môžete vidieť nižšie,…

Vývojár priniesol aplikáciu, ktorá nainštaluje Mobilné služby Google aj do nepodporovaných zariadení Huawei

0 icon

Bez ohľadu na to, čo si myslíme o sankciách zo strany USA voči spoločnosti Huawei, tak mnohým používateľom tieto obmedzenia znepríjemňujú život. Hlavne v prípade nových zariadení, kde chýba množstvo aplikácií, a to aj napriek tomu, že existuje mnoho alternatívnych obchodov s aplikáciami. Aplikácia Googlefier vám vyrieši problémy Známy portál xda-developers.com poukazuje na…

Šéf Huaweiu sľubuje ďalšie inovácie a to aj napriek nepriaznivej situácii

0 icon

Pár dní dozadu sme mohli byť svedkami predstavenia novej produktovej rady smartfónov Mate 40, ktorá v pozitívnom slova zmysle prekvapila vo viacerých oblastiach. Od procesora Kirin 9000, ktorý je vyrobený 5nm výrobným procesom, až po kameru zariadenia, ktorá aktuálne nemá konkurenciu. Spoločnosti Huawei sa podarilo predstaviť zariadenia, ktoré majú vo…

Armádny Magazín

Irán : Obrovské cvičenie protivzdušnej obrany - varovanie pre narušiteľa

0 icon

USA, 25.október 2020 (AM) - Priamo pred očami všetkých nepriateľov Iránu, aj tých nových, ktorí sú v týchto dňoch zaneprázdnení a podpisujú sa na akúkoľvek dohodu, alebo zmluvu, ktorú im Američania a Izraelčania ponúknu, za predpokladu, že text bude obsahovať „anti -Irán“, iránske ozbrojené sily spus

Ozbrojená po zuby: Fregata Maršal Šapošnikov

0 icon

USA, 25.október 2020 (AM)  - Časopis National Interest označil fregatu Maršal Šapošnikov "po zuby ozbrojenú mnohými novými raketami". Takto reagoval na správy ruských médií, že "fregata studenej vojny Maršal Šapošnikov potom, čo bola vyzbrojená strelami s plochou dráhou letu Kaliber-NK a U

Čo sa stalo s Dudajevovým letectvom na začiatku prvej vojny v Čečensku

0 icon

Rusko, 25. október 2020 (AM) – Operácia zničenia letectva Čečenska (neuznanej Čečenskej republiky Ičkéria), ktorá prebehla v decembri 1994, patrí

Ruské bojové lode chránili Iránsky tanker

0 icon

Irán, 25.október 2020 (AM)  - Iránsky tanker Samah práve zakotvil v Tartouse sprevádzanom ruskými vojnovými loďami, ktoré sú zjavne v plnom námornom cvičení. Zabezpečuje teraz Rusko ochranu námorného tranzitu ropy z Iránu do Sýrie? V septembri Sýria žiadala rozšírenie protisankčnej koalície USA do krajín Južnej Ameriky. Bude tento energetický koridor spájajúci…

Analýza: Ľahké tanky, stále sa o nich hovorí, nikdy sa nekupujú

0 icon

Slovensko, 25.október 2020 (AM)  - Ľahký tank sa často predstavuje ako riešenie, ktoré umožňuje čeliť taktickej výzve. Ide o to, byť menej ťažký (a lacnejší) ako tradičný bojový tank a zároveň ponúknuť aspoň podobné kapacity z hľadiska mobility, palebnej sily a ochrany. Je to nemožná úloha?     [caption id="" align="alignnone"…

Svetlo sveta

Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

0 icon

Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

Život s ovdoveným otcom sa pre Jána Pavla II. stal “prvým seminárom.”

0 icon

Ján Pavol II vo svojich spomienkach častokrát hovoril, že obdobie po smrti jeho matky a život s otcom bol “prvým jeho seminárom”, ktorý ho nasmeroval na neskoršiu kňazskú dráhu. Práve konfrontovaný so smrťou a bolesťou spôsobenou smrťou matky a jeho súrodencov sa stalo tým, čo dopomohlo vzniku silného citového puta…

Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

0 icon

Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

19.10. Svätý Pavol z Kríža naučil veriacich hľadať Boha ukrytého v utrpeníc

0 icon

Svätý Pavol z Kríža (1694-1775) bol veľkým mystikom, ktorý dopomohol rozvíjať úctu k umúčenému Kristovi, ako zdroju zmierenia a odpustenia. V živote prežíval veľké trápenia a duchovné skúšky, zároveň aj dary a milosti. Mal milosť zjavení Ježiša a Panny Márie, ako aj duší z Očistca, ktoré mu opísali muky, ktorými prechádzajú.…

Najväčší nárast počtu katolíkov zaznamenali vďaka misiám v Afrike

0 icon

Štatistická ročenka Cirkvi za rok 2018, ktorú vydal Centrálny štatistický úrad Cirkvi, ukazuje rast počtu katolíkov vo svete. Analýzy tohto úradu sú spracované od začiatku pontifikátu pápeža Františka, čiže od roku 2013, až do roku 2018. Prinášame niektoré údaje zo sprievodnej správy spomínanej ročenky. Ako informuje Centrálny štatistický úrad Cirkvi,…

icon FOTO DŇA