V dcérskej spoločnosti Chemosvit Folie, s. r. o., kde sa vyrábajú, zušľachťujú a predávajú obalové materiály, je to napríklad recyklácia plastového odpadu aj postupné minimalizovanie jeho skládkovania. „Všetky obaly sa recyklujú a dostávajú sa späť do obehu, vyrábajú sa z nich druhotné suroviny. Dá sa povedať, že z tohto pohľadu je táto výroba bez škodlivého dopadu na životné prostredie, čo sa plastov týka,“ uviedol Mervart.
Generálny riaditeľ podtatranskej spoločnosti tiež pripomenul, že spoločnosť ešte v roku 1997 odstavila výrobu celofánu, ktorá bola ekologicky veľmi náročná. „Ak hovoríme o ochrane životného prostredia, boli sme aj prví, ktorí sami zakúpili spaľovňu, ktorá efektívne a bez emisií spaľovala zvyškové obaly, no kvôli legislatíve sme je museli odstaviť,“ poznamenal. Cieľom spoločnosti je v rámci koncepcie starostlivosti o životné prostredie zachovať či zlepšiť jeho kvalitu s ohľadom na všetky organizmy vrátane človeka, pri dodržiavaní zásad udržateľného rozvoja.
Spoločnosť Chemosvit Folie zaznamenáva klesajúci trend spotreby energií a vody pri zvyšujúcej sa výrobe vďaka novým technológiám. Naposledy investovala 4,5 milióna eur do kúpy jedenásťfarebníkového hĺbkotlačového stroja. Pri výbere sa zamerala nielen na jeho produktivitu a automatizáciu, ale aj ekologickosť. „Ak hovoríme napríklad o plastových odpadoch, tak tie sú kratšie, čiže aj menšie, a tým pádom sa menej zaťažuje životné prostredie, a to sa týka aj médií, ktoré používa, či už je to ohrev stroja alebo riedidlový systém a podobne,“ vysvetlil generálny riaditeľ skupiny.
Chemosvit Folie, s.r.o., vznikla v roku 2005 a je najväčšou spoločnosťou skupiny Chemosvit, a.s. V jej areáli pracuje 2 300 zamestnancov, z toho na fóliách je to zhruba 900 zamestnancov. Spoločnosť má svoje závody aj vo Fínsku a na Ukrajine. Skupina dosiahla ročný obrat 220 miliónov eur, v prípade Chemosvit Folie je to zhruba 90 miliónov eur.