Spravodajskú hru kolo fingovanej smrti novinára Babčenka označil za “dobrú správu”. “Niet pochýb o tom, že Kremeľ robí všetko preto, aby Ukrajina nebola úspešná a niet pochýb o tom, že Kremeľ nemá problém aj siahnuť na životy tých, ktorých považuje za svoju hrozbu, naposledy Skripaľ, predtým Litvinenko a bolo ich omnoho viac,” uvádza Mikloš prípady, v ktorých západné médiá obviňovali Moskvu, bez toho, aby poskytli konkrétne dôkazy.
Miloš v rádiu hovoril aj o tom, že v súčasnosti Ukrajina nemá vo svete najlepší imidž. Bývalý slovenský minister financií si mysli, že za to môžu médiá, ktoré publikujú len negatívne správy. “Skutočný stav Ukrajiny je lepší, ako navonok vyzerá. Komerčné médiá hľadajú negatívne správy a škandály, neinformujú o tom, čo dobré sa urobilo.”
Vzápätí objasnil, ako funguje západná propaganda. “Dobré správy treba aktívne predávať. Treba tomu venovať čas aj peniaze a najať profesionálov. V tomto smere Ukrajina nerobí dosť,” priznal poradca ukrajinského premiéra.
Pri popise súčasnej Ukrajiny a Kyjeva Mikloš uviedol, že v krajine sú badateľné veľké ekonomické rozdiely. Na jednej strane najluxusnejšie autá a reštaurácie a na druhej strane obrovská chudoba. Potom dodal, že Ukrajina má obrovský nenaplnený potenciál, vďaka ktorému je samozrejme zaujímavá pre západ.
“Je tu veľký potenciál priemyslu, Ukrajina patrí k najúrodnejším krajinám Európy s obrovskými plochami úrodnej pôdy a takisto s veľkými zásobami nerastných surovín.” Mikloš vyčíta neprístupnosť Ukrajiny pre zahraničných investorov. Tvrdí, že ak by boli urobené reformy, a ak by bola krajina prístupná investíciám, mohla by byť čistým vývozcom plynu a ropy, zatiaľ čo teraz musí suroviny dovážať z Ruska.
Ivan Mikloš povedal, že v Kyjeve sa dorozumieva angličtinou, ukrajinčinou i ruštinou. Prinznal, že “ruština je pre mnohých Ukrajincov dodnes materinským jazykom.”