Predseda KDH Alojz Hlina v súčasnosti veľmi rád poučuje druhých o slušnom správaní, pasuje sa do role pravoverného kresťana a spoločne s progresívnymi ultraliberálmi chce vymeniť takzvaných starých politikov.
Hlinove správanie má však od toho kresťanského veľmi ďaleko. Alojz Hlina bol zvolený do parlamentu v roku 2012 na kandidátke strany OĽaNO Igroa Matoviča. Vo svojej funkcii pôsobil rebelsky až komediantsky, podobne ako jeho vtedajší šéf Matovič.
Medzi jeho najznámejšie počiny patrilo napríklad zamurovanie vchodu do nebankovej spoločnosti Pohotovosť. Hlina chcel týmto krokom upozorniť, že táto firma údajne požičiavala peniaze bez licencie od Národnej banky Slovenska.
Je paradoxom, že Hlina svojho času aj takto bojoval proti úžere, no dnes si s úsmevom podáva ruky a plánuje spolupracovať v koalícii s Andrejom Kiskom.
Úplne najkontroverznejší čin však vykonal v roku 2013 v slovenskom parlamente, keď fyzicky napadol vtedajšieho poslanca SMERu Antona Martvoňa.
Útokom reagoval na to, ako Martvoň pripomenul, že v Hlinovom podniku údajne nalievali alkohol neplnoletým.
Rozhorčený Hlina sa pri tejto poznámke rozbehol za Martvoňom, chytil ho pod krk a kričal, aby sa mu pozeral do očí. “Sotil do mňa, spadol som medzi stoličky a vyhrážal sa mi,” opísal situáciu pre TASR Martvoň, ktorý útočníkovi atak neopätoval.
Martvoň tiež vyhlásil, že Hlinovo správanie za nehoráznosť. “Hrá sa na veľkého demokrata, ale nenechá ľudí povedať názor. Keď ho chce povedať, napadne ich,” uviedol Martvoň.
Hlina sa vtedy bránil tým, že poslanca Smeru-SD nenapadol. “Keby som ho napadol, ležal by na áre,” povedal pre TASR, s dodatkom, že Martvoň žije vo svete, kde môže urážať a pokorovať ženy. “V mojom svete, keď muž urazí muža, tak si koleduje,” uzavrel Hlina.
Vtedajší napadnutý poslanec Martvoň následne podal trestné oznámenie na Hlinu za fyzické napadnutie. Polícia však stíhanie nezačala a incident vyhodnotila len ako priestupok.
Martvoňa sme po rokoch, ktoré uplynuli od incidentu, požiadali o stanovisko. Pre Hlavné správy vysvetlil:
“Hlina ma v rozpore s kresťanským pravidlom “miluj bližného ako seba samého” fyzicky napadol za môj názor, ktorý som práve hovoril vo faktickej poznámke v NRSR. Za tento jeho útok v NRSR nebol dodnes Hlina potrestaný.
Moje trestne oznámenie polícia zamietla so smiešnym odôvodnením, že útok na verejného činiteľa môže spáchať iba neverejný činiteľ (čiže tým priznali špeciálne postavenie Hlinu) a odstúpili to na priestupkové, kde to okresný úrad nejak ututlal.
Až potom som zistil, že Hlina si tyká a dobre sa pozná s Kaliňakom i s Kažimirom, ktorí boli vtedy ministri, tak zjavne kvôli ich kamarátstvu mu to niekto uhral (podľa môjho názoru) do stratena. A to nehovorím, že v tom čase Hlinov brat bol ešte aj v Smere v Liptovskom Mikuláši. Takto v SR funguje žiaľ spravodlivosť, že za jednu zobratú kukuricu z poľa bežného človeka odsúdia, no keď poslanec Hlina niekoho fyzicky napadne alebo zamuruje matku dvoch deti, tak to ututlajú a skutok sa nestal.
Hlina ma ďaleko od kresťanstva, čo dokazuje nielen jeho spájanie sa s progresívnymi liberálmi, ale aj to, že ani desatoro nevie v priamom prenose vymenovať ako predseda KDH, čo by si mal každý večer pred spaním opakovať.
A to už nehovorím o tom, že sú on i jeho svokor Matatko asi najväčší krčmári v Bratislave, o ktorých “poctivých” krčmárskych praktikách sa neraz na internete diskutovalo…
Podľa mňa je Hlina typickým prototypom neveriaceho kresťana v KDH, ktorý ako Judáš za účasť vo vláde nakoniec zradí hodnoty kresťanstva, či tradičnej rodiny, a to i za cenu ustupovania liberálom pri témach ekonomickej migrácie z moslimských krajín, ospravedlňovania pedofilie, či adopcie deti pármi rovnakého pohlavia. Sa čudujem, že mu to ľudia v SR ešte veria…”
Hlina po svojej doterajšej búrlivej politickej kariére dnes pokračuje ako predseda Kresťansko demokratického hnutia. Je však takýto človek hodný tohto postu? Fyzické napadnutie človeka totiž nemá s kresťanstvom nič spoločné.
Ukazuje sa, že zvolenie Hlinu do čela KDH bola obrovská chyba. KDH pod Hlinovým vedením vytvára pakty s ultraliberálmi, čo u jeho mnohých voličov môže vyvolávať dojem zrady konzervatívnych hodnôt. Ukazuje sa to aj na predvolebných preferenciách, ktoré Kresťansko demokratickému hnutiu klesajú a sú na nižšej úrovni, než preferencie pred voľbami 2016, kedy sa KDH nedostalo do parlamentu.
https://www.youtube.com/watch?v=Jx7KVF2sSkU
Roman Povraznik