Investigatívni novinári z GINN zverejnili komunikáciu medzi Danielom Lipšicom a Alenou Zs., ktorá zaberá 63 strán.
Rovnako ako Lipšic sa s Alenou Zs. poznal aj podnikateľ Marián Kočner. Práve jeho médiá označujú ako osobu, ktorá si mala vraždu Kuciaka cez Alenu Sz. objednať.
Lipšic v relácii Na telo povedal, že stopy vedu k dvom rôznym objednávateľom. Je však zaujímavé, že všetky médiá ako na pokyn začali zverejňovať práve meno Kočnera. Odkiaľ na to došli, keď polícia takéto informácie neposkytla, je nejasné. Policajný prezident Milan Lučanský však na tlačovej konferencii povedal, že raziu na Kuciakovych vrahov museli uskutočniť o mesiac skôr ako plánovali, keďže hrozilo prezradenie zo strany niektorých právnych zástupcov.
„Možných vykonávateľov skutku sme mali už mesiac. Monitorovali sme ich, riešili sme ich zvyky a spôsoby. Snažili sme sa dostať aj k objednávateľovi. Museli sme však zohľadniť fakt, že niektorí právni zástupcovia, ktorí majú viacero informácií zo spisu, mali informácie aj o tom, že táto akcia je pripravovaná“ (viac TU).
Lipšic bol už v minulosti pri kauze „Lipšicovo stádo“ podozrivý, že vynášal informácie zo spisov a dával ich na zverejnenie svojim spriazneným novinárom, ktorí potom ovplyvňovali verejnú mienku v jednotlivých kauzách želaným smerom.
Lipšic na zverejnenú komunikáciu s obvinenou Alenou Zs. zareagoval. Myslí si, že je to súčasť diskreditačnej kampane kvôli vyšetrovaniu Gorily, kde mal figurovať aj Kočner
Na otázku novinárov z Ginn Press o tom, čo hovorí Lipšic ako obhajca pozostalých na to, že sa s objednávateľkou vraždy poznal, uviedol:
“Ako som už viackrát povedal v roku 2012, údajné konverzácie s viacerými ženami na mojom FB v roku 2012 nie sú autentické.
Vôbec neviem, o akú osobu išlo alebo ide. Po tom, ako sme začali vyšetrovať kauzu Gorila (vrátane podozrenia z prania špinavých peňazí Kočnera), začala proti mne v roku 2012 intenzívna diskreditačná kampaň. jej súčasťou bolo aj takmer sústavné hacknutie môjho profilu na FB, ktoré sme opakovane nahlasovali a riešili. Podával som v danej veci aj trestné oznámenie.
Ak v tomto prípade ide o osobu, ktorá je obvinená z objednávky úkladnej vraždy, tak mi to len dokresľuje okruh ľudí, ktorí organizovali v roku 2012 diskreditačnú kampaň.”
Na otázky ohľadom toho, či sa osobne s Alenou Zs. stretol, neodpovedal.
Na margo jeho obhajoby, niektorí užívatelia sociálnej siete ironicky poznamenávajú: “Všetky nahrávky sú pravé, aj Gorila, aj Sadiki, okrem Lipšicových rozhovorov so ženami.”
Lipšic totiž figuroval aj pri objavení sa prepisu telefonického rozhovoru medzi Bakim Sadikim a sudcom Najvyššieho súdu Štefanom Harabinom.
Lipšic údajný prepis telefonátu zverejnil v parlamente, keďže tam mal výrokovú imunitu. Novinári z tzv. Lipšicového stáda už celú záležitosť prezentovali ako fakt a v televízii Markíza prepis prerozprávali terajší poslanec za OĽaNO Gábor Grendel a bývalý hovorca poslanca Galka z SaS Ivan Rudolf. Punc pravdivosti tomu mala dať Generálna prokuratúra, ktorá pravosť prepisu pre médiá potvrdila. Práve tu smerovala Harabinova žaloba.
Generálna prokuratúra nevedela na súde predložiť ani nahrávku, ani odpočúvací spis a ani ďalšie náležitosti, ktoré k súhlasu k odposluchu prináležia, že kto dal príkaz na odposluch, kto ho schválil atď. Harabin následne vysúdil od prokuratúry 150-tisíc eur odškodné. Lipšica žalovať nemohol, lebo ten mal v parlamente, kde prepis zverejnil, výrokovú imunitu. Koalícia sa dohodla, že predloží do parlamentu návrh na vydanie Lipšica na trestné stíhanie. Smer tento návrh však nakoniec nepredložil.