Harabin na začiatku upozornil, že je dôležité položiť si otázku, či je po 30 rokoch skutočne čo oslavovať. “Naozaj sa môžeme chváliť skutočnou slobodou, pluralitou a demokraciou? Naozaj sa všetci môžeme pochváliť tým, že sa nám žije lepšie? Môžeme slobodne, bez obáv a strachu verejne vyjadriť svoj skutočný názor, aj keď nie je v súlade s jediným správnym?,” pýta sa.
Vo videu porovnal svoj život počas bývalého režimu, kedy to ako hlboko veriaca rodina nemali ľahké, so súčasnosťou. Pripomenul, že v otázkach viery bol minulý režim skutočne neľútostný a nespravodlivý. Čo by podľa Harabina vedel dosvedčiť otec Andreja Kisku, ktorý v tej dobe ako vysoko postavený funkcionár KSČ dohliadal v Poprade na dodržiavanie ateizmu.
V dnešnej dobe veriaci už nie sú prenasledovaní, ale súčasná situácia príde Harabinovi ešte absurdnejšia. Čo môžme vidieť aj na príklade otca Marianna Kuffu. “Tento dobrý človek, čestný chlap, ľudomil, farár a šíriteľ normálnych hodnôt v jednej osobe, zažíva aj tieto dni skutočné prenasledovanie a pokusy o umlčanie, pretože si dovolil aktívne bojovať za udržanie normálnosti v našej spoločnosti. Aktívne bráni ultraliberálnej agende prevziať moc v našej vlasti.”
Za čo ho podľa Harabina terorizujú ultraliberálni politici a s nimi spriaznené médiá, ktoré Kuffu doslova lynčujú a navyše sa k nim pridávajú aj predstavitelia Cirkvi. Arcibiskup Zvolenský Kuffovi odkázal, že sa kňazi nemajú politicky angažovať. Harabin si ale myslí, že toto vyjadrenie je zvláštne, keďže sám Zvolenský počas prezidentskej kandidatúry prijal Maroša Šefčoviča.
Preto je na mieste otázka, kam sme v skutočnosti pokročili. Následne Harabin vyjadril jednoznačnú podporu otcovi Kuffovi a dodal, že v strane Vlasť sa stotožňujú s hodnotami “normálnosti”, ktoré presadzuje aj Kuffa. Zároveň odsúdil nerovný prístup ktorého sa stal Kuffa obeťou. “Dvojitý meter nie je výsadou demokracie ale naopak, demokraciu ničí.” Harabin tiež ponúkol Kuffovi právnu pomoc v jeho “spravodlivom boji”.
V ďalšej časti videa sa Harabin venoval témam ako gender, práva homosexuálov a adopcie detí pármi rovnakého pohlavia, čo on považuje za neakceptovateľné a “ultraliberálne nenormálne experimenty”.
V tejto súvislosti zdôraznil, že budúce parlamentné voľby rozhodnú o tom, akou cestou sa Slovensko vydá. Mali by sme si tiež uvedomiť, že po voľbách v roku 2020 bude vládnuť pravdepodobne niekto, kto dokáže spojiť väčšinu hlasov do jedného bloku. Za dôležité preto pokladá spojenie všetkých politických síl, ktoré sa zhodujú v ideových otázkach. “Preto vyzývame všetky normálne strany, spojme sa za normálne Slovensko v roku 2020.”
Ďalej sa Harabin vrátil opäť k novembru 89. Podľa jeho názoru v dnešnej dobe stále čerpáme z predrevolučnej ekonomickej stránky a národného hospodárstva tej doby. “Bývalý režim nebol zjavne najefektívnejším ekonomickým modelom, no jedno sa mu uprieť nedá. Dokázal budovať a dokázal ľuďom zabezpečiť sociálne istoty.”
Posledných 30 rokov nám oproti tomu prinieslo len “na chamtivosti vybudovaný systém korumpovania a rozkrádania štátnych financií a majetku na ktorom vyrástla oligarchia, bezcharakterní zlodeji a podvodníci”. Harabin hovorí, že tomuto novodobému systému verne slúžili skorumpovaní politici ako napríklad Dzurinda a Mikloš. Netreba tiež zabudnúť, že súčasťou vlády, ktorej následky ešte stále pociťujeme a pociťovať budeme, bolo aj gorilie mláďa poslanec Beblavý. Preto ako strana navrhujú, aby politici za svoje konanie ručili vlastným majetkom.
Výdobytky novembra 89 ako slobodu slova, pluralitu názorov a ich voľné šírenie sa ako strana rozhodli podrobiť skúške, keď v Denníku N požiadali o uverejnenie platenej inzercie ich strany, čo denník odmietol. “V minulosti bránil šíreniu pravdy režim, dnes bránia šíreniu pravdy samotní novinári,” hovorí Harabin. Na odmietnutie uverejnenia inzercie majú samozrejme právo, ale potom podľa Harabina nespĺňajú definíciu objektívnej a vyváženej žurnalistiky.
Ďalej sa vyjadril aj k denníku Sme, ktorý označil za slniečkársky plátok, ktorý vylučuje odlišné názory. “Čím sa s denníkom N a ostatným podieľa na neslobode slova u nás,” povedal Harabin a ohradil sa voči novinárovi Schutzovi, ktorý jeho a Kotlebu nazval šimpanzmi.
V závere konštatoval, že aj po 30 rokoch sa ľudia v tejto krajine delia na rovných a rovnejších a niektorí majú väčšie privilégia. “Akurát to nie sú komunisti, ale agresívni slniečkárski liberáli a oligarchickí boháči, ktorí samých seba nazývajú demokratmi a ostatným, ktorí chcú normálne žiť a mať svoj názor, nadávajú do extrémistov a šimpanzov,” dodal s tým, že žijeme v dobe, keď je opäť povolené mať len jeden názor.