“Nechcem byť gazdom pravice, neverím, že nás zachráni novodobý mesiáš kýmkoľvek povolaný a možno aj zaplatený. Zdvihol som zástavu a chcem ľudí inšpirovať, aby sa pridali,” zdôraznil Miškov. Ako pokračoval, jeho cieľom je slovenská občianska koalícia, alebo koalícia občanov, teda nielen štandardná politická strana. “Budeme stredové občiansko-liberálne zoskupenie aktívnych ľudí. Odbornosť chcem vrátiť do verejného života,” uviedol.
SKOK podľa jeho slov znamená aj náhlu zásadnú zmenu a je synonymom slova reforma. “Bude to nielen občianska, ale aj reformná strana s cieľom presadiť zásadné zmeny. Budú to odvážne skoky vpred, Slovensko sa odvážne pohne z miesta,” deklaroval.
Svoju doterajšiu kariéru označil Miškov ako napĺňanie sna. “Keď som v roku 2009 vstúpil do politiky, bol som finančne zabezpečený. Vybudoval som z nuly vlastnú firmu, po vstupe do politiky som ju predal. Mal som šťastie, plnil som si sny. Pôsobenie v politike vnímam ako službu ľuďom,” uistil.
To, že za päť rokov v politike pôsobil v dvoch stranách (SaS, NOVA), ako neúspech nehodnotí. “Ani dnes sa nevzdávam. Chcem vytvoriť priestor pre úspešných ľudí, ktorí statočne žijú svoje príbehy, priestor pre odborníkov, či ľudí, ktorí chcú a vedia pracovať. Slovensko má na to, aby bolo OK,” myslí si.
V prípravnom tíme sa nateraz objavili bývalý kancelár NR SR Michal Nižňan, exposlanec NR SR za SaS Kamil Krnáč či komunálna politička Katarína Augustinič. Ďalší z odídencov zo SaS, ktorí opustili stranu Richarda Sulíka spoločne s Miškovom (Jozef Kollár, Daniel Krajcer, Juraj Droba a Martin Chren) v tíme nateraz nie sú. “Ponúkol som im možnosť zúčastniť sa, boli by veľkou pridanou hodnotou, ale rozhodnutie je na nich. Budem sa o ich spoluprácu uchádzať,” dodal Miškov.
SKOK má byť budovaný inak, ako ostatné strany. Nebude mať totiž podpredsedov a chce ponúknuť veľkú slobodu členom a regionálnym štruktúram.
ml