Bratislava 29. septembra 2024 (HSP/Foto:Screenshot)
OSN tlači na plnenie cieľov Agendy 2030. Jedným z cieľov je dosiahnutie rodovej rovnosti kvótami. V slovenskom parlamente vzplanuli vášne na otázke, či má byť život pred narodením chránený alebo nie. Z Petrohradu zaznel silný hlas žien volajúci po prirodzenom rešpekte k nezastupiteľným roliam muža a ženy v rodine a spoločnosti
Pozvanie do štúdia Hlavných Správ prijala slovenská delegátka Euroázijského ženského fóra v Petrohrade, Zuzana Uhríková.
Je manželkou Milana Uhríka, predsedu hnutia Republika, kde sa stará o peniaze. Len pred pár dňami sa vrátila s Euroázijského ženského fóre v Petrohrade, kde vystúpila so silným prejavom.
Napriek tomu, že mala možnosť rozvíjať kariéru v zahraničí, vrátila sa domov. „Žijem na Slovensku, pochádzam zo Slovenska.“ Domov ju vrátil manžel a presvedčenie, že rodinu si chce založiť doma, na Slovensku. Rodinu si postavila na prvé miesto a snaží sa skĺbiť prácu so životom pre rodinu.
Matkám v domácnosti, odovzdávajúce sa výchove detí, rodine dnes chýba uznanie. “Aj toto je náročná práca”, povedala v rozhovore Zuzana Uhríková.
Sleduje vášne, ktoré v slovenskom parlamente vyvoláva otváranie hodnotových otázok z jednej alebo druhej strany.
Život si rozhodne zaslúži ochranu od počatia. Extrémne riešenia na jednu alebo druhú stranu vyvolajú odpor protistrany. Odmieta tendencie na západe realizovať potraty vo vysokom štádiu tehotenstva. Mladé ženy nemajú pri rozhodovaní ísť na potrat nemajú dostatok informácií o vývoji noveho človeka v nich.
Vyvíjajúce sa dieťatko v tele matky je dnes nazývané plodom, zárodkom za účelom jeho dehumanizácie.
Hrubý jazyk do parlamentu podľa Zuzany Uhríkovej nepriniesol Rudolf Huliak. Avšak v tomto prípade sa vzplanutie emócií snaží niekto poriadne nafúknuť. Vníma dvojitý meter médií voči vyhranenej rétorike „našich“ a tým, čo s prúdom nejdú.
Na euroázijskom ženskom fóre prebiehajú diskusie v rôznych paneloch. Od biznis prezentácií, cez zdravotníctvo, až po technológie a energetiku.
Zuzanu Uhríkovú zaujímala hlavne jej doména: biznis prostredie, ekonomika, financie. V diskusiách dominovali praktické skúsenosti, nešlo o akademické teoretizovanie odpútané od reality.
“Ženy nie sú kvóty” na napĺňanie cieľov rodového vyvažovania progresívnych globalistov. Kvóty môžu spôsobiť, že sa na dôležité pozície nedostanú najlepší, ale “kvóty”.
Na Fóre boli prezentované konkrétne riešenia, ako spraviť pre ženy korporátne prostredie zaujímavejším, prívetivejším, bezpečnejším. Aby neboli vystavované na pracovisku sexuálnemu harasmentu, či diskriminácii. Aby ženy nemuseli riešiť dilemu: rodina alebo kariéra?. Ale naopak, aby šli tieto, pre ženu dôležité veci k prospechu všetkým kombinovať.
K tomu, aby, ženy neboli len kvótami je potrebné voliť také politické subjekty, ktoré dokážu presadiť politiky prirodzeného výberu do riadiacich pozícii na základe schopností, znalostí, skúseností.
Kvótami chceme riešiť manažérske posty, ale kvótami sa nedajú riešiť rôzne výrobné oblasti: zdravotné sestry, stavebníctvo, baníctvo. Prečo si myslíme, že to, čo neje dobré inde, manažmentu prospeje?
Postavenie žien v spoločnosti sa zavádzaním kvót nijako nezlepší. Rešpekt si žena získa skúsenosťami, zručnosťami, znalosťami. Len vďaka tomu si ju budú podriadení vážiť.
Ak ležíte na operačnom stole určite nechcete, aby Vás operovala nejaká „kvóta“, ale aby nôž do Vášho tela viedla ruka toho najlepšieho chirurga.
Na manažérskych pozíciách by to nemalo byť inak, lebo na schopnosti manažéra závisí úspech firmy.
Účasť Vladimíra Putina na podujatí bola z pohľadu Zuzany Uhríkovej prínosom. V príhovore vyjadril úctu k účastníčkam ako aj organizátorkám fóra.
Gender ideológia škodí dobrému postaveniu žien v spoločnosti. Pôvodná myšlienka súboja mužov so ženami zmutovala do idey zameniteľnosti mužov a žien navzájom. Zuzana Uhríková nedokáže akceptovať, že sa neprihliada na objektívne biologické skutočnosti. Potreba určovať si pohlavie na základe momentálneho pocitu, by malo byť predmetom skúmania mentálneho zdravia dotyčného.
Deti by mali mať možnosť stať sa tým, čím chcú, ale len čo sa týka zamestnania, nie pohlavia.
V puberte by deti nemali byť zneisťované v otázke, či sú ženou alebo mužom. Naopak mali by byť posilňované v tom, kým vo vzťahu k skutočnému, biologickému pohlaviu sú. V pre teenagerov emočne náročnom období im do hláv vnášajú zmätok rôzni influenceri. Ako vybavujeme deti na život, keď v nich nerozvíjame prirodzenosť, život v rámci pravidiel, ale povzbudzujeme ich v živote vo virtuálnej realite bez pravidiel?
Feminizmus historicky postavenie ženy v spoločnosti vylepšil, boli časy, keď nemohli hrať ani divadlo, či voliť. Ženy môžu dnes napr. robiť takmer všetky športové disciplíny ako muži. Len musia mať možnosť merať svoj výkon so ženami, nie s mužmi. Transgender ideológia ich o túto možnosť oberá. Sme svedkami, že ich celoživotné úsilie vychádza nazmar, ak sa napr. v boxerskom ringu postavia voči biologickému mužovi, ktorý sa vyhlási za ženu. Poškodzuje to nielen tú znevýhodnenú ženu, ale celú súťaž, ako aj pôvodnú olympijskú myšlienku.
Recept na návrat k prirodzenosti nemá. Avšak, to, čo sa okolo nás deje považuje za módny trend, ktorý skôr, či neskôr ľudia sami odmietnu. Čím väčšiemu tlaku prijímania módnych nenormálnosti budú vystavení, tým rýchlejšie sa k prirodzenosti, normálnosti vrátia.