Pre šéfa Katedry ústavného práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Mariána Gibu ide o ťažko predstaviteľný návrh.
„Je nepredstaviteľné byť členom Európskej únie, a nepriznávať jej právu prednosť pred vnútroštátnymi zákonmi. Táto požiadavka pramení aj z práva Európskej únie. Okrem toho, hneď prvý článok našej ústavy hovorí o tom, že Slovensko dodržiava svoje medzinárodné záväzky, je to teda naše dobrovoľné rozhodnutie,” povedal pre agentúru SITA.
Predseda ĽSNS Marian Kotleba a jeho strana dlhodobo presadzovali okamžité vystúpenie Slovenska z EÚ. Dokonca jeden bod v predvolebnom programe v roku 2016 hovoril o tom, že „spustia referendum o vystúpení Slovenska z Európskej únie”.
Kotlebovci v roku 2016 privítali výsledok referenda vo Veľkej Británií o odchode krajiny z EÚ. „Občania Veľkej Británie sa rozhodli odmietnuť diktát Bruselu. Pochopili, že ďalšie zotrvanie v EÚ by znamenalo ich postupný zánik. Je najvyšší čas, aby tento potápajúci sa európsky Titanik opustilo aj Slovensko,” uviedol vtedy Kotleba.
Predseda ĽSNS pred voľbami do Európskeho parlamentu v máji tohto roka priznal, že EÚ má aj pozitíva. Vystúpenie z EÚ označil za nereálne.