“Niektorí ľudia si myslia, že manželstvo je posvätným zväzkom medzi mužom a ženou. Ja si to myslím tiež. Ale je to vaša vec,” napísal na Facebooku Chen v reakcii na diskusiu o uzákonená manželstva párov rovnakého pohlavia na Taiwane.
LGBT aktivisti totiž bojujú za to, aby sa Taiwan stal prvou ázijskou krajinou, v ktorej budú sobáše homosexuálnych párov legálne. Ich návrh ale v referende nakoniec neprešiel. “Niektorí ľudia sú toho názoru, že zmyslom manželstva je mať dieťa, ktoré ponesie vaše DNA. Ale opäť, je to vaša vec.”
Britský denník ďalej uvádza, že Scott Chen napísal svoj názor pôvodne v čínštine, neskôr ale bol publikovaný v angličtine v magazíne Into, taktiež vlastnenom spoločnosťov Grindr.
“Moje tvrdenie, že manželstvo je posvätným zväzkom muža a ženy, je založené na mojej vlastnej skúsenosti. Som heterosexuál a vzal som si ženu, ktorú milujem a s ktorou mám dve krásne dcéry. Takto teda vnímam svoje manželstvo,” vysvetľoval šéf spoločnosti.
Svoje vyjadrenie následne zmiernil, že sympatizuje aj s obhajcami sobášov osôb rovnakého pohlavia a dodal, že je hrdý na to, že pracuje pre Grindr prevádzkujúcu globálnu zoznamku pre gayov založenú v roku 2009. Ide o mobilnú aplikáciu, ktorá funguje na podobnej báze ako známejší Tinder. Určená je ale predovšetkým na zoznamovanie medzi gaymi a bisexuálmi. Denne ju použije 3,8 milióna užívateľov.
Ostré reakcie gay komunity
Konzervatívna rétorika šéfa firmy vyvolala negatívne reakcie u mnohých aktivistov. Podľa Zacha Stafforda, editora časopisu Into a jedného z riadiacich pracovníkov firmy, Chenove názory nezodpovedajú hodnotám Grindru.
“Cieľom spoločnosti Grindr je pomáhať v úplnom dosiahnutí rovnosti pre LGBT ľudí po celom svete, predovšetkým v oblasti vzťahov a lásky. A manželstvo pre všetkých je pre nás najvyššou métou,” uviedol Stafford.
Chen neskôr uviedol, že svoj príspevok z Facebooku zmazal, pretože vyvolal príliš vášnivé diskusie.