zamračené

NAŽIVO

Kadyrov oznámil, že budovu v meste Groznyj zasiahol ukrajinský dron. Pri útoku podľa neho vznikli škody, nevyžiadal si však civilné obete.

20:01

Rubio kritizoval EÚ za uloženie pokuty 120 miliónov eur pre spoločnosť X. „Pokuta vo výške 140 miliónov dolárov od Európskej komisie nie je len útokom na X, je to útok na všetky americké technologické platformy a amerických občanov zo strany zahraničných vlád,“ napísal Rubio na X.

19:56

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v piatok o 18.48 h SEČ predával po 60,28 USD. To bolo o 61 centov alebo 1,02 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 68 centov alebo 1,06 % na 63,94 USD za barel.

19:43

Americká poradná komisia hlasovala za zrušenie odporúčania, aby všetci novorodenci boli zaočkovaní proti hepatitíde B. Po odložení hlasovania o jeden deň ACIP schválil svoje nové odporúčanie v pomere osem hlasov k trom.

19:42

Meloniová a lídri Poľska, Česka, Slovenska, Bulharska a Maďarska napísali lídrom EÚ list, v ktorom uviedli, že blok sa musí otvoriť hybridným automobilom a biopalivám.

19:30

Dvaja prokurátori Medzinárodného trestného súdu uviedli, že medzinárodné zatykače vydané na Putina a piatich ďalších ruských predstaviteľov zostanú v platnosti aj v prípade, ak by im bola udelená amnestia počas mierových rokovaní vedených USA.

19:29

Premiérka Litvy Inga Ruginien oznámila, že jej vláda kvôli opakovaným incidentom s bieloruskými pašeráckymi balónmi plánuje vyhlásiť celoštátnu núdzovú situáciu.

18:36

Z údajov Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo vyplýva, že Svetové ceny potravín v novembri 2025 opäť klesli, už tretí mesiac po sebe a na najnižšiu úroveň od januára.

18:24

Zástupkyňa vedúceho sekretariátu OBSE Kate Fearonová uviedla, že OBSE sa v súčasnosti zaoberá nielen možným dohľadom nad budúcim prímerím na Ukrajine. OBSE podporuje túto krajinu už teraz v mnohých oblastiach a pripravuje sa na povojnový scenár.

18:21

Írska polícia  vyšetruje incident s niekoľkými neznámymi dronmi počas príletu Zelenského do Dublinu.

18:05

Ukrajinskí vyjednávači a predstavitelia USA budú v piatok v Miami na Floride pokračovať v rokovaniach o americkom pláne na ukončenie vojny na Ukrajine.

18:03

Sejm schválil zákon o štátnom rozpočte na rok 2026. Rozpočet počíta s reálnym rastom HDP o 3,5 %, priemernou infláciou na úrovni 3 % a nezamestnanosťou 5 % na konci budúceho roka.

17:47

Mestské zastupiteľstvo rozhodlo, že schránky na kľúče pri dverách rekreačných apartmánov budú v Miláne zakázané od budúceho roka.

17:45
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Predpoveď počasia na utorok

Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje plytká tlaková níž. Prevažne zamračené. Teploty 10 až 15 stupňov Celzia

zamračené
Ilustračné foto / Foto: Facebook
❚❚
.

Na západnom Slovensku prevažne zamračené, najnižšie ranné teploty 8 až 5 a najvyššie denné 11 až 14 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne zamračené, najnižšie ranné teploty 7 až 2 a najvyššie denné 9 až 13 stupňov C.

Na východnom Slovensku prevažne zamračené, najnižšie ranné teploty 7 až 3 a najvyššie denné 9 až 13 stupňov C.

.

 

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne zamračené, najnižšia ranná teplota 3 a najvyššia denná 9 stupňov C.

Vo výške 1500 m prevažne zamračené, najnižšia ranná teplota 2 a najvyššia denná 6 stupňov C.

Vo výške 2000 m prevažne zamračené, najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná 3 stupne C.

 

.

Ozón: 7% nad úrovňou dlhodobého priemeru (402 DJ).

 

SHMÚ: Na strednom a severnom Slovensku treba počítať s vetrom na horách

V niektorých okresoch na strednom a severnom Slovensku treba v utorok počítať s vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe a pre tento jav vydal výstrahu prvého stupňa.

V okresoch Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín platí výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách do 12.00 h.

Hydrológovia informovali, že pre okres Michalovce platí výstraha druhého stupňa pred povodňami do 9.00 h. Výstraha prvého stupňa pred povodňami platí v okresoch Gelnica a Trebišov bez Roňavy  do 9.00 h a v okrese Lučenec do 10.00 h.

.

 

Snehové správy

 Lyžiarske podmienky sú tento rok výrazne ovplyvnené počasím. Sezóna síce začala o niečo skôr, no predčasne (o 2 týždne až mesiac) ju musela ukončiť minimálne polovica stredísk. Pokračujúce teplé počasie, z nedele na pondelok aj s mrholením, zastavilo ďalšie vleky – napr. v Snowparku Lučivná, v Drienici, na Kubašku v Spišskom Bystrom, vo Valčianskej doline aj v Skicentre Demänová. Dnes je posledný deň prevádzky na Podbanskom. Dobré lyžiarske podmienky hlási okolo 30 stredísk, ďalších 7 areálov má podmienky obmedzené. Lyžovačka sa sústreďuje na sever Slovenska. Na svahoch sa nachádza od 20 do 40 cm snehu, viac len v niektorých vysokohorských lokalitách. Podklad je vlhký a vzhľadom na vysoké teploty povoľuje. Výraznejšie ochladenie sa tento týždeň zatiaľ neočakáva.

 

Nízke Tatry

Jasná sever 40-100 cm veľmi dobré
Jasná juh 60 cm veľmi dobré
Opalisko – Závažná Poruba 10-30 cm obmedzené
Liptovská Teplička 20-30 cm obmedzené
Donovaly 20-30 cm dobré
Krpáčovo 20-40 cm veľmi dobré
Tále 45 cm veľmi dobré
Mýto Ski&Bike 30 cm veľmi dobré
Vyšná Boca – Bačova roveň 50 cm dobré
Ski Telgárt 50 cm dobré
Pavčina Lehota 15-30 cm dobré
Čertovica 40-60 cm veľmi dobré
Ski centrum Demänová 10-30 cm veľmi dobré

Vysoké Tatry

Štrbské Pleso 40-50 cm veľmi dobré
Tatranská Lomnica 60-150 cm veľmi dobré
Jakubkova lúka 80 cm veľmi dobré
Podbanské 10-20 cm obmedzené
Svit-Lopušná dolina 45 cm dobré

Západné Tatry

Roháče – Spálená 80-100 cm veľmi dobré
Zuberec – Janovky 30 cm obmedzené

Belianske Tatry, Ždiar

.

Bachledka Ski and Sun 20-40 cm veľmi dobré
Strednica – Ždiar 40 cm veľmi dobré
Strachan – Ždiar 60 cm veľmi dobré
Monkova dolina 40 cm veľmi dobré

Malá a Veľká Fatra

Vrátna – Paseky 30-40 cm dobré
Vrátna – Chleb 80-90 cm veľmi dobré
Winter park Martinky 20-50 cm veľmi dobré
Malinô Brdo – Ružomberok 25 cm obmedzené

Stredné Slovensko

Králiky 25 cm dobré
Ski Skalka 40 cm dobré
Skalka aréna 30 cm dobré
Hotel Zerrenpach Látky 50 cm dobré

.

Orava a Kysuce

Snowparadise Veľká Rača 15-20 cm dobré
Športcentrum Oščadnica 10-40 cm dobré
Oravská Lesná 30-40 cm dobré
Kubínska hoľa 30-60 cm dobré
Racibor – Oravský Podzámok 30 cm dobré
Ski Zábava – Hruštín 30-50 cm veľmi dobré
Krušetnica 30 cm dobré
Ski Vitanová Vrchdolinky 45 cm veľmi dobré
Brezovica 30 cm obmedzené

Východné Slovensko

Vyšné Ružbachy 30-50 cm dobré
Litmanová 30 cm dobré
Vernár – Studničky 50 cm dobré

Alpské strediská

.

Na alpských zjazdovkách je dostatočná snehová vrstva a dobré až veľmi dobré lyžiarske podmienky, s výnimkou spodných častí lyžiarskych lokalít a stredísk v nižších polohách – do 1000 m n.m. Prevádzka pokračuje vo väčšine areálov, napr. v Rakúsku je otvorených okolo 180 areálov, v Taliansku nad 50. Snehová vrstva sa po snežení koncom minulého týždňa výrazne zvýšila. Dostupnosť tratí dosahuje zväčša 70 až 95 %.

Rakúsko

Hinterstoder 25-210 cm dobré
Hintertux 65-365 cm veľmi dobré
Ischgl 40-150 cm veľmi dobré
Kitzbuehel a Kirchberg 55-100 cm dobré
Obertauern 140-200 cm veľmi dobré
Silvreta Montafon 0-205 cm veľmi dobré
Serfaus – Fiss – Ladis 20-160 cm veľmi dobré
Semmering 15-30 cm dobré
Sölden 20-330 cm dobré
St. Anton am Arlberg 65-385 cm veľmi dobré
Stubai 70-380 cm dobré
St. Anton am Arlberg 60-370 cm dobré
Zell am See – Kaprun 60-295 cm dobré

Taliansko

Alta Badia 40-60 cm veľmi dobré
Adamello – Tonale 60-250 cm dobré
Ortler Skiarena 50-175 cm dobré
Bormio 35-150 cm dobré
Livigno 100-160 cm dobré
Kronplatz 30-90 cm dobré
Dolomity – 3 Zinnen 20-130 cm dobré
Madonna di Campiglio 115-145 cm dobré
Marmolada – Arabba 80-120 cm dobré

Švajčiarsko

Corvatsch 60-125 cm dobré
Saas-Fee 60-300 cm dobré
Sant Moritz – Engadin 30-120 cm dobré

.

Francúzsko

Chamonix Mont-Blanc 5-450 cm dobré
Meribél 80-225 cm dobré
Les Trois Vallées 140-200 cm dobré
Tignes 130-380 cm dobré
Vald´Isére 100-195 cm dobré

 

Utorok priniesol najteplejší zimný deň na východe Slovenska

Na Dolnom Zemplíne, v obci Veľké Trakany, namerali v utorok 19,4 stupňa Celzia. “Podľa operatívnych údajov ide o najvyššiu teplotu vzduchu nameranú počas zimy na východe Slovenska,” informuje na sociálnej sieti Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

“Doterajší maximálny teplotný rekord 19,2 stupňa Celzia namerali v roku 1990 na stanici Švedlár,” dodali meteorológovia. Oznámili tiež, že počas utorka zaznamenali minimálne 19 stupňov Celzia na šiestich staniciach na východnom Slovensku.

Pokračujúci prílev veľmi teplého vzduchu pomohol prekonať i ďalšie rekordy, napríklad na letisku v Košiciach. “Doteraz najvyššia teplota zimy tam mala hodnotu 16,4 stupňa Celzia z roku 1990 a dnes tam bolo podľa operatívnych údajov až 18,1. Rekordy zimy padli aj v Tisinci, Kamenici nad Cirochou a Milhostove,” dodal SHMÚ.

Pripomenul, že teplé počasie možno očakávať aj v najbližších dňoch. “Vo štvrtok (29. 2.) dokonca nie je vylúčené ani maximum teploty nad 20 stupňov Celzia, čím by bol ohrozený aj absolútny rekord zimy, 20,6 stupňa Celzia, nameraný v Žihárci a Hurbanove na konci februára 2019 a v Hurbanovej aj na konci februára 2021.

.

 

Predpoveď počasia pre Slovensko na stredu 28. februára

Prevažne oblačno, na severe prehánky. Teploty 10 až 15 stupňov Celzia.

  • Na západnom Slovensku prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 8 až 5 a najvyššie denné 12 až 15 stupňov C.
  • Na strednom Slovensku prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 7 až 2 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov C.
  • Na východnom Slovensku prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 7 až 3 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov C.

Počasie na horách:

  • Vo výške 1000 m prevažne oblačno, prehánky, najnižšia ranná teplota 2 a najvyššia denná 8 stupňov C.
  • Vo výške 1500 m prevažne oblačno, prehánky, najnižšia ranná teplota 0 a najvyššia denná 5 stupňov C.
  • Vo výške 2000 m prevažne oblačno, snehové prehánky, najnižšia ranná teplota -3 a najvyššia denná 2 stupne C.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

.
.
.

Spišiak zotrel Hamrana za vyjadrenia o Maškarovej. Prezidentky Policajného zboru sa zastal aj minister

Bývalý prezident Policajného zboru Slovenskej republiky Štefan Hamran (SaS) nedokáže prehltnúť fakt, že do funkcie policajného prezidenta minister vnútra Matúš…

05. 12. 2025 | Aktualizované 05. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Mocenské boje na Ukrajine eskalujú. Došlo k prestrelke medzi vojakmi a tajnou službou. Prsty v tom má elita

Ukrajinou otriasla prestrelka medzi tajnou službou a armádou. Incident jasne poukazuje na vnútorné boje o moc uprostred prebiehajúcej vojny. Ktoré…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko chcelo zostreliť drony nad svojou jadrovou základňou. Nedokázalo to

Vo Francúzsku sa pokúsili zostreliť bezpilotné lietadlá nad námornou základňou Île Longue, kde sú umiestnené jadrové ponorky s balistickými raketami,…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najnovší prieskum: PS vedie. Demokrati pred KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome novembra a decembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Volilo…

05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel čaká historicky najväčší protest

V centre európskej politiky sa očakáva masová účasť poľnohospodárov a potravinárov z celej Európskej únie. 18. decembra má do Bruselu…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump odhalil, čo si praje pre svet

Americký prezident predstavil dôležitý dokument – Národnú bezpečnostnú stratégiu . Stratégia menuje priority na západnej pologuli, okrajovo sa dotkne vojny…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Svoboda pre HS: Bláhová nie je žiadna morálna autorita, prepojenia na OĽANO a Denník N sú zjavné. 900-tisícový obchod a previazané funkcie nemožno prehliadať

Poslanec NR SR Zdenko Svoboda nedávno poukázal na prepojenia bývalej šéfky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Renáty Bláhovej s…

05. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Za prvé dva štvrťroky roku 2025 Ukrajina nedostala takmer žiadnu finančnú pomoc od vlády USA

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 12. 2025 | Aktualizované 05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Aktualizované 05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Diplomatické zlyhanie alebo kríza vlastnej autonómie? Posúva sa Japonsko späť k militarizmu?

Vzťahy medzi Čínou a Japonskom prechádzajú najvážnejším otrasom za poslednú dekádu. Pritom ešte v roku 2024 po uvoľnení pandemických obmedzení…

05. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Pohár trpezlivosti nad Matovičom pretiekol. Rozdávanie handier bude mať dohru

Pohár trpezlivosti nad vyčíňaním poslanca Igora Matoviča počas parlamentných zasadnutí pretiekol. Jeho pondelkové rozdávanie handier poslancom strany HLAS-SD bude mať…

05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Všetko vzácne a krehké

Matka a dcéra sa zúfalo pokúšajú zmieriť práve vo chvíli, keď ich vzťah môže navždy zničiť desaťročné tajomstvo – silný…

05. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Patria politické odkazy do športu? Na ZOH zrejme nastúpi český brankár s prezidentom Pavlom na maske

Denník iDnes.cz informoval, že obaja českí hokejoví brankári Karel Vejmelka a Lukáš Dostál, ktorí sú hlavnými adeptmi na post gólmanskej…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je prezident. Najviac si pohoršili Matovič a Majerský

Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je prezident Peter Pellegrini. Dôveruje mu 40 percent Slovákov. Ukazujú to výsledky prieskumu agentúry Focus pre…

05. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európa sa stratila v labyrinte svetovej politiky

Európska únia sa dnes prakticky v svetovej politike izolovala - upozornil maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na štvrtkovom plenárnom…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska únia reparačným úverom pre Ukrajinu vzdoruje USA aj Putinovi. Alebo si sama pod sebou píli konár?

Európska únia sa snaží odolať tlaku zo strany Washingtonu a Moskvy, má totiž ambiciózne ciele. Chce si opäť získať plnohodnotné miesto…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Takmer každá krajina sveta má zlaté rezervy. Kto ich vlastní: štát, alebo „páni peňazí“?

Rusko, 5. decembra 2025 - Európska centrálna banka rýchlo usadila talianskych poslancov na ich miesto - konštatuje ruský analytik Valentin…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Vyhrážky a urážky – progresívci nezvládli čeliť vlastným kauzám

Počas parlamentnej hodiny otázok a odpovedí sa vo štvrtok neovládli poslanci za PS, keď konfrontovali zástupcov vlády. Jedenástim ministrom vypísali…

05. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Zatknutie neobchádza ani celebrity. Toto sú ich fotografie po zadržaní

Zatknutie môže postihnúť kohokoľvek - dokonca aj tých najslávnejších ľudí - a práve tieto momenty, zachytené na policajných fotografiách, často…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

NATO: Európa si poradí aj s menším počtom amerických vojakov

Nižší počet amerických vojakov v Európe nezaťaží obranu kontinentu, povedal vrchný veliteľ spojeneckých síl NATO v Európe generál Alexus Grynkewich,…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Do Siene slávy IIHF uvedú poltucet niekdajších hráčov. Cenu udelia aj bývalej slovenskej brankárke Tomčíkovej

Počas budúcoročných majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku síce neuvedú do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie žiadneho Slováka, súčasťou ceremoniálu však bude…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

USA vyzývajú niekoľko európskych krajín, aby zablokovali poskytnutie „reparačného úveru“ Ukrajine z mrazených ruských aktív

USA vyzývajú niekoľko európskych krajín, aby zablokovali poskytnutie „reparačného úveru“ Ukrajine z mrazených ruských aktív, pretože sú potrebné na dosiahnutie…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Tri emočné fázy EÚ: Prisahala, že porazí Putina s pomocou Ukrajincov; Putin ju porazil, a teraz sa EÚ vyhovára na Trumpa

Berlín, 5. decembra 2025 - Európa sa ocitá raz v horúčave, raz v chlade. Voľným okom je vidieť, ako tí…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Propaganda v schránkach: PS začalo kampaň dva roky pred voľbami

Progresívne Slovensko spustilo predvolebnú kampaň dva roky pred voľbami, nohami. Do schránok posiela farebný pamflet plný emócií, strašenia a prepisovania…

05. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Tieto fotografie vo vás vyvolajú nekontrolovateľný hnev

Hnev je prirodzená a často nevyhnutná emócia - a práve hnev mnohí ľudia pocítia okamžite, keď uvidia obrázky zachytávajúce bezohľadnosť,…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Balázs Orbán: „Európa stratila svoju dušu a smeruje k autoritárskej centralizácii“

Politický riaditeľ maďarského premiéra, Balázs Orbán predniesol jednu z najvýraznejších a najotvorenejších kritík súčasného politického smerovania Európskej únie počas fóra…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Čínsky líder ostro odmietol Napoleonove pokusy o podporu Ukrajiny

Peking, 5. decembra 2025 - Denník Figaro si dovolil pomerne triezvy pohľad na rokovania hlavy štátu s Pekingom.   Podľa…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

V Európe rastie pochopenie potreby významných územných ústupkov Ukrajiny na ukončenie vojny

V Európe rastie pochopenie potreby významných územných ústupkov Ukrajiny na ukončenie vojny, píše El Pais

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin je pripravený pokračovať v nepretržitých dodávkach palív do Indie

Vladimir Putin uviedol, že je pripravený pokračovať v „nepretržitých dodávkach“ palív do Indie. Krajina však čelí rastúcemu tlaku USA, aby…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhráva Čína v pretekoch inovácií?

Úspechy čínskeho inovatívneho vývoja jej umožňujú konkurovať Západu a zrejme ho aj prekonať v technologickom smere, s obavami pripúšťa FT. Jednoznačné vedúce…

05. 12. 2025 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kadyrov oznámil, že budovu v meste Groznyj zasiahol ukrajinský dron. Pri útoku podľa neho vznikli škody, nevyžiadal si však civilné obete.

20:01

Rubio kritizoval EÚ za uloženie pokuty 120 miliónov eur pre spoločnosť X. „Pokuta vo výške 140 miliónov dolárov od Európskej komisie nie je len útokom na X, je to útok na všetky americké technologické platformy a amerických občanov zo strany zahraničných vlád,“ napísal Rubio na X.

19:56

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v piatok o 18.48 h SEČ predával po 60,28 USD. To bolo o 61 centov alebo 1,02 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 68 centov alebo 1,06 % na 63,94 USD za barel.

19:43

.

Ukrajinská strana prípad smrti Józsefa Sebestyéna uzavrela. Maďari budú zúriť

Ukrajinská strana sa vyjadrila ku smrti Józsefa Sebestyéna, Maďara, ktorý bol unesený ukrajinskými náborármi a ubitý na smrť, informuje denník Mandiner.…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko investuje 2,3 miliardy eur do švédskych ponoriek s cieľom modernizovať námorníctvo

Poľsko posilňuje svoju prítomnosť v Baltskom mori investíciami do moderných ponoriek. V exkluzívnom rozhovore pre Euronews generálporučík Jaroslaw Gromadzinski zdôraznil…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Írsko, Španielsko, Slovinsko a Holandsko budú bojkotovať Eurovíziu v roku 2026

Írsko, Španielsko, Slovinsko a Holandsko budú bojkotovať Eurovíziu v roku 2026 kvôli tomu, že Izrael dostal povolenie zúčastniť sa na…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čína umiestnila vo vodách východnej Ázie veľké množstvo vojenských a pobrežných plavidiel

Čína umiestnila vo vodách východnej Ázie veľké množstvo vojenských a pobrežných plavidiel, informuje agentúra Reuters

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Polícia vyšetruje incident v bratislavskej ubytovni, muž utrpel bodné zranenie

Polícia sa zaoberá vyšetrovaním nočného incidentu v ružinovskej ubytovni v Bratislave, pri ktorom mal 29-ročný muž bodnúť nožom 33-ročného muža…

05. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov