Všetci novinári, ako aj členovia produkčného tímu, ktorí sa podieľajú na výrobe programe s názvom “My”, sú rodenými hovorcami kečuánčiny. Peruánsky prezident Pedro Pablo Kuczynski podporil túto iniciatívu a tvorcom programu poslal pozdrav v kečuánčine. Vyjadril nádej, že program pomôže v boji proti diskriminácii.
Podľa moderátorky Marisol Menovej sa tak prispeje k povedomiu, že kečuánčina nie je iba jazykom chudobných alebo znevýhodnených. “Existuje tu určitý odpor, avšak Peruánci musia pochopiť, že týmto jazykom ako svojou materinskou rečou hovoria aj podnikatelia či univerzitní profesori,” uviedla Menová, ktorú cituje BBC.
Kečuánčinu používali ako komunikačný prostriedok pôvodní obyvatelia Peru už pred príchodom španielskych kolonizátorov do Latinskej Ameriky v 16. storočí. V 70. rokoch 20. storočia bola kečuánčina v Peru vyhlásená popri španielčine za úradný jazyk, jej používanie však stále sprevádza spoločenská stigma.
Kečuánčina je v rozličnom rozsahu rozšírená okrem Peru aj v Argentíne, Bolívii, Brazílii, Čile, Ekvádore a Kolumbii. Bola hlavným jazykom ríše Inkov v predkolumbovskej Južnej Amerike v 13. až 16. storočí. Predstavitelia TV Perú vyhlásili, že plánujú spustenie podobných programov aj v ďalších domorodých jazykoch.