Pozrite si postoje kandidátov na prezidenta k otázkam rodiny, potratov a viery

Bratislava 6. marca 2019 (HSP/Foto: AZR/SITA-Branislav Bibel, TASR-Jakub Kotian, Martin Baumann, Dušan Hein, Michal Svítok)

 

Prinášame prehľad názorov vybraných najrelevantnejších kandidátov na post hlavy štátu k významným hodnotovým otázkam. Postoje kandidátov na prezidenta zostavilo hnutie Aliancia za rodinu, ktoré požiadalo osem podľa prieskumov najsilnejších kandidátov aj o rozsiahlejší video rozhovor, zatiaľ odpovedali len niektorí

Ilustračná snímka kandidátov na prezidenta SR

Béla Bugár

 

Na snímke podpredseda NR SR a predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Predseda strany Most-Híd k 6. marca na výzvu Aliancie za rodinu nereagoval a video rozhovoru sa nezúčastnil. V otázke viery považuje svoju kresťanskú vieru za dôležitú. Rovnako manželstvo a rodičovstvo.

Nepodporuje registrované partnerstvá aj preto, lebo podľa neho vedú k adopciám. V minulosti sa zúčastnil na referende o ochrane rodiny.

Bugár však nehlasoval za novelu Ústavy SR, ktorá zakotvovala manželstvo ako zväzok muža a ženy.

Pri potratoch nie je za ich obmedzenie zákonom. Pýta sa, či nie je väčší hriech ako potrat ich zákaz. Nepodporil prijatie návrhov zákonov, ktoré zlepšovali potratový zákon obmedzením bezdôvodných potratov. Hlasoval za to, aby sa o zákone zlepšujúcim potratový zákon nehlasovalo. Pri druhom návrhu, ktorý sa prerokovával v roku 2019 bol neprítomný na hlasovaní.

Pred konaním posledného Národného pochodu za život vyhlásil, že sa ho nezúčastní.

Istanbulský dohovor podľa jeho názoru nie je potrebné vypovedať. Názor na to, či by ako prezident oznámil Rade Európy,  že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru sa nepodarilo získať.

Aliancia za rodinu dodáva, že Bugár nominoval za kandidáta na sudcu Ústavného súdu SR Petra Kresáka jedného z najaktívnejších lídrov liberálnej časti právnickej obce. Návrh Petra Kresáka vyvolal následne kontroverzie skôr kvôli medializovanej kauze o možnej spolupráci s ŠTB.

 

Zuzana Čaputová

 

Na snímke kandidátka na prezidentku SR Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová z liberálnej strany Progresívne Slovensko bola pozvaná do diskusie na témy rodiny, manželstva a života, ktorú organizovala Aliancia za rodinu, no nereagovala.

Aliancia na svojich stránkach uvádza, že Čaputová začala s kresťanstvom, avšak následne v 16.-17. rokoch ju oslovil zen budhizmus. V roku 2017 uviedla, že zenové meditácie vykonáva viac ako 10 rokov.

Po rozvode v septembri 2018 má nového partnera, avšak nemyslí si, že jej prezidentská úloha vyžaduje uzatvorenie manželstva.

Je za registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia a tiež za adopcie detí pármi rovnakého pohlavia. Povolenie adopcií odôvodňuje tým, že deťom je lepšie u dvoch osôb rovnakého pohlavia ako v ústavnej starostlivosti.

Podporuje Istanbulský dohovor, považuje ho za symbol toho, ako sa dá téma zneužiť.  Na ťahu nie je podľa nej prezident, ale parlament.

Pri potratoch je za zachovanie statusu quo, lebo žena má podľa jej názoru právo rozhodnúť. Nechce zrušiť bezdôvodne potraty. Proti návrhu zákona, ktorý zlepšoval potratový zákon, tým že obmedzoval bezdôvodné potraty natočila dokonca video, v ktorom vystupujú niektoré známe ženy aj so svojimi deťmi a pred nimi hovoria, prečo sú za potraty.

Pochodu za život sa nezúčastnila a nezúčastní.

 

Štefan Harabin

Na snímke kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin

 

Štefan Harabin v rozhovore pre Alianciu uviedol, že bez viery sa nedá žiť. Za komunizmu bolo podľa neho obdobie voči viere nepriaznivé. Boli v rodine krstení a pravidelne chodili do kostola. To si nedali zobrať.

Harabin vyhlásil, že je proti registrovaným partnerstvám, lebo sa z nich nerodí život. Je zároveň proti diskriminácii osôb s homosexuálnou orientáciou. Nepodpísal by zákon o registrovaných partnerstvách. Je proti adopciám detí pármi rovnakého pohlavia.

Istanbulský dohovor odmieta a ak by sa stal prezidentom, využije oprávnenie prezidenta a oznámil Rade Európy, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru.

Harabin tvrdí, že človek vzniká počatím. Ako prezident by zákon o obmedzení bezdôvodných potratov podpísal. Eutanáziu odmieta. Má názor, že úplný zákaz fyzických trestov je len agenda niektorých organizácií.

V oblasti výchovných prostriedkov sa bez znalosti veci nemôže vyjadriť, či by zákon, ktorý by obmedzoval súčasné výchovné prostriedky rodičov podpísal. V prípade extrémnej liberálnej sexuálnej výchovy odporúča trestné oznámenie.

Rodič má rozhodovať o výbere lekára a zdravotníckeho zariadenia pre dieťa, nie súdy. Výhradu vo svedomí podporuje pri učiteľoch a lekároch. Pri sudcoch uvádza, že by to trošku bol problém.

Pri aktivistických sudcoch by sa rozhodoval so znalosťou veci. Bez spisu sa nedá odpovedať, či by menoval alebo nemenoval aktivistických sudcov.

Ústava SR má podľa neho prednosť pred európskym právnym poriadkom. Európska únia podľa jeho vyjadrenia nie je modla. EÚ vznikla, aby slúžila členským štátov. Aj keby európsky súd rozhodol o veci vo výlučnej kompetencii štátu, nemusíme to akceptovať. V  európskych inštitúciách chce aktívne vystupovať aj vo veciach rodiny.

Harabin podotkol, že ak by sa stal prezidentom zúčastní sa Národného pochodu za život.

Diskusia s prezidentským kandidátom Štefanom Harabinom from Aliancia za rodinu on Vimeo.

 

Marian Kotleba

Na snímke Marian Kotleba za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS NS)

Marián Kotleba, ktorý je predsedom strany ĽSNS uviedol, že je kresťanom a sa snaží žiť podľa desatora, nie je to podľa neho ľahké, nikto nie je bez hriechu a nebude tvrdiť, že on je.

Je proti registrovaným partnerstvám a adopciám detí pármi rovnakého pohlavia. Istanbulský dohovor odmieta a ak by sa stal prezidentom využije oprávnenie prezidenta, aby oznámil Rade Európy, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru.

Človek podľa neho vzniká spojením mužskej a ženskej pohlavnej bunky. Pri potratoch dvakrát predkladal návrh zákona, ktorý obmedzoval bezdôvodné potraty a ako prezident by zákon o obmedzení bezdôvodných potratov podpísal.

Eutanáziu odmieta. Výhradu vo svedomí pri učiteľoch, sudcoch a lekároch podporuje.

Referendum by sfunkčnil znížením kvóra, avšak pripomína, že na referendum ľudia škaredo doplatili. Ak by tí, ktorí so vstupom do EÚ nesúhlasili vtedy neprišli, referendum by bolo neplatné.

Aktivistických sudcov by nemenoval a rovnako sudcov, ktorí nezastávajú suverenitu Slovenskej republiky. Považuje za dobré, že sa nepodarilo v poslednej voľbe sudcov ústavného súdu nikoho zvoliť, pretože tam neboli konzervatívni kandidáti.

Ústava SR má podľa neho prednosť pred európskym právnym poriadkom. Aj slovenské zákony by mali mať prednosť pred európskymi predpismi. Vníma to ako demontáž suverenity štátu.

Je za suverenitu Slovenska v kultúrno-etických otázkach v európskych inštitúciách.

Ak by sa stal prezidentom zúčastnil by sa Národného pochodu za život ako aj pochodu Hrdí na rodinu.

 

Diskusia Aliancie za rodinu s prezidentským kandidátom Mariánom Kotlebom from Aliancia za rodinu on Vimeo.

 

Milan Krajniak

Na snímke prezidentský kandidát hnutia Milan Krajniak

Milan Krajniak zo Sme rodina vyhlásil, že prezident môže pomôcť ľuďom konkrétne. Rodičovský bonus, exekučné amnestie a daňová spravodlivosť. Rodičia majú byť ocenení aj na dôchodku za výchovu dieťaťa.

V mladosti uveril a stal sa kresťanom a viera hrá v jeho živote väčšiu a väčšiu úlohu. Cíti a poznáva, že tu nie je iba pre seba. Jeho heslo: “Ovocím ducha je láska, radosť a pokoj…”

Rodina je podľa neho ako sociálna sieť. Registrované partnerstvá odmieta ako inštitút. Nepodpísal by zákon o registrovaných partnerstvách. Podľa rozhodnutí európskych súdov to totiž vedie k adopciám detí pármi rovnakého pohlavia.

Myslí si, že gender ideológia je proti zdravému rozumu. To čo je odchýlka od normy nemôže to byť norma. Vníma, že ide o manipuláciu verejnej mienky formou Overtonovho okna. Istanbulský dohovor odmieta pre problém suverenity  a ak by sa stal prezidentom využije oprávnenie prezidenta, aby oznámil Rade Európy, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru.

Pri liberálnej sexuálnej výchove odporúča rodičom, aby dali najavo, čo si myslia. Rodič má rozhodovať o výbere lekára a zdravotníckeho zariadenia pre dieťa, nie súdy. Za obludnosť a zločin proti ľudskosti označil prípad Alfieho Evansa.

Ešte pred svojim obrátením si uvedomil, že nevie, kedy vzniká človek. 12. týždňov plus jeden deň už je človek a 12 týždňov mínus jeden deň nie je? Ak teda nevieme, či je to človek nemôžeme ho predsa zabiť. Diskutoval  a hlasoval za návrhy zlepšujúce potratový zákon.  Podpísal by zákon, ktorý by zlepšoval potratový zákon obmedzením bezdôvodných potratov. Nepodpísal by zákon povoľujúci eutanáziu.

Zúčastnil sa dvakrát Pochodu za život. Ak by sa stal prezidentom zúčastní sa Národného pochodu za život ako aj pochodu Hrdí na rodinu. Nenavštívil by Gay pride.

Odmietanie výhrady vo svedomí považuje za ustrnutie pred rokom 1989 a taký postoj za značne povýšenecký. Všade, kde je to možné by výhradu vo svedomí podporoval.

Aktivistických sudcov, ktorí by menili význam pojmov v Ústave SR by nemenoval. Vybral by kandidátov, ktorý by sa riadili doslovným významom pojmov. To je demokracia.

Krajniak Nesúhlasí s tým, že Ústava SR je podriadená európskym predpisom. Ba dokonca si myslí, že musíme z Ústavy vyhodiť aj to, že európske predpisy majú byť nadriadené našim zákonom.  Nie sme kolóniou.

 

Diskusia s prezidentským kandidátom Milanom Krajniakom from Aliancia za rodinu on Vimeo.

 

František Mikloško

Na snímke František Mikloško

Mikloško v rozhovore povedal, že viera je celý život jeho pevným bodom.

Dodal, že podporuje rodičovský bonus, ocenenie matky. Ocenil zakotvenie manželstva muža a ženy do Ústavy SR.

Registrované partnerstvá sú chápané na západe ako manželstvá.Nepodpísal by zákon o registrovaných partnerstvách.  Je aj proti adopciám detí pármi rovnakého pohlavia.

Istanbulský dohovor odmieta pre nejasnosť a ak by sa stal prezidentom využije oprávnenie prezidenta, aby oznámil Rade Európy, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru.

Človek podľa neho vzniká od počiatku, od momentu počatia. Podpísal by zákon, ktorý by zlepšoval potratový zákon obmedzením bezdôvodných potratov.

Nepodpísal by zákon povoľujúci eutanáziu. Výhrada vo svedomí bol zápasom, na ktorom sa priamo zúčastnil. V školstve, zdravotníctve a samospráve  výhradu  vo svedomí podporuje.

Ak by sa stal prezidentom zúčastní sa Národného pochodu za život ako aj pochodu Hrdí na rodinu.

Aktivistických sudcov, ktorí by menili význam pojmov v Ústave SR by nemenoval.

V momente, keď by Ústava SR bola podriadená európskym predpisom by sme stratili svoj štát. Nesmieme sa báť stáť si za svojím.

 

Diskusia s prezidentským kandidátom Františkom Mikloškom from Aliancia za rodinu on Vimeo.

 

Maroš Šefčovič

Na snímke podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič
Kandidát Maroš Šefčovič, ktorého podporil vládny Smer-SD bol takisto pozvaný do diskusie na témy rodiny, manželstva a života, ktorú organizovala Aliancia za rodinu. Bola mu ponúknutá možnosť videorozhovoru. Aliancia mu po odmietnutí z časových dôvodov zaslala otázky s prosbou o odpovede. Jeho tím zaslal odpovede na otázky, ktoré poskytol iným a video, v ktorom kandidát odpovedal na časť nami položeného setu otázok.

Hlási ku kresťanstvu. Je proti registrovaným partnerstvám a adopciám detí pármi rovnakého pohlavia.

K účasti na Pochode Hrdí na rodinu sa jasne nevyjadril. Záleží na tom, či ho vníma ako pochod, ktorý spája, alebo ako pochod, ktorý rozdeľuje.

Pri bezdôvodných potratoch nemá jasný názor na zmenu zákona avšak trvá na tom, aby “žena nebola vyháňaná do šedej zóny”. Nie je za eutanáziu.

Istanbulský dohovor je podľa neho nejasný a nie je za jeho ratifikáciu. Zatiaľ sa nevyjadril, či využije oprávnenie prezidenta, aby oznámil Rade Európy, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru. Zastáva názor, že nejasne vykladaný pojem gender založený na cítení človeka sa interpretuje inak ako pohlavie a jeho zavedenie do slovenských zákonov by spôsobilo zmätok v legislatíve.

Je za suverenitu Slovenska v kultúrno-etických otázkach v európskych inštitúciách.

 

Juraj Zábojník

Na snímke kandidát na prezidenta SR Juraj Zábojník

Juraj Zábojník prezradil, že vyrastal v kresťanskej rodine, bol na sv. prijímaní. Ako zážitok viery vnímal stretnutie so sv. otcom Jánom Pavlom II.

Je proti registrovaným partnerstvám. Legislatívna úprava na riešenie vzájomných vzťahov osôb rovnakého pohlavia podľa neho už existuje a je dostatočná. Nepodpísal by zákon o registrovaných partnerstvách. Je proti adopciám detí pármi rovnakého pohlavia, pretože sa má pozerať na práva dieťaťa. Diskusia by sa mohla podľa neho otvoriť pri pokrvnom vzťahu k dieťaťu. Pochodu Hrdí na rodinu ani Gay Pridu by sa nezúčastnil.

Istanbulský dohovor odmieta a ak by sa stal prezidentom, využije oprávnenie prezidenta a oznámi Rade Európy, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru.

Zákon, ktorý by obmedzoval súčasné výchovné prostriedky rodičov by nepodpísal. Súčasný zákon považuje ako dobrý.

Odmieta extrémnu liberálnu sexuálnu výchovu Hrou proti AIDS.

Človek podľa neho vzniká keď sa vytvára embryo, v jeho prvých dňoch. Ako prezident by zákon o obmedzení bezdôvodných potratov podpísal. Zákon povoľujúci eutanáziu by nepodpísal.

Pri výhrade vo svedomí by otvoril diskusiu o tomto probléme a oprel by sa o odborníkov.

Ústava SR má podľa neho prednosť pred európskym právnym poriadkom.

Nemyslí si, že by lobbingové LGBTI organizácie mali byť financované z daní občanov. Majú možnosť stať sa politickými stranami.

Ak by sa stal prezidentom zúčastní sa Národného pochodu za život.

Diskusia s prezidentským kandidátom Jurajom Zábojníkom from Aliancia za rodinu on Vimeo.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Matovič avizuje “historicky najvyšší nárast platov zdravotných sestier v nemocniciach”. Lekár Visolajský reaguje

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Sestrám by sa mali výrazne zvýšiť platy a zaviesť príplatky. Avizuje to minister financií Igor Matovič (OĽANO) "Zrejme ešte dnes zverejníme návrh na historicky najvyšší nárast platov zdravotných sestier v nemocniciach, ktorého prepočty som pred chvíľou dokončil," uviedol na sociálnej sieti. Na jeho…

Belousovová a Blaha reagujú na požiadavku umelcov: Tí, čo sem dotiahli Matoviča, ho chcú odrazu obetovať?

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Desiatky umelcov a osobností vyzývajú ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) na odchod. Na ich výzvu reagoval nielen analytik Eduard Chmelár (viac TU), ale aj bývalá politička Anna Belousovová a poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha Anna Belousovová v reakcii na požiadavku umelcov uviedla:…

Po zásahoch na Krymský most bude Zelenskyj plávať v papučiach naproti súdnemu dňu

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Kp/Foto:Facebook)   Plukovník Baranec pre Komsomoľskuju pravdu vysvetľuje, prečo sú plány na útok na Krymský most len ukrajinskou propagandou Poradca vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak uviedol, že Kyjev plánuje zničiť Krymský most. Podoljak neuviedol, ako presne sa ukrajinská strana chystá zaútočiť na Krymský…

Slováci v decembri v Monctone proti USA, Fínom, Švajčiarom a Lotyšom

0 icon

Edmonton 18. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov odohrajú hlavnú fázu nasledujúceho juniorského svetového šampionátu v kanadskom Monctone. V základnej B-skupine budú ich súpermi USA, Fínsko, Švajčiarsko a Lotyšsko V A-skupine, ktorej dejiskom bude Halifax, budú bojovať Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko a Rakúsko. Zloženie skupín v…

Nadalovi nevyšiel návrat, prehral v 2. kole v Cincinnati s Čoričom

0 icon

Cincinnati 18. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)   Španielskemu tenistovi Rafaelovi Nadalovi sa nevydaril návrat do súťažného kolotoča po pauze zavinenej zranením brušného svalstva. V 2. kole dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Cincinnati ako nasadená dvojka podľahol Chorvátovi Bornovi Čoričovi po trojsetovom boji 6:7 (9), 6:4 a 3:6 Tridsaťšesťročnému…

A je to tu: konšpiračná stránka konspiratori.sk je financovaná… to by ste neuhádli odkiaľ

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Je to vraj verejná databáza dezinformačných stránok. Je síce súkromná a stránky hodnotí na základe samozvanej komisie, ale napriek tomu je objektívna. Musí byť objektívna – veď jej posielajú peniaze až zo samotného Washingtonu Bolo to pred pol rokom, ešte pred vojnou na Ukrajine.…

Chmelár reaguje na výzvu umelcov a osobností adresovanú Matovičovi a odkazuje im: Prosím vás, vy už radšej mlčte!

0 icon

Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   V stredu popoludní sme vás informovali, že desiatky umelcov a osobností vyzývajú ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) na odchod. Na ich výzvu zareagoval aj analytik a politický komentátor Eduard Chmelár Jeho výstižný príspevok, ktorý zverejnil na sociálnej sieti, prinášame v plnom…

Prehľad toho najdôležitejšieho z diania na Ukrajine

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Twitter,Screenshot)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   8:45 - Arestovič vo Fejginovom vysielaní uviedol, že v Džankoji došlo k útoku raketami, nie k…

Politológ Barančík: Západ môže zatvárať oči pred nemeckými pokusmi o obsadenie časti Poľska

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Politexpert/Foto:Screenshot,Pixabay)   Adam Glapinski, predseda poľskej centrálnej banky, povedal, že Nemecko chce "tak či onak" vrátiť svoje bývalé územia, ktoré teraz patria Poľsku. Politológ Jurij Barančyk sa vyjadril k možnosti anexie územia zo strany SRN Nemecko sa nenechá odradiť ani skutočnosťou, že vrátenie pôdy môže vyvolať…

Global Times: Obchodná vojna s Čínou? To je to posledné, o čom by Európa mala uvažovať

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Globaltimes/Foto:TASR/AP-Chinatopix)   Portál Global Times zverejnil komentár na tému obchodná vojna medzi Európou a Čínou. Čaká nás nový konflikt? Vypukne medzi Čínou a Európou obchodná vojna? Ide o nebezpečnú tému, ktorú verejná mienka v Európe, vrátane Nemecka, skloňuje vo všetkých pádoch. Čína a Európa boli v…

NAJNOVŠIE

BLOG

Marián Tkáč

Tri zavádzajúce vety kardinála Duku pri rozlúčke s kardinálom Tomkom

0icon

„Po vzniku nového štátu po prvej svetovej vojne, na ktorom sa podieľal pápežský legát Achille Ratti, neskôr Pius XI., mohol minister zahraničných vecí ČSR v roku 1928 (už som len čakal kedy takmer na oltár vyzdvihne aj meno tohto ministra, neblaho zapísané do slovenských dejín, totiž Edvarda Beneša!) napísať svojmu…

Boris Mesár

Americké biolaboratóriá na Ukrajine zaútočili na Rusko: koronavírus, opičie kiahne a úhyny dobytka sú len malou časťou uvoľnených vírusov

0icon

Tajné dokumenty zhabané na Ukrajine a výskum nemeckého novinára Thomasa Röpera dokazujú, že sa začala hybridná biologická vojna s RuskomUplynuli desaťročia, väčšina civilizovaných krajín žila v nevšímavosti voči epidémiám. COVID-19 si zrazu už viac ako dva roky vyžaduje životy, ochromuje infikovaných a paralyzuje ekonomiku prostredníctvo

Pavel Jacz

„Hodnotová“ štvorkoalícia sa trasie, že sa mafia Smeru a SmeroHlasu vráti a budú vládnuť s „fašistami“!

0icon

Akýkoľvek rozhovor si prečítate, vypočujete, alebo si ho pozriete a hovorí sa o hádavých problémoch vlády s udržaním sa, vypočujete si rovnakú frázu, že sa vráti mafia SMERu a SmeroHlasu A hneď nasleduje otázka: „A toto chcete?“ Nuž, asi voliči precitli (Možno si už konečne uvedomia, že nemôžu viac voliť…

Gustáv Murín

Extrémne proti "extrémizmu"?

0icon

Tak sme sa v týchto dňoch dozvedeli, že nejakému Hambálkovi tento štát vedený plagiátormi a kamošom mafiánov zobral úplne všetko, zablokoval mu aj jeho peniaze, nenechal mu nič na prežitie a to na púhy pokyn z Bruselu, že sa vraj kamaráti s Putinom a nejakými motork&aacu

Juraj Tušš

Lož má krátke nohy M. Krajniak.

0icon

Ako sa to hovorí ? Lož má krátke nohy?    Veru, a čím ďalej, tým ich bude mať kratšie a kratšie. Technologický pokrok blbci nezastavia. Dnes je veľmi ľahké hľadať v pamäti, keďže sa už ukladá externe, a tiež je ľahké porovnávať frázy z minulosti so súčasnou realitou. 

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Snímka z otvorenia výstavy Necuke v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave

Autor: FOTO TASR - Dano Veselský

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Matovič avizuje “historicky najvyšší nárast platov zdravotných sestier v nemocniciach”. Lekár Visolajský reaguje

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Sestrám by sa mali výrazne zvýšiť platy a zaviesť príplatky. Avizuje to minister financií Igor Matovič (OĽANO) "Zrejme ešte dnes zverejníme návrh na historicky najvyšší nárast platov zdravotných sestier v nemocniciach, ktorého prepočty som pred chvíľou dokončil," uviedol na sociálnej sieti. Na jeho…

Belousovová a Blaha reagujú na požiadavku umelcov: Tí, čo sem dotiahli Matoviča, ho chcú odrazu obetovať?

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Desiatky umelcov a osobností vyzývajú ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) na odchod. Na ich výzvu reagoval nielen analytik Eduard Chmelár (viac TU), ale aj bývalá politička Anna Belousovová a poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha Anna Belousovová v reakcii na požiadavku umelcov uviedla:…

Po zásahoch na Krymský most bude Zelenskyj plávať v papučiach naproti súdnemu dňu

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Kp/Foto:Facebook)   Plukovník Baranec pre Komsomoľskuju pravdu vysvetľuje, prečo sú plány na útok na Krymský most len ukrajinskou propagandou Poradca vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak uviedol, že Kyjev plánuje zničiť Krymský most. Podoljak neuviedol, ako presne sa ukrajinská strana chystá zaútočiť na Krymský…

Slováci v decembri v Monctone proti USA, Fínom, Švajčiarom a Lotyšom

0 icon

Edmonton 18. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov odohrajú hlavnú fázu nasledujúceho juniorského svetového šampionátu v kanadskom Monctone. V základnej B-skupine budú ich súpermi USA, Fínsko, Švajčiarsko a Lotyšsko V A-skupine, ktorej dejiskom bude Halifax, budú bojovať Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko a Rakúsko. Zloženie skupín v…

Nadalovi nevyšiel návrat, prehral v 2. kole v Cincinnati s Čoričom

0 icon

Cincinnati 18. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)   Španielskemu tenistovi Rafaelovi Nadalovi sa nevydaril návrat do súťažného kolotoča po pauze zavinenej zranením brušného svalstva. V 2. kole dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Cincinnati ako nasadená dvojka podľahol Chorvátovi Bornovi Čoričovi po trojsetovom boji 6:7 (9), 6:4 a 3:6 Tridsaťšesťročnému…

A je to tu: konšpiračná stránka konspiratori.sk je financovaná… to by ste neuhádli odkiaľ

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Je to vraj verejná databáza dezinformačných stránok. Je síce súkromná a stránky hodnotí na základe samozvanej komisie, ale napriek tomu je objektívna. Musí byť objektívna – veď jej posielajú peniaze až zo samotného Washingtonu Bolo to pred pol rokom, ešte pred vojnou na Ukrajine.…

Chmelár reaguje na výzvu umelcov a osobností adresovanú Matovičovi a odkazuje im: Prosím vás, vy už radšej mlčte!

0 icon

Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   V stredu popoludní sme vás informovali, že desiatky umelcov a osobností vyzývajú ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) na odchod. Na ich výzvu zareagoval aj analytik a politický komentátor Eduard Chmelár Jeho výstižný príspevok, ktorý zverejnil na sociálnej sieti, prinášame v plnom…

Prehľad toho najdôležitejšieho z diania na Ukrajine

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Twitter,Screenshot)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   8:45 - Arestovič vo Fejginovom vysielaní uviedol, že v Džankoji došlo k útoku raketami, nie k…

Politológ Barančík: Západ môže zatvárať oči pred nemeckými pokusmi o obsadenie časti Poľska

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Politexpert/Foto:Screenshot,Pixabay)   Adam Glapinski, predseda poľskej centrálnej banky, povedal, že Nemecko chce "tak či onak" vrátiť svoje bývalé územia, ktoré teraz patria Poľsku. Politológ Jurij Barančyk sa vyjadril k možnosti anexie územia zo strany SRN Nemecko sa nenechá odradiť ani skutočnosťou, že vrátenie pôdy môže vyvolať…

Global Times: Obchodná vojna s Čínou? To je to posledné, o čom by Európa mala uvažovať

0 icon

Bratislava 18. augusta 2022 (HSP/Globaltimes/Foto:TASR/AP-Chinatopix)   Portál Global Times zverejnil komentár na tému obchodná vojna medzi Európou a Čínou. Čaká nás nový konflikt? Vypukne medzi Čínou a Európou obchodná vojna? Ide o nebezpečnú tému, ktorú verejná mienka v Európe, vrátane Nemecka, skloňuje vo všetkých pádoch. Čína a Európa boli v…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marián Tkáč

Tri zavádzajúce vety kardinála Duku pri rozlúčke s kardinálom Tomkom

0icon

„Po vzniku nového štátu po prvej svetovej vojne, na ktorom sa podieľal pápežský legát Achille Ratti, neskôr Pius XI., mohol minister zahraničných vecí ČSR v roku 1928 (už som len čakal kedy takmer na oltár vyzdvihne aj meno tohto ministra, neblaho zapísané do slovenských dejín, totiž Edvarda Beneša!) napísať svojmu…

Boris Mesár

Americké biolaboratóriá na Ukrajine zaútočili na Rusko: koronavírus, opičie kiahne a úhyny dobytka sú len malou časťou uvoľnených vírusov

0icon

Tajné dokumenty zhabané na Ukrajine a výskum nemeckého novinára Thomasa Röpera dokazujú, že sa začala hybridná biologická vojna s RuskomUplynuli desaťročia, väčšina civilizovaných krajín žila v nevšímavosti voči epidémiám. COVID-19 si zrazu už viac ako dva roky vyžaduje životy, ochromuje infikovaných a paralyzuje ekonomiku prostredníctvo

Pavel Jacz

„Hodnotová“ štvorkoalícia sa trasie, že sa mafia Smeru a SmeroHlasu vráti a budú vládnuť s „fašistami“!

0icon

Akýkoľvek rozhovor si prečítate, vypočujete, alebo si ho pozriete a hovorí sa o hádavých problémoch vlády s udržaním sa, vypočujete si rovnakú frázu, že sa vráti mafia SMERu a SmeroHlasu A hneď nasleduje otázka: „A toto chcete?“ Nuž, asi voliči precitli (Možno si už konečne uvedomia, že nemôžu viac voliť…

Gustáv Murín

Extrémne proti "extrémizmu"?

0icon

Tak sme sa v týchto dňoch dozvedeli, že nejakému Hambálkovi tento štát vedený plagiátormi a kamošom mafiánov zobral úplne všetko, zablokoval mu aj jeho peniaze, nenechal mu nič na prežitie a to na púhy pokyn z Bruselu, že sa vraj kamaráti s Putinom a nejakými motork&aacu

Juraj Tušš

Lož má krátke nohy M. Krajniak.

0icon

Ako sa to hovorí ? Lož má krátke nohy?    Veru, a čím ďalej, tým ich bude mať kratšie a kratšie. Technologický pokrok blbci nezastavia. Dnes je veľmi ľahké hľadať v pamäti, keďže sa už ukladá externe, a tiež je ľahké porovnávať frázy z minulosti so súčasnou realitou. 

Armádny Magazín

"Putin je posadnutý Ukrajinou": USA sa údajne pokúšali presvedčiť Zelenského o hrozbe ruskej „invázie“

0 icon

USA, 18.august 2022 (AM) – V Spojených štátoch sa zamýšľajú nad tým, ako ukrajinské úrady dopustili katastrofu, v ktorej sa krajina v súčasnosti nachádza. Podľa denníka The Washington Post sa ešte v októbri 2021 v Bielom dome konalo mimoriadne stretnutie šéfov vojenských, diplomatických a spravodajských štruktúr krajiny s americkým prezidentom Joeom…

Strategické ďalekovýchodné vojenské cvičenia "Vostok - 2022". Ktoré krajiny sa pridajú k ruskej armáde

0 icon

Rusko, 18.august 2022 (AM) – Čína oficiálne potvrdila svoju účasť na medzinárodných strategických veliteľských a štábnych cvičeniach Vostok-2022, ktoré sa budú konať na ruskom Ďalekom východe. Informovalo o tom M

Politológ Starikov: "Stalin sa vždy snažil urobiť z Poľska priateľský štát"

0 icon

Rusko, 18.august 2022 (AM) –  Nie je to Stalinova chyba, že sa z Poliakov opäť stávajú nepriatelia Ruska. Pripájam to, čo hlava ZSSR povedala 21. apríla 1945 pri podpise zmluvy o priateľstve, vzájomnej pomoci a povojnovej spolupráci medzi Sovietskym zväzom a Poľskou republikou (aj oslovenie je príznačné: pane!):  

"Spojencov" Ruska - Tadžikistan a Uzbekistan obvinili z presunu stovky amerických lietadiel a vrtuľníkov na Ukrajinu

0 icon

USA, 18.august 2022 (AM) – Ukrajinská armáda použila takmer všetky vlastné zásoby zbraní a teraz bojuje najmä s tým, čo jej dodáva Západ. To znamená, že otázka načasovania konca špeciálnej operácie priamo súvisí s možnosťou zbrojných injekcií z NATO. A Západ sa ich nechystá ukončiť. Navyše, americký Senát už hovorí o…

Rusko zničilo letisko pri Žitomyre a ukrajinské pozície pri Nikolajeve a v Zátoke pri Odese

0 icon

Ukrajina, 17.august 2022 (AM) – V noci sa uskutočnili údery na rôzne vojenské objekty na Ukrajine. Ruské jednotky pokračujú vo vyraďovaní síl a prostriedkov Ozbrojených síl Ukrajiny v Nikolajevskej oblasti a samotného Nikolajeva. V Nikolajeve a regióne sa počas noci siréna náletu nezastavila. Podľa najnovších údajov bolo niekoľko rakiet

FOTO DŇA

Snímka z otvorenia výstavy Necuke v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave

Autor: FOTO TASR - Dano Veselský

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali