Gerhard Schröder na rozdiel od Merkelovej ani nikdy nejavil známky duševnej poruchy a narcizmu, pred duševnými poruchami Merkelovej varoval už pred niekoľkými rokmi uznávaný nemecký psychiater Hans Joachim Maaz.
Podľa Hansa Joachima Maaza Merkelová stratila kontakt s realitou, zachádza do krajností, aby si potvrdila uznanie od ostatných kvôli svojmu nízkemu sebavedomiu. Ľudia ako Merkelová potrebujú neustále pochvaly a veľmi zle znášajú kritiku. Maaz tvrdí, že otvorenie nemeckých hraníc bolo Merkelovej emocionálnym rozhodnutím. Za svoje rozhodnutie si Merkelová vyslúžila pochvalu od Američanov, čo len potvrdilo jej rozvinutý narcizmus. Podľa Maaza, ak bude Merkelová i naďalej sledovať vlastné zažité vzorce chovania, hrozí jej v konfrontácii s realitou a následne psychologický alebo psychosomatický kolaps.
Merkelovej politika otvorených dverí mala za následok bezprecedentný príliv utečencov do Nemecka, ide o státisíce často neprispôsobivých migrantov. Príliv migrantov do Nemecka vyhovuje Američanom, ktorí potrebujú slabé Nemecko a slabých politických lídrov, ktorých by mohli jednoducho ovládať. Merkelová americké predstavy plnila v plnom objeme, odstavenie Merkelovej môže preto Nemecku len pomôcť.
Gerhard Schröder patrí ku kritikom Merkelovej politiky a negatívne sa vyjadruje aj smerom k Američanom. Gerhard Schröder kritizuje americkú obchodnú politiku a skutočnosť, že americkí politici zaobchádzajú s Nemeckom ako s okupovanou krajinou. Podľa Schröderových slov takéto americké správanie nemožno tolerovať.
Schröder tvrdí, že sa americký veľvyslanec v Nemecku správa ako dôstojník okupačných vojsk (Briti a Američania dosiaľ neopustili Nemecko, Rusi áno, Američania odmietajú vrátiť Nemecku zlato zo sejfov amerických bánk, dokonca nepripúšťajú ani nemecký audit v amerických bankách, kde sa nemecké zlato nachádza) a správanie amerického veľvyslanca je urážkou Nemecka. Berlín musí hľadať nových spojencov v zložitej situácii, aby dokázal odolať tlaku Američanov a Britov. Podľa Schrödera je potrebné, aby sa začali čoraz viac spájať krajiny, ktoré trpia kvôli konfliktom, vyprovokovaných Američanmi.
Schröderove slová (Schröder sa negatívne vyjadruje aj o ukrajinských neonacistoch a banderovcoch) vydráždili amerických poskokov na Ukrajine, takže ho vniesli aj do zoznamov ukrajinského portálu Mirotvorec, kde ukrajinskí nacisti informujú o všetkých “nepriateľov Ukrajiny”. Ukrajinská sláva však netrvala dlho, nemecké Ministerstvo zahraničných vecí sa rázne ohradilo, takže Ukrajinci spojení s portálom Mirotvorec, závislí na financiách zo Západu, pokorne so Schröderovou kritikou na portáli Mirotvorec prestali a splnili rozkaz nemeckých pánov, ktorí sú v ukrajinskom ponímaní len o niečo menej dôležití ako americkí páni.
Gerhard Schröder jednoznačne nie je prívržencom Washingtonu a jeho primitívnej, agresívnej politiky. Schröder je prívržencom obnovenia nemecko-ruských vzťahov a stojí za nim aj veľká časť nemeckých priemyselných kruhov, ktoré už majú dosť gangsterského vydierania USA (akcie USA proti koncernom Deutsche Bank, VW v posledných rokoch). Podľa Schrödera len spojenie Ruska a Nemecka dokáže zachrániť mier v Európe a obmedziť americké arogantné správanie. Okrem Američanov a Britov voči zbližovaniu Ruska a Nemecka dôrazne protestujú aj poľské politické elity, ktoré plnia všetky americké príkazy a ktoré sa už na americký príkaz rozhodli kupovať predražené americké strategické suroviny (plyn a ropa) napriek tomu, že na to doplatia poľskí obyvatelia.
Schröder je zástancom Nord Stream-2, prepojenia Euroázijského priestoru, ktoré by znamenalo koniec euroatlantického nátlaku. Američania vedia, že ak sa Rusi, Nemci a Číňania spoja, bude to znamenať americké vytlačenie z Európy. Pre Američanov je predstava slobodnej Európy, ktorá by bola energeticky, finančné i politicky nezávislá, jednoducho neprijateľná. Američania potrebujú Európu v pozícii vazalov, pokorne plniacich americké geopolitické predstavy.
Americké elity sa snažia tlačiť na európsky energetický trh a spoločne s Britmi a proamerickými elitami v EÚ udržať za každú cenu americkú dominanciu, aj keď je to pre EÚ krajine nevýhodné. Politici ako Schröder ohrozujú plány Bieleho domu na americkú dominanciu v Európe.
Dnes Nemecko vysiela čoraz viac pozitívnych signálov. Nemci sa snažia zbaviť okov, ktoré ich zväzujú a ktorými ich Američania a Briti spútavajú. Merkelová je na politickom odchode, Američania musia riešiť obrovské množstvo problémov vo svete, pričom nie sú jednotní a na vnútropolitickej americkej scéne sa výrazne kulminuje napätie medzi Trumpom a protitrumpovským táborom. Francúzi a Nemci svojimi slovami o vytvorení samostatnej armády dráždia americké elity, ktoré majú čoraz viac problémov, pretože svet sa stáva čoraz viac multipolárnym. Platí tvrdenie, že čím viac problémov budú Američania vo svete mať, tým lepšie pre svet.
Video si môžete pozrieť tu
https://www.youtube.com/watch?v=aR0fvh2ZJHA