Kauza Gorila je liberálnymi médiami zneužitá na boj proti vláde. Zdá sa, akoby pitie Coly bolo najväčším zločinom. Pritom kauza je hlavne o kšeftoch a províziách pri privatizáciách štátneho majetku, čo sa dialo za Dzurindovej vlády a týka sa hlavne ľudí z jeho politickej garnitúry.
Mainstream však absolútne ignoruje súčasných opozičných politikov, ktorí sú priamo aj nepriamo do nej namočení. Predseda strany Spolu Miroslav Beblavý, ktorého už aj jeho kolega zo SaSky Martin Klus nazval “pán Gorila,” bol v čase týchto rabovačiek z kauzy Gorila štátny tajomník v dzurindovej vláde, konkrétne na Kaníkovom ministerstve práce.
Beblavý dokonca aj po prevalení Gorily, bez problémov kandidoval za “goriliu stranu” SDKÚ v nasledujúcich voľbách, taký je čistý, slušný a zásadový politik.
Existuje však aj súčasný opozičný politik, ktorý bol priamo súčasťou tejto Gorilej kauzy. Vtedajší poradca ministra vnútra Daniela Lipšica, Milan Krajniak po prevalí Gorily, odstúpil zo svojej funkcie.
V dobovom článku na portáli Aktuality.sk sa uvádza, že “Meno Milana Krajniaka sa objavilo v spise Gorila. Bolo to v čase, keď bol členom prezídia FNM. V spise sa uvádza, že Krajniak mal byť jedným z „rozhodujúcich piatich hlasov“, ktoré mala mať Anna Bubeníková (podľa spisu mala neoficiálne viesť Výkonný výbor FNM).
Spoločne s Krajniakom sa v spise objavuje viackrát aj meno ďalšieho nominanta KDH, ktorý bol spolu s Krajniakom v čase Dzurindovej vlády vo FNM – Stanislava Janotu. Janota je v súčasnosti riaditeľom a predsedom predstavenstva Nemocnice sv. Michala, ktorá spadá pod ministerstvá obrany a vnútra. Rovnako ako Krajniak, aj on požiadal o uvoľnenie z funkcie.
Haščák v spise predstavuje Bubeníkovej novú koncepciu fungovania FNM. Prezidenta FNM Jozefa Kojdu odstavia od rozhodovania (vo funkcii zostane). S odstavením Kojdu súhlasil aj Palacka, ktorý konečne pochopil, že Kojda hrá na vlastné triko. Haščák dohodí Kojdovi nejaké obchody v BAT, a.s. za asi 10 -15 mil. Sk aby Kojda nerobil problémy (viď rozhovor Haščák – Malchárek z 15. 12. 2005 k prezidentovi FNM Jozefovi Kojdovi). Neoficiálne má prezídium namiesto Kojdu viesť Igor Grošaft Bubeníková bude neoficiálne viesť Výkonný výbor FNM.
V prezídiu FNM budú mať rozhodujúcich 5 hlasov cez Igor Grošaft (SDKÚ), Stanislav Janota (KDH), Milan Krajniak (KDH), František Stano (SDKÚ) a Mikuláš Kačaljak (pôvodne ANO, teraz pracuje pre Haščáka), ktorá prehlasuje zvyšných 4 členov prezídia FNM (Végh, Duray, Kojda, Plechlo). Haščák síce na rokovaní so Stanislavom Janotom ešte presne nedohodol spoluprácu KDH (Janota, Krajniak), ale KDH je tomuto riešeniu fungovania FNM naklonené. Haščák hovorí Bubeníkovej aby išla za Igorom Grošaftom a porozprávala sa s ním o tom. S vyššie popísaným systémom fungovania FNM súhlasia aj Igor Kucej a Gabriel Palacka z SDKÚ.”
Milan Krajniak dnes pôsobí v strane Sme rodina Borisa Kollára. Kandidoval na prezidenta, kde skončil medzi porazenými a nezískal ani preferencie strany, no stále sa javí ako silná dvojka v spomínanej strane. Zdá sa, že mainstreamovým médiám tento politik ohľadom kauzy Gorila úplne unikol z hľadáčika. Strana Sme rodina bude totiž zrejme rozhodujúcim prvkom v zostavovaní novej vlády a liberálne strany, ktoré sa derú k moci s nimi počítajú.
Samuel Gdovin