Radoslav Hecl

NAŽIVO

Austrálsky súd pokutoval leteckú spoločnosť Qantas sumou 59 miliónov dolárov za nezákonné prepustenie 1800 zamestnancov počas pandémie ochorenia COVID-19. Ukončil sa tak päťročný súdny spor o práva pracovníkov.

11:31

Irán za posledných šesť mesiacov deportoval približne 1,2 milióna afganských utečencov a do marca budúceho roka plánuje vyhostiť ďalších 800.000.

11:31

Aktuálny vývoj nových objednávok v slovenskom priemysle potvrdzuje, že domáca ekonomika sa nachádza v období hľadania rovnováhy medzi slabším zahraničným dopytom a vnútornou odolnosťou jednotlivých odvetví. Júnové čísla je možné vnímať ako signál stabilizácie po výraznejších poklesoch v predchádzajúcich mesiacoch.

11:30

Hodnota nových objednávok v slovenskom priemysle v júni tohto roka medziročne klesla o 0,9 % a dosiahla objem 5,54 miliardy eur. Pokles zaznamenali tretí mesiac za sebou, jeho tempo sa však z májových 4,3 % výrazne zmiernilo. Oproti máju sa po zohľadnení sezónnych vplyvov objednávky znížili o 0,6 %.

11:29

Šéf Klubu 500 a Železiarní Podbrezová Vladimír Soták odmietol vyjadrenia generálneho riaditeľa Slovenských elektrární Branislava Strýčka, podľa ktorých si za vysoké ceny elektriny môžu často podniky samé. Generálny riaditeľ Slovenských elektrární sa vysmial všetkým veľkým podnikom do tváre. Pritom nám predáva elektrinu za štvornásobok výrobných nákladov.

11:28

Čína predlžuje antisubvenčné vyšetrovanie dovozu mlieka a mliečnych produktov z Európskej únie o šesť mesiacov. 

11:27

Záujem o spotrebiteľské úvery stále rastie, podľa údajov Národnej banky Slovenska v apríli tohto roka medziročne stúpli o 7,7 %. Spotrebiteľský úver, prípadne úver zo stavebného sporenia, podnikateľský úver alebo splátkový predaj využíva 17 % Slovákov a Sloveniek.

11:27

Ukrajina opäť zaútočila na ropovod vedúci do Maďarska, čo malo za následok zastavenie prepravy ropy. Uviedol to na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, podľa ktorého je tento ďalší útok na energetickú bezpečnosť Maďarska poburujúci a neprijateľný.

11:26

Osobitný americký vyslanec Thomas Barrack vyzval Izrael, aby dodržiaval svoje záväzky vyplývajúce z dohody o prímerí, ktorá ukončila jeho vojnu s libanonským militantným hnutím Hizballáh. Jeho vyjadrenia prišli v reakcii na to, že libanonská vláda začala proces odzbrojenia tejto skupiny.

11:25

Čína vyzvala všetky strany zapojené do mierových rozhovorov o urýchlené dosiahnutie dohody, ktorá by ukončila ruskú vojnu na Ukrajine. Vyjadrenie prišlo tesne pred plánovanými rokovaniami vo Washingtone.

11:24

Mjanmarská junta oznámila, že dlho sľubované voľby sa v krajine začnú 28. decembra napriek pokračujúcej občianskej vojne, v ktorej junta stratila už väčšiu časť krajiny. 

11:23

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha ostro odsúdil pokračujúce ruské útoky na civilné ciele, a to len niekoľko hodín pred stretnutím šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vo Washingtone. Počet obetí po údere na druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov medzitým stúpol na päť.

10:09

Ľudskoprávna organizácia Amnesty International obvinila Izrael z „úmyselnej politiky“ hladovania v Pásme Gazy. Odvolávala sa na svedectvá vysídlených Palestínčanov aj zdravotníckeho personálu, ktorý sa stará o podvyživené deti v tejto enkláve.

10:08

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul počas návštevy Japonska zdôraznil dôležitosť úzkej spolupráce s podobne zmýšľajúcimi partnermi Nemecka, predovšetkým uprostred vojen na Ukrajine či v Pásme Gazy, ako aj meniacich sa vzťahov so Spojenými štátmi. 

09:18

Výbuch v továrni v ruskej Riazanskej oblasti, ku ktorému došlo, si vyžiadal už najmenej 20 obetí a 134 zranených, uviedli tamojšie záchranné služby.

09:17

Šéf nemeckej diplomacie Johann Wadephul počas návštevy Japonska vyzval na zvýšený tlak na Rusko vrátane väčšej pomoci Ukrajine. Podľa neho je cieľom prinútiť Moskvu k ústupkom, ktoré by viedli k spravodlivému a trvalému mieru.

Wadephul v Japonsku
Na snímke šéf nemeckej diplomacie Johann Wadephul (vľavo) a japonský minister zahraničných vecí Takeši Iwaja / Foto: TASR/AP-Kyodo News
08:50

Silnejúci hurikán Erin zasiahol časti Karibiku a podľa predpovedí tam môžu intenzívne zrážky spôsobiť prívalové povodne a zosuvy pôdy. Zosilnel na „extrémne nebezpečný“ hurikán štvrtej kategórie s maximálnou rýchlosťou vetra 215 kilometrov za hodinu.

08:19

Vojenský súd uznal novozélandského vojaka za vinného z pokusu o špionáž pre inú krajinu. Vojaka pristihli pri odovzdávaní dôležitých a utajovaných informácií o vojenských základniach tajnému agentovi, ktorý sa vydával za predstaviteľa inej krajiny. Ide o prvý prípad odsúdenia za špionáž v histórii Nového Zélandu.

08:05

Zelenskyj oznámil, že už pricestoval do Washingtonu, kde sa stretne s Trumpom.

„Mier musí byť dlhodobý. Nie tak, ako to bolo pred rokmi, keď Ukrajinu prinútili vzdať sa Krymu a časti nášho východu – časti Donbasu, a Putin to využil len ako odrazový mostík pre nový útok,“ napísal Zelenskyj.

Pripomíname, že Putin navrhuje stiahnutie ukrajinských ozbrojených síl z Donbasu ako podmienku mieru. Podľa západných médií Trump s touto podmienkou súhlasí.

07:33

Veľvyslankyňa Európskej únie na Ukrajine Katarína Mathernová odmieta mier, ktorý by od Ukrajiny vyžadoval, aby sa vzdala území neokupovaných Ruskom.

06:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hecl pre HS: Čo sa stalo s Hašekom? Ani Šatan nevie, čo sa to s ním stalo. Prerod toho človek niekde musel nastať

Aby o športovcoch rozhodovali športovci. Takýmto mottom sa chcú riadiť na ministerstve športu a cestovného ruchu. Aké kroky na podporu nášho športu sa už začali realizovať? Budú môcť naši hokejisti, ktorí hrávajú v KHL, opäť reprezentovať?

Radoslav Hecl
Na snímke Radoslav Hecl / Foto: HSP
❚❚
.

Rozprávali sme sa s bývalým hokejovým obrancom a súčasným predsedom Fondu na podporu športu, ako aj šéfom Rady ministra pre šport, Radoslavom Heclom.

 

Pán Huliak je ministrom športu a cestovného ruchu zhruba mesiac. Opozícia jeho nomináciu veľmi kritizovala. Na základe toho, ako ho zatiaľ poznáte, bude dobrým ministrom?

Pre pána ministra bol začiatok trochu ťažší, vzhľadom na to, ako ho brala časť verejnosti. Ale myslím si, že časom sa to upraví.

Jeho hlavným cieľom je podporiť šport jednak v regiónoch, ale aj komplexne. A transparentne. V tomto sme sa veľmi dobre pochopili a zhodli, mám na veci rovnaký názor.

.

 

Viac vo videorozhovore. Text pokračuje pod videom:

 

Rozhovor si môžete vypočuť:

 

.

Ministerstvo ako také bolo celkovo podrobené veľkej kritike. Vraj je úplne zbytočné, sú to vyhodené peniaze a nebude žiadnym prínosom. Vy tam síce pôsobíte iba niekoľko dní, ale aké kroky sa už robia preto, aby to so slovenským športom nešlo dolu vodou?

Viete, že príspevok pre Fond na podporu športu bol navýšený na 60 miliónov eur, čo je veľmi významná udalosť. Vyplýva z toho oveľa väčšia možnosť poskytovať finančné prostriedky. Celý svet je postavený na financiách a šport ich tiež potrebuje veľa a to nielen od sponzorov.

Som veľmi rád, že aj štát bude prispievať k tomu, aby sme u nás šport mohli zveľaďovať a rozvíjať a ten podiel Fondu je len istá časť z celého komplexu, ktorý musí začať fungovať. Určite budeme chcieť prispieť aj zvýšením počtu výziev a budeme na ne chcieť alokovať viac peňazí.

Hlavná myšlienka sú regióny. Do každého regiónu sa teda budeme snažiť dostať čo najviac finančných prostriedkov za účelom rozvoja, aby mohlo čo najviac ľudí začať športovať. A aby sme mohli z detí, ktoré dnes sedia za počítačom, vykreovať športovcov. Túto možnosť im musíme dať.

 

.

Stihli ste už naplánovať aj nejaké konkrétne kroky, napríklad ohľadom výstavby nových športovísk a podobne?

To je trochu dlhší proces, ale aj to sa snažíme urýchliť. Momentálne máme rozbehnutých niekoľko projektov a výziev.

Spomeniem veľmi dobre sa etablujúcu výzvu Obec 1. Pri nej sme navyšovali príspevok z 5 na 10 miliónov a stále je to málo. Aj tak sme uspokojili iba jednu štvrtinu žiadateľov. Tá výzva smeruje do obcí s počtom obyvateľov do 3 tisíc, kde sú športoviská naozaj v žalostnom stave. Nehovorím, že inde je to v poriadku, ale niekde musíme začať.

Aj ja som vyrástol v menšom meste a celkovo u nás máme veľa úspešných športovcov, ktorí pochádzajú z malých obcí a so športom začínali práve tam. Chceme, aby aj deti a mládež, ktorá nepochádza z väčších centier, mala tie možnosti a aby sa časom mohla ukázať aj na nejakých podujatiach, na ktoré chceme takisto prispievať. Aby sa z nich mohli stať excelentní športovci a možno aj reprezentanti Slovenska.

 

Vrátim sa ešte k pánovi Huliakovi. Mnohí tvrdia, že na tento post nie je tým pravým človekom. Na druhej strane, ozvali sa aj hlasy, ktoré ho obhajujú a tvrdia, že sa pre vec nadchol, je angažovaný, žije tými témami, čí už cestovný ruch alebo šport a chce, aby po ňom bolo niečo vidno. Máte tiež taký pocit?

Musím povedať, že po každom jednom stretnutí s pánom ministrom nadobúdam stále väčšiu istotu v tom, že to bolo správne rozhodnutie. Takisto aj moje rozhodnutie, že som prijal túto ponuku a funkciu. Už na prvom stretnutí, kde sme sa rozprávali o nejakých myšlienkach a víziách, ktoré by sme chceli naplniť, som sa tým úplne stotožnil.

Radoslav Hecl
Na snímke vľavo Radoslav Hecl / Foto: HSP

Teraz už tie myšlienky rozvíjame a ideme viac do detailov a môžem potvrdiť, že pán minister je pre šport ako taký, aj jeho rozvoj na Slovensku, veľmi zapálený.

 

Ako je tá rada, ktorej predsedáte, vyskladaná?

.

Ten poradný orgán sa ešte stále kreuje a počet jeho členov nie je stanovený. Pán minister potrebuje absorbovať čo najviac informácií, z rôznych športových odvetví, aby sme následne vedeli pripraviť tie výzvy, ktoré som spomínal a aby sme ten šport mohli podporiť adresne. Aby sme presne vedeli, kde nás tlačí topánka a dokázali to vyriešiť.

Na druhej strane, čím viac nás bude, tým viac bude aj rozličných názorov a nebude úplne jednoduché to celé ukorigovať. Takže z pozície predsedu si myslím, že bude lepšie, ak si aj v počte členov stanovíme nejaké mantinely, v ktorých sa budeme pohybovať.

 

V priebehu rokov sa viacero známych slovenských športovcov pomerne kriticky ozývalo na margo fungovania jednotlivých športových zväzov. Vraj na mnohých miestach nie je všetko v poriadku, finančné toky neprúdia tak, ako by mali a podobne. Vnímate aj vy takéto problémy?

Problematika športových zväzov je veľmi hlboká a niekedy sa ani nečudujem, že sa na verejnosť dostanú informácie o nespokojnosti s ich vedením. Aj to bol dôvod, prečo som prijal túto funkciu. Chceme sa venovať aj legislatíve a nastaviť všetky procesy tak, aby aj tí, ktorí sú s niečím nespokojní videli, že sa veci postupne budú zlepšovať.

.

V športe boli finančné prostriedky vždy oklieštené. Ani dnes to nie je ideálne, ale je to výrazne lepšie a už len to, samo o sebe, je veľké pozitívum a pokrok.

Teším sa aj z toho, že môžem naše vízie prezentovať v médiách a všetkých chcem ubezpečiť, že urobíme maximum. Nebude to ľahké, čaká nás tvrdá práca, ale verím, že k zlepšeniu skutočne dôjde. Každý športovec dobre vie, že najskôr treba dva roky tvrdo pracovať a až potom sa začne zbierať úroda. Ja verím, že aj naša práca prinesie svoje ovocie a že to bude aj skôr, ako o dva roky.

 

Vy ste bývalý hokejista, majster sveta z roku 2002. V ostatných rokoch sa veľa debatovalo o tom, či hráči, ktorí pôsobia v KHL majú byť pozývaní do reprezentácie. Najprv bolo stanovisko zamietavé, ale vlani sa to otočilo. Pokiaľ viem, tak brankár Patrik Rybár, ktorý v KHL pôsobí, už pozvánku na najbližší turnaj dostal. Treba povedať, že celá tá situácia bola šialená, vyraďovať z nominácie hráčov z takého dôvodu. Bude to už teda teraz fungovať normálne?

Celý svet je dnes taký, aký je, konflikty sú v podstate na dennej báze. Ak by sme mali kvôli každému konfliktu zakazovať športovcom súťažiť, tak už pomaly ani na Olympijské hry nikto nepríde. Minimálne za tie najväčšie svetové veľmoci by nemohol nastúpiť nikto.

.

A ja sa pýtam, kto si uzurpuje právo na to, aby športovcovi, ktorý od malička poctivo trénoval, povedal – nie, ty nikam nepôjdeš, pretože ja mám iný názor? Názor si maj, ale neťahaj politiku do športu. Šport nech zostane športom.

Ešte raz sa pýtam, kto si dovolí uzurpovať právo športovcovi zakázať reprezentovať svoju vlasť? Ja si to nedovolím. Súhlasím s názorom, že každý jeden športovec, ktorý prejaví záujem reprezentovať svoju vlasť a má na to výkonnosť, by mal túto možnosť mať.

 

Ruskí športovci majú zákaz zúčastňovať sa v podstate na všetkých významných podujatiach. V hokeji patrili vždy k najlepším tímom. Majú v takej situácii napríklad majstrovstvá sveta nejakú váhu, keď tam ich reprezentácia chýba?

Čo sa hokeja týka, už aj na medzinárodnej úrovni odborníci hovoria, že to nie je dobrý stav. Aká je váha víťazstva bez účasti tak silného mužstva, ako je ruská zborná?

Ako som už vravel, nebráňme športovcom reprezentovať z dôvodov, za ktoré oni nemôžu. Celý život na sebe pracovali a aktívny športový život, na tej najvyššej úrovni, nie je dlhý.

 

.

V tejto súvislosti mi nedá nespomenúť jedno meno – Dominik Hašek. Už roky neuveriteľne brojí proti všetkému, čo súvisí s Ruskom. Čo sa s tým človekom stalo?

Pýtal som sa na to môjho dobrého kamaráta Mira Šatana. On s ním v Buffale dlho hral, keď som tam prišiel hrať aj ja, Hašek tam už nebol. Miro mi povedal, že to bol jeden výborný chlap, fantastický človek a že tiež nevie, čo sa to s ním stalo.

Prerod toho človek niekde musel nastať. Či sú to snahy o to, aby sa zviditeľnil v súvislosti s politickými ambíciami alebo má nejaké iné zámery, to ja neviem. Človek sa vyvíja celý život, formuje svoje myslenie, ale ako môže dôjsť až k takej dramatickej zmene, to netuším…

 

Dnes ráno som čítal, že Alexandra Ovečkina delia už iba tri góly od prekonania legendárneho rekordu Wayna Gretzkého v počte strelených gólov v NHL. Vravelo sa, že ten rekord nikto neprekoná, ale vyzerá to tak, že Ovečkin to zvládne ešte v tejto sezóne.

Poviem len jediné slovo – obdivuhodné. Je to skrátka hokejový génius a ja mu veľmi držím palce. Čítal som, že v Amerike už na jeho zápasy stoja lístky od 500 dolárov a s každým ďalším gólom sa cena zvyšuje, ľudia chcú byť pri tom, keď to dosiahne.

A aj v kontexte toho, o čom sme sa rozprávali je jasne vidieť, že ľudia neriešia politiku, chcú vidieť krásne divadlo, krásny šport a chcú z toho mať zážitok.

.

 

Čo je na prístupe Alexandra Ovečkina k hokeju, ale aj životu zaujímavé? Ako veľmi sa hokej zmenil od čias Gretzkého po súčasnosť? Ako je na tom momentálne naša hokejová reprezentácia a na čom budeme musieť popracovať do budúcnosti? Zasadne na trénerskú stoličku v reprezentácii opäť slovenský tréner?

O týchto témach, ale samozrejme aj o práci pre ministerstvo a víziách rozvoja slovenského športu, sa dozviete viac vo videorozhovore s bývalým hokejistom a aktuálnym predsedom Fondu na podporu športu, Radoslavom Heclom.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Urban

Emma Maťašovská

Zdeno Drdol

Marek Brna

Marián Tkáč

.
.
.

Tajomné záruky. Situácia pred stretnutím Trumpa so Zelenským

Včerajší deň potvrdil závery, ktoré sa šírili s ohľadom na program dnešného stretnutia Trumpa a Zelenského

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Budapešť obvinila Ukrajinu z ďalšieho útoku na ropovod vedúci do Maďarska

Budapešť obvinila Ukrajinu z ďalšieho útoku na ropovod vedúci do Maďarska, v dôsledku čoho boli dodávky zastavené

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa ocitol v „bezvýchodnej situácii“

Zelenskyj sa ocitol v „bezvýchodnej situácii“ pred stretnutím s Trumpom v Bielom dome: „riskovať, že si vyslúži Trumpov hnev, alebo…

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Školstvo 2025 podľa Druckera: digitalizačný megabalík, betón a tretí sektor. Kde prejedáme požičané miliardy?

Ministerstvo školstva v roku 2025 zazmluvnilo miliardy z Plánu obnovy a fondov EÚ. Najviac ide na „digitálny upgrade“ škôl a…

18. 08. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Loptička je na strane Zelenského. Trump vydal ďalšie dôležité vyhlásenie

Trump naďalej dáva najavo, že teraz je v otázke ukončenia vojny loptička na strane Zelenského. A naznačuje, že musí prijať…

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Potopí nás Brusel definitívne alebo nastúpime na cestu záchrany?

Zachytil som, ako sa istá novinárka pýtala Milana Uhríka , že prečo sedí v europarlamente, keď ho kritizuje. Odvetil v…

18. 08. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší pokus o útok na Krymský most. FBS zasiahla

FSB oznámila, že zabránila pokusu o útok na Krymskom moste. Podľa tvrdenia ruskej špeciálnej služby Ukrajina plánovala výbuch pomocou vozidla…

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Starému svetu bolo odpískané na Aljaške

Stretnutie amerického a ruského prezidenta na Aljaške komentovali už mnohí. Pridala sa k nim aj Anna Belousovová. Jej komentár prinášame…

18. 08. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Koalícia bude šetriť na sebe. Poslanec prezradil viac: Tieto opatrenia sú veľmi bolestivé

Štát plánuje znížiť deficit na 3,7 %, čo si vyžaduje úsporu 1,8 miliardy eur. Na rozdiel od predchádzajúceho roka sa…

18. 08. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Macron pripustil, že Ukrajina uzná stratu území

Francúzsky prezident Macron pripustil, že Ukrajina uzná stratu území. Podmienkou však musia byť bezpečnostné záruky

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Online cenzúra: horor, čo sa deje v Európe

Michael Shellenberger, americký spisovateľ a aktivista, vedúci katedry Politika, cenzúra a sloboda slova na Univerzite v Austine, bol jedným z…

18. 08. 2025 | 0 komentárov

Europoslanec Mazurek vyzýva vládu, aby prestala so „zelenými blbosťami“

Milan Mazurek informuje ako sa automobilky búria proti Európskej únii, ako generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz „vyzval EÚ, aby sa spamätala…

18. 08. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rubio: Putin je kľúčovým hráčom na globálnej scéne

Ruský prezident Vladimir Putin je „už na svetovej scéne“ a kontroluje najväčší taktický jadrový arzenál na svete, povedal v nedeľu…

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nenávist jako nástroj moci. Část 2

První část této analýzy ukázala, jak se z ojedinělých a statisticky nevýznamných případů trestných činů z nenávisti stal objekt mimořádného zájmu…

18. 08. 2025 | Česky | 21 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Česky | 21 min. čítania | 0 komentárov

Chcípající kobyla…

Dnes se ve Washingtonu sejdou henti lídři svobodného světa čele s tím nejlídrovatějším lídrem, Zelenským , aby si vyslechli postoj…

18. 08. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Putin označil Čínu za možného poskytovateľa bezpečnostných záruk pre Ukrajinu

Ruský prezident Vladimir Putin počas piatkového stretnutia s americkým prezidentom Donaldom Trumpom neodmietol bezpečnostné záruky pre Ukrajinu a označil Čínu…

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ceny elektriny spadli pod magickú hranicu, zlacnel aj plyn

Trhové ceny elektriny a zemného plynu klesali. Elektrine sa podarilo spadnúť pod magickú 100-eurovú úroveň. Plyn sa ešte viac priblížil…

18. 08. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj už pricestoval do Washingtonu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 08. 2025 | Aktualizované 18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Aktualizované 18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Costco ustupuje progresívnej agende, prestáva predávať potratové tablety

Veľký maloobchodný reťazec Costco sa rozhodol nepredávať tabletky na ukončenie tehotenstva mifepristone vo svojich viac ako 500 lekárňach po USA,…

18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dubrovník, Tallinn a Varšava sú najbezpečnejšími mestami Európy

Najbezpečnejšími mestami Európy sú podľa najnovšieho rebríčka portálu Euronews, ktorý vychádza z údajov štatistického portálu Numbeo, Dubrovník, Tallinn a Varšava.…

18. 08. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moskva urobila ústupky v piatich oblastiach Ukrajiny

Witkoff v rozhovore pre CNN tiež uviedol, že Moskva urobila ústupky v piatich oblastiach Ukrajiny

17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Nová obhajoba Regnerusovy studie o stejnopohlavním rodičovství

Potlačování nepohodlných myšlenek má v dnešní době vážné důsledky pro vědecky podloženou veřejnou diskusi

18. 08. 2025 | Česky | 19 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Česky | 19 min. čítania | 0 komentárov

Nová smernica EÚ pre vodičov: Koniec doživotných vodičákov a nové pravidlá pre seniorov!

18.08.2025 Redakcia Auto trendy . Európska únia definitívne schválila novú smernicu, ktorá zmení pravidlá pre získavanie a platnosť vodičských preukazov.…

18. 08. 2025 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Helena

Svätá Helena, oslavovaná 18. augusta, je uctievaná pre svoju hlbokú vieru, kľúčovú úlohu pri pokresťančení Rímskej ríše a objavenie pravého…

18. 08. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 08. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšie poklady, ktoré dodnes ležia neobjavené pod našimi nohami. Poznáte ich všetky?

Najväčšie poklady, ktoré dodnes ležia neobjavené pod našimi nohami. Trúfnete si? Od legendárnych pirátskych pokladov

18. 08. 2025 | 0 komentárov

.

Kaliňák: Ak Zelenskyj odpovie Trumpovi na otázky, USA sprostredkujú mier

Ak ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na najbližšom stretnutí s americkým prezidentom Donaldom Trumpom odpovie na mnohé otázky „áno“, Amerika následne…

17. 08. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 08. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Príšerný dizajn: Ten, kto navrhol tieto veci si zaslúži väzenie

Príšerný dizajn: Ten, kto navrhol tieto veci si zaslúži väzenie. V živote každého z nás sú chvíle, keď sa s…

18. 08. 2025 | 0 komentárov

Macron označil návrhy Ruska na mierovú dohodu s Ukrajinou za „kapituláciu“

„Dnes existuje len jeden štát, ktorý ponúka mier, ktorý by bol kapituláciou, a to je Rusko,“ vyhlásil na videokonferencii „koalície…

17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dôjdu so Zelenským za Trumpom aj roztlieskavačky? Sanduová, Tichanovská, Kallasová, pobaltské "tigre"...

Ukrajina, 17. augusta 2025 - Kyjev odmietol mierové podmienky, na ktorých sa Putin a Trump dohodli na Aljaške. Európski lídri…

18. 08. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Austrálsky súd pokutoval leteckú spoločnosť Qantas sumou 59 miliónov dolárov za nezákonné prepustenie 1800 zamestnancov počas pandémie ochorenia COVID-19. Ukončil sa tak päťročný súdny spor o práva pracovníkov.

11:31

Irán za posledných šesť mesiacov deportoval približne 1,2 milióna afganských utečencov a do marca budúceho roka plánuje vyhostiť ďalších 800.000.

11:31

Aktuálny vývoj nových objednávok v slovenskom priemysle potvrdzuje, že domáca ekonomika sa nachádza v období hľadania rovnováhy medzi slabším zahraničným dopytom a vnútornou odolnosťou jednotlivých odvetví. Júnové čísla je možné vnímať ako signál stabilizácie po výraznejších poklesoch v predchádzajúcich mesiacoch.

11:30

Hodnota nových objednávok v slovenskom priemysle v júni tohto roka medziročne klesla o 0,9 % a dosiahla objem 5,54 miliardy eur. Pokles zaznamenali tretí mesiac za sebou, jeho tempo sa však z májových 4,3 % výrazne zmiernilo. Oproti máju sa po zohľadnení sezónnych vplyvov objednávky znížili o 0,6 %.

11:29

Šéf Klubu 500 a Železiarní Podbrezová Vladimír Soták odmietol vyjadrenia generálneho riaditeľa Slovenských elektrární Branislava Strýčka, podľa ktorých si za vysoké ceny elektriny môžu často podniky samé. Generálny riaditeľ Slovenských elektrární sa vysmial všetkým veľkým podnikom do tváre. Pritom nám predáva elektrinu za štvornásobok výrobných nákladov.

11:28

.

Ktorí európski lídri sa zúčastnia stretnutia s americkým prezidentom v Bielom dome?

Generálny tajomník NATO Mark Rutte plánuje návštevu USA na podporu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského

17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dojemné fotografie dokazujúce, že roky môžu meniť ľudí, ale nie ich lásku

Dojemné fotografie dokazujúce, že roky môžu meniť ľudí, ale nie ich lásku: Čas je skvelý rozprávač príbehov

18. 08. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 08. 2025 | Aktualizované 17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 08. 2025 | Aktualizované 17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Belousovová pre HS: Vojnu, ktorú Západ proti Rusku rozpútal na Ukrajine, prehral skôr, ako ju začal, bol to čistý nezmysel

Základný kameň konfliktu na Ukrajine je, že Západ si s Ruskom nikdy nedá pokoj, historicky ich to vždy ich to…

17. 08. 2025 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 08. 2025 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ako vyzerá mierový plán, ktorý bol predložený na stretnutí Putina a Trumpa?

Agentúra Reuters opísala, ako vyzerá mierový plán týkajúci sa ukrajinského konfliktu, ktorý bol predložený na stretnutí Putina a Trumpa na…

17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 08. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Urban

Emma Maťašovská

Zdeno Drdol

Marek Brna

Marián Tkáč

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov