„Vysokoškolská učebnica poskytuje mnoho koncíznych informácií, je napísaná prístupne, pútavo a so znalosťou tematiky umenovedy v širokých kultúrnych, sociálnych a spoločenských kontextoch. Celkový vzhľad i estetickú úroveň tohto diela zvýrazňujú precízne zaradené grafické a výtvarno-obrazové komponenty.
Súčasné sociokultúrne procesy a kritický stav vnímania etiky a estetiky vyžadujú činorodú aktivitu vysokoškolských pedagógov v publikačnej aj edičnej oblasti. Pri uvedomení si terajšieho neblahého stavu dvojnásobne vyniká prínos učebnice Kresťanské sakrálne umenie. Obom autorom patrí úprimné poďakovanie i uznanie za ich tvorivé úsilie a výsledok, ktorým obohatili fond súčasnej kulturologickej spisby.“ Uvádza vo svojej recenzii Mons.profesor František DLUGOŠ, PhD. – správca Baziliky svätého Jakuba v Levoči.
“Koncepcia učebnice je veľmi dobre premyslená. Autori ponúkajú špecifiká sakrálneho umenia v jeho periodickom vývine, teda postupujú v časovom oblúku od predkresťanského obdobia po 21. Storočie. Autori zdôrazňujú predovšetkým skutočnosť, že dejiny umenia predstavujú umeleckú tvorbu človeka v jej časovej postupnosti a taktiež v jej súvislosti so všeobecnými dejinami ľudstva. Umelci a ich umelecká tvorba boli vždy reflexiou na spoločenské problémy doby a prostredia, v ktorom žili a tvorili. Publikácia je využiteľná v rámci disciplíny Kultúra a umenie, v odbornej akademickej obci alebo v učiteľskej praxi v jej rôznych odborných, koncepčných, didaktických a metodických horizontoch.“ Uvádza vo svojej recenzii profesorka Eva Dolinská, PhD., – vysokoškolská pedagogička na PF Prešovskej univerzity.
Karol Jerguš