Kaliňák: Kauza Vietnamec? Všetko je inak. A vrchol je, ako do toho zatiahli Žilinku

Bratislava 2. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Facebook/Robert Kaliňák)

 

Slovenský mainstream, pobočka globálneho mediálneho mlynčeka na lži, opäť vytiahol prípad Vietnamca z roku 2017, v ktorom vraj malo byť zaangažované aj Slovensko. A ako zvyčajne, to podstatné ostalo zamlčané

Robert Kaliňák
Na snímke Robert Kaliňák

Vietnamský podnikateľ Trinh Xuan Thanh bol z Nemecka, kde žiadal o politický azyl, unesený naspäť do vlasti, aby mohol byť odsúdený za mimoriadne závažnú trestnú činnosť a bol mu udelený dvojitý doživotný trest odňatia slobody. Slovenský mainstream šíri verziu, že sa Vietnamcom podarilo kriminálnika dopraviť domov aj s pomocou slovenských orgánov. Ako to bolo naozaj, sme sa spýtali Roberta Kaliňáka, ktorý v tom čase bol ministrom vnútra SR.

 

Hlavné správy: Médiá na Slovensku v týchto dňoch opäť vytiahli prípad uneseného Vietnamca. O čo tam vtedy išlo?

Kaliňák: Je to veľmi jednoduché. Podstatou veci je veľmi úbohá snaha zotrieť zo seba všetky tie obrovské škandály a vinu za to, kam Slovenskú republiku za posledné roky dostali.

Je zaujímavé, aké úplné ticho je o pánoch ako Mikulec a jemu podobných, o tom, ako v našich celách zomreli ľudia, na ktorých sa zákon pozerá ako na nevinných. Nikoho netrápi, že Mikulec prerušuje policajné akcie, aby zachránil svoj vlastný zadok alebo porušuje zákony v absolútne bezuzdných nákupoch a vyhadzuje do luftu peniaze daňových poplatníkov.

V tomto prípade je naozajstným škandálom to, že sme len kvôli slovenským médiám prišli o obchodné vzťahy s Vietnamom, kam namiesto nás nastúpili Nemci.

Samozrejme, nikdy nikto nespochybňoval, že Vietnamci vykonali operáciu na odchytenie človeka, ktorý bol pod zatykačom Interpolu, a ktorý odcudzil sumu vo výške okolo 135 miliónov eur z jedného vietnamského podniku.

 

Hlavné správy: Všetci slovenskí „demokrati“ obhajovali tohto človeka ako disidenta. Ale je to naozaj disident? Urobil obrovský tunel vo veľkej fabrike a žil extrémne nadštandardne, mal super drahé autá, nehnuteľnosti, garderóbu – podľa dostupných informácií len jeho hodinky mali odhadovanú cenu okolo dvoch miliónov dolárov…

Kaliňák: Niet pochýb o tom, že to bol komunistický papaláš, nebol to žiadny disident.

Keďže Nemecko dlhodobo s Vietnamcami odmietalo v tejto veci spolupracovať, tak vykonali akciu – zrejme to bola vietnamská tajná služba alebo niekto podobný – pri ktorej jeho a ešte jednu dámu uniesli.

On bol dva dni na vietnamskej ambasáde v Berlíne bez toho, aby si to nemeckí vyšetrovatelia všimli, napriek tomu, že vietnamská ambasáda sídli na tej istej ulici, ako nemecká tajná služba a zhodou okolností aj úrad vyšetrovania, ktorý ten únos vyšetruje.

Vietnamci teda vyfúkli týchto dvoch ľudí nemeckým spravodajským a policajným zložkám priamo spred nosa. Je to neakceptovateľné, o tom niet pochýb, a prístup nemeckých orgánov je absolútne zrozumiteľný. Ale veľmi sa im hodilo, že slovenské médiá chceli bojovať so Smerom, a tak sa to snažili spojiť s nami.

 

Hlavné správy: A bol ten človek vôbec na Slovensku?

Kaliňák: V tejto chvíli neexistuje dôkaz, ktorý by potvrdzoval jeho prítomnosť na našom území. Je to len tušenie a najčastejšie je to tvrdenie jeho advokátky, ktorá s ním nie je v kontakte možno už štyri či päť rokov. Ona nás stále „opľúva“ a naše médiá to veľmi rady používajú v súboji proti Smeru.

Nemecké orgány dostali od nás všetky údaje, Slovenská republika im pomohla tú vec objasniť. Vypočuli celú posádku lietadla, ktorá vietnamskú delegáciu viezla. Aj na základe toho potvrdili, že slovenská strana na tom čine nespolupracovala.

My dnes s istotou nevieme povedať, či na Slovensku bol alebo nebol – my vieme s istotou povedať iba to, že bol v Berlíne unesený, momentálne sa nachádza vo Vietname, a že jedna strana tvrdí jedno a druhá strana tvrdí druhé. Ale to, že sa na tom nepodieľala slovenská strana, je jasné: bolo to dokázané naším vyšetrovaním aj nemeckým vyšetrovaním. Čiže akákoľvek snaha otvoriť túto kauzu je úplne smiešna. Je to súčasť politických útokov, ktoré sa tu vedú proti opozícii, najmä proti Smeru už dosť dlho.

 

Hlavné správy: Mainstream v súvislosti s týmto prípadom útočí dokonca aj na generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Čo s tým má spoločné on?

Kaliňák: To je naozaj zaujímavé. Keď Žilinka prišiel do úradu generálneho prokurátora, tá kauza už bola vyšetrená a uzavretá. On ju napriek tomu dal celú ešte raz preveriť. Teda chcel vyjsť v ústrety týmto ľuďom, Denníku N a spol., ktorí z toho vytĺkajú politické body!

A čo sa stalo? Dnes sa vďaka tomu stal obeťou politickej kampane, že on to zastavil! Ale on to nezastavil, vyšetrovanie voči slovenským orgánom už bolo zastavené a on ho dal iba preveriť. Tento útok proti nemu je absolútne neobjektívny, to je niečo tak neférové, že sa na to ťažko hľadajú slová. Áno, orgány konajú ďalej vo veci samotného únosu, ale slovenské orgány v tej veci nie sú podozrivé, tie už vyšetrené boli tak na Slovensku, ako aj v Nemecku.

Opakujem, neexistuje dôkaz o tom, že by ten Vietnamec na Slovensku bol. Ja to neviem stopercentne potvrdiť alebo vylúčiť, ale ak by na Slovensku bol, tak by sa stopercentne musel správať ako člen delegácie. To znamená, musel by slobodne chodiť, slobodne sa správať a všetko robiť dobrovoľne. Inak by to bolo vidieť. Vzbudilo by pozornosť, keby v delegácii bol niekto, kto by vyzeral, že má zlomenú nohu, že je opitý alebo kto by mohol byť akýmkoľvek iným spôsobom podozrivý, že sa tam zastiera skutočnosť, že tam je nedobrovoľne.

A nikto taký tam nebol, to je jednoducho fakt. To potvrdili aj nemecké orgány, keď vypočuli celú posádku lietadla. V rámci tej delegácie letelo dvanásť ľudí, každý sedel sám a nikto nebol nijakým spôsobom obmedzovaný. To by tam za tie tri hodiny muselo byť vidieť a také niečo by posádka na palubu ani neprijala.

 

Hlavné správy: Slovenský mainstream teraz hovorí o nedávmom verdikte nemeckého súdu ako o čomsi, čo vnieslo do veci nové svetlo. Pribudla nejaká nová informácia, ktorá by čosi dôležité menila?

Kaliňák: Nemáme to potvrdené, ale hovorí sa tam, že na nemeckom území najmenej dva až tri týždne operovalo až štyridsať vietnamských agentov. Títo odsúdení sú zjavne prví dvaja z nich. A mohli by postupovať ďalej.

Nemci však veľmi dobre vedia, na základe sledovania mobilných telefónov, že nikto z nich nekomunikoval so Slovenskom. Aj preto Slovensko v tejto veci nikdy nebolo podozrivé. V prípade nie sú v tomto smere žiadne nové informácie, nezmenilo sa vôbec nič.

Slovenské médiá napriek tomu zrejme dúfali, že ten obvinený vo svojej výpovedi spomenie aj Slovensko. Opäť sa to nestalo a oni zostali tam, kde predtým, ale zjavne nemajú žiadny problém aj napriek tomu mútiť vodu.

Stalo sa jedine to, že tie obchodné zmluvy s Vietnamom, ktoré som ja poctivo pripravoval, a ktoré mali hodnotu desiatok miliónov eur, tie dnes dostalo Nemecko. Olaf Scholz bol teraz na návšteve Vietnamu a so stomiliónovou krajinou robia Nemci biznis. Slovensko malo vo Vietname významné postavenie a práve v kríze, ktorá je v Európe, by podobné partnerstvo mohlo byť veľmi užitočné, mohlo by pomôcť udržať pracovné miesta.

Toto nie je prvý prípad, keď médiá pôsobiace na Slovensku kvôli svojej túžbe bojovať proti Smeru pripravili Slovensko o milióny. Toto isté urobili napríklad v prípade Chovanec – to bola tá takzvaná „východoslovenská dépeháčka“. V čase, keď ja som zásadne nesúhlasil s povinnými migračnými kvótami a my sme v Európe vybojovali, že sme nemuseli prijímať migrantov, tak sa vytiahla kauza proti mne, kde človek, zato, že bol pustený z väzby, hovoril, že sme v tom mali byť zapojení. Ale nikto nikdy žiadny dôkaz nepriniesol. Ani počas týchto troch rokov, keď bola ich snaha nás všetkých zatvoriť naozaj maximálna, sa v tejto veci vôbec nepohli a nenašli jediný dôkaz, ktorý by potvrdzoval túto ich vymyslenú teóriu.

Zato však ten človek, ktorého pustili z väzby, v Čechách a v Nemecku spáchal na DPH niekoľkomiliónové škody: v Čechách tuším za desať a v Nemecku dokonca za pätnásť miliónov eur. Kto to bude platiť? Slovenská republika, ktorá ho prepustila, aby mohol páchať trestné činy? Toto sú konkrétne škody, ktoré novinári spôsobujú svojimi vymyslenými článkami v médiách ako je Denník N alebo Trend. Konkrétne osoby ako Tódová, Petková, Makarová páchajú Slovensku škody len preto, že nevedia proti nám bojovať programovo, a preto sa snažia vytvárať rôzne kauzy, ktoré, pochopiteľne, nie sú pravdivé.

Toľko vyjadrenie Roberta Kaliňáka. Ku kauze Vietnamec doplňme ešte, čo nebolo povedané. Verzia, že by vietnamský minister riskoval takú vec ako je únos človeka v rámci delegácie na medzinárodnej návšteve, ešte k tomu na palube cudzieho lietadla, je dosť šialená. Oveľa pravdepodobnejšie znie iná verzia, ktorá sa šušká: že v tom lietadle nebol a z Nemecka do nejakej „bezpečnej“ krajiny ho previezli autom, možno v noci „spiaceho – opitého“.

Pravdepodobne ho transportovali na pas niekoho iného – ľudia z týchto etník sa nám belochom zdajú byť všetci veľmi podobní. Médiami pred rokmi prebehol prípad z USA, keď na jeden pas do tejto krajiny prišlo až 60 Číňanov. Fungovalo to veľmi jednoducho: ten, ktorý prišiel, poslal poštou pas do Číny a naň prišiel ďalší. Toto sa zopakovalo šesťdesiatkrát (!) a nebyť nejakej hlúpej náhody, pri ktorej sa na vec prišlo, tak ktovie koľko by ich takto do USA ešte pricestovalo.

A len tak celkom na okraj: tajné „lovenie zločincov“ ukrývajúcich sa v cudzine pred spravodlivosťou nie je ničím novým. Po druhej svetovej vojne boli takto napríklad „lovení“ nacisti, ktorí sa schovávali všelikde vo svete, často v južnej Amerike. Známymi „lovcami nacistov“ boli napríklad Simon Wiesenthal, Serge a Beáta Klarsfeldovci či Efraim Zuroff, ale viacerých pochytala aj izraelská tajná služba Mossad. Teda Vietnamci nevynašli nič, čo by už dávno nebolo v mnohých demokratických štátoch bežnou, hoci neoficiálnou praxou.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

08:55

V pondelok má byť veterno na celom území Slovenska. V okresoch na severe očakávajú meteorológovia výskyt mimoriadne silného vetra na horách.

08:26

Po poklese v závere minulého týždňa zaznamenali ceny ropy mierny rast a cena Brentu sa vrátila nad 75 USD za barel (159 litrov). Trhy zareagovali na vyhlásenia ruského prezidenta Vladimira Putina počas víkendu o rozmiestňovaní jadrových zbraní, čo zvýšilo geopolitické napätie v Európe.

07:25

Rakúsky kancelár Karl Nehammer poprel v nedeľu dohady o plánoch na predčasné voľby. Podľa jeho slov sa nič nemení na riadnom termíne na jeseň budúceho roka.

07:21

Referendum o ambicióznejších klimatických cieľoch v nemeckej metropole Berlín nebolo v nedeľu úspešné. Po sčítaní  hlasov tábor stúpencov tesne viedol pred odporcami zmeny klimatického zákona, nebola však splnená ďalšia podmienka – aby za návrh hlasovalo najmenej 25 percent všetkých oprávnených voličov. Chýbalo okolo 185.000 hlasov.

07:15

V reakcii na odvolanie izraelského ministra obrany Joava Galanta premiérom Benjaminom Netanjahuom sa v nedeľu večer vo viacerých izraelských mestách konali spontánne masové demonštrácie.  Davy ľudí s izraelskými zástavami demonštrovali podľa polície na viac ako 150 miestach vrátane Tel Avivu, Jeruzalema, Beerševy a Haify, kde zablokovali cesty a križovatky.

07:12

Dvojnásobný držiteľ Oscara, režisér a scenárista, ale tiež herec Quentin Tarantino, bude mať v pondelok 27. marca 60 rokov. Narodil sa 27. marca 1963 v Knoxville v americkom štáte Tennessee 16-ročnej Connie a Tonymu. Jeho detstvo ovplyvňovala pop-kultúra: filmy, seriály, komiksy a hudba.

06:54

Ruské vojenské telegramové kanály informovali, že generál Muradov, ktorý okrem iného velil Ugledarskému smeru, bol odvolaný z funkcie veliteľa východného zoskupenia ruských vojsk na Ukrajine. Táto informácia nebola oficiálne potvrdená.

06:43

Francúzska premiérka Élisabeth Bornová sa začiatkom marca stretne s opozičnými lídrami a je otvorená rozhovorom s odborovými organizáciami.  Po týždňoch protestov proti dôchodkovej reforme to povedala v nedeľu.

06:10

Severná Kórea v pondelok odpálila dve balistické rakety krátkeho doletu smerom do Japonského mora. Oznámil to generálny štáb juhokórejskej armády, uviedli agentúry Jonhap.

06:00

Spojené štáty, blízky spojenec Izraela, sú znepokojené eskaláciou napätia v židovskom štáte v súvislosti so schvaľovaním reformy súdnictva. “Sme hlboko znepokojení súčasným vývojom v Izraeli, ktorý ešte viac zdôrazňuje naliehavú potrebu kompromisu,” píše sa vo vyhlásení hovorkyne Národnej bezpečnostnej rady (NSC) Bieleho domu.

05:03

Približne 200 barelov ropy (vyše 30.000 litrov) uniklo v nedeľu popoludní do mora z potrubia patriaceho spoločnosti Perenco v prístave Poole ležiacom na južnom pobreží Anglicka v grófstve Dorset. Únik sa medzičasom podarilo zastaviť.

Včera 19:47

Európska únia vyzvala v nedeľu Bielorusko, aby nesúhlasilo s umiestnením ruských jadrových zbraní na svojom území. Mohlo by v dôsledku toho čeliť ďalším sankciám, uviedol šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell.

Včera 19:00

Spojené štáty dosiaľ nezaznamenali nijaké známky toho, že by Rusko presúvalo do Bieloruska jadrové zbrane. Povedal to v nedeľu hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby v reakcii na sobotné oznámenie Ruska, že na území Bieloruska rozmiestni taktické jadrové zbrane.

Včera 18:34

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová v nedeľu pricestovala do Ghany a začala tak svoje turné po krajinách Afriky, v rámci ktorého navštívi aj Tanzániu a Zambiu. Jej pracovná cesta je zameraná na prehĺbenie vzťahov Spojených štátov s africkými krajinami v čase súboja s Čínou o získanie vplyvu na africkom kontinente.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Video, z ktorého sa budete chytať za hlavu

0 icon

Bratislava 26. marca 2023 (HSP/Foto: Screesnhot)   "Na ktorej strane stojí Peter Pellegrini? Má zmysel ho pretiahnuť na svoju stranu?" pýta sa Marek Vagovič. Vzápätí si uvedomuje dvojzmysel a ospravedlňuje sa: "Pretiahnuť... Pardon!" Sulík sa však ochotne chytá: "Ja si nemyslím, že má zmysel pretiahnuť Petra Pellehriniho... Tie voľby sa…

Matovič reaguje na známeho komentátora: Je mi na vracanie z takýchto ľudí

0 icon

Bratislava 27. marca 2023 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   “Vzťah Matoviča a Pellegriniho ku korupcii nie je veľmi odlišný,” nechal sa počuť Martin M. Šimečka, komentátor z Denníka N. Práve táto veta donútila jedného zo spomínaných aj reagovať "Je mi na vracanie z takýchto ľudí. V tomto prípade ide o…

Predpoveď počasia pre Slovensko na pondelok

0 icon

Do našej oblasti prúdi studený vzduch. Oblačno až zamračené, miestami dážď. Teploty 4 až 9 stupňov Celzia.

Kam sa ukrajinské ozbrojené sily chystajú vrhnúť 200 000 svojich záložníkov

0 icon

Kyjev 27. marca 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Je hrozba ukrajinskej jarnej protiofenzívy reálna? Kyjevský režim sťahuje posily do aglomerácie Kramatorsk-Slavjansk. Vedenie skupiny Wagner odhaduje počet ukrajinských jednotiek sústredených v severovýchodnej časti Donbasu (okresy Bachmut, Konstantinovka, Slavjansk, Kramatorsk a Družkovka) na 80 000 vojakov a dôstojníkov. Bolo tam tiež nasadených približne…

Na ktorú stranu barikád sa po voľbách pridá vajatavý Pellegrini? Blízky spolupracovník našepkáva

0 icon

Bratislava 27. marca 2023 (HSP/Foto:TASR)   Do predčasných parlamentných volieb zostáva už len šesť mesiacov, no voliči stále nepoznajú odpoveď na zásadnú otázku, ktorý tábor bude preferovať dlhodobý líder prieskumov strana Hlas- SD Na otázku či by v prípade veľmi kľúčovej povolebnej pozície radšej preferoval radikálne proamerickú pravicovú koalíciu so…

Prieskum bojom: Rumunsko sa v rámci “zjednotenia s Moldavskom” pripravuje na anexiu časti Ukrajiny

0 icon

Bukurešť 27. marca 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Odiózny ukrajinský web "Peacemaker" zaradil na čiernu listinu (https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/17366571) rumunskú senátorku Dianu Iovanovici Șoșoacă. Čo urobila, že vyvolala taký hnev v Kyjeve? A čo sa vlastne deje vo východoeurópskom priestore? Členovia NATO - východoeurópske krajiny - uvedomujúc si nevyhnutnú porážku AFU a podporujúc vlastné…

Na čo sa nás snažia pripraviť médiá v súvislosti s Veronikou Remišovou?

0 icon

Bratislava 26. marca 2023 (HSP/Foto: TASR-Jakub Kotian)   Večer Mareka Vagoviča, JoJ – Na hrane, RTVS – Sobotné dialógy, Ta3 – V politike. Veroniku Remišovú ste počas víkendu v médiách našli skoro všade Človek by si povedal, že za tým musí byť nejaký zámer. Remišová má svoj odborný názor na…

Prípravy na „deokupáciu“: Ukrajina nezabudla na pripojený Krym

0 icon

Kyjev 27. marca 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)   Strategickým cieľom akejkoľvek ukrajinskej protiofenzívy na jar tohto roku je odrezať pozemný koridor na Krym, uviedla CNN s odvolaním sa na informácie ukrajinskej tajnej služby "Či sa ukrajinské jednotky pokúsia vstúpiť na Krym, zostáva otvorenou otázkou. Na veľkú nevôľu Kyjeva sú niektorí americkí…

Počuli ste už o budovaní medzinárodného poriadku ? Tieto pravidlá zrejme neplatia pre každého

0 icon

Washington 27. marca 2023 (HSP/sonar21/Foto:TASR/AP-Jose Luis Magana)   Podľa Washingtonu a NATO Rusko tieto pravidlá porušuje (aj Čína) a musí byť potrestané. Nemôžeme si predsa dovoliť, aby "porušovatelia pravidiel" narušovali celosvetový pokoj, píše Larry Johnson Od roku 1945 Spojené štáty presadzujú svoje globálne záujmy budovaním a udržiavaním rôznych aliancií, ekonomických…

Lídri EÚ sa v panike ponáhľajú do Pekingu

0 icon

Brusel 27. marca 2023 (HSP/Niccolo Soldo/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys, Pool)   Nejde len o Nemecko, ale o celú Európu (bez Poliakov, Baltov a Rumunov), píše rešpektovaný konzervatívny analityk Niccolo Soldo Nazvime ich satrapmi, vazalmi alebo regionálnymi franšízovými manažérmi USA Inc. Všetci pracujú proti vlastným záujmom, aby slúžili diktátu Američanov. Sú nielen krátkozrakí,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gustáv Murín

Spravodlivosť podľa Matoviča

0icon

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v 

Peter Poláček

René Pavlík

Bezpečnosť štátu

0icon

  Je otázkou času a zlovôle záujemcu, aby bezbranného obral o všetko čo sa mu páči. Je fuk, či oberá  dieťa, starčeka, alebo štát. Bezbranný je preto bezbranný, lebo nemá zbraň. Nemá sa čím brániť. Neviem to vysvetliť lepšie ako to dokázal Heger s protilátkami, alebo menšinovou vládou, napriek tomu…

Dušan Hirjak

Kto nesie vinu na vojnovom dianí na Ukrajine a ako rozpoznať pravdu od propagandy ? Časť IV.

0icon

Je mi veľmi ľúto a som sklamaný z toho, čo sa deje od roku 2014 na území nášho suseda – Ukrajiny. Po ôsmich rokoch vojnového diania na Ukrajine Rada federácie Ruska dala súhlas na nasadenie ozbrojených síl mimo územia Ruska a tým s

Erik Majercak

Ako definitívne odstrániť korupciu

0icon

Korupcia je politickým fenoménom už viac rokov. Ako sa s ňou dá popasovať a odstrániť? Prečo to tak dlho trvá ju odstrániť? Pre bežného človeka jednoduchá téma, veď väčšinou on nič nedáva a ani nič nedostáva. A tej telke a politici o tom stále dookola točia, dokonca posledné volebné obdobie bojovníci proti korupcii vyhrali voľby.

Armádny Magazín

Chceme na nich uvaliť sankcie? O sociálno-ekonomických perspektívach Strednej Ázie

0 icon

Moldavsko, 27. marec 2023 (AM) – "EÚ zvažuje uvalenie sankcií na stredoázijské krajiny za ich pomoc Rusku. Vedúci predstavitelia EÚ zaznamenali nárast vývozu do ázijských krajín. Európa sa obáva, že tieto technológie sa dostávajú do Ruska s cieľom obísť obmedzenia, ktoré naň boli uvalené. Vedúci predstavitelia EÚ plánujú upozorniť predstaviteľov strednej

"Červená" Amerika nechce žiť podľa zákonov "modrej" Ameriky. Normy Klausa Schwaba a rodové normy Ruskej banky

0 icon

USA, 27. marec 2023 (AM) – Nie je zriedkavosťou vidieť mapy USA namaľované tromi farbami: červenou, modrou a fialovou. Ide o volebné mapy. Štáty, ktorých obyvateľstvo prevažne podporuje Republikánsku stranu, sú označené červenou farbou, zatiaľ čo štáty, ktoré tradične volia demokratov, sú označené modrou farbou. Fialovou farbou sú označené "sporné" štáty.…

Myśl Polska: Anglosasi vyvolali jadrovú apokalypsu

0 icon

Slovensko, 27. marec 2023 (AM) – "Jedinou otázkou je, ako ďaleko pôjdu provojnoví jastrabi na Západe pri presadzovaní "červenej línie". "Je všeobecne známe, že Veľká Británia sa rozhodla poskytnúť Ukrajine 14 tankov Challenger 2 a 30 samohybných húfnic AS90 v rámci januárového balíka vojenskej pomoci. Zdá sa však, že v hre…

Zbrojársky expert o charakteristikách leteckej superbomby použitej pri Černigove

0 icon

Rusko, 27. marec 2023 (AM) –Ukrajinské zdroje v prvých marcových dňoch uviedli, že Rusko na ich území na Avdejevskom smere po prvýkrát testovalo poldruha tonovú (1525 kg) kĺzavú bombu, ktorá má názov UPAB-1500V (УПАБ-1500В). O jej „prvom“ nasadení a zničení

Kyjev ako potravu pre delá uprednostňuje rusky hovoriacich mobilizovaných. Rozhodujúci útok na Arťomovsk

0 icon

Rusko, 26. marec 2023 (AM) – Ukrajinské velenie cielene vrhá bezvýsledné útoky na pozície ruských jednotiek mobilizovaných z rusky hovoriacich oblastí Ukrajiny. Podľa ruskej strany sa v dokumentoch mŕtvych vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny v poslednom čase uvádzajú iba ruské priezviská. A mobilizovaní ľudia prichádzajú z Odesy, Dnepropetrovska,

TopDesať

Iba pár ľudí dokáže v priebehu 7 sekúnd objaviť ukrytý citrón

0 icon

Optická ilúzia vďaka ktorej si otestuješ svoje IQ. Ľudia s vyšším IQ majú väčšiu pravdepodobnosť, že vyriešia túto hádanku. Iba zopár ľudí dokáže na obrázku za 7 sekúnd nájsť ukrytý citrón.   [the_ad id="80455"]   Táto optická ilúzia dokonale poslúži na otestovanie tvojho IQ. Ilúzie sú ohromujúce, hlboko fascinujúce, tvar meniace obrazy…

Prvé zviera, ktoré uvidíš na obrázku ti prezradí veľa o tvojej osobnosti

0 icon

Čo ti prvé napadlo pri pohľade na titulnú fotografiu článku? V dnešnom článku budeš mať za úlohu pozrieť sa na obrázok nižšie. Nachádza sa na ňom viacero zvierat. Prvé zviera, ktoré na obrázku uvidíš ti prezradí veľa o tvojej osobnosti. Obyčajné pričuchnutie k tričku je jedným zo spôsobov, ako zistiť…

Takto vyzerá väzenie vo svete. Ten kontrast je dychberúci!

0 icon

Veril by si, že niektoré väznice sveta vyzerajú lepšie ako slovenské nemocnice či hotely? A v niektorých krajinách sú podmienky vo väzenských celých horšie ako v tvojich najhorších snoch. Zaujíma ťa, ako vyzerá väzenie v rôznych krajinách? TOP10 ti to dnes ukáže. Stále viac ľudí je za mrežami. Podľa Inštitútu…

Ako trávili čas deti v dobe, keď telefóny ešte neexistovali? Rozhodne sa nenudili!

0 icon

Dnešným deťom sa asi ťažko bude veriť, že existovalo obdobie, kedy telefóny a smartfóny vôbec neboli. A že to bolo naozaj najlepšie detstvo, potvrdí každý, kto to zažil. Problém dnešných detí je v tom, že si deň bez mobilu a internetu ani nevedia predstaviť. Áno, dnešné chytré telefóny majú naozaj…

Historické fotografie, ktoré odkrývajú temnú stránku minulosti

0 icon

Dokonca aj 100 rokov stačí na to, aby sa niečo zmenilo a aby sa svet stal lepším miestom. Z hľadiska plaveckých kostýmov, zákonov a spoločenských organizácií musel svet podstúpiť veľa zmien, aby sa stal tou krajinou, v ktorej teraz žijeme. Stále je veľa vecí, ktoré je potrebné vylepšiť, ale dnes ti chceme ukázať…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali