Problematické sú aj budovy, ktoré kedysi slúžili ako materské škôlky. Príkladom je stavba na Černyševského ulici v Petržalke. Teraz tam pracujú administratívni zamestnanci a je tam aj archív. V čase, kedy máme nedostatok priestorov pre deti a rodičia sa potykajú s problémom odmietnutých žiadostí o umiestenie svojich detí do škôlok, je to luxus a paradox, ako nakladáme s priestormi. Takýchto budov, ktoré by sa mohli premeniť na škôlky je v tomto meste viac- napríklad na uliciach Hálova či Budyšínska. Prvé rokovania so samosprávou o tom, ako vrátiť do budov škôlkarov už boli započaté.
Ďalšou z budov, ktoré dnes neslúžia svojmu účelu je aj budova Iuventy na Búdkovej ulici. Už dlhé roky tu neprebiehajú žiadne priame aktivity s deťmi a mládežou a pritom je to prostredie, ktoré by na to bolo vhodné. Namiesto toho v budove pracujú zamestnanci, ktorí by sa mohli pripojiť k svojim kolegom v Karlovej Vsi. “Pri rozhovoroch na ministerstve v uplynulých mesiacoch sme sa zamýšľali nad tým, aké sú v tomto prípade možnosti. Viem si predstaviť, že by sa tu konali napríklad aj výstavy, alebo rôzne kultúrne podujatia, ale rokovania o tom, čomu bude budova Iuventy nakoniec slúžiť, ešte budú pokračovať,” vysvetlil Draxler.
Okrem toho sa rezort snaží nájsť aj prevádzkovateľa kúpaliska Mičurin, pretože ministerstvo nemá voľné zdroje na jeho prevádzku. Cieľom je, aby už v lete fungovalo, avšak bude si to vyžadovať splnenie všetkých hygienických a iných zákonných predpisov.
TASR o tom dnes informovala riaditeľka komunikačného odboru a hovorkyňa MŠVVaŠ SR Beáta Dupaľová Ksenzsighová.