Organizácia zároveň dodala, že skutočný počet obetí môže byť vzhľadom na nedostupnosť niektorých oblastí kontrolovanými džihádistami omnoho vyšší, a to až 300 tisíc. Štatistika sa taktiež nezahŕňa nezvestných, unesených a väzňov z radov bojovníkov a civilistov.
Riaditeľ organizácie SOHR Abdel Rahmán prípad považuje za zlyhanie medzinárodného spoločenstva stíhať Sýriu pred Medzinárodným trestným súdom.
Nepokoje v krajine pretrvávajú od marca roku 2011, keď protivládne protesty zasiahli Sýriu tak ako aj väčšinu arabských krajín. Asadovi odporcovia režim odsúdili a jeho vyzvali na odstup. Prezident však akúkoľvek revolúciu v krajine odmietol a vnútorné konflikty označil za boj proti ozbrojencom a teroristom podporovaným zvonku.
Momentálne v krajine okrem sýrskej armády a opozičnej armády bojuje viacero teroristických skupín snažiacich sa presadiť v krajine svoje náboženské alebo etnické záujmy. Konflikt postupom času nabral svetový rozmer, keďže pôvodne nezúčastnené štáty začali financovať a zbraňami a výcvikom podporovať opozičné sily. Sýrska armáda doteraz odhaduje vo svojej krajine 54 tisíc zahraničných bojovníkov zo 78 štátov sveta.
Simona Baloghová, Libanon