V Európe boli tiež zaznamenané symptómy nákazy vírusom Ebola u ľudí, ktorí pricestovali z Afriky.
Ide o Nemecko, Taliansko a Španielsko. Zdravotnícke služby a polícia nepotvrdili, že u ľudí bol skutočne diagnostikovaný vírus Ebola. Pacienti boli umiestnení do karantény. V súčasnosti sa nimi zaoberajú príslušníci špeciálnych policajných jednotiek v ochranných odevoch, ktorí sú teraz podľa všetkého v neustálej pohotovosti.
Svetová zdravotnícka organizácia a jej špecializované oddelenia pre vírus Ebola v Ženeve nereagujú na otázku, či bol do Európy skutočne zavlečený tento vírus. Tlačová služba polície uviedla, že nejde o Ebolu. Napriek tomu však mnohé zdroje v Nemecku, Španielsku a Taliansku hovoria o objavení vírusu Ebola na kontinente. Identifikovať vírus je zložité najmä kvôli tomu, že sa symptómy podobá na maláriu. Alebo sa európske orgány zo všetkých síl snažia utajiť informácie o víruse?
Na Lampedusu prichádzajú denne tisíce utečencov a talianski námorníci sa snažia vykonávať dôkladnú kontrolu. 30. júna informovali na Twitteri, že zaznamenali nezvyčajné vírusové ochorenie na lodi Orione, no úrady prítomnosť vírusu Ebola nepotvrdili. Denník Palermo informoval o objavení 30 tiel ľudí na palube lode, ktorí sa pravdepodobne udusili oxidom uhoľnatým. 30. júna talianski novinári taktiež uviedli, že Svetová zdravotnícka organizácia sa rozhodla umiestniť do karantény všetkých imigrantov v súvislosti s hrozbou, že môžu byť nakazení Ebolou.
Koncom júna informovali príslušníci španielskej občianskej stráže, ktorí sa nachádzali na letisku vo Valencii, že v krajine sa objavil Guinejčan, ktorí mal pravdepodobne hemoragickú horúčku vyvolanú vírusom Ebola. Informuje o tom v článku The Spain Report, ktorý bol zverejnený 25. júna. Guinejčan bol hospitalizovaný.
Nie je zatiaľ preukázané, či sú tieto správy pravdivé alebo nie, ale je isté, že niektoré zdroje prítomnosť Eboly v Európe uvádzajú. 5. júla v reportáži Euronews informovali o raste epidémie.