Vodca radikálov upozornil na pozoruhodný spôsob akým boli volebné výsledky sfalšované potom, čo americký veľvyslanec v Belehrade Scott zasiahol do republikovej volebnej komisie a štatistického úradu. Republiková volebná komisia nebola schopná za 3 dni prepočítať hlasy voličov a jedinci zo štatistického úradu vykonávali prostredníctvom softvéru, ktorý im nastavil Scott zmeny a tak posunuli do parlamentu stranu bývalého prozápadného prezidenta Tadiča a koalíciu strán DSS-Dveri. Takýto priebeh parlamentných volieb si srbská politická história podľa Šešelja nepamätá.
Republiková volebná komisia na základe viacerých sťažností anulovala výsledky v 15 okrskových volebných miestnostiach a tak si približne 20 000 voličov muselo hlasovanie zopakovať 4. mája.
Napriek týmto vážnym pochybeniam sa Srbská radikálna strana po štyroch rokoch vrátila do parlamentu so ziskom 8,10%. Určite jej k tomu pomohol návrat Vojislava Šešelja z Haggu, ktorý bol Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu oslobodený. Strana odmieta členstvo Srbska v Európskej únií a preferuje užšiu spoluprácu s Ruskom.
Parlamentné voľby v Srbsku vyhrala Srbská pokroková strana premiéra Alexandara Vučiča so ziskom 48,25% hlasov, ktorý chce nasmerovať Srbsko do EÚ, za čo už bol nútený prijať viacero, pre Belehrad ponižujúcich návrhov. Zároveň však strana nezabúda ani na tradične dobré vzťahy s Ruskom, o ktoré sa snaží bývalý predseda strany a v súčasnosti srbský prezident Tomislav Nikolič. Mimochodom, obaja Vučič aj Nikolič boli kedysi vysokí predstavitelia práve Srbskej radikálnej strany.
Na druhom mieste sa umiestnila Socialistická strana Srbska, ktorej zakladateľom je bývalý juhoslovanský prezident Slobodan Miloševič, so ziskom 10,95%. Strana sa od svojho pôvodného kurzu už dávno oddialila a dnes sa profiluje ako proeurópska. Za Srbskou radikálnou stranou skončili prozápadné strany Demokratická strana (6,02%), Dosť toho bolo (6,02%) a blok bývalého prezidenta Tadiča (5,02%). Do parlamentu sa ešte prebojovala aj koalícia strán Demokratická strana Srbska-Dveri (5,04%), ktorá sa tiež usiluje o posilnenie väzieb s Ruskom.
Ing. Branislav Rusiňák