Dodáva, že slovenskému Titanicu hrozí, že pôjde rýchlo ku dnu, hudba však hrá a všetci tancujú. Aj tak sa dá opísať postup slovenskej vlády a koalície vo vzťahu k príznakom krízy. Ekonomika spomaľuje a koalícia nerobí žiadne aktívne opatrenia na podporu ekonomiky.
Člen predsedníctva hnutia Sme rodina Štefan Holý upozorňuje, že keď sa vláda vyhovára na spomalenie ekonomiky v Nemecku, na brexit či na globálne obchodné vojny, maskuje len vlastnú neschopnosť. „V návrhu rozpočtu poškrtali väčšinu zmysluplných investícii, kedy napríklad rozpočet na investície v ŽSR klesol o 400%. Naopak ale vôbec nevidíme zrušenie nezmyselných investícii na nákup vojenskej techniky, ktoré doslova nikto nepotrebuje a len sa tým odlievajú zdroje.“
Týmto spôsobom sa nezvýšia zdroje na projektovú prípravu a na koncepty financovania, žiadne investície nepôjdu ani do flexibility systému prípravy investícii. Mešká nový stavebný zákon, zákon o verejnom obstarávaní je naďalej brzdou rozvoja. Eurofondy sa z výhody menia na záťaž najmä pre neschopnosť štátneho aparátu v tejto oblasti. „Namiesto systémových zmien a vízie, čo reálne robiť, vidíme, že doslova lúpežné bandy sa rozťahujú v priestore štátnych podnikov. Lynčujú manažmenty týchto firiem s cieľom ešte pred voľbami rýchlo na poslednú chvíľu niečo ukradnúť – a to s požehnaním vlády, napríklad ministra dopravy.“
Štefan Holý pripomína, že program hnutia Sme rodina obsahuje množstvo nápadov na investičné stimuly pre ekonomiku, ktoré zároveň pomáhajú ľudom.
„Vďaka zdrojom, ktoré investície produkujú, vieme a chceme pomáhať ľudom a zvyšovať ich životný štandard. Ak sa začne reálne pracovať na riešeniach investičného dlhu a stimulovať ekonomiky namiesto výhovoriek či lacného populizmu, budeme vedieť dať deťom a dôchodcom lieky zadarmo či dorovnať rodičovský príspevok na úroveň minimálnej mzdy,“ uzavrel Boris Kollár.