Banka zároveň svojim klientom umožní vybrať si rodovo neutrálne oslovenie “Mx“, ktoré má nahradiť doteraz používané slová “pán“ a “pani“ či “slečna“. Oslovenie Mx sa podľa informácii The Guardian medzi ľudmi, ktorí sa neidentifikovali s mužským alebo ženským rodom, používa najmenej od začiatku osemdesiatych rokov.
Hlavným cieľom ohlásených krokov banky, je snaha odrážať rôznorodosť modernej spoločnosti.
Školenia pre zamestnancov
Zamestnanci banky zároveň absolvujú školenie, ktoré im má pomôcť uskutočňovať obchodné dohody s klientmi, ktorí prechádzajú procesom zmeny pohlavia, píše RT.
Medzinárodná šéfka programu začleňovania pre Royal Bank of Scotland, Majorie Strachanová, uviedla, že pre klientov s dvomi matkami alebo dvomi otcami by bolo problematické odpovedať na otázku týkajúcu sa rodného priezviska matky.
Strachanová zároveň dodala, že pre klienta, ktorý zmenil svoje pohlavie by mohlo byť „obzvlášť ubíjajúce“, keby mal na pobočke vysvetľovať svoje požiadavky.
Dúhová sieť
Royal Bank of Scotland má v rámci vnútorného fungovania inštitúcie svoju skupinu, ktorá podporuje práva svojich LGBT zamestnancov. Skupina sa nazýva Dúhová sieť. Jej cieľom je podpora práv LGBT, nielen pre svojich zamestnancov, ale aj pre skupiny mimo banky formou charity.
Podpora práv či reakcia na naštrbenú povesť?
Aj ostatné banky Veľkej Británie sa prispôsobujú LGBT komunite. Hovorca banky Lloyds uviedol, že banka je plne odhodlaná prispôsobiť sa politike a meniacim sa požiadavkám spoločnosti.
Hovorca banky Snonewall povedal, že najlepšie firmy Británie v 21. storočí sú tie, ktoré reagujú na potreby všetkých svojich zákazníkov, vrátane LGBT ľudí, ako aj ľudí s dvomi otcami, či ľudí v procese zmeny pohlavia.
Nové kroky Royal Bank of Scotland však vyvolali aj kritiku. Redaktor The Telegraph Richard Holt opatrenia odsúdil a považuje ich za falošné. Podľa neho sú kroky banky len veľkou náplasťou na jej naštrbenú povesť.
ru