Škripek o kvótach utečencov, petícii za ochranu mravnosti detí a Národnom pochode za život

Slovensko 4. septembra 2015 (HSP/Foto:HSP)

 

Europoslanec Branislav Škripek pred časom inicioval petíciu za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore. Zároveň sa na pôde Európskeho parlamentu zaoberá aj ochranou života od počatia po prirodzenú smrť a problematikou utečencov. V rozhovore nám objasnil svoj postoj k uvedeným témam

Na snímke Branislav Škripek
Na snímke Branislav Škripek

Petícia za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore

Vaša iniciatíva zakázať nahotu v dennej tlači prebieha už od roku 2013. Pred časom ste iniciovali aj petíciu. Koľko ste zozbierali podpisov?

Doteraz sme nazbierali 75 000 podpisov. Do celého legislatívneho procesu zasiahlo aj to, že mi moji voliči udelili mandát poslanca do Európskeho parlamentu. Ako europslanec nemôžem podávať legislatívne návrhy v NR SR, ale spolupracujem s mojimi kolegami z OĽaNO, ktorí tento návrh podajú.

Neobávate sa silného lobbingu zo strany vydavateľov dennej tlače? Keďže týmto krokom by museli byť mnohé denníky či týždenníky odstránené z výkladov, alebo na druhej strane, museli by svoj obsah zmeniť.

Lobbingu zo strany vydavateľov sa neobávam, lebo nám, ako rodičom,  ide o správnu vec. Chceme mať slobodu v rozhodovaní o tom, akému mediálnemu obsahu majú byť vystavené naše deti. Ako rodičia nechceme, aby na titulných stránkach dennej tlače boli vyobrazované nahé ľudské telá. Takýto obsah patrí do erotickej tlače, ktorá má byť takto označená a nie voľne dostupná. Vydavatelia, teda vlastníci médií, si musia uvedomiť svoju spoločenskú zodpovednosť za obsah v médiách a rovnako aj to, že nie sú majiteľmi nášho spoločného verejného priestoru. Nemôžu bez ohľadu na verejnosť ktorá s tým nesúhlasí vrhnúť na scénu čokoľvek.

 

Národný pochod za život – Radosť zo života

Zúčastnite sa Národného pochodu za život?

Národného pochodu za život sa zúčastním. V týchto dňoch som zverejnil aj video, kde vyzývam na účasť. Je dôležité, aby sme svojim postojom deklarovali to, že je rozhodujúce chrániť ľudský život od jeho počatia po prirodzenú smrť.

Aké je rozloženie síl v EÚ parlamente čo sa týka otázky potratov?

V EP majú dnes prevahu ľudovci, ktorí by mali skôr reprezentovať tradičné hodnoty. Ale nie vždy je tomu tak. V EP sa veľmi diskutuje o novodobom tzv. “nadpráve” ženy na potrat. Zástancovia potratov hovoria hlavne o tom, že žena má právo sa rozhodnúť, čo bude s jej telom. Počaté dieťa je považované vari za niečo ako “slepé črevo”, alebo nádor, či “zhluk buniek”,  ktorý treba vyoperovať, keď sa žene nebude zdať vhodné priviesť na svet dieťa.  A rozhodovať o tom má len žena. Túto diskusiu považujem za chorú z dvoch dôvodov a to: že počaté dieťa je novým človekom. Aj keď je súčasťou tela ženy, ide o individuálnu bytosť. A druhý dôvod – pýtam sa, prečo je vynechaný otec dieťaťa? Prečo on nemá také isté právo ako žena rozhodovať o svojom dieťati?

Do ochrany života ako europoslanec sa zapájate aj aktívne na pôde Európskeho parlamentu? Akým spôsobom?

Viackrát som hovoril na pôde EP o ochrane života a to aj toho počatého. Hosťoval som na konferencii, kde sme sa vyjadrovali k otázke neprirodzeného počatia detí. Vo Veľkej Británii prijali zákon, kde môže byť darcom vajíčka viac matiek. Funguje to tak, že sa z vajíčka odoberú “zlé” bunky, ktoré majú údajne vplyv na vývoj dieťaťa. Nahradia sa inými z iného vajíčka. A keď sa vajíčko oplodní, tak sa potom vloží do maternice ďalšej ženy. A tak počaté dieťa, môže mať aj tri matky. A všetko je legálne. Ďalším problémom je to, že oplodnené vajíčka sa stavajú výnosným biznisom. Bohaté páry (nielen heterosexuálne, ale aj homosexuálne) si zaplatia umelé oplodnenie. Darcami či už vajíčok a ani spermií nemusia byť oni, ale úplne niekto cudzí. Následne si žena povie, že si nechce pokaziť postavu, alebo ak sa jedná o homosexuálny pár, tak si povedia, že si nájdu ženu, ktorá vynosí “ich oplodnené vajíčko”. Ide o ženy z chudobných krajín, ktorým sa zaplatí za “prenájom maternice”. Tieto ženy počas tehotenstva majú špičkovú starostlivosť. Rodia potom zásadne cisárskym pôrodom, pre bezpečnosť dieťaťa. Po pôrode sa už o ženu ďalej nikto nestará. Ak sa dieťa narodí zdravé je všetko ok, ale sú už prípady, keď sa dieťa narodilo postihnuté. Rodičia takéto deti potom nechcú.

Z deti sa stáva tovar a sú predmetom genetického inžinierstva. Čo z nich vyrastie? A kto im odpovie na otázku, kto je ich mama či otec? Čo sa narobí z ich vývojom? Toto považujem za brutálny zásah do prirodzeného poriadku sveta. Obávam sa, že dôsledky tohto vývoja nebudú pekné.

 

Téme utečenci

Téma utečenci je dnes veľmi horúca. V niektorých diskusiách je Vám vyčítané, že ste hlasovali za kvóty utečencov, ale zároveň ste proti uzatvoreniu hraníc. Vysvetlite našim čitateľom Váš postoj k prijímaniu utečencov a kvótam.

Veľmi pekne ďakujem za túto otázku a som veľmi rád, že sa môžem k tejto téme vyjadriť. Musím v prvom rade povedať, že som hlasoval proti kvótam, čo bol samostatný bod hlasovania. Nepovažujem ich za správne riešenie. Kvóty však v tom dokumente zostali,  predovšetkým vďaka ľavicovým poslancom, ktorí hlasovali takmer unisono zaň. Tento dokument však v prvom rade riešil otázku zásahu voči pašerákom ľudí, ochranu vonkajších hraníc EÚ, teda aj Slovenska voči prílevu nelegálnych migrantov a navrhol zvýšenie financií pre pobrežné stráže.  S týmto musí súhlasiť každý súdny človek. Toto hlasovanie prebehlo v apríli. Teraz (na jeseň) sa bude opäť  riešiť mechanizmus na prerozdeľovanie utečencov, ktorý žiadajú niektoré členské štáty.

Sú podľa Vás bezpečnostné zložky SR pripravené na príchod utečencov a ich možné vyčíňanie, ako preukazujú niektoré videá z utečeneckých táborov?

Som za to, aby pašeráci boli prísne trestaní, aby sa nestávali také udalosti ako napr. pri Parndorfe, kde bolo v dodávke udusených 71 ľudí. A som tiež za to, aby boli dôslednejšie kontroly na vonkajších hraniciach EÚ. Je nevyhnutné však pomôcť utečencom, ktorým ide o život. Nemôžeme zostať ľahostajní v tak závažných otázkach ako je pomoc núdznemu a  ochrana jeho života. Aj utečenci sú ľudia, ktorým treba pomôcť. A to by sme si všetci mali uvedomovať.

Téma utečencov je veľmi vážna a ľahko sa o utečencoch hovorí od stola. Preto som sa rozhodol ísť do Sýrie a Iraku  a vidieť ich situáciu na vlastné oči. Bol som tam v máji a musím povedať, že to čo som tam videl mnou otriaslo. Či sa nám to páči alebo nie, utečenci sú ľudia ako my. Utekajú pred hrôzami a ide im o holý život. Poloblázni z Islamského štátu sa rozhodli vraždiť a zabíjať všetkých, ktorí nezdieľajú ich výklad islamu. V mene Alaha zabíjajú, znásilňujú a ničia celé mestá ako aj starobylé pamiatky. V Sýrii a Iraku zúri nezmyselná vojna vedená fundamentalistami. A ľudia utekajú, aby si zachovali holú existenciu. Hovoril som s matkou, ktorej pred očami popodrezávali deti. Bol som v dome kresťanov, ktorí ho v chvate opustili – všetko tam leżalo ako v tej chvíli, ešte aj hračky na zemi či pero na stole. Videl som rodičov, ktorý niesli na svojich rukách deti. Všetok ich majetok sa zmestil do tašiek, čo mali so sebou. A takýchto ľudí sa na Slovensku bojíme. Máme strach z utečencov, ktorým zostal len holý život. A previnili sa tým, že sa narodili do krajiny, kde sa roznietila vojna.

V Sýrii som bol na pozvanie Syriackych kresťanov z  Demokratickej samosprávy Rojava. Syriacki kresťania, spolu s ďalšími menšinami, si vybudovali vlastnú samosprávu, keďže štát Sýria nebol schopný zabezpečiť ani ochranu vlastných obyvateľov pred ISIS. Obyvatelia tejto časti sa postavili odvážne so zbraňou v ruke voči ISIS. Podarili sa im aj zvíťaziť v mnohých bitkách a vytlačili ich zo svojho územia. Ale potrebujú medzinárodné uznanie, aby mohli prijímať humanitárnu a aj vojenskú pomoc. Takéto demokratické samosprávy považujem za dobré riešenie na problém budúcej existencie tejto oblasti sveta. Ak by ich  samospráva získala uznanie a pomoc, tak by sa do tejto oblasti mohli vrátiť aj tí, ktorí utiekli. Lebo by tam zavládol pokoj a do ich malej domobrany by mohli narukovať tisíce mužov a byť relevantnou obranyschopnou silou voči agresorom z ISIS.

Aký je Váš názor na tvrdenia, že utečencov nemajú krajiny prijímať ale Európa sa má snažiť o odstránenie podmienok, ktoré vedú k migračnej vlne?

Treba pomáhať utečencom, ktorí sa už dnes nachádzajú v Európe. Bude trvať nejaký čas, kým sa podarí v ich domovine nastoliť mier a poriadok. A dovtedy je našou povinnosťou im pomôcť. Potrebujú predsa pomoc na určitý  čas a chcú ísť späť do svojej domoviny, kde majú domy, polia, hroby svojich predkov, svoje korene. Samozrejme, je potrebné uplatňovať aj politiku návratu, a vrátiť domov migrantov, ktorým ide len o ekonomický prospech. Ale tým chudákom, ktorý ide o život a nemajú sa kam vrátiť, musíme podať pomocnú ruku.

Som preto veľmi sklamaný z toho, keď sa z tak vážnej témy robí politická kampaň a zasieva sa strach a nenávisť voči úbožiakom. Veľmi by som chcel vidieť nášho pána premiéra, keby sa postavil voči matke deti na úteku a povie jej, že jej nechceme pomôcť, lebo sa jej Slováci boja.  A nech sa radšej vráti naspäť domov, kde ju zabijú z ISIS, lebo my na Slovensku utečencov nechceme.

Samozrejme, sú to obavy z islamizmu, či teroristov. Ale strach nám nesmie spútať ruky v pomoci tým, ktorí to potrebujú. Na Slovensku máme policajné zložky, armádu, ktoré majú zabezpečiť poriadok v krajine. A preto strach z utečencov považujem za umelo vytvorený a mnohými živený. Ak sa niekto bojí utečencov, nech sa s nimi začne stretávať. Nech ich spozná, vypočuje si ich príbeh a pochopí, že im skutočne ide o život. Stačí zájsť do blízkej Budapešti na železničnú stanicu, kde sú ich stovky. Alebo do utečeneckého tábora do Rakúska. Vtedy aj Slováci pochopia, že jedinou túžbou utečencov  je žiť v pokoji a mieri.

Predsa nie sme malé deti, ktoré budú utekať pred vlastným strachom. Postavme sa strachu a robme už konečne to, čo je potrebné a užitočné. Podajme pomocnú ruku chudákom, aby sme sa raz nemuseli hanbiť pred sebou samým, či vlastnými deťmi, keď sa nás budú raz pýtať, čo sme robili v roku 2015 na pomoc utečencom. Avšak pre kontrolu pohybu týchto ľudí cez naše krajiny by zrejme bolo potrebné isté opatrenia zaviesť, čo je nevyhnutné pre všeobecnú bezpečnosť – aj pre obyvateľov aj pre samotných utečencov a rovnako aj kvôli pašerákom, ktorí ich zneužívajú na spôsob hyenizmu.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Zahraničné obchodné komory volajú po reformách školstva, zdravotníctva a justície

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovensko bezodkladne potrebuje prijatie účinných reforiem v oblasti školstva, zdravotníctva a justície. Zdôraznili to zahraničné obchodné komory v spoločnom vyhlásení. Vládu vyzývajú, aby tieto reformy prijala urýchlene "Apelujeme na to, aby sa čelní predstavitelia verejnej správy poučili z nedostatočného úsilia verejných inštitúcií za…

Minsk obvinil Ukrajinu z narušenia vzdušného priestoru

0 icon

Kyjev 6. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Sputnik/Stringer)   Bielorusko v nedeľu obvinilo Ukrajinu z narušenia svojho vzdušného priestoru. Podľa vyhlásenia bieloruského ministerstva obrany vrtuľník ukrajinskej armády v sobotu vletel asi kilometer do vnútra bieloruského územia. Ministerstvo uviedlo, že si predvolalo ukrajinského vojenského atašé, ktorému predložilo protestnú nótu. Obvinenie, ktoré zaznelo v čase…

Súdna rada SR vyhlásila voľby prísediacich sudcov disciplinárnych senátov Najvyššieho správneho súdu

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Súdna rada bude 20. januára 2022 voliť prísediacich sudcov disciplinárnych senátov Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR. Voľby na začiatku decembra vyhlásil podpredseda súdnej rady Miloš Kolek. Súdna rada SR o tom informuje na svojej stránke Návrh na kandidáta môže Súdnej rade podať člen…

Generálna prokuratúra hľadá desiatky nových právnych čakateľov prokuratúry

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Generálny prokurátor Maroš Žilinka vyhlásil začiatkom decembra výberové konanie na funkciu právnych čakateľov prokuratúry. Potrebné je obsadiť 35 voľných miest na okresných prokuratúrach po celej krajine. Generálna prokuratúra (GP) SR o tom informuje na svojej stránke Záujemcovia musia splniť viaceré požiadavky. Podmienkou je…

Lekári pacientov aj naďalej ignorujú a zamykajú sa pred nimi. Takýto postup už otvorene kritizuje aj prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel )   Lekári naďalej ignorujú pacientov. Aj napriek súčasne platnému usmerneniu, ktoré hovorí o povinnosti lekárov vyšetriť všetkých nerizikových pacientov, a následne vyšetriť aj pacientov s covidom, títo svoje čakárne často zamykajú. Pacienti buď stoja na ulici a čakajú kým si ich niekto všimne, alebo odchádzajú bez toho,…

Pred Špecializovaný trestný súd sa má postaviť údajný bývalý bos nitrianskeho podsvetia Ľuboš Ferus

0 icon

Banská Bystrica 6. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Pred senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) sa má v stredu (8. 12.) v Banskej Bystrici postaviť údajný bývalý bos nitrianskeho podsvetia Ľuboš F. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní, pojednávať sa má aj vo štvrtok Hlavné pojednávanie s Ľubošom F. sa na ŠTS…

V diskusnej relácii označili jeho video s hoaxami o covide za nepravdivé. Blaha sa obrátil na odborníka, teraz žiada ospravedlnenie od TV Markíza

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha minulý týždeň zverejnil virálne video s desiatimi najväčšími hoaxami o covide, ktoré šíria médiá a liberáli. Sociálna sieť Facebook sa rozhodla tento obsah vymazať a celá kauza sa v nedeľu stala témou v diskusnej relácii Na telo, kde sa do…

Milanová: 500-eurové očkovacie poukazy pre seniorov pomôžu aj kultúre

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Päťstoeurové očkovacie poukazy pre seniorov sú pomocou aj pre kultúru. Uviedla to na sociálnej sieti ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Vysvetlila, že 500 miliónov eur, ktoré sú na toto opatrenie vyčlenené, sa vráti späť do „najviac ubolených“ sektorov slovenskej ekonomiky a kultúry „Mrzí…

V nedeľu ochoreniu COVID-19 podľahlo ďalších 74 ľudí

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   V nedeľu 5. decembra odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 3 020 ľudí nakazených koronavírusom, laboratóriá celkovo vyhodnotili 7 971 odberov. Počet hospitalizovaných stúpol o jedného pacienta, v nemocniciach tak aktuálne leží 3 419 ľudí s ochorením COVID-19. Za uplynulý deň pribudlo 74…

V januári sa bude Špecializovaný trestný súd zaoberať prípadom „otcovraždy”

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Špecializovaný trestný súd vytýčil na 17. januára na pracovisku v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s obžalovaným Imrichom J. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na neho ešte vo februári podal obžalobu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy Podľa orgánov činných v trestnom konaní sa Imrich J.…

NAJNOVŠIE

BLOG

Boris Mesár

1. Štatistický trik: Ako môže Omicron prejsť z "mierneho" na "smrtiaci" ! 2. Strach z Omicronu by mohol úplne zničiť globálnu ekonomiku 3. 10 predpovedí pre Omicron v roku 2022: príručka globalistov odhalená

0icon

1.Skôr než sa dostaneme k Omicronu, je potrebné zdôrazniť dve dôležité veci súvisiace s COVID Šialenstvom :Za prvé - Ak je váš test COVID pozitívny v teste PCR (kde ja falošná pozitivita vysoká) , máte viac ako 99 % šancu ,že sa  vyliečite. Toto platí od začiatku existencie programu COVID Šialenstva.

Gustáv Murín

Boľševici (v novej koži) sa vracajú

0icon

Nová doba a radikálne nové pomery si vyžadujú nové pojmy, aby sme sa ľahšie, skratkou takéhoto nového pojmu ľahšie dorozumeli. Nikomu z nás po roku 1989 nenapadlo, že sa Globalizačná klika rozhodne umelo vyvolať novú Studenú vojnu. Ale už vieme

Marek Brna

Referendum treba hlavne o vystúpení z EÚ

0icon

Už dávno presakujú kuloárne informácie, že pravdepodobne celý Brusel fičí na kokaíne. Po informáciách, že EÚ plánuje členským štátom nariadiť povinné očkovanie, sa v plnej nahote ukazuje, že to je ozaj diablov spolok. Tak v najzaočkovanejších krajinách už dlhšie zreteľne stúpajú počty infikovaných a úmrtí, čo jasne dokazuje, že

Jozef Slávik

Slovo k všetkým ľuďom dobrej vôle ...

0icon

Ľudstvo žije v súčasnosti vo veľmi hektickej dobe. Nie sú to len lokálne vojnové konfliky, násilné činy  radikálov, ale aj rôzne iné hrozby akou je preľudnateľnosť a obsencia dostatku potravín hlavne v krajinách tretieho sveta, nedostatok vody v niektorých tropických krajinách, radikálne zmeny klímy spôsobené ľudskou nenásitnosťou po pohodlnom živote,…

Marek Bičík

Zásterka pred vojnou, COVID – 19.

0icon

Už v predchádzajúcom blogu som predpokladal, že covid je vlastne tretia svetová vojna. Rád by som to možno poopravil. Covid sám nieje vojna, je to príprava na vojnu.   Zhromažďovanie vojsk na ruských hraniciach nemôže nevidieť len slepec alebo naivný človek. Nemôže to byť nič iné ako príprav

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke turisti počas túry na Vrchpodžiar v Krivánskej Malej Fatre

Autor: TASR-Erika Ďurčová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Zahraničné obchodné komory volajú po reformách školstva, zdravotníctva a justície

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovensko bezodkladne potrebuje prijatie účinných reforiem v oblasti školstva, zdravotníctva a justície. Zdôraznili to zahraničné obchodné komory v spoločnom vyhlásení. Vládu vyzývajú, aby tieto reformy prijala urýchlene "Apelujeme na to, aby sa čelní predstavitelia verejnej správy poučili z nedostatočného úsilia verejných inštitúcií za…

Minsk obvinil Ukrajinu z narušenia vzdušného priestoru

0 icon

Kyjev 6. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Sputnik/Stringer)   Bielorusko v nedeľu obvinilo Ukrajinu z narušenia svojho vzdušného priestoru. Podľa vyhlásenia bieloruského ministerstva obrany vrtuľník ukrajinskej armády v sobotu vletel asi kilometer do vnútra bieloruského územia. Ministerstvo uviedlo, že si predvolalo ukrajinského vojenského atašé, ktorému predložilo protestnú nótu. Obvinenie, ktoré zaznelo v čase…

Súdna rada SR vyhlásila voľby prísediacich sudcov disciplinárnych senátov Najvyššieho správneho súdu

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Súdna rada bude 20. januára 2022 voliť prísediacich sudcov disciplinárnych senátov Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR. Voľby na začiatku decembra vyhlásil podpredseda súdnej rady Miloš Kolek. Súdna rada SR o tom informuje na svojej stránke Návrh na kandidáta môže Súdnej rade podať člen…

Generálna prokuratúra hľadá desiatky nových právnych čakateľov prokuratúry

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Generálny prokurátor Maroš Žilinka vyhlásil začiatkom decembra výberové konanie na funkciu právnych čakateľov prokuratúry. Potrebné je obsadiť 35 voľných miest na okresných prokuratúrach po celej krajine. Generálna prokuratúra (GP) SR o tom informuje na svojej stránke Záujemcovia musia splniť viaceré požiadavky. Podmienkou je…

Lekári pacientov aj naďalej ignorujú a zamykajú sa pred nimi. Takýto postup už otvorene kritizuje aj prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel )   Lekári naďalej ignorujú pacientov. Aj napriek súčasne platnému usmerneniu, ktoré hovorí o povinnosti lekárov vyšetriť všetkých nerizikových pacientov, a následne vyšetriť aj pacientov s covidom, títo svoje čakárne často zamykajú. Pacienti buď stoja na ulici a čakajú kým si ich niekto všimne, alebo odchádzajú bez toho,…

Pred Špecializovaný trestný súd sa má postaviť údajný bývalý bos nitrianskeho podsvetia Ľuboš Ferus

0 icon

Banská Bystrica 6. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Pred senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) sa má v stredu (8. 12.) v Banskej Bystrici postaviť údajný bývalý bos nitrianskeho podsvetia Ľuboš F. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní, pojednávať sa má aj vo štvrtok Hlavné pojednávanie s Ľubošom F. sa na ŠTS…

V diskusnej relácii označili jeho video s hoaxami o covide za nepravdivé. Blaha sa obrátil na odborníka, teraz žiada ospravedlnenie od TV Markíza

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha minulý týždeň zverejnil virálne video s desiatimi najväčšími hoaxami o covide, ktoré šíria médiá a liberáli. Sociálna sieť Facebook sa rozhodla tento obsah vymazať a celá kauza sa v nedeľu stala témou v diskusnej relácii Na telo, kde sa do…

Milanová: 500-eurové očkovacie poukazy pre seniorov pomôžu aj kultúre

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Päťstoeurové očkovacie poukazy pre seniorov sú pomocou aj pre kultúru. Uviedla to na sociálnej sieti ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Vysvetlila, že 500 miliónov eur, ktoré sú na toto opatrenie vyčlenené, sa vráti späť do „najviac ubolených“ sektorov slovenskej ekonomiky a kultúry „Mrzí…

V nedeľu ochoreniu COVID-19 podľahlo ďalších 74 ľudí

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   V nedeľu 5. decembra odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 3 020 ľudí nakazených koronavírusom, laboratóriá celkovo vyhodnotili 7 971 odberov. Počet hospitalizovaných stúpol o jedného pacienta, v nemocniciach tak aktuálne leží 3 419 ľudí s ochorením COVID-19. Za uplynulý deň pribudlo 74…

V januári sa bude Špecializovaný trestný súd zaoberať prípadom „otcovraždy”

0 icon

Bratislava 6. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Špecializovaný trestný súd vytýčil na 17. januára na pracovisku v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s obžalovaným Imrichom J. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na neho ešte vo februári podal obžalobu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy Podľa orgánov činných v trestnom konaní sa Imrich J.…

Podkasty

„V tejto republike médiá vládnu, majú obrovské kompetencie a žiadnu zodpovednosť.“ Ktoré médiá má na mysli člen výboru NR SR pre kultúru Dušan Jarjabek?

icon

Bratislava 5. decembra 2021 (HSP/Foto:) Na žiadosť Európskej komisie vypracoval rezort Natálie Milanovej súbor zákonov týkajúcich sa mediálneho prostredia, všetkých druhov médií aj autorského zákona. Dva z balíka zákonov sú už v parlamente. Podľa šéfky ministerstva kultúry vyvolá tento balík zákonov v praxi doslova „kultúrnu revolúciu“. Zvuk: Milanová Bývalá ministerka kultúry Jana Laššáková, dnes pod krídlami Hlasu-SD, si...

Liečiť covid vakcínami alebo tradične? Stret záujmov medicíny a biznisu?

icon

Bratislava 4. decembra 2021 (HSP/Foto:) Šéf Pfizeru Albert Bourla otvorene priznal, že očkovanie proti Covidu sa treťou dávkou nekončí. Ľudia ho budú musieť podstúpiť každoročne „po mnoho nasledujúcich rokov.” Snaží sa nás tiež presvedčiť, že 35-miliardový zisk firmy s tým nemá nič spoločné, motiváciou je láska. Na výčitku svetových zdravotných charitatívnych organizácií, že farmaceutickým spoločnostiam...

Zákon o smrti slobody a demokracie najviac ublíži alternatívnym médiám

icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Pred niekoľkými dňami, 27. novembra, sme povedali, že ministerky Milanová a Remišová chcú umlčať alternatívne médiá. Odozva bola veľmi veľká. Vybrali sme aspoň jeden z názorov „podčiarnikov“: „Sloboda, demokracia, ľudské práva, ľudská dôstojnosť a bezpečnosť vraj nemôžu byť rukojemníkmi nadnárodných korporácií. Asi v tom kláštore (poznámka: myslí sa na ubytovanie...

Výzva na generálny štrajk apeluje na všetkýh Rakúšanov, Nemcov, Čechov aj Slovákov

icon

Bratislava 1. decembra (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian) Už od leta sa najmä na sociálnych sieťach objavujú výzvy na generálny štrajk. A tak si povedzme, čo to ten generálny štrajk vlastne je. Je to štrajk zasahujúci všetky odvetvia alebo ich rozhodujúcu väčšinu. Jeho motívy sú politické, úsilie o odstúpenie vlády alebo o stiahnutie návrhu zákona, o ktorom sa...

Vydieranie v priamom prenose: veľká skúška charakteru našich seniorov

icon

Bratislava 30. novembra 2021 (HSP/Foto:SITA/Ľudovít Vaniher) Keď Remišová povedala, že očkovanie za každú cenu treba stimulovať, nečakali sme, že jej minister financií Igor Matovič vyhovie takmer v priamom prenose. Napriek vetu kolegov zo SaS-ky štát ústami Matoviča chce poskytnúť 500 miliónov eur prevádzkam, ktoré utrpeli škody počas pandémie, ale nie priamo. Peniaze sa k nim majú...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

1. Štatistický trik: Ako môže Omicron prejsť z "mierneho" na "smrtiaci" ! 2. Strach z Omicronu by mohol úplne zničiť globálnu ekonomiku 3. 10 predpovedí pre Omicron v roku 2022: príručka globalistov odhalená

0icon

1.Skôr než sa dostaneme k Omicronu, je potrebné zdôrazniť dve dôležité veci súvisiace s COVID Šialenstvom :Za prvé - Ak je váš test COVID pozitívny v teste PCR (kde ja falošná pozitivita vysoká) , máte viac ako 99 % šancu ,že sa  vyliečite. Toto platí od začiatku existencie programu COVID Šialenstva.

Gustáv Murín

Boľševici (v novej koži) sa vracajú

0icon

Nová doba a radikálne nové pomery si vyžadujú nové pojmy, aby sme sa ľahšie, skratkou takéhoto nového pojmu ľahšie dorozumeli. Nikomu z nás po roku 1989 nenapadlo, že sa Globalizačná klika rozhodne umelo vyvolať novú Studenú vojnu. Ale už vieme

Marek Brna

Referendum treba hlavne o vystúpení z EÚ

0icon

Už dávno presakujú kuloárne informácie, že pravdepodobne celý Brusel fičí na kokaíne. Po informáciách, že EÚ plánuje členským štátom nariadiť povinné očkovanie, sa v plnej nahote ukazuje, že to je ozaj diablov spolok. Tak v najzaočkovanejších krajinách už dlhšie zreteľne stúpajú počty infikovaných a úmrtí, čo jasne dokazuje, že

Jozef Slávik

Slovo k všetkým ľuďom dobrej vôle ...

0icon

Ľudstvo žije v súčasnosti vo veľmi hektickej dobe. Nie sú to len lokálne vojnové konfliky, násilné činy  radikálov, ale aj rôzne iné hrozby akou je preľudnateľnosť a obsencia dostatku potravín hlavne v krajinách tretieho sveta, nedostatok vody v niektorých tropických krajinách, radikálne zmeny klímy spôsobené ľudskou nenásitnosťou po pohodlnom živote,…

Marek Bičík

Zásterka pred vojnou, COVID – 19.

0icon

Už v predchádzajúcom blogu som predpokladal, že covid je vlastne tretia svetová vojna. Rád by som to možno poopravil. Covid sám nieje vojna, je to príprava na vojnu.   Zhromažďovanie vojsk na ruských hraniciach nemôže nevidieť len slepec alebo naivný človek. Nemôže to byť nič iné ako príprav

TopDesať

Ruwenzori: Miesto, kde aj obyčajné rastliny majú gigantické rozmery. 2. časť

0 icon

Západné vetry vanú nad pariacimi sa dažďovými lesmi v povodí Konga a zbierajú vlahu. Pohorie Ruwenzori ich donúti stúpať vyššie a skondenzovať sa na dážď a kryštáliky ľadu. Výsledkom sú mraky, ktoré takmer ustavične zahaľujú vrcholky Ruwenzori. Ako správne tušíte, práve tento proces má za následok, že rastliny rastú do…

TOP15 dôvodov, prečo sa jednoducho nedá nemilovať Slovensko

0 icon

Veríš v lásku na prvý pohľad? Ak áno, tak potom by si mal čítať ďalej. Možno sa to bude zdať neuveriteľne, no tieto fotografie boli nafotené na Slovensku, v samotnom srdci Európy. Naša krajina má skutočne čo ponúknuť, príroda odhaľuje krásu všade, kam sa pozrieme. Či už si spravíš výlet medzi majestátne…

Pluckley je najstrašidelnejšia dedina v Anglicku, v ktorej sa oficiálne nachádzajú duchovia

0 icon

Malá a krásna dedinka s počtom obyvateľov približne 1000, ktorá sa nachádza v blízkosti Ashford v Kente. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že je to typická anglická dedinka podobná všetkým iným, nedaj sa oklamať. Pluckley je najstrašidelnejšia dedina v celom Anglicku. Samotná obec je naozaj krásna a obklopená je…

Reálna podobizeň historických osobností: Tak vyzerali Bach či Nefertiti!

0 icon

V dobe, keď ešte neexistovali fotoaparáty, sa ľudia nechávali zvečniť maliarom na plátno. Nie každý maliar bol však natoľko talentovaný, aby dokázal človeka zobraziť do detailov presne. Alebo sa len ponáhľal alebo mal radšej abstraktné diela. Možno dostal príkazom obraz trocha vylepšiť. Doteraz sme podobizeň slávnych historických osobností mohli vidieť…

Čo ste nevedeli o jedle? Tepelná úprava jedál na 6 spôsobov

0 icon

Teplo vyvoláva v jedlách chemické a fyzikálne zmeny, vďaka ktorým sa stávajú mäkšími a stráviteľnejšími a zároveň sa z nich ľahšie uvoľňujú živiny. Pri tepelnej úprave potravín sa však niektoré živiny rozkladajú. Viete prečo a akým spôsobom sa jedlá tepelne upravujú? Pozrite sa na na prvý pohľad samozrejmé veci trošku…

Armádny Magazín

Rusko má odpoveď na tanky NATO. Je to Chryzantéma-S

0 icon

Rusko, 6.december 2021 (AM, Sputnik) – Najnebezpečnejším tankovým smerom je pre Rusko ten západný. Na rast počtu tankov je logické reagovať vyzbrojením novými sys

Posledná vojna NATO

0 icon

Rusko, 6.december 2021 (AM) – Čím viac Západ vybičováva hystériu okolo údajne blížiacej sa ruskej invázie na Ukrajinu, tým intenzívnejšie sa sami západní politici začínajú vrtieť na svojich mäkkých stoličkách.   Ako informovali nórske noviny „Verdens Gang“, vláda kráľovstva sa zrazu postavila proti rozmiestneniu vojenských

Kto si je istý, že pozná históriu generálov Lukina, Vlasova, Jefremova?

0 icon

Rusko, 6.december 2021 (AM) – Rusi majú nielen maršalov a generálov víťazstva, ale aj ústupov. Kam by ste zaradili generálov Michaila Fjodoroviča Lukina, Andreja Andrejeviča Vlasova a Michaila Grigorieviča Jefremova? Ako by ste oceňovali ich bojové schopnosti? Lebo na Veľkú vl

Ukrajina presunula na Donbas už 125-tisíc vojakov. Všetci obyvatelia Donecka dostanú ruské pasy

0 icon

Doneck, 6.december 2021 (AM) – Prezident Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin povedal, že všetci obyvatelia separatistami kontrolovaných území Doneckej oblasti na Ukrajine dostanú ruské pasy. Podľa Pušilina, ktorý v nedeľu vystúpil v Moskve, už viac ako 350 000 obyvateľov „DĽR“ dostalo ruské občianstvo. "Každý ho dostane," povedal separatistický vodca o p

Svetlo sveta

Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

0 icon

V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

0 icon

Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

0 icon

Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

0 icon

Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

FOTO DŇA

Na snímke turisti počas túry na Vrchpodžiar v Krivánskej Malej Fatre

Autor: TASR-Erika Ďurčová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali