Podľa jeho slov sa polonium 210, ktorým bol Litvinenko otrávený, nachádzalo v kancelárii Berezovského už pred príjezdom Andreja Lugového a Dmitrija Kovtuna do Británie. Dodal, že hamburská prokuratúra a ruské vyšetrovanie odmietajú prehlásenie Londýna o podiele Lugového a Kovtuna na vražde.
Likvidácia bývalého spolupracovníka FSB hrala do kariet Británii — bol to spôsob, ako odstrániť jedného z kľúčových svedkov, ktorý mohol svedčiť proti Berezovskému, prehlásili na ministerstve.
Generálny prokurátor Ruska Jurij Čajka prehlásil, že Ministerstvo vnútra Veľkej Británie niekoľko mesiacov pred smrťou Litvinenka vedelo o hrozbe pre jeho bezpečnosť, nič ale v tomto smere nepodniklo.
„Protiruská kampaň smerom k bývalému dôstojníkovi Skripalovi a jeho dcéri bola rozohrávaná britskou vládou podľa scenára, ktorý bol podobný tomu, ktorý už bol použitý pri obviňovaní bez dôkazov na adresu Ruska vo veci zdanlivého pokusu o vraždu Borisa Berezovského v Londýne v roku 2003 a v prípade smrti Alexandra Litvinenka v novembri 2006 vo Veľkej Británii,” prehlásil zástupca generálneho prokurátora Saak Karapeťjan.