“Zdá sa mi, že by malo byť zakázaný. Neposkytuje žiadnu sociálne užitočnú funkciu,” vyhlásil Stiglitz na adresu Bitcoinu v rozhovore pre televíziu Bloomberg. “Je to bublina, ktorá prinesie mnohým ľuďom veľa vzrušujúcich časov, keď ide hore a potom ide dole,” dodal Stiglitz.
Robert Shiller, ďalší držiteľ Nobelovej ceny za študovanie ekonomických bublín, uviedol, že mena apeluje na niektorých investorov, pretože má “anti-vládne, protiregulačné cítenie”. Na konferencii v Litve označil Bitcoin za “taký nádherný príbeh, len keby to bola pravda”.
Podľa Lloyda Blankfeina, generálneho riaditeľa spoločnosti Goldman Sachs, táto kryptomena slúži ako “prostriedok na páchanie podvodov”, ale uznal, že “môže mať potenciál, ak klesne volatilita”. Podľa známeho miliardárskeho investora Carla Icahna “vyzerá ako bublina”. Šéf JPMorgan Jamie Dimon nazval Bitcoin “podvodom”, ktorý “nakoniec vybuchne”. Warren Buffett varoval pred “skutočnou bublinou”.
Kontroverzná kryptomena tak či onak stúpa na hodnote. Niektorí experti tvrdia, že príjmy v posledných týždňoch boli čiastočne spôsobené očakávaním, že väčší investori – ako hedžové fondy a správcovia aktív – sa pripravujú na to, aby začali investovať do digitálnej meny.
Jednotlivé spoločnosti zvažujú, či Bitcoinu dôverovať alebo nie.