PRO

NAŽIVO

India neinformovala Rusko o zámere znížiť nákup ropy, vyhlásil Lavrov.

„Nikto okrem Trumpa neoznámil zámer Indie upustiť od nákupu ruskej ropy. Neexistujú žiadne dôvody domnievať sa, že rusko-indické dohody sú akýmkoľvek spôsobom ohrozené,“ povedal minister zahraničných vecí Ruskej federácie.

12:27

Odbyt čínskych áut v januári medziročne klesol. Odbyt čínskych áut na domácom trhu krajiny sa v januári oproti rovnakému mesiacu vlaňajška znížil o 19,5 % na 1,4 milióna kusov. Bol to najprudší pokles od februára 2024.

12:04

Dokumentáciu opravy Hlavnej stanice v Bratislave dodá Dopravoprojekt. ŽSR vyhlásili súťaž na projektovú dokumentáciu pre rekonštrukciu Hlavnej stanice v Bratislave vlani v októbri. Predpokladaná hodnota zákazky bola 2,75 milióna eur bez DPH.

12:03

ÚVN Ružomberok podpísala zmluvu na výstavbu parkovacieho domu. Plochy parkovacieho domu sa nachádzajú na jestvujúcich zelených, asfaltových a betónových plochách.

12:03

Barrot žiada vyšetrovanie po zmienke diplomata v spisoch o Epsteinovi. Francúzske médiá po tom, čo sa meno Aidana objavilo v zverejnených dokumentoch, informovali, že v rokoch 2010 – 2017 komunikoval s Epsteinom prostredníctvom e-mailov.

12:02

Poľskí záchranári varujú pred podmienkami v Tatrách a na Babej hore. V Tatrách dosahuje vietor na vrcholoch v nárazoch rýchlosť do 80 kilometrov za hodinu, čo sťažuje pohyb a zvyšuje riziko lámania konárov.

11:41

Výhľad na rok 2026 je v turizme opatrne optimistický. V súhrne za celý rok 2025 sa v zariadeniach cestovného ruchu na Slovensku ubytovalo 6,3 milióna hostí, išlo o medziročný nárast o viac ako 7 %.

11:39

Dubajské letisko vlani vybavilo rekordný počet cestujúcich. Dubaj má výhodnú polohu ako letecký uzol, ktorý zabezpečuje lety medzi Afrikou, Áziou a Európou. V roku 2024 bolo letisko v Dubaji v rámci medzinárodnej prepravy najrušnejšie na svete.

11:38

Audity štátnych dotácií odhalili nedostatky za vyše 236.000 eur. Ako v materiáli informovalo MF, po získaní dát od všetkých členov medzirezortnej skupiny analyzovalo 712.506 riadkov údajov predstavujúcich poskytnutie verejných financií vo výške 23,7 miliardy eur.

11:38

Iliašovce budú priamym prijímateľom prostriedkov z POO na potreby MŠ. Návrh predložilo Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR z dôvodu potreby okamžitého odstránenia akútneho nedostatku kapacít v škôlke.

11:37

Schválili proces prípravy Národného a regionálneho partnerského plánu. Materiál opisuje proces prípravy NRPP od januára 2026 do jeho predloženia na schválenie vláde SR.

11:36

Novým štátnym tajomníkom na rezorte investícií bude Martin Katriak. Advokát Katriak je absolventom Právnickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne.

11:36

Šéf čínskej diplomacie Wang I bude rokovať v Budapešti so Szijjártóom. Szijjártó pripomenul, že v uplynulých vyše 11 rokoch sa stretli osobne už 24-krát, pričom v tomto roku ide o prvú návštevu čínskeho ministra zahraničných vecí v Európe.

11:35

Prípad pokusu o zapálenie synagógy a vraždu ide pred český súd. Mužovi za spáchané skutky hrozí tri až 12 rokov za mrežami.

11:34

Taiwanský prezident vyzval na rýchle schválenie rozpočtu na obranu. Taiwanský parlament má momentálne prestávku a zasadnutia opäť obnoví 24. februára.

11:34

Erdogan vymenoval nových ministrov spravodlivosti a vnútra. Gürlek nahradil na poste ministra spravodlivosti Yilmaza Tunča, zatiaľ čo Čiftči prevzal rezort vnútra po Alim Yerlikayovi.

11:03

Maďarsko predĺži krízový stav pre migráciu, trvá už takmer 10 rokov. Okrem toho od mája 2022 v krajine platí aj stav núdze pre vojnu na Ukrajine.

11:02

Kosiniak-Kamysz: Obranná spolupráca Poľska a USA sa nezmení. Minister uviedol, že Poľsko je pilierom východného krídla NATO a jedným z najspoľahlivejších spojencov USA v Európe.

10:41

Orbán označil Zelenského plány za otvorené vyhlásenie vojny Maďarsku. Niekoľko bodov plánu sa zaoberá aj myšlienkou zmeny vlády v Maďarsku.

10:41

Čistý zisk francúzskej firmy TotalEnergies sa vlani oslabil o 17 %. Napriek zhoršeniu hospodárskeho výsledku firma plánuje zvýšiť výplatu dividend za rok 2025 o 5,6 % na 3,40 eura na akciu.

10:39

Nadácia Volkswagen Slovakia spúšťa grantovú výzvu „Súdržná spoločnosť“. Grantová výzva „Súdržná spoločnosť“ reaguje na vysokú mieru polarizácie spoločnosti a oslabenie infraštruktúry komunitného života na Slovensku.

10:29

Katarský emir a Trump diskutovali o deeskalácii v Perzskom zálive. Tento telefonát sa uskutočnil po tom, čo americkí a iránski predstavitelia minulý týždeň v piatok rokovali v Ománe.

10:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Remarquovský pocit

Já bych to vlastně ani neměl říkat, protože mě zase budou obviňovat, že kopu za Rajchla, ale bez tohoto úvodu to nepůjde. Byl jsem se totiž tento týden podívat na další „spanilé jízdě“ strany PRO. Jihomoravská buňka PRO je velmi aktivní, takřka všichni se už u mě doma dávno vystřídali, já to k nim nemám daleko, a tak jsem už poněkolikáté přijal jejich pozvání. Koneckonců, už dávno jsem avizoval, že budu Rajchla sledovat, a jednou vidět je lepší než sto hlášení

PRO
Na snímke volebný míting českej strany PRO
❚❚
.

Hele, on má pokaždé plný sál. Tentokrát to začalo v šest večer a končilo to v deset. Čtyři hodiny. A čtyři hodiny to lidi poslouchali a bavilo je to. A pak ještě hodinu pokračovala neformální debata. Stejné složení lidí jako na demonstracích. A stejná nálada. V jedné vesničce u Břeclavi. Sokolovna natřískaná, že se musely donést další židle.

Co vy ostatní? Máte také plné sály? Také už objíždíte každou díru v republice několikrát týdně? Měli byste.

Já to nepíšu jako reklamu na PRO, spíš jako ilustraci toho, co se v naší zemi děje. Před rokem by v té sokolovně bylo dvacet lidí, z toho deset členů krajského vedení. A teď… starší osoby nižšího vzdělání si mezi sebou nějak vyšeptají, že přijede Rajchl, naplní sál, tři hodiny poslouchají, tleskají a baví se, pak ještě hodinu diskutují a pak Rajchla nechtějí pustit domů. To už prostě není náhoda. Jestli za těchto okolností nemají i ostatní neparlamentní straničky plné sály, tak je to organizační neschopnost, nikoliv nechuť obyvatelstva.

.

Já jsem tam tak seděl a měl jsem pocit, jako bych seděl v některém z Remarquových románů, když popisoval dvacátá a třicátá léta ve Výmarském Německu. Ne, není to ještě stejné, ale už chápu, proč se tehdy stalo to, co se pak stalo. Oni také měli inflaci, také měli neschopnou vládu, také byli poražená země, která musela dělat na vítěze. A v obyčejných lidech kvasil vztek. Přicházeli o všechno a v Berlíně se tančilo. Hyperinflace zlikvidovala úspory a jednání o zvýšení důchodů se táhla půl roku přesně stejně, jako to dneska dělá ministr Hýkela, když slavnostně oznámí, že se podařilo dojednat termín setkání.

Dneska ještě nemáme hyperinflaci a nezaměstnanost se teprve rozjíždí, ale už to prostě bylo cítit. Lidi přišli, protože už to není abstraktní boj za abstraktní svobodu. Když člověk přichází o svobodu, tak se to blbě kvantifikuje. O kolik svobody jste přišli díky lockdownům? Kolik svobody jste ztratili zavedením nouzového stavu? Jak kdo, jak kde. Ale je to ještě 80% svobody, nebo už jen 30%?

Zato naprosto přesně víte, o kolik peněz jste přišli díky Fialově drahotě. Naprosto přesně víte, o kolik víc vás stojí energie díky neschopnosti vlády s tím něco udělat. Každá cenovka, každý účet, každá faktura vám to ukazuje jako ohnivým písmem. Už teď to plní sály. Co teprve, až se to projeví ještě víc. Tenkrát v Německu lidé také začali být hodně političtí a chtěli řešení. A stejně jako tehdy, na vině nebyla silná vláda dělající chyby, ale slabá vláda myslící to dobře.

Tohle přece Babišovi nikdo nemůžeme upřít, ne? Když byl premiér, tak zaváděl covidová opatření, která lidi nesnášeli. Zaváděl nouzové stavy, které lidi nechtěli. Dělal spoustu nepopulárních opatření a dělal je naprosto nesmlouvavě. Ale jediné, co neměl pod kontrolou, byl virus. Jinak to pod kontrolou měl. Měl přehled, tvrdou rukou měnil ministry, posílal policajty na kontroly… zaklekával na firmy, zavedl EET, ale také valorizoval důchody a zvyšoval přídavky. Babiš nebyl slabá vláda. V podstatě si poradil i s opozicí, která na něm nenechala nit suchou, vedl celkem vyrovnaný boj s médii a snažil se do nějaké míry manévrovat i v Bruseli. Ano, nakonec se stal nepopulárním, ale nepůsobil slabě.

Chvilkaři sice dostali na Letnou tři sta tisíc lidí, ale dál to nevedlo. Všechny ty avizované spanilé jízdy na venkov, jak budou chudákům pomýleným vysvětlovat, co je pravá demokracie, to vzalo velmi rychle za své. Jednak by dostali po hubě a jednak by na ně nikdo ani nepřišel. Lidi nepřicházeli o peníz, Babiš nebyl slabý na ulicích byl pořádek, těžkooděnců bylo všude dost.

.

Pak přišel Fiala a během jednoho roku dokázal ukázat celému národu, koho poslouchá. Na to musíte mít vskutku politický talent, abyste řekli veřejně, že se o českých drahých energiích pojedete poradit s německým kancléřem. Co mu tak asi může Scholz říct? Řekne mu, ať Česko odejde z lipské burzy, protože v té chvíli bude mít elektřinu levnou a Německo mnohem dražší? Dovedu si představit ledacos, ale na tohle fantazii nemám. Stejně tak nechápu, jak se máme dohodnout s Bruselí na tom, aby z naší země neodcházely dividendy… Vždyť jsme jejich krmelec. Jejich zájem je, aby to tak zůstalo, a přesně podle toho budou Fialovi radit.

Nevím, jak to řešil Babiš… je pravděpodobné, že si zřejmě moc na Merkelovou dupnout nemohl, ale alespoň se pokoušel. Musely přijít Vrbětice, aby se začalo ukazovat, kdo je tady v zemi pánem… Ale ani to nestačilo. Abychom zjistili, jak na to jsme, to musel přijít Fiala a poklonit se našim protektorům dobrovolně a s radostí.

A je to tu – českovýmarská republika. Slabá vláda sloužící vítězům. Proč lidi plní sály? Proč demonstrují na náměstích? Protože jsme poražená země a naše vláda se odkopala ve své závislosti na západních protektorech. „Nemůžeme jinak,“ řekne nám Fiala. Ale lidi chtějí, aby to šlo. Lidi prostě budou hledat někoho, kdo neví, že to nejde, a tak půjde a udělá to.

Výmarská republika nedojela na silnou a pevnou ruku. Dojela na slabou vládu a aroganci vítězů. Dojela na neschopnost a neochotu řešit problémy obyčejných lidí. Dojela na to, že její vláda dovolila drancování běžného středostavovského Němce. A bylo úplně jedno, že pak povolávali policii i okleštěné vojsko ve snaze zjednat pořádek. Jednoho dne toho lidi měli prostě dost a nebyli k zastavení. Ani tehdy jim nepomohla žádná cenzura ani mimořádná opatření.

Ne, u nás to ještě nenastalo, ale Fiala, to je jak reinkarnace Heinricha Brüninga. Také vládne v pětikoalici, také si musí pomáhat různými nouzovými nařízeními, a s demokracií to má společného míň a míň. Také se tehdy snažili kriminalizovat odpůrce, ale dosáhli jen toho, že povstávali odhodlanější bojovníci a větší sekáči. Také tehdy požadovali po národu oběti a odříkání a dosáhli jen toho, že je lid začal nenávidět až za hrob.

.

Přitom řešení existuje – použilo se po Druhé světové válce – stabilita a prosperita. Když se lidi mají dobře, tak nemají důvod demonstrovat. Když mají lidi svobodu, tak bývají vynalézaví a kreativní. Když jsou lidé vynalézaví, tak na tom vydělají všichni. Takhle to tehdy spojenci vykoumali. Až mnohem později z toho udělali předmět na vysoké škole a začali se dohadovat, co přesně způsobilo těch třicet zázračných poválečných let. Na začátku byla prostě jen ta strašná zkušenost, že když uvrhnete lidi do bídy, tak se vám to nakonec vymstí.

Zatím se jen volá po změně a předčasných volbách. Nikdo z politiků, kteří teď objíždějí republiku, nehlásá, že demokracie je přežitek a za všechno můžou židáci. Zatím se nevolá po převratu, ale po předčasných volbách. Ano, už se mluví o frustraci, ale ještě není tak velká, aby byla demokracie odkopnuta na smetiště. Vlastně, pokud by se Fiala začal bít za český národ a českou zemi, zřejmě by dost ubylo chuti, ho vynést v zubech.

Ale pokud budou pokračovat v tom, že lidi, co nemají na energie, jsou dezoláti a proruská pátá kolona, pokud budou dělat opatření na vypínání webů, pokud budou kriminalizovat tribuny lidu, pokud budou tvrdit, že za všechno může Putin, tak toho démona nakonec vyvolají. Jestli budou potlačovat stále zesilující názor, že jdeme do háje, jestli nezačnou skutečně řešit problémy obyčejných lidí, pokud budou říkat, že Rajchl či Okamura nepatří do české politiky, tak přijde někdo jiný. Někdo, kdo se fakt nezakecá. Někdo, kdo pak vyhlásí, že svoboda spát pod mostem, není žádná svoboda a režim, který to dovolí, je režim zločinný, i kdyby se stokrát zaklínal demokracií. Nebo v krajním případě řekne, že je-li toto demokracie, tak pryč s ní. Přijde někdo, kdo řekne, že řešením nejsou volby, ale Vůdce. Přijde někdo, kdo pak využije všechny ty cenzurní mechanismy proti těm, co je zaváděli.

Teď ještě stačí volby, které trochu pootočí kormidlem. Teď se v sálech mluví změnách v politice. Teď ještě se mluví o naději, která se zhmotní nejpozději po volbách. Teď ještě všichni nabízejí demokratická a zákonná řešení. Teď je východiskem, skončit s lokajskou politikou vůči Německu i Bruseli. Ještě pořád je východiskem pár kroků zpět, aby se dalo znovu vyrazit kupředu.

Ale jestli bude vláda mermomocí pevně držet tenhle kurz, tak se jim podaří totéž co Brüningovi. Mají k tomu našlápnuto.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.

Skončí Zelenskyj? Podľa FT sa niečo chystá, a to už koncom februára

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže oznámiť konanie prezidentských volieb a referenda 24. februára – v deň štvrtého výročia začiatku vojny…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Študent „Muro“ má konkurenciu v Modre

Vyzerá to tak, že opozícia na čele s Progresívnym Slovenskom siahla na dno –  v protivládnej kampani im neostáva nič iné, ako…

11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Szalay prezradil za aké výroky je obvinený Kotlár

Vládny splnomocnenec pre prešetrenie manažmentu pandémie COVID-19 Peter Kotlár bol obvinený zo šírenia poplašnej správy pre tvrdenia o toxicite a…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Merz odmietol Macronovu výzvu

Vláda nemeckého kancelára Friedricha Merza odmietla výzvu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na emitovanie spoločných dlhopisov. Informuje web Politico

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallas má pre Rusko tvrdé podmienky

Kaja Kallas má v úmysle požadovať od Ruska zníženie počtu vojakov v rámci urovnania situácie na Ukrajine, informuje agentúra Reuters

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pravda o pôvode Slovanov

Nie desiatky, ale stovky historikov si kládli a kladú stále otázku, aký je pôvod Európanov? Vôbec to nie je také…

11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo hľadá pro-ukrajinská propaganda na STVR?

Vedomá a inteligentná manipulácia más je súčasťou demokratického zriadenia – toto napísal Edward L. Bernays vo svojej legendárne knihe o…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mohlo to skončiť tragicky. Kramár by si mal upratať doma, kým začne znovu vyzývať študentov na protesty

Herecké remeslo predpokladá jeden kľúčový talent: dokázať sa tváriť, že ste niekto iný. Napríklad niekto, kto je lepší, než tí…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po valentínskom víkende očakáva Slovensko vzácnu návštevu

Minister zahraničných vecí USA Marco Rubio cez víkend navštívi Budapešť a Bratislavu, informuje Hungary Today. Americký minister sa plánuje venovať…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zmena kurzu? Von der Leyenová: EÚ musí „zbúrať bariéry“, ak sa chce stať globálnym ekonomickým gigantom

Európska únia sa musí zbaviť vnútorných bariér, ktoré brzdia jej hospodársky rozvoj, aby sa mohla stať skutočným globálnym ekonomickým hráčom.…

11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov: Mávajú nejakým “dokumentom” s 20 bodmi, ktorý nám nikto oficiálne ani neoficiálne neposlal

Rusko stále nedostalo návrh mierového plánu s 20 bodmi – ani oficiálnymi, ani neoficiálnymi kanálmi, povedal ruský minister zahraničných vecí…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minúty hanby. Biatlonista po zisku bronzu na ZOH využil mediálny priestor a urobil veľké priznanie

Namiesto osláv veľkého športového úspechu zostali včera nórskemu reprezentantovi v biatlone Sturlovi Holm Laegreidovi oči pre plač. Rozhodol sa totiž…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Bezzásahovosť skončila. Takto vyzerá „volebný režim“ podľa DSA v praxi

Exhibit 7 odhaľuje spúšťače a pravidlá, ktoré sa zapínajú pred voľbami. Má Slovensko vôbec páky na obranu férovosti predvolebnej diskusie?

11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské bezpilotné lietadlá zničili hlavný závod vyrábajúci bezpilotné lietadlá Lasar’s Group

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zrýchlený vstup Ukrajiny do EÚ? Maďarsko hovorí rázne „nie“

Plán Európskej únie na urýchlené riešenie situácie na Ukrajine vyvolal ostrý konflikt s jedným z členských štátov –  Maďarskom. Brusel je totiž…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Foreign Policy: Kurz generálneho tajomníka vedie NATO k strategickému kolapsu

Americký časopis „Foreign Policy“ publikuje ostrú kritiku generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho a obviňuje ho zo strategickej nekompetentnosti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Návrh zákona o umelej inteligencii

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR predložilo 27. januára 2026 do pripomienkového konania návrh zákona o umelej inteligencii a…

11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Prečo Európa nemá vlastný platobný systém?

Rusko aj Čína už dávno pochopili riziko absencie národného platobného systému, zatiaľ čo vazalská Európska komisia sa zaoberala sebazničujúcou zelenou…

11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj komentuje zákaz prilby s mŕtvymi Ukrajincami

Skeletonista Vladyslav Heraskevyč uviedol, že nebude rešpektovať zákaz olympijského výboru a prilbu s vyobrazením tvárí obetí vojny na Ukrajine si…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Trump pripravuje rozsiahle preteky v jadrovom zbrojení

New York Times naznačuje, že po vystúpení z dohody START III sa Trump pripravuje na rozsiahly pretek v jadrovom zbrojení

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Teplá voda ako luxus? Nie, to je zlyhanie systému

Slovensko má tichý, ale vážny problém: teplá voda sa v mnohých bytových domoch stáva luxusom. Domácnosti dnes často platia za…

11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matematická výzva: Dokážete nájsť konečnú hodnotu rovnice?

Matematická výzva s časovým limitom 11 sekúnd preverí, ako rýchlo dokáže váš mozog analyzovať čísla a hľadať skryté vzorce. Nejde…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Spoločnosť Nike predmetom vyšetrovania. Politikou DEI diskriminovala bielych zamestnancov

Gigant Nike, ktorý podniká v oblasti športovej obuvi, módy a doplnkov,  čelí obvineniam zo systémovej rasovej diskriminácie – spoločnosť mala diskriminovať bielych…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pivovarnícky gigant Heineken plánuje za dva roky prepustiť až 6 000 zamestnancov

Holandský pivovarnícky gigant Heineken v stredu oznámil, že v nasledujúcich dvoch rokoch zruší 5- až 6-tisíc pracovných miest. Rozhodnutie zdôvodňuje…

11. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko zaútočilo na najväčšiu rozvodňu na Ukrajine

Rusko v noci zaútočilo na veľkú rozvodňu vo Ľvovskej oblasti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

A pak se dějí věci…

Tak nám nezaměstnanost vyskočila nad pět procent. Dokonce předčila očekávání analytiků, kteří zároveň rovnou hlásí, že bude hůř, bo naše…

11. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vlhovej brat otvorene: Urobili z nej princeznú... Už nie sme tak v kontakte

Brat Petry Vlhovej nefiguruje v jej tíme od roku 2022, venuje sa svojej pizzerii a manželke s dcérou. Pred štyrmi…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

EÚ sprísňuje migračnú politiku. Slovenskí europoslanci prezradili viac

V  Európskom parlamente sa podarilo presadiť historický prvý návrh na sprísnenie migračnej politiky do EÚ. Novinku priblížili slovenskí europoslanci z hnutia…

11. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Raketa Iskander s kazetovou hlavicou zasiahla výrobu dronov v oblasti Chersonu

Ukrajina, 10. februára 2026 - Ruské ozbrojené sily zničili výrobu útočných dronov v oblasti Cherson. Podľa ruských zdrojov raketa Iskander-M…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

India neinformovala Rusko o zámere znížiť nákup ropy, vyhlásil Lavrov.

„Nikto okrem Trumpa neoznámil zámer Indie upustiť od nákupu ruskej ropy. Neexistujú žiadne dôvody domnievať sa, že rusko-indické dohody sú akýmkoľvek spôsobom ohrozené,“ povedal minister zahraničných vecí Ruskej federácie.

12:27

Odbyt čínskych áut v januári medziročne klesol. Odbyt čínskych áut na domácom trhu krajiny sa v januári oproti rovnakému mesiacu vlaňajška znížil o 19,5 % na 1,4 milióna kusov. Bol to najprudší pokles od februára 2024.

12:04

Dokumentáciu opravy Hlavnej stanice v Bratislave dodá Dopravoprojekt. ŽSR vyhlásili súťaž na projektovú dokumentáciu pre rekonštrukciu Hlavnej stanice v Bratislave vlani v októbri. Predpokladaná hodnota zákazky bola 2,75 milióna eur bez DPH.

12:03

ÚVN Ružomberok podpísala zmluvu na výstavbu parkovacieho domu. Plochy parkovacieho domu sa nachádzajú na jestvujúcich zelených, asfaltových a betónových plochách.

12:03

Barrot žiada vyšetrovanie po zmienke diplomata v spisoch o Epsteinovi. Francúzske médiá po tom, čo sa meno Aidana objavilo v zverejnených dokumentoch, informovali, že v rokoch 2010 – 2017 komunikoval s Epsteinom prostredníctvom e-mailov.

12:02

.

Pred obnovením kontaktov s Moskvou musí Únia podľa Kallasovej vedieť, čo od nej bude požadovať

Európska únia by si mala ešte pred začiatkom akýchkoľvek rozhovorov s Kremľom ujasniť, aké ústupky bude od Moskvy požadovať na…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premena starého haraburdia na umenie

Premena starých, zdanlivo bezcenných predmetov je dôkazom, že kreativita často začína tam, kde iní vidia len haraburdie. Hromada vecí v…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Súd odmietol obžalobu na skupinu takzvaných čurillovcov a prípad vrátil prokuratúre

Mestský súd Bratislava I odmietol obžalobu na policajtov okolo Jána Čurillu, takzvaných „čurillovcov“, a prípad vrátil prokuratúre. Informuje o tom…

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán odkazuje Izraelcom: "Vy začnete a my to dokončíme!"...

USA, 11. februára 2026 - V Iráne včera začali oslavy 47. výročia islamskej revolúcie v Iráne. Trump zároveň vyhlásil: \"Ak…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Európe hrozí občianska vojna

Profesor David Betz z King’s College London o hroziacej občianskej vojne v Európe

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Huliakova veľká reforma: Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom a rodičom

Ministerstvo cestovného ruchu a športu plánuje významnú zmenu vo financovaní športu s pracovným názvom Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov