Súčasťou programu bude aj slávnostné ocenenie poľovníkov za významné zásluhy o rozvoj poľovníctva na Slovensku. Expozície múzea budú otvorené počas celého dňa, sprístupnené budú aj bábkarské tvorivé dielne v múzeu.
Vo varení poľovníckeho guľáša, ktoré je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní, bude súťažiť 11 poľovníckych združení a spolkov. „Návštevníci sa môžu počas celého dňa zapojiť do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom či streľbe zo vzduchovky,“ uviedla manažérka múzea. O náladu sa postará Peter Cmorík Band a Veronika Rabada s kapelou.
Deti môžu spoznávať prírodu formou zážitkového učenia a lesnej pedagogiky v programe „Čo vieme o lese?“. „Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom,“ doplnila Hanková Jančeková s tým, že chýbať nebudú ani ukážky z kynológie, šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku – skupina Ricasso a atrakcie pre deti.
SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek na hrade Modrý Kameň sa vo svojej zbierkotvornej a prezentačnej činnosti zameriava na bábkarské kultúry a hračky, ich históriu a súčasnosť na Slovensku aj v zahraničí. Hrad Modrý Kameň postavila v 13. storočí významná a vplyvná uhorská rodina Balassovcov, ktorá tu žila do polovice 19. storočia. Hradný areál tvorí zrúcanina gotického hradu z 13. storočia a barokový kaštieľ z roku 1730, ktorý je sídlom múzea. Súčasťou barokového kaštieľa je kaplnka svätej Anny pristavená v roku 1759. Rovnomenné mestečko pod hradom – Modrý Kameň bolo až do roku 1960 centrom severnej časti Novohradu.