Marcový prieskum verejnej mienky agentúry Focus však naznačuje, že Progresívne Slovensku a Spolu nedosahujú ani hranicu 1,5 %. Spoločne by získali podporu okolo 2,5 až 3 %. V prípade koaličnej spolupráce a spoločnej účasti vo voľbách však podľa zákona ako koalícia potrebujú na vstup do Národnej rady získať 7%. Preto je v ich prípade pravdepodobnejší scenár zostavenia jednej kandidátky. Napríklad ako to realizovala strana Nova, keď jej členovia kandidovali na kandidátke OĽaNO v posledných parlamentných voľbách v roku 2016.
“Z našej strany je tu naďalej ochota vytvorenia nejakej formy predvolebnej spolupráce,” povedal hovorca Progresívneho Slovenska Ľubomír Ondrejkovič pre denník SME k téma spájania sa so stranou Spolu Miroslava Beblavého. Rokovania so stranou Spolu podľa neho síce stále prebiehajú, ale výsledok chýba. Ich doterajšie rokovanie nepriniesli žiadny konkrétny výsledok.
Strana Spolu však podľa medializovaných informácii nemá veľký záujem o koalíciu s Progresívnym Slovenskom. Napriek názvu svojej strany, Miroslav Beblavý zrejme preferuje samostatnú účasť v najbližších parlamentných voľbách a zostávajúce dva roky plánuje využiť zvyšovaním preferencií svojho zoskupenia.