“Za prejav názoru nemôže byť nik prenasledovaný, no super, hovorím si. “Fax copy” amerického deep state v kresle ministra zahraničných poslušností vo svojej premotivovanej angažovanosti objavil Ameriku, presnejšie čl. 10 Európskeho dohovoru o ľudských právach, potvrdený verdiktom o absolútnej slobode slova Európskym súdom pre ľudské práva ešte v roku 1976 (Hendyside vs. Veľká Británia),” pripomína na Facebooku Rafael Rafaj.
Minister Ivan Korčok podľa neho svojim vyhlásením urobil predsa len jednu dobrú vec. “Slajd a jeho výrok v súvislosti s jeho reakciou na slobodné prezidentské voľby v Bielorusku si prosím odložte pre budúcnosť. Ak platí, že za slobodu prejavu nemôže byť nik stíhaný v Bielorusku, musí to predsa rovnako platiť aj na Slovensku, aj v EÚ, či nie? Pretože ja teraz tiež využijem právo na slobodu prejavu.”
“Prečo však s otáznikom? Ono sa totiž reči ľahko hovoria a iný, tvrdý chlieb sa v realite je. Veď naša nacistická agentúra na prenasledovanie slobodných názorov a špeciálna edícia justičných orgánov by vedeli rozprávať o opaku. Len dúfam, že ľudom, čo vo voľbách skočili na lep obyčajným podvodníkom a na ich tiež reči, čo znesú všetko, sa postupne otvoria oči,” píše Rafaj s tým, že dúfa, že až takú “zadubenosť” na Slovensku ešte nemáme.
Z reakcie na výsledky volieb v Bielorusku však podľa neho vidieť nepomer očakávaní a reality z nasadenia a výsledok rovnakej návnady ako zo “slovenskej pezinskej skládky”. “Všetko sa prekopírovať nedá. Ani farebné revolúcie, ani majdany, ani protesty za slušnú galaxiu bez čiernej diernych dier… Ale angažovanosti v hlavnom prúde sa medze nekladú. Viď vyhostenie troch ruských diplomatov. Keď sa vraj psychopat z Trnavy dozvedel o zas len tých najsprávnejších informáciách a „ani na sekundu nezaváhal“, vyslúžil si potlesk z americkej ambasády. No ani takéto lezenie do cudzieho zadku nestačilo, lebo minister USA Pompeo pomerne očividne obíde Slovensko.”
“Skalopevným angažovaným neveriacim Tomášom v súvislosti s gumenou slobodu slova u nás pripomeniem vydavateľa Šavela ešte z 90. rokov, či T. E. Rostasa, docenta Dudáša alebo novinárov Vaskyho a Daňa, len ako posledné prípady z množstva prenasledovaných ľudí za ich názor a využitie práva na slobodu prejavu… A to v kontexte citovaného verdiktu, ktorý garantuje aj šírenie takých názorov, ktoré môžu časť verejnosti šokovať! (lebo o tom je predsa demokracia).”
O obsahu aj forme v demokracii podľa Rafaja môžete slobodne pochybovať a máte právo si urobiť vlastný názor. “Tento princíp však už s nástupom teroristickej intelektuálnej aj justičnej ofenzívy neomarxistov neplatí. Títo páni si totiž dovolili slepo veriť v svoje slobody a práva… Až narazili nosom na čiernych mužíkov so samopalmi. A spoznali tie naše angažované inštitúcie pod skrytým vplyvom ministerstva jedinej pravdy a správneho postoja, kde si slobodu prejavu vysvetľujú po svojom a majú vraj na to výlučný patent.”
“V tomto Kocúrkove a hre na slobodu sa len čudujem niektorým politikom, že ich huba nebolí a svedomie nepáli pri takýchto propagandistických prázdnych floskulách, ktorým ani oni sami neveria, lebo slepá poslušnosť k elitám a jediným správnym ideológiám, ich -izmom, dogmám a floskulám a oddanosť jednej správnej euroatlantickej orientácii predsa nepotrebujú nijakú „slobodu“, ani vlastný názor. Tie sú dnes práve na ťarchu. Ak nechcete svoju kariéru skončiť v kotolni ako za bývalej totality, či ešte horšie, kde vám napravia tí „slušní a najlepší demokrati a politici“ v špeciálnom zariadení vašu pomýlenú predstavu o slobodnej spoločnosti, slobode prejavu, slova a názoru. Vitajte v realite.”
Korčok zdôraznil, že za prejav názoru nemôže byť nikto prenasledovaný
Rafaj reagoval na to, že minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok vyzval bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na dodržiavanie základných princípov demokracie a slobody slova. V pondelok o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.
Korčok vo vyhlásení zdôraznil, že za prejav názoru nemôže byť nikto prenasledovaný. “Zásahy vládnuceho režimu v Bielorusku voči politickým oponentom a občanom slobodne vyjadrujúcim svoj názor sú neprijateľné,” uviedol minister.
Bieloruská polícia podla agentúry TASR pri zásahoch proti demonštrantom zadržala približne 3000 ľudí, ktorí tvrdia, že nedeľné prezidentské voľby, ktoré opäť vyhral Alexandr Lukašenko, boli zmanipulované.