NAŽIVO

Súd v Nemecku zrušil zákaz vstupu pre bývalého väzňa z Guantánama Mohamedoua Oulda Slahiho. Zákaz už nie je platný, lebo Slahi medzičasom získal holandské občianstvo.

Včera 20:25

Neznámy dron dopadol 28. januára do areálu vojenského objektu v poľskom meste Przasnysz, kde sídli špecializovaná jednotka monitorujúca rádiovú komunikáciu v tejto oblasti. Incident vyšetruje vojenská polícia.

Včera 20:20

Sébastien Lecornu a francúzska vláda ustáli dve hlasovania o vyslovení nedôvery. Vládny návrh rozpočtu na rok 2026 je definitívne prijatý.

Včera 20:18

Britský súd uznal za vinného z neúmyselného zabitia kapitána nákladnej lode, ktorej vlaňajšia zrážka s kotviacim ropným tankerom v Severnom mori si vyžiadala smrť jedného z členov jej posádky.

Včera 20:17

Z vyhlásenia Maďarskej lekárskej komory vyplýva, že v Maďarsku výrazne stúpa počet samovrážd. Podľa komory až do roku 2019 štyri desaťročia postupne klesal počet samovrážd, no tento trend sa zastavil.

Včera 20:15

Babiš navrhol zriadiť v EÚ skupinu „priateľov konkurencieschopnosti“. Krajiny by sa v nej podrobne venovali návrhom, ktoré by podľa Babiša mali posilniť európsku ekonomiku a strategickú sebestačnosť EÚ.

Včera 20:00

Asociácia mobilných operátorov víta zámer MIRRI pripraviť zákon o ochrane maloletých v digitálnom priestore. „Za kľúčovú považujeme predovšetkým účasť čo najširšieho spektra odborníkov z oblasti školstva, ochrany zdravia, digitálnych technológií, ochrany práv detí, viacerých oblastí práva vrátane expertov z neziskových organizácií,“ uviedol výkonný riaditeľ ASMOS Henrich Krejčí.

Včera 19:59

Predstaviteľ Bieleho domu uviedol, že USA sa chystajú odštartovať projekt tvorby rezerv kritických nerastov s počiatočným financovaním vo výške 12 miliárd USD.

Včera 19:51

Hasičský a záchranný zbor doobeda zasahoval pri nehode dvoch áut na Trnavskom mýte v Bratislave. Informoval o tom na sociálnej sieti. „Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti, na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a v spolupráci so záchrannou zdravotnou službou sa podieľali na poskytovaní pomoci zraneným účastníkom nehody,“ ozrejmil HaZZ.

Včera 19:45

Talianske ministerstvo kultúry a rímska diecéza oznámili, že preverujú rekonštrukciu fresiek v Bazilike svätého Vavrinca v Lucine. Reagujú tak na fotografie jedného z anjelov, ktorého tvár je podobná Meloniovej.

Včera 19:43

Portugalsko chce zakázať sociálne siete do 16 rokov. Z navrhovaného zákona vyplýva, že dospievajúci vo veku 13 až 16 rokov môžu pristupovať k sociálnym sieťam iba so súhlasom rodičov a že tieto platformy musia zaviesť systém overovania veku a rodičovskej autorizácie kompatibilný so softvérom používaným portugalskou administratívou.

Včera 19:33

Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina verí, že dosiahnuť dôstojný a trvalý mier s Ruskom je reálne.

Včera 19:17

Rakúske ministerstvo životného prostredia oznámilo, že v rámci nového programu dotácií s účinnosťou od 2. februára akceptuje iba žiadosti o výmenu kotlov.

Včera 19:16

Do Egypta vstúpili cez Rafah prví palestínski pacienti evakuovaní z Gazy. Zdravotnícki predstavitelia tvrdia, že do Egypta sa potrebuje dostať približne 20.000 palestínskych detí a dospelých, ktorí potrebujú lekársku starostlivosť.

Včera 18:42

Zajtra na otvorení novej schôdze Verchovnej rady vystúpi generálny tajomník NATO Mark Rutte, informoval poslanec Gončarenko.

Prísahu zloží aj nový poslanec za stranu „Sluha národa“, podnikateľ Sergej Karabuta.

Včera 18:42

V Nemecku boli zatknutí občania Ukrajiny, Nemecka a Ruska podozriví z organizovania dodávok ruským obranným spoločnostiam v rozpore so sankciami, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na prokuratúru.

Presne čo sa exportovalo, nie je uvedené, ale za roky vojny bolo realizovaných 16-tisíc dodávok v hodnote 30 miliónov eur. Na utajenie boli použité fiktívne spoločnosti.

Včera 18:32

V noci na utorok budú na Ukrajinu najsilnejšie mrazy tejto zimy. Podľa predpovedí by teplota mohla klesnúť až na mínus 30 stupňov Celzia.

Včera 18:28

Čína skritizovala udelenie ceny Grammy dalajlámovi: Tento krok označila za „nástroj protičínskej politickej manipulácie.“

Včera 18:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

OTS: Odchod Grécka z eurozóny by mohol spôsobiť globálnu ekonomickú krízu

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby (OTS) a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

x x x

Bertelsmannova nadácia varuje pred rozsiahlym domino efektom

.

GUTERSLOH, Germany and BRUSSELS – (TASR/OTS) –

Vystúpenie Grécka z eurozóny sa spája s rizikom reťazovej reakcie v celej Európe a možno dokonca aj na medzinárodnej úrovni, pričom môže spôsobiť celosvetovú ekonomickú krízu. Postihnutými krajinami by neboli iba štáty z južnej Európy alebo členovia EÚ, ale aj USA, Čína a ostatné rozvíjajúce sa krajiny. K tomuto záveru dospela ekonomická analýza uskutočnená spoločnosťou Prognos AG v mene nemeckej Bertelsmannovej nadácie, ktorá opisuje finančné dôsledky a po prvý raz aj možné negatívne dopady na rast v Nemecku i v ďalších 42 priemyselne najvyspelejších a rozvíjajúcich sa krajinách do roku 2020 ihneď po vystúpení Grécka alebo iných krízou postihnutých štátov z eurozóny. Autori analýzy vyjadrujú vo výpočtoch vážne obavy.

V prípade Grécka by vystúpenie znamenalo platobnú neschopnosť, masívnu devalváciu novej gréckej meny, nezamestnanosť, pokles dopytu a mnoho ďalších problémov, ktorých dôsledky by rýchlo pocítili priami obchodní partneri Grécka. Len v štátoch na juhu Európy by výsledné straty do konca roku 2020 dosiahli až 164 miliárd eur alebo 14 300 eur na osobu. 42 najvyspelejších ekonomík sveta by sa muselo vyrovnať s celkovou stratou vo výške 674 miliárd eur.

.

Keďže nie je možné eliminovať potenciálne masívne následky, ktoré by vystúpenie Grécka z eurozóny spôsobilo v ďalších krajinách na juhu Európy postihnutých krízou, tieto možnosti boli tiež zohľadnené vo výpočtoch. Napríklad dodatočný odchod Portugalska z eurozóny by do roku 2020 spôsobil Nemecku stratu vo výške 225 miliárd eur a k tomu by ešte muselo odpísať pohľadávky v hodnote 99 miliárd eur. Globálna strata by sa vyšplhala na 2,4 bilióna eur, pričom USA by niesli stratu 365 a Čína 275 miliárd eur. V tom prípade by strata príjmu na obyvateľa v Nemecku počas ôsmich rokov dosiahla 2 790 eur.

"Musíme zabezpečiť, aby súčasná situácia nevyvolala ďalšiu reakciu," varuje Aart De Geus, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Bertelsmannovej nadácie. Nestabilita trhu v dôsledku odchodu Grécka alebo Portugalska by drasticky zvýšila riziko pre už aj tak veľmi zadlžené ekonomiky Španielska a Talianska s tým, že ďalšie narušenie eurozóny by bolo neodvratné. Európska skupina pre solidaritu by podľa De Geusa virtuálne túto situáciu vôbec nezvládla, aj keď dôsledky svojho odchodu by znášali tieto odchádzajúce krajiny.

.

Situácia by sa mohla ešte zdramatizovať, keby sa zohľadnil aj odchod Španielska. Ak by aj Španielsko vystúpilo z eurozóny strata v Nemecku do roku 2020 by sa vyšplhala na 850 miliárd eur a Nemecko by sa muselo vzdať pohľadávok v hodnote 266 miliárd eur. V USA by boli vystavení strate v rozsahu 1,2 bilióna eur a v 42 analyzovaných krajinách by sa strata pohybovala na úrovni 7,9 bilióna eur. Aj celková strata na obyvateľa by v takom prípade stúpla. Výsledná strata na obyvateľa za osem rokov by do roku 2020 vzrástla v Nemecku na 10 500 eur, v USA na 3 700 eur, vo Francúzsku na 18 200 eur a v Španielsku na 16 000 eur.

Táto situácia by sa úplne vymkla spod kontroly, keby sa európska kríza dostala do bodu, kedy by z eurozóny muselo odísť aj Taliansko: Nemecko by prišlo o 1,7 bilióna eur a pohľadávky v hodnote 455 miliárd eur. Ekonomické straty v Nemecku s viac než 21 000 eurami na obyvateľa by v niektorých prípadoch boli dokonca vyššie než v odchádzajúcom Grécku s viac než 15 000 eurami, Portugalsku a Taliansku s takmer 17 000 eurami a Španielsku s 20 500 eurami. Výsledkom by bola rastúca nezamestnanosť obyvateľstva: len počet nezamestnaných v Nemecku by do roku 2015 vzrástol o viac než milión.

Tento scenár by nakoniec viedol k dramatickej medzinárodnej recesii a globálnej ekonomickej kríze. Do roku 2020 by podľa analýzy dosiahli straty v sledovaných krajinách spolu 17,2 bilióna eur. Najväčšiu stratu by v tejto fáze konkrétne utrpelo Francúzsko (2,9 bilióna eur), USA (2,8 bilióna eur), Čína (1,9 bilióna eur) a Nemecko s približne 1,7 biliónom eur.

Vo svojom celkovom hodnotení dospeli autori k tomuto záveru: zo začiatku ojedinelé odstúpenie Grécka a jeho platobná neschopnosť by sa mohlo z ekonomického hľadiska zdať ako zvládnuteľné, ale v jeho dôsledku by globálna ekonomika mohla upadnúť do hlbokej recesie, keďže je veľmi ťažké vypočítať celkový dopad a táto recesia by sa nezastavila v ekonomikách mimo Európy.  

Okrem čisto ekonomických dôsledkov je potrebné zohľadniť aj sociálne napätie a politickú nestabilitu – primárne v krajinách, ktoré by z Európskej únie vystúpili, no i v iných štátoch. Nebezpečenstvo vypuknutia požiaru so všetkými ekonomickými a politickými dôsledkami, ako aj následný sociálny dopad platobnej neschopnosti Grécka a odstúpenie od eura predstavujú hrozbu, ktorej by medzinárodné spoločenstvo štátov malo za každú cenu zabrániť – dokonca aj mimo Európy.

O štúdii: Výpočty sú založené na ekonometrickom modeli VIEW spoločnosti Prognos AG, prostredníctvom ktorého je možné reprodukovať národné ekonomiky 42 priemyselných a rozvíjajúcich sa krajín na základe empirických údajov pochádzajúcich z dlhodobého a podrobného pozorovania. Na porovnanie boli použité jednotné prognózy alebo odhady na výpočet nákladov spojených s odchodom štyroch krajín. Preto bol pre všetky krajiny vypočítaný priemerný dlh vo výške 60 % pre súkromných ako aj verejných dlžníkov a 50 % devalvácia novo predstavených mien v odchádzajúcich krajinách v porovnaní s eurom.

Ďalšie informácie nájdete na stránke: http://www.bertelsmann-stiftung.de

Ďalšie informácie: http://www.bertelsmann-stiftung.de/cps/rde/xchg/SID-820AB F20-F6D742A4/bst_engl/hs.xsl/index.html

.

V prípade otázok, prosíme, kontaktujte:    

Dr. Thieß Petersen    

Tel. +49(0)52-41-81-81218

E-Mail:thiess.petersen@bertelsmann-stiftung.de

.

Dr. Ulrich Schoof 

Tel. +49(0)52-41-81-81384

E-Mail:ulrich.schoof@bertelsmann-stiftung.de

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ján Droppa

Erik Majercak

.
.

Polícia začala trestné stíhanie v kauze dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej

Polícia začala trestné stíhanie v kauze dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej. Informovala o tom Nadácia Zastavme korupciu, ktorej ministerstvo…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Najlepší darček na Valentína! Veľká zľava na klasický Office 2021 Pro a najnovší Windows 11 Pro len za 12€!

Najromantickejší sviatok roka klope na dvere a už teraz je v ponuke množstvo valentínskych zliav. Potešte hráčov originálnymi kľúčmi WinOS…

03. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák sa dištancuje od toho, čo napáchal zosnulý sexuálny predátor Jeffrey Epstein a dôrazne to odsudzuje

Slovenský diplomat a donedávna aj poradca predsedu vlády Roberta Fica pre národnú bezpečnosť Miroslav Lajčák sa dištancuje od toho, čo…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruské vojská prekročili hranicu na ďalšom úseku

Ruské verejné zdroje uvádzajú, že ruské vojská prekročili hranicu na ďalšom úseku v Sumskom regióne, keď vstúpili do obce Pokrovka…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Syna korunnej princeznej vzali do väzby

V Nórsku bol zatknutý 29-ročný syn korunnej princeznej Mette-Marit podozrivý zo štyroch znásilnení, informuje agentúra NTB

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nazbieralo sa to: Šimečka by chcel kázať, no stratil morálne právo

Začneme ich miláčikom. Václav Havel kedysi „dokázal” majstrovský kúsok – napriek kontroverznému, priam pochybnému životnému štýlu sa stal nekriticky adorovanou…

03. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Americký tlak na Kubu je podľa Moskvy neprijateľný, Kremeľ jej prisľúbil politickú aj materiálnu podporu

Ekonomický a vojenský nátlak na spojeneckú Kubu je neprijateľný, vyhlásil v pondelok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Po skončení vojny na Ukrajine hrozí veľký problém na našej východnej hranici

Podľa Róberta Kaliňáka môže hroziť určité narušenie bezpečnosti na našich východných hraniciach v momente, keď sa skončí vojna na Ukrajine. Povedal…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 02. 2026 | Aktualizované 02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Aktualizované 02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Súd zamietol zastaviť exekúciu ministra vnútra Šutaja Eštoka

Okresný súd Banská Bystrica zamietol zastavenie exekúcie ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka v spore so skupinou policajtov známou ako…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev „nemá čas“

„Ukrajina je vyčerpaná.“ Guvernér Kim vyzval k mierovej dohode, „ktorá stavia ľudí nad zem“, píše britský denník The Independent

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Macron kopíruje Trumpa: rozhodol sa eliminovať "nežiaducich" afrických lídrov

USA, 2. februára 2026 - Podľa ruskej zahraničnej spravodajskej služby francúzsky prezident Emmanuel Macron schválil vykonávanie špeciálnych operácií špeciálnych služieb…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Trhák či prepadák? Za film o Melanii Trumpovej sa hanbia aj samotní tvorcovia

Prvá dáma Bieleho domu  Melania Trumpová si splnila sen a stala sa hlavnou postavou filmu „Melania“. Film s obrovským rozpočtom…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Kanada to priznala: Vakcíny Covid-19 ublížili tisícom ľudí

Kanada priznáva, že vakcíny proti Covid-19 poškodili tisíce ľudí, a preto od apríla prevezme tamojšia vláda priamu kontrolu nad programom…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Infantino chce, aby FIFA urobila rázny krok v súvislosti s Ruskom

Medzinárodná futbalová federácia FIFA by mala zrušiť zákaz pre Rusko zúčastňovať sa medzinárodných súťaží, uviedol to v pondelok v rozhovore…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Vybudujte si bohatší život

Od detstva nás učia, že existuje len jedna správna cesta: dobre sa učiť, nájsť si „normálnu“ prácu a hlavne nikdy…

02. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nový nápad Sikorského: Európska armáda je zbytočná, čo tak „európska légia“?

Poľský minister zahraničných Radosław Sikorski vecí vyhlásil, že vytvorenie armády Európskej únie je nereálne, ale navrhol, aby členské štáty vytvorili…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Hnutie Igora Matoviča kritizuje projekt za 17 miliónov eur pre rómske komunity

Opozičné hnutie Igora Matoviča kritizuje projekt zameraný na marginalizované rómske komunity, na ktorý má ísť 17 miliónov eur z eurofondov.…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Proces s Bombicom, kajúcnik Bernard Slobodník, Lajčák, Epstein a dozvuky Davosu

Proces s Bombicom jasne ukázal, že súdna moc je v područí mediálneho mainstreeamu. Osoba Dannyho Kollára alias Bombica, nie je…

02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosť Uber dlží vo Francúzsku 1,7 miliardy eur na neodvedených daniach z miezd

Francúzske úrady oznámili, že spoločnosť Uber dlží 1,7 miliardy eur na neodvedených daniach z miezd, uviedol v pondelok online magazín…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Len tak na okraj

Človek, rozhliadajúci sa po slovenských šírinách i po bližšom i vzdialenejšom okolí, málokedy má čas všetko vstrebať a nedajbože ešte…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Opatrne! Dôsledky migrácie môžu viesť až k občianskej vojne

Niektorí politici sú schopní zneužiť na predvolebnú kampaň čokoľvek. Nešťastie druhých predovšetkým…

02. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Moderátor Grammy v priamom prenose prestrelil poznámkou voči Trumpovi. Bude to mať dohru

Kritiku a posmech, ktoré v priamom prenose uštedril prezidentovi USA moderátor prestížnych cien Grammy Trevor Noah, Trump nenechá len tak:…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka Australian Open Rybakinová označila Bratislavu za svoj druhý domov

Moskovská rodáčka, ktorá pred siedmimi rokmi prijala občianstvo Kazachstanu, Jelena Rybakinová zvíťazila vo finále ženskej dvojhry na Australian Open s bieloruskou…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Komplikácie a uzavretá diaľnica na severe Slovenska. Na ceste leží telo

Na severnej časti diaľnice D1 pri Sučanoch v okrese Martin sa v pondelok ráno stala vážna dopravná nehoda. Diaľnica je…

02. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kult zkázy…

Tak se nám v Praze odehrála demonstrace Milionu chvilek. Na to, jaké je počasí, měla velmi solidní účast. Tolik Ukrajinců…

02. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko vyrába jednu z najčistejších energií, no platí za ňu najviac v EÚ

Slovensko vyrába jednu z najčistejších foriem elektrickej energie vo svete, napriek tomu však na spoločnom trhu EÚ platí za elektrinu…

02. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: „Bez slušnosti a rešpektu nemá Ukrajina v EÚ čo hľadať“

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar v príspevku na sociálnej sieti zdôrazňuje, že ak Ukrajina bude iniciovať kroky na poškodenie energetických…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Schumacherov priateľ tvrdí, že legenda urobila veľké pokroky. Takto reaguje na blízkych

Bývalý jazdec formuly 1 Riccardo Patrese si v rozhovore pre web hochgepokert.com zaspomínal na jeho kolegu z čias tímu Benetton…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Súd v Nemecku zrušil zákaz vstupu pre bývalého väzňa z Guantánama Mohamedoua Oulda Slahiho. Zákaz už nie je platný, lebo Slahi medzičasom získal holandské občianstvo.

Včera 20:25

Neznámy dron dopadol 28. januára do areálu vojenského objektu v poľskom meste Przasnysz, kde sídli špecializovaná jednotka monitorujúca rádiovú komunikáciu v tejto oblasti. Incident vyšetruje vojenská polícia.

Včera 20:20

Sébastien Lecornu a francúzska vláda ustáli dve hlasovania o vyslovení nedôvery. Vládny návrh rozpočtu na rok 2026 je definitívne prijatý.

Včera 20:18

Britský súd uznal za vinného z neúmyselného zabitia kapitána nákladnej lode, ktorej vlaňajšia zrážka s kotviacim ropným tankerom v Severnom mori si vyžiadala smrť jedného z členov jej posádky.

Včera 20:17

Z vyhlásenia Maďarskej lekárskej komory vyplýva, že v Maďarsku výrazne stúpa počet samovrážd. Podľa komory až do roku 2019 štyri desaťročia postupne klesal počet samovrážd, no tento trend sa zastavil.

Včera 20:15

.

Epstein a ďalšie monštrá

Kauza sexuálneho delikventa a pedofila Jeffreyho Epsteina v poslednej dobe rezonuje vo svetovej, ale aj v domácej politickej sfére. Ale…

02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Video: Kanadský profesor vysvetlil smerovanie globálneho riadenia k policajnému superštátu

Kanada, 2. februára 2026 - Prinášame rozhovor s autorom knihy „Globalizácia chudoby a nový svetový poriadok“. Michel Chossudovsky je kanadský…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Raši pre HS: Rokovací poriadok sme menili, lebo opozícii preplo. Čo robili nebolo normálne

Koncom minulého roka, pár dní pred Vianocami, sme mnohí iba v nemom úžase sledovali nechutné divadlo, ktoré sa odohralo v…

01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Obrovské víťazstvo nemeckej pravice

Žeby konečne prevládla politická realita nad cenzúrou? Po troch rokoch nútenej absencie sa nemecká AfD môže opäť zúčastniť Mníchovskej bezpečnostnej…

02. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ruské kamikadze aj po "Muskovom vypnutí Starlinku" ničia ciele na Ukrajine

Ukrajina, 2. februára 2026 - Prichádzajú správy o početných príchodoch do zariadení na územiach kontrolovaných kyjevským režimom. Niekoľko dní sa…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Čína pomohla Rusku strojnásobiť výrobu balistických rakiet „Iskander-M“

Čína pomohla Rusku strojnásobiť výrobu balistických rakiet „Iskander-M“ v rokoch 2023 až 2024, informuje Centrum strategických a medzinárodných štúdií

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ján Droppa

Erik Majercak

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov