Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu odsúdil generála Mladiča na doživotie. Niet na zemi pravdy pre Srbov!

Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu odsúdil generála Mladiča na doživotie. Niet na zemi pravdy pre Srbov!

Haag 22. novembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Valerie Kuypers,

 

Sudca Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu odsúdil generála Mladiča na doživotie za vojenské zločiny v Bosne, informuje agentúra RIA Novosti.

Na archívnej snímke zo 4. júla 2011 bývalý bosnianskosrbský vojenský veliteľ Ratko Mladič máva v súdnej sieni Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY) so sídlom v holandskom Haagu.

Súdne rozhodnutie Mladiča obsahuje päť hlavných bodov: sledovanie, vyhubenie, vraždy, deportácie, násilné premiestnenie a tiež zločiny proti ľudskosti počas občianskej vojny v Bosne a Hercegovine v rokoch 1992-1995.

Reklama

V dodatočných piatich bodoch rozhodnutia sú obvinenia z vrážd, teroru, nezákonných útokov na občanov, zajatia rukojemníkov a porušenia pravidiel vojny.

Samotný Mladič vinu nepriznáva. Jeho advokáti tiež trvajú na tom, že počas procesu, ktorý trval viac ako štyri roky, nebola vina obžalovaného dokázaná a žiadajú zbavenie viny.

Reklama

 

Generál Mladić, hrdina bojov proti Islamskému štátu na Balkáne a diktatúre Západu vo svete: „Niet na zemi pravdy pre Srbov! Iba Boh nám môže pomôcť!“

Legendárny srbský generálplukovník  a bojovník za slobodu srbského národa i za slobodu Európy od kalifátsko-natovskej okupácie Ratko Mladič bol odsúdený haagskym tribunálom na doživotie.

Haagsky tribunál dosiaľ odsúdil Srbov dovedna na 1 000 rokov odňatia slobody. Spomedzi 82 odsúdených je 62 Srbov. Haagsky tribunál pritom oslobodil napríklad kosovského Albánca Ramuša Haradinaja, chorvátskeho generálplukovníka Ante Gotovinu, bosnianskeho moslima Nasera Orića, ľudí, ktorí videli krv Srbov veľmi často, vo veľkom množstve a veľmi zblízka.

Generál Ratko Mladić  bol v deväťdesiatych rokoch v období boja proti bosnianskemu kalifátu a jeho západným kurátorom veliteľom Armády Republiky srbskej. Už šesť rokov s vážne podlomeným zdravím žije v cele okupačného väzenia haagskeho tribunálu známeho likvidovaním Srbov, nedávno bol na pokraji smrti. Do rúk nepriateľov ho v roku 2011, po dvanástich rokoch skrývania sa, v mene vyznávania „euroatlantických hodnôt“ a v rámci túžby po zavlečení Srbska do EÚ, vydal režim predchádzajúceho prezidenta Srbska Borisa Tadiča

Reklama

Deň pred vynesením rozsudku, 21. novembra, na pravoslávny  sviatok svätého archanjela Michala, srbský generál Mladić vo väzení prijal Sväté prijímanie. O spravodlivosti haagskeho tribunálu si ilúzie nerobil. Vopred povedal: „Niet na zemi pravdy pre Srbov! Iba v Božiu spravodlivosť verím!“

Syn Ratka Mladića, Darko Mladić, pred vynesením rozsudku vyhlásil, že haagskej obžalobe sa nepodarilo jeho otcovi dokázať účasť ani na jednom zo zločinov, z ktorých ho obviňovala v 11 bodoch obžaloby, a preto si robil nádeje, že po vynesení rozsudku pôjde jeho chorý otec domov… Západná „justičná spravodlivosť“ však postupovala podľa svojich stáročiami odskúšaných metodík a  človeka, ktorý sa opovážil brániť vlastný národ a odporovať okupačnej moci, odsúdila, a to na doživotie.

Alexej Petrik, koordinátor ruského spoločenského hnutia na podporu srbského a slovanského hrdinu „Spoločenstvo priateľov generála Mladiča“, pred časom napísal:  „Generál Mladić na začiatku 90-tych rokov 20. storočia porazil v Európe to zlo, od ktorého Rusko v 21. storočí zachraňuje svet bojujúc v Sýrii. Smutne známu al-Kaidu jej zaoceánski kurátori definitívne sformovali a po prvýkrát naozaj nasadili v požiari bosnianskej vojny. Tu, na Balkáne, v srdci Európy, ešte na začiatku 90-tych rokov minulého storočia mal byť vytvorený teroristický „kalifát“. Vtedajší vodca bosnianskych islamistov Alija Izetbegović to ani neskrýval, hovoril a písal o tom otvorene. No z nejakého dôvodu NATO i EÚ podporili v tomto boji  nie bosnianskych Srbov, ktorí sa osamote ako múr postavili do cesty teroristického zla valiaceho sa do sveta. Proti Armáde Republiky srbskej, ktorú generál Mladić vytvoril z jednoduchých roľníckych synov, sa oborili nielen miestni islamisti, kriminálne typy a oklamaní prostí Bosniaci moslimskej viery vtiahnutí do vojny, ale aj sily aliancie NATO a mudžahedíni, rozmanití džihádisti z arabského východu.

No srbský národ, organizovaný a nadchnutý osobným príkladom generála Ratka Mladića, obstál a zvíťazil v tejto vojne. Tak, ako v Rusku,  v Čečensku, sa týmto obyčajným ľuďom v Bosne a Hercegovine, ktorí len deň predtým prišli do armády z práce v civile, podarilo prekaziť dobre premyslené plány satanských síl na barbarské zničenie zvyčajnej podoby sveta. Pamätníkom tomuto víťazstvu je jestvovanie malého, no prekrásneho štátu – Republiky srbskej (v rámci Bosny a Hercegoviny). Je to štát – nádej, v ktorom v mieri a – nehľadiac na ťažkosti – šťastne žijú ľudia.

To, čo sa teraz deje v Sýrii a v Iraku, tie nespočetné biedy, ničenia a kolosálne nevinné obete, sa malo podľa úmyslu tvorcov katakliziem začať v strede Európy ešte v roku 1992! No bosnianski Srbi prekazili tieto plány. To je príčina takej nenávisti osobne voči Mladićovi i celému srbskému národu zo strany „medzinárodnej spravodlivosti“ – tohto naozaj trestajúceho  orgánu euroatlantistov,“ napísal Alexej Petrik, koordinátor ruského spoločenského hnutia na podporu srbského a slovanského hrdinu „Spoločenstvo priateľov generála Mladića“  a ďalej pokračuje: „No my chápeme všetku veľkosť hrdinstva Ratka Mladića. Človeka, ktorý priniesol  na oltár  služby vlasti i celého ľudstva celý svoj život, celého seba bezo zvyšku. On si nenahromadil majetky, nepostavil si paláce. Pre svoju službu prišiel o veľmi mnoho – stratil blízkych ľudí, mnohé roky nevidel rodinu, bol prinútený skrývať sa. A teraz, na sklonku života, je už šiesty rok prinútený byť v cele nezákonného haagskeho tribunálu, kde mu tento „nestranný súd“ (ktorý nenašiel vinu u takmer žiadneho naozajstného vojnového zločinca a odsúdil nevinných) hrozí doživotným väzením.“

Reklama

Haag už povedal svoje slovo. To však nie je posledné. Lebo Božie mlyny melú pomaly, ale isto.

Vladimír Mohorita

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

16:33

Fínska hokejová reprezentácia do 20 rokov uspela aj vo svojom treťom zápase na Turnaji piatich krajín v Poprade. V piatok zdolala rovesníkov z Česka 5:3 a je na čele tabuľky. Slováci mali v piatok voľno, mužstvo Ivana Feneša má zatiaľ na konte dve prehry – s Českom 2:7 a s Fínskom 1:6.

16:32

Chorvátsky ústavný súd v piatok rozhodol, že prezident Zoran Milanovič sa nemôže stať predsedom novej vlády ani sa o tento post uchádzať. Dôvodom je skutočnosť, že neodstúpil zo svojej prezidentskej funkcie, hoci kandidoval v parlamentných voľbách.

16:31

Ukrajina tvrdí, že ruský bombardér Tu-22M3 s dlhým doletom, ktorý sa v piatok zrútil na juhozápade Ruska, v noci na piatok útočil na ukrajinské mestá Dnipro a Kryvyj Rih.

16:15

Navrhované výrazné zmeny v pravidlách výdavkových limitov odporujú ústavnej úprave rozpočtovej zodpovednosti na Slovensku. Myslí si to Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), ktorá v rámci pripomienkovacieho konania k návrhu novely zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy z dielne Ministerstva financií (MF) SR predložila viaceré svoje výhrady.

16:05

Slovenskej pošte (SP) sa vlani podarilo znížiť stratu na 5,48 milióna eur. Ide o najnižšiu stratu za posledné štyri roky. V minulom roku stúpli tržby pošty, a to približne o dve percentá. Vyplýva to z účtovnej uzávierky SP a údajov FinStat.

16:02

Rakúska ľudová strana (ÖVP) odmietla legislatívny návrh svojho koaličného partnera o povinnej diverzifikácii dodávok plynu. Zmeny v súčasnom zákone, ktoré navrhla ministerka životného prostredia Leonore Gewesslerová zo strany Zelených, predpokladajú, že podiel dovozu plynu z Ruska na domácom trhu do roku 2027 klesne z približne 90 % na nulu.

16:00

Tínedžerka, ktorú v súvislosti s útokom nožom v blízkosti jej školy postihla srdcová nevoľnosť, vo štvrtok zomrela. Dievča vo veku 14 rokov dostalo infarkt krátko po tom, ako vedenie jej školy nariadilo uzavrieť celý objekt. Stalo sa tak v snahe chrániť študentov pred útočníkom vyzbrojeným nožom, ktorý pred tým v blízkosti inej neďalekej školy ľahko zranil dve dievčatá vo veku sedem a 11 rokov. 

15:58

Európska únia (EÚ) po prvý raz uvalí sankcie na radikálnych izraelských osadníkov na západnom brehu Jordánu.

15:36

Francúzska polícia v piatok popoludní zadržala pred iránskym konzulátom v Paríži podozrivého muža, ktorý tam predtým podľa jedného svedka vstúpil s výbušninami. Podľa zdroja denníka Le Figaro k zadržaniu došlo po tom, čo muž z budovy vyšiel. Polícia teraz prehľadáva okolie konzulátu.

15:36

Česi si vo voľbách do Európskeho parlamentu budú môcť vybrať z 30 politických strán, hnutí či koalícií. V piatok to oznámilo české ministerstvo vnútra, ktoré zverejnilo rozhodnutie o registrácii kandidátnych listín. Podľa prieskumov je favoritom hnutie ANO.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke rozkvitnuté pole repky olejnej (Brassica napus) pri obci Zemplínske Hradište v okrese Trebišov

Autor: FOTO TASR-Roman Hanc

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama
Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali