NAŽIVO

Z údajov zverejnených Nemeckou leteckou asociáciou vyplýva, že v minulom roku prišlo o život pri nehodách v civilnom letectve 418 ľudí.

Včera 20:18

Z údajov Európskej centrálnej banky vyplýva, že tempo rastu objemu úverov firmám a domácnostiam v eurozóne sa v novembri zrýchlilo.

Včera 20:05

Polícia zasahovala v obchodnom centre Futurum v Hradci Králové, kde neznámy muž zranil nožom najmenej dvoch ľudí. Páchateľa zadržali.

Včera 19:52

Ukrajinský predstaviteľ uviedol, že Kyjev nariadil evakuovať tisíce detí a ich rodičov z obcí na frontovej línii v Záporožskej a Dnepropetrovskej oblasti, kde postupujú ruské vojská.

Včera 19:36

FBI oznámila, že prekazila teroristický plán muža zo Severnej Karolíny. Podľa vzoru Islamského štátu chcel spáchať na Silvestra útok nožmi a kladivami.

Včera 19:36

Separatisti z Južnej prechodnej rady usilujúci sa o nezávislý štát v južnom Jemene vyhlásili začiatok „prechodnej fázy“, ktorá by mala vyvrcholiť vyhlásením nezávislosti územia pod ich kontrolou.

Včera 19:34

Železničná doprava je v piatok večer prerušená v úseku Turzovka – Čadca. Ako informovala Zelená vlna STVR, na železničnom priecestí medzi Čadcou a Staškovom došlo k zrážke vlaku s osobným autom. Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti uviedla, že pre cestujúcich v tomto úseku zabezpečuje presun autobusovou dopravou.

Včera 18:37

Talianska horská záchranná služba oznámila, že lavína na severe Talianska usmrtila najmenej jednu osobu a dve ďalšie vážne zranila.

Včera 18:36

Nemecká vláda vyzvala iránske úrady, aby rešpektovali slobodu zhromažďovania. „Nemecká vláda veľmi pozorne sleduje súčasné protesty v Iráne,“ uviedol hovorca ministerstva zahraničných vecí.

Včera 18:35

Zrútenie rozostavanej budovy v Nairobi v piatok zavalilo zrejme najmenej štyroch ľudí.

Včera 18:34

Poruchu na semaforoch na bratislavských križovatkách už odstránili. Semafory sú znovu funkčné. Na sociálnej sieti o tom informovala bratislavská krajská polícia. V piatok popoludní policajti informovali o nefunkčných semaforoch na viacerých križovatkách v hlavnom meste. Dopravní policajti zabezpečovali riadenie premávky ručne.

Včera 18:13

Posledné vojenské jednotky Spojených arabských emirátov na základe výzvy Saudskej Arábie z utorka opustili v piatok Jemen.

Včera 18:07

Na diaľnici D1 v tuneli Višňové v smere na mesto Martin došlo v piatok podvečer k dopravnej nehode štyroch áut, úsek je neprejazdný. Informuje o tom Zelená vlna STVR. Zároveň upozorňuje vodičov na dobrzďovanie do kolóny.

Včera 17:42

Mexický seizmologický úrad oznámil, že metropolu Mexiko a ďalšie oblasti na juhozápade štátu Guerrero zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,5.

Včera 17:40

Macinka uviedol, že verejné hodnotenie novoročného prejavu Tomia Okamuru veľvyslancom cudzieho štátu nie je vhodné. Reagoval na ukrajinského veľvyslanca v Prahe Vasyla Zvaryča, podľa ktorého je Okamurov postoj „zjavne formovaný pod vplyvom ruskej propagandy“.

Včera 17:12

Juhokórejský prezident I Če-mjong vyhlásil, že jeho vláda bude aj naďalej rešpektovať politiku jednej Číny.

Včera 17:08

Britský meteorologický úrad uviedol, že v Británii bol vinulý rok najteplejší a najslnečnejší od začiatku meraní.

Včera 17:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hrabko: Keď Andrej Kiska odíde z funkcie prezidenta, jeho vplyv bude blízky nule

Politický vplyv a autorita Andreja Kisku po odchode z prezidentskej funkcie podľa publicistu Juraja Hrabka rapídne klesne. “Keď Andrej Kiska odíde z funkcie prezidenta, jeho vplyv bude mizivý, blízky nule. Rozhodne nie taký, aký má dnes,” povedal Hrabko v Tablet.TV v reakcii na vyhlásenie prezidenta, že nebude opätovne kandidovať, ale pokúsi sa využiť svoju autoritu v politike inou formou.

❚❚
.

Dôvera občanov k politikom sa podľa Hrabka často viaže na funkciu, ktorú vykonávajú. Keď Roberta Fica na poste premiéra vystriedal Peter Pellegrini (obaja Smer-SD), dôvera k Pellegrinimu výrazne vzrástla, zatiaľ čo k expremiérovi klesla.

“Pre mňa je zaujímavé, ako Andrej Kiska kopíruje Roberta Fica. Robert Fico povedal, že už nebude kandidovať, aj Andrej Kiska povedal, že už nebude. Robert Fico ako prvý povedal, že nikam neodchádza a ostáva v politike. Andrej Kiska povedal to isté. Ale Robert Fico je ešte stále predsedom silnej politickej strany, napriek tomu v prieskumoch verejnej mienky po odchode z funkcie premiéra klesol,” upozornil Hrabko.

Z možností ako ovplyvňovať politiku po odchode z prezidentskej funkcie vidí Hrabko ako najreálnejšie založenie nadácie a pôsobenie Kisku prostredníctvom tretieho sektora. “Asi najschodnejšia cesta pre emeritného prezidenta by bolo založiť si nadáciu a odtiaľ vstupovať do verejného diania. Ale jeho vplyv nebude veľký, to si trúfam povedať,” zopakoval.

.

Vstup do veľkej etablovanej strany v prípade exprezidenta Hrabko reálne nevidí a založenie nového politického subjektu pred časom odmietol samotný Kiska. Snaha dostať cez päť percent niektorú z menších strán bude podľa Hrabka narážať okrem zníženého politického vplyvu občana Kisku po ukončení prezidentského mandátu aj na praktické problémy.

Ak totiž Kiska myslí vážne, že nechce pokračovať vo funkcii prezidenta preto, aby mal viac času na rodinu, v straníckej politike ho bude mať ešte menej. “Hlavný limit, ktorý určí, čo bude ďalej, bude rodina. Ak bude na tom prezident trvať, stranícka politika to nebude,” dodal Hrabko.

Prezident svoje rozhodnutie nekandidovať odôvodnil aj tým, že po vražde Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej musel v reakcii na aroganciu vlády robiť kroky na hrane ústavy a zapájať sa do politických sporov, ktoré polarizovali spoločnosť. “Občania si v roku 2019 vyberú prezidenta, ktorý neponesie ťarchu zápasov, ktoré som niesol ja,” vyhlásil Kiska s tým, že za svojimi rozhodnutiami si stojí a neľutuje ich.

“Mne sa už dlhšiu dobu nepáči spomínanie vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky na politické účely. Povedať v tejto súvislosti, že sa vláda správala arogantne, keď to povie osoba, ktorá ešte týždeň po vražde ostala na lyžovačke, mi, slušne povedané, pripadá neprimerané,” reagoval Hrabko.

Ak politik výrazne polarizuje spoločnosť, výsledkom môže byť na jednej strane veľká skupina priaznivcov a na druhej ešte väčší počet odporcov. Takýto kandidát má veľké šance vyhrať prvé kolo volieb, ale v druhom byť porazený menej kontroverzným kandidátom, keďže viac ľudí volí proti nemu ako za neho.

.

Hoci prieskumy potvrdzujú nárast počtu odporcov Kisku, rok pred voľbami sa podľa Hrabka ešte nedá odhadnúť, či by vo voľbách dopadol podobne ako naposledy jeho protikandidát Fico. “Špekulujeme. Andrej Kiska by podľa môjho názoru nemusel postúpiť ani do druhého kola. Ale je to len môj názor, nedá sa to exaktne vypočítať a veľmi záleží od toho, akí protikandidáti nastúpia. Ak to budú samé ‘béčka’, tak by Andrej Kiska mohol vyhrať voľby bez problémov,” poznamenal.

Podstatné podľa neho je vyhlásenie prezidenta, že už nechce kandidovať, už menej jeho odôvodnenie a ešte vágnejší je prísľub pokračovania v politike. “Podľa mňa ani on sám nevie, čo bude chcieť a čo mu bude umožnené robiť v budúcnosti. Povedal to len preto, že nemohol povedať iba ‘končím, dovidenia’,” odhadol Hrabko.

Zároveň dodal, že prezidentovo rozhodnutie, aj keď zásadné, je stále ešte možné zmeniť. “Bolo to očakávané vyjadrenie, akurát, že teraz už je to oficiálne. Ja si nechávam ešte jednopercentnú pravdepodobnosť, že do volieb, dovtedy je ešte veľa času, môže aj zmeniť svoje rozhodnutie. Ale v tejto chvíli je rozhodnutý nekandidovať,” upozornil Hrabko.

Na margo predbežného hodnotenia pôsobenia doterajších slovenských prezidentov Hrabko uviedol, že podľa neho jednoznačne pozitívne vyčnieva Michal Kováč. Nielen preto, že bol prvým slovenským prezidentom, ale aj výkonom svojej funkcie.

Kiska podľa Hrabka rozhodne neurobil Slovensku hanbu v zahraničnej politike, aj keď mohol byť o niečo aktívnejší. “S trochou nadsázky by sa dalo povedať, že nikto tak nedodržiaval vládny program Roberta Fica a Petra Pellegriniho v zahraničnopolitickej oblasti ako Andrej Kiska,” povedal Hrabko, podľa ktorého premiéri k plneniu našich zahraničnopolitických záväzkov pristupovali menej dôsledne ako prezident.

.

“Vo vnútropolitickej oblasti urobil Andrej Kiska chýb viac. Niektoré rozhodnutia Ústavného súdu (ÚS) SR hovoria, že porušil ústavu. Niektoré jeho politické kroky boli priam nepochopiteľné, boli v rozpore s jeho prejavmi o stave republiky,” tvrdí Hrabko. “Napríklad jeho výber pani Laššákovej na post ústavného sudcu. Išla priamo z pozície poslankyne Národnej rady. Tým poslal posolstvo aj do budúcnosti. Ak môže byť sudkyňou ústavného súdu šéfka straníckeho poslaneckého klubu a podpredsedníčka parlamentu, môžu byť aj iní poslanci. A vieme, čo nás čaká, vymenovanie deviatich sudcov ÚS. Aký bude argument prezidenta voči ostatným, že sú poslanci? Veď si sám nastavil latku,” upozornil Hrabko.

“Pred Andrejom Kiskom stále stojí viacero úloh, veď ešte rok bude vo funkcii prezidenta. A nikto ho nebude môcť obviňovať z toho, že nejaký krok robí preto, aby bol znovuzvolený. Bude mať ešte viacero správ o stave republiky. Ale najdôležitejšie bude vymenovanie ústavných sudcov,” zhrnul Hrabko.

V diskusii sa vyjadril aj k vyhláseniu vydavateľov a šéfredaktorov, ktorým vyjadrili znepokojenie nad postupom polície v prípade českej investigatívnej novinárky Pavly Holcovej. Hoci s odkazom na ochranu novinárskych zdrojov odmietla sprístupniť vyšetrovateľom vraždy Kuciaka údaje zo svojho mobilu, polícia sa chce pokúsiť prelomiť heslá a dostať sa k dátam aj bez jej súhlasu.

“Nemyslím si, že to je v poriadku. Nemyslím si ani, že vyhlásenie šéfredaktorov je v poriadku. Mali úplne tvrdo odmietnuť takéto praktiky, a nie vyjadriť znepokojenie. Ja tieto praktiky určite odmietam. V novinárskej práci podľa môjho názoru nie je nič dôležitejšie ako ochrana zdroja,” reagoval Hrabko.

“A načo potrebuje polícia novinárkin mobil v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka, keď má určite k dispozícii mobil Jána Kuciaka?” opýtal sa Hrabko, podľa ktorého sa celá komunikácia Kuciaka s Holcovou dá nájsť aj v jeho zariadeniach. “A nie som si istý, či na takéto niečo stačí súhlas prokurátora. Ak stačí, podľa mňa to nie je v poriadku, na to by podľa mňa malo byť potrebné rozhodnutie súdu,” dodal na margo zhabania novinárkinho mobilu Hrabko.

Ak by sa v súvislosti s ochranou novinárskych zdrojov mala meniť legislatíva, podľa Hrabka by bolo najlepšie, keby návrh zmeny pripravili tí, ktorých sa to týka, teda samotní vydavatelia. “A potom sa dohodli s ministerstvom kultúry a politickými stranami, aspoň niektorými, na podpore,” povedal.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Čo možno čakať od vymenovania Budanova za šéfa Zelenského prezidentskej kancelárie?

Vymenovanie Kirilla Budanova za šéfa prezidentskej kancelárie je v istom zmysle ukazovateľom plánov Zelenského ohľadom svojej budúcnosti a bude mať…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Facka pre Muska. Na ťahu je nová spoločnosť

Tesla stratila vedúcu pozíciu na trhu s elektromobilmi – prvé miesto obsadila čínska spoločnosť BYD, informuje agentúra Bloomberg

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Masové protesty a nepokoje. Čo sa aktuálne deje v Iráne

V Iráne už piaty deň po sebe pokračujú protesty vyvolané hospodárskou krízou. Dôvodom bol prudký nárast inflácie a návrh rozpočtu…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Zaútočiť na Fica je v pohode, lebo je starší?” Muro opäť šokoval verejnosť

Hrdina jesennej „kriedovej revolúcie“, študent popradského gymnázia Michal s prezývkou „Muro“, sa stretol v diskusii s Líviou Pavlíkovou z mimoparlamentného…

02. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V jednej z garáží v Prešove boli nájdené dve osoby bez známok života

V jednej z garáží na Levočskej ulici v Prešove boli v piatok nájdené dve osoby bez známok života. Pre TASR…

02. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Situácia ukrajinských vojsk na juhu krajiny sa zhoršuje

Situácia ukrajinských vojsk na juhu krajiny sa zhoršuje, píše CNN. Jednotky ukrajinskej armády sú pod rastúcim tlakom a sú nútené…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo nám hrozí od Igora Matoviča a KDH

Tak už aj z kresťanských demokratov sú „Judáši“…

02. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Odhalenie: Prezidentka ECB je najlepšie platená európska úradníčka. Jej ročné príjmy siahajú k rekordným číslam

Prezidentka  Európskej centrálnej banky zarába výrazne viac, ako sa uvádza vo výročnej správe, zistil Financial Times

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prevrat v SZPB spáchali diletanti!

Renegáti, ktorí spáchali prevrat v SZPB, sa stále správajú ako subjektívni idealisti. Myslia si, že ak niečo napíšu do odcudzených…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Šéfom Zelenského kancelárie sa stal Budanov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Minimálna mzda v porovnaní s vlaňajškom historicky narástla. Pozrite si o akú sumu ide

Minimálna mzda v porovnaní s vlaňajškom historicky narástla, v roku 2026 je vo výške 915 eur. Informovalo o tom Ministerstvo…

02. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Konflikt predsedu SNS s prezidentom je zbytočný

Predseda SNS Andrej Danko by sa mal sústrediť na svoju politiku. Konflikt s prezidentom SR Petrom Pellegrinim je zbytočný. V…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mládež v Budapešti bude demonštrovať za slobodu prejavu pre Maďarov na Slovensku

Maďarská mládež naviazaná na maďarskú opozíciu organizuje na sobotu podvečer pred Veľvyslanectvom SR v Budapešti demonštráciu proti novému slovenskému zákonu…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ plánuje spustiť ďalší balík protiruských sankcií v „symbolickom termíne“

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a jej tím chcú rok 2026 začať „politickou atómovou bombou“:  Európska únia plánuje…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa slovenská šanca čerpať stámilióny eur. Naozaj nám tie peniaze pomohli tak výrazne, ako bolo sľubované?

Domáce politické vody nedávno rozvírili pochybnosti ohľadom prideľovania dotácií zo schémy Plánu obnovy a odolnosti SR na inovačné projekty. Podpredseda…

02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského čakajú rušné dni: Zverejnil harmonogram ďalších mierových rokovaní

Podľa ukrajinského prezidenta by sa vojna mohla čoskoro skončiť, hoci zatiaľ nie je známe, kedy sa zástupcovia Moskvy a Kyjeva…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Biopásy prinášajú prelomové výsledky pre ochranu vtáctva, zaznamenali v nich hniezdenie druhu, ktorý bol na Slovensku na pokraji vyhynutia

Biopásy prinášajú prelomové výsledky pre ochranu vtáctva v poľnohospodárskej krajine. Potvrdil to trojročný monitoring vtáctva, ktorý ukázal, že biopásy patria…

02. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Trumpov čínsky front. Ako geopolitika ovplyvňuje vojnu na Ukrajine?

Keď hovoríme o vojne na Ukrajine, samozrejme nemožno nespomenúť geopolitický kontext, píšu ukrajinské noviny Strana

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Rakúsko predsa len nebude islamským kalifátom?

Čerstvou správou je, že Rakúska ľudová strana presadzuje úplný zákaz islamského právneho poriadku, šaríe, v Rakúsku. Rakúsky spolkový kancelár Christian…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Európska daň z emisií ťažkého priemyslu nadobúda platnosť

Vývozcovia ocele a hliníka do EÚ začnú od 1. januára 2026 platiť za emisie CO2 spojené s priemyselnou výrobou. Kritici…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia v Crans Montane neobišla ani športový svet. Medzi ťažko popálenými je aj mladý obranca z Ligue 1

Mladý francúzsky futbalista utrpel ťažké popáleniny v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku, kde počas silvestrovskej oslavy zachvátil nočný klub mohutný požiar,…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Szijjártó varuje, že politiky EÚ ohrozujú budúcnosť kontinentu

„Vojna, migrácia a energetická bezpečnosť… Brusel neustále poskytuje nesprávne odpovede na tieto kľúčové otázky, čím brzdí prosperitu európskych občanov a…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Západ nenápadne prešiel od „blížiacej sa porážky Moskvy“ plynulo k vojenským úspechom Ruska

Rusko , 2. januára 2026 - V uplynulom roku došlo k významným zmenám vo vzťahu západných krajín k Rusku. Presvedčenie,…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

V USA vyzývajú Zelenského, aby nesúhlasil s mierovým plánom, ktorý navrhuje Trump

Bývalý poradca pre bezpečnosť Kamaly Harrisovej Philip Gordon píše, že hlavným prvkom tejto dohody sú záruky bezpečnosti Ukrajiny, rovnocenné s…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takto vyzerá nešťastie v hlavnej úlohe

Nešťastie prichádza často potichu a bez varovania, presne vtedy, keď to najmenej čakáte. Stačí zlé načasovanie, drobná náhoda alebo obyčajný…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Švajčiarska polícia zatiaľ potvrdila približne 40 mŕtvych a 115 zranených pri požiari v bare v Crans Montane

Švajčiarsky prezident Guy Parmelin vyhlásil v súvislosti s novoročnou tragédiou vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku v Crans Montane päťdňový štátny smútok

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa vám nájsť všetky rozdiely?

Rozdiely medzi dvoma obrázkami môžu byť na prvý pohľad neviditeľné, no práve tie preveria vašu pozornosť a zrak. Táto zábavná…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Francúzsko navrhne zákaz sociálnych médií pre deti do 15 rokov

Francúzsko navrhuje zákaz prístupu k sociálnym médiám pre deti do 15 rokov – a to už od budúceho septembra, píše The…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

S Vémolom je v kontakte niekoľko rokov. Novinár tvrdí, že si bojovník MMA pustil k telu nesprávnych ľudí

Český novinár CNN Prima NEWS Ondřej Nemec je s Karlosom Vémolom dlhodobo v kontakte a priniesol svoj pohľad na kauzu…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Z údajov zverejnených Nemeckou leteckou asociáciou vyplýva, že v minulom roku prišlo o život pri nehodách v civilnom letectve 418 ľudí.

Včera 20:18

Z údajov Európskej centrálnej banky vyplýva, že tempo rastu objemu úverov firmám a domácnostiam v eurozóne sa v novembri zrýchlilo.

Včera 20:05

Polícia zasahovala v obchodnom centre Futurum v Hradci Králové, kde neznámy muž zranil nožom najmenej dvoch ľudí. Páchateľa zadržali.

Včera 19:52

Ukrajinský predstaviteľ uviedol, že Kyjev nariadil evakuovať tisíce detí a ich rodičov z obcí na frontovej línii v Záporožskej a Dnepropetrovskej oblasti, kde postupujú ruské vojská.

Včera 19:36

FBI oznámila, že prekazila teroristický plán muža zo Severnej Karolíny. Podľa vzoru Islamského štátu chcel spáchať na Silvestra útok nožmi a kladivami.

Včera 19:36

.

Trump kritizoval manželov Clooneyovcov za získanie francúzskeho občianstva

Americký prezident Donald Trump skritizoval herca Georgea Clooneyho a jeho manželku Amal po tom, čo pár získal francúzske občianstvo, píše…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Skanderbeg: povstalecký generál, ktorý ponížil Osmanskú ríšu

Albánsko, 2. januára 2026 - Gjergj Kastrioti, neskôr známy ako Skanderbeg, sa narodil okolo roku 1405 v rodine Kastrioti, šľachtickej…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Poslední velký král?

Netajím se tím, že na amerického prezidenta, Donalda Trumpa, nahlížím se sympatiemi. Za rok ve funkci toho stihl docela dost…

02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Šimkovičová: Národný mediálny úrad je dobrá idea, žiada si však politickú dohodu

Národný mediálny úrad je dobrá myšlienka, ktorú Ministerstvo kultúry SR podporuje. Implementácia tejto idey je však závislá od politickej dohody

02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump: USA sú pripravené zasiahnuť, ak bude Teherán zabíjať demonštrantov

Prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že Spojené štáty sú „pripravené zasiahnuť“, ak Irán začne zabíjať demonštrantov po tom, čo…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov