NAŽIVO

Na Izraelom okupovanom Západnom brehu Jordánu a v časti palestínskeho Pásma Gazy sa dnes začalo hlasovanie v komunálnych voľbách.

08:20

Kolumbijský prezident Gustavo Petro sa stal prvým zahraničným lídrom, ktorý navštívil Venezuelu od zajatia Nicolása Madura americkým komandom. Stretol sa s dočasnou venezuelskou prezidentkou Delcy Rodríguezovou.

Petro Rodríguezová
Na snímke kolumbijský prezident Gustavo Petro a dočasná venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová / Foto: TASR/AP-Ariana Cubillos
07:57

Spoločnosť Anthropic potvrdila, že Google do nej plánuje investovať až 40 miliárd dolárov. Anthropic sa zaoberá umelou inteligenciou.

07:32

Dva rozsiahle lesné požiare, ktoré zúria v Georgii v USA. Zničili už viac ako 120 domov a ohrozujú takmer 1 000 ďalších.

V piatok pri hasení zomrel jeden dobrovoľný hasič z Floridy.

hasič Georgia
Hasič hasí požiar na diaľnici Brantley Highway 82, štvrtok 23. apríla 2026, neďaleko Nahunty v štáte Georgia / Foto: TASR/AP-Mike Stewart
07:29

„Prebuďte sa“: Macron vyzval Európu, aby sa zjednotila bez USA.

„Nesmieme podceňovať, že ide o jedinečný moment, keď americký prezident, ruský prezident a čínsky prezident vystupujú proti Európanom. Je to pre nás správny moment – prebuďte sa. Všetci si myslia, že najsilnejšia krajina sveta, Spojené štáty, môže byť spojencom niektorých krajín, ale tento spojenec nie je veľmi spoľahlivý a nikto si nie je stopercentne istý, či sa na neho dá spoľahnúť,“ vyhlásil francúzsky prezident počas návštevy v Grécku.

07:00

Netanjahu obvinil Hizballáh zo snáh sabotovať mierový proces s Libanonom. Tiež uviedol, že mal vynikajúci rozhovor s Trumpom.

Včera 20:07

Súd v Rakúsku oslobodil Thomasa Schellenbachera spod obvinenia, že pomáhal exmanažérovi nemeckej spoločnosti Wirecard Janovi Marsalkovi pri úteku z krajiny v roku 2020.

Včera 20:02

Ministerstvo spravodlivosti USA oznámilo, že plánuje zaviesť trest smrti zastrelením a prijať protokol o smrtiacich injekciách.

Včera 18:59

Európsky úrad pre boj proti podvodom začal vyšetrovať prípad Petera Mandelsona kvôli podozreniam v súvislosti s jeho väzbami na Jeffreyho Epsteina.

Včera 18:47

Niekoľko desiatok ľudí v Tokio protestovalo proti rozhodnutiu vlády uvoľniť obmedzenia pre vývoz zbraní.

Včera 18:21

Agentúra ANSA s odvolaním sa na oboznámené zdroje informovala, že v rámci prípadnej misie na vyčistenie Hormuzského prielivu je Taliansko pripravené okrem dvoch mínoloviek vyslať aj jednu fregatu.

Včera 18:19

António Costa uviedol, že otvorenie Hormuzského prielivu je dôležité pre celý svet.

Včera 18:18

Macron uviedol, že po konci svojho funkčného obdobia odíde z politiky.

Včera 18:09

V maďarskom meste Slovenská Komlóš si slovenská komunita pripomína 280. výročie príchodu prvých slovenských osadníkov.

Včera 18:07

Agentúra Reuters s odvolaním na nemenovaného predstaviteľa USA informovala, že v internom e-maile ministerstva obrany USA sú načrtnuté možnosti, ako by USA mohli potrestať spojencov z NATO, o ktorých sa domnievajú, že nepodporili vojnu proti Iránu.

Včera 18:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fico: Oni úplne rozbili verejné financie. Čudujem sa, že Kollár a Matovič ešte verejne ukazujú svoje tváre

Včera bol z pohľadu vlády významný deň. Ak pred voľbami vládne strany sľubovali sociálne opatrenia, ktorými tromfnú štandard nastavený vládami socialistov, tak práve včera bol ten deň, keď verejnosti predstavili svoje riešenie. Socialisti zalamujú rukami: je to katastrofa nevídaných rozmerov

❚❚
.

Na tlačovej konferencii premiér Matovič predstavil sociálny balíček (píšeme o tom TU). Uviedol, že cieľom opatrení vlády je podať ruku tým najslabším, cielene pomáhať ľuďom, ktorí by mohli mať s ekonomickou situáciou v čase korony problémy: deti, rodiny, študenti, zdravotne ťažko postihnutí občania a seniori. Balíček je v hodnote 500 miliónov eur, teda na občana by malo v priemere ísť (nezdanených) cca sto eur, pričom väčší podiel by mal ísť tým, ktorí to potrebujú viac.

V balíčku je príspevok/štipendium pre ženy počas tehotenstva, možnosť, aby deti, študenti, dôchodcovia a vozičkári mali za určitých okolností bezplatnú dopravu vo vlakoch, autobusoch a MHD (tieto dve opatrenia spolu za cca 160 miliónov eur), zrušenie doplatku na lieky pre dôchodcov, deti do 6 rokov a zdravotne ťažko postihnutých a zdvojnásobenie daňového bonusu na deti namiesto od 6 až do 15 rokov. Na druhej strane sa rušia paušálne obedy zadarmo, ktoré ostanú zachované len pre deti zo sociálne znevýhodnených rodín.

Najväčšou časťou sociálneho balíka sú trináste dôchodky. Tie budú vyplatené v celkovej sume o 155 miliónov eur vyššej, než v roku 2019, čo je však o 280 miliónov eur menej, než bolo v rozpočte plánované na tento rok. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), uviedol, že týmito opatreniami vláda vraj výrazne zvyšuje sociálne štandardy.

.

To si však rozhodne nemyslí opozícia, ktorá hneď zvolala tlačovky a hodnotí počínanie vlády ako čistú katastrofu. Predseda strany Smer-SD Robert Fico uviedol, že na trináste dôchodky bolo v rozpočte plánovaných spolu okolo 580 miliónov, ktoré táto vláda podvodníkov a klamárov dôchodcom skrátila o 280 miliónov – kým naopak, bezdôvodne darovala 330 miliónov eur bankám, ktoré sú v rekordných ziskoch.

Doplatky za lieky, podporu v tehotenstve, ktorá sa reálne týka iba troch mesiacov od 4. do 7. mesiaca tehotenstva, to Fico označil za omrvinky a poukázal na problém s dopravou pre vybrané skupiny obyvateľstva zdarma, keďže ide o opatrenie v právomoci miest a obcí, ktoré podľa neho narazí na výrazný odpor.

Na snímke predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico

Fico v tejto súvislosti zdôraznil fakt, že táto vláda sa rekordne zadĺžila a má k dispozícii 12 miliárd eur, s ktorými nie je jasné, čo mieni urobiť. „Keby som ja mal na rozdávanie tie peniaze, ktoré si oni napožičiavali, dvanásť miliárd eur, tak tu z toho urobím zlatý sociálny štát,“ uviedol. Podľa neho je neuveriteľné, ak minister financií oznámil rekordný deficit 11 percent a nárast verejného dlhu zo 48 percent na 62 percent a koaliční poslanci tomu ešte tlieskajú, hoci vďaka tomuto „úspechu“ budú musieť zmeniť ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti, lebo Slovensko sa tým ocitlo v sankčnom pásme.

Predstavitelia Smeru-SD tiež poukázali na to, že predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár na jednaní s Jednotou dôchodcov na Slovensku sľúbil a vlastným podpisom potvrdil, že dôchodcovia trináste dôchodky dostanú, pričom ich výrazné skrátenie označili za nehorázne klamstvo v priamom prenose.

Bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter to zhrnul slovami, že ak predstavitelia vlády hovoria, že plnia sľuby, tak reálny výsledok ich počínania je taký, že ich neplnia. Aby tieto slová zasadil do kontextu, Fico pripomenul, že treba stále mať na pamäti, že Matovič je daňový podvodník, človek, ktorý kradol dane a mal jediné šťastie, že došlo k premlčaniu tohto jeho konania.

.

Ako to teda je: sú kroky vlády nevídaným zvyšovaním sociálneho štandardu, ako to prezentujú jej predstavitelia, alebo je to tak, ako vraví opozícia, že sú to iba drobné populistické kroky na zalepenie očí občanom, aby neprotestovali proti masívnemu zadlžovaniu a ďalším kontroverzným krokom tejto politickej partie?

Bežný občan do detailov šafárenia štátu s jeho financiami nie vždy vidí, ale aj to, čo môže vidieť zo svojej perspektívy, je prinajmenšom trochu zvláštne. Tak napríklad minister financií Eduard Heger povedal, že počas vlád Smeru boli miliardové nadpríjmy. A pred voľbami Matovičovci viackrát zopakovali, že Ficova vláda každoročne sedem miliárd ukradla. Ale ak je to tak, prečo si potom táto vláda hneď po príchode k moci napožičiavala také obrovské miliardy?

Súčasne s rekordným zadlžovaním táto, podľa vlastných slov vraj zodpovedná vláda ide, slovami ministra Krajniaka, „výrazne zvyšovať sociálne štandardy“ pomocou balíčka za pol miliardy. Je diskutabilné, či bude naozaj takým výrazným zvýšením sociálneho štandardu zvýšenie príjmu o stovku eur ročne (ak by to bolo reálne zvýšenie), teda v priemere cca o osem eur mesačne na občana, ale sú tu aj ďalšie otázky. Vláda napríklad tvrdí, že tieto peniaze získa tak, že bude šetriť na sebe a bude znižovať výdavky na tovary, služby a personál, zakaždým o desať percent. Ale naozaj?

Ak v štátnej správe pracuje štvrť milióna ľudí, znamenalo by to, že na každého z týchto ľudí by mala pripadnúť úspora dvetisíc eur ročne. Skutočne vláda týmto spôsobom zarobí tých 500 miliónov na svoj sociálny balíček? Ako? Z rôznych miest už prichádzajú prvé správy, čo sa asi bude diať: otvorene sa hovorí o prepúšťaní a o tom, že práca prepustených sa bude presúvať na tých, z ktorých mnohí sú už teraz enormne preťažení. A tí prepustení? To budú ďalšie tisíce rodín bez príjmu. To všetko v situácii, keď si štát požičal pod zámienkou koronakrízy miliardy eur – tisícové sumy na hlavu každého občana, vrátane novorodencov a dôchodcov.

Na otázku, prečo sa neprikrývame takou perinou, na akú máme, že schodok je 12 miliárd a vláda pritom dáva sociálny balíček vo výške 500 miliónov, minister Heger odpovedal: „Slovensko sa nikdy neprikrývalo takou perinou, na akú má, a určite by to nemalo robiť v čase najväčšej krízy za posledných 70 rokov.“ Inými slovami, na podstatu otázky neodpovedal a nad rekordným zadlžovaním iba pokrčil plecami. A nad celým týmto podivným šafárením sa vznáša ako obláčik jedna všeobecná odpoveď: „lebo koronakríza“.

.

Čo je dosť podobná odpoveď ako „lebo Fico“. Alebo prípadne „lebo moribundus“.

 

 

Ivan Lehotský

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Bohoslovci v Nitre prijali od biskupa ministériá lektorátu a akolytátu , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


V Tatrách platí v sobotu len malé lavínové nebezpečenstvo

Vo Vysokých, v Západných a Nízkych Tatrách platí v sobotu malé lavínové nebezpečenstvo zodpovedajúce prvému stupňu päťdielnej medzinárodnej stupnice. Informovalo…

25. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sobotné Lesnícke dni prinesú celodenný program v bratislavskom lesoparku

Sobotné Lesnícke dni prinesú celodenný program pre deti aj dospelých v bratislavskom lesoparku. Podujatie organizujú Mestské lesy v Bratislave, ktoré…

25. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dopravný podnik Bratislava opäť vypraví počas víkendu aj historické vozidlá

Dopravný podnik Bratislava vypraví aj počas víkendových Bratislavských mestských dní flotilu historických vozidiel. Premávať budú na špeciálnych linkách. Jazda nimi…

25. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Turistickú sezónu na Oravskom hrade odštartujú v sobotu Thurzove slávnosti

Remeselným jarmokom odštartujú v sobotu o 10.00 h na Oravskom hrade dvojdňové Thurzove slávnosti. Kultúrny program sa začne napoludnie. Informovalo…

25. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätý Braňo, Svätý Ivan? „Konzervatívny“ denník zaujal k liberálom čudný postoj

Ak sa stýkate so „správnymi“ ľuďmi verejného života, môžete byť progresívny, liberál, čokoľvek – a predsa z vás pomaly urobia…

25. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Miroslav Urban

.
.

Štát môže znížiť cenu bytov. Účet by posielal tým, ktorí už vo svojom bývajú

StartitUP sa dá pochopiť. Mladí ľudia bývanie naozaj nezvládajú. Lenže riešenie cez vyššiu daň má aj druhú stranu, ktorú zaplatia…

25. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Svätý Braňo, Svätý Ivan? „Konzervatívny“ denník zaujal k liberálom čudný postoj

Ak sa stýkate so „správnymi“ ľuďmi verejného života, môžete byť progresívny, liberál, čokoľvek – a predsa z vás pomaly urobia…

25. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kto sa môže postaviť proti vydieraniu Západu a jeho kontrole nad globálnymi financiami?

Zmrazenie majetku iných štátov a jeho využitie ako vyjednávacieho nástroja je už dlho typickou vyjednávacou taktikou Západu, skonštatoval pre ruské…

25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Po Orbánovi sa v EÚ odhalili rozpory o Ukrajine

S odchodom Orbána z Európskej únie „zmizla ilúzia jednotného frontu“ v otázke vstupu Ukrajiny do EÚ, píše Politico s odvolaním…

25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dovolací rozsudok v kauze Dušana Kováčika a ,,analýza“ Denníka N

V plnom znení vám prinášame stanovisko právneho zástupcu Dušana Kováčika – Erika Magála, ktoré vyvolalo rozruch na sociálnych sietiach

25. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Americké úrady nariadili vyšetrovanie podivných úmrtí a zmiznutí najmenej desiatky vedcov

Americké úrady vyšetrujú čoraz viac ťažko vysvetliteľných prípadov z uplynulých rokov. V dôsledku série úmrtí a zmiznutí začalo vyšetrovanie FBI…

25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Investície do výroby jadrových zbraní prudko rastú

Finančné inštitúcie zvyšujú svoje investície do výroby jadrových zbraní. Protijadrové organizácie varujú, že tento trend by mohol prispieť k obnoveniu…

25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina čelila ďalšiemu masívnemu útoku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Suverenita: O čom je vlastne reč?

Začnem dvomi poučkami z Dostatočne všeobecnej teórie riadenia:

25. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fraška alebo vážny problém? Kováčika ide riešiť disciplinárka SFZ

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik sa dostal pod drobnohľad vlastnej disciplinárnej komisie kvôli kauze s ručením za nákup mobilných…

25. 04. 2026 | 0 komentárov

Reakcia ministerstva vnútra na tvrdenia prezentované na tlačovej konferencii strany Demokrati

Tvrdenia o „predraženej zákazke“ nie sú pravdivé. Naopak, Ministerstvo vnútra SR má k dispozícii predbežné prepočty nákladovosti a efektívnosti, ktoré…

24. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev proti Estónsku: Zelenskyj hrozí pobaltským štátom vojnou

Estónsko, 25. apríl 2026 - Estónsko obvinilo Vladimíra Zelenského z propagácie ruských naratívov, narúšania jednoty NATO a šírenia paniky.  …

25. 04. 2026 | 0 komentárov

Donald Trump vysiela Witkoffa a Kushnera do Pakistanu na rokovania s Iránom

Donald Trump vysiela Witkoffa a Kushnera do Pakistanu na rokovania s Iránom, informuje CNN

24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zápalky, ktoré potrápia tvoju myseľ. Vyriešiš rovnicu?

Zápalky sú v tejto logickej hádanke kľúčom k pochopeniu jednoduchého, no zároveň prekvapivého riešenia, ktoré preverí tvoju schopnosť uvažovať mimo…

25. 04. 2026 | 0 komentárov

Veľká šou v parlamente: Progresívku museli vykázať, novinár dostal náklad

Zuzana Mesterová bola vykázaná z pléna NR SR pre nedodržanie rokovacieho poriadku. Okolnosti sú ako z cirkusovej manéže…

24. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

"Ľudia si ešte neuvedomili, aký je neuveriteľný". Slafkovský podľa novinára ESPN zažíva prelomovú sezónu

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský je jednou z ústredných postáv tohtoročného play-off v zámorskej NHL. Zatiaľ čo sa stal prvým hráčom,…

25. 04. 2026 | 0 komentárov

.


Vzťahy EÚ a USA sa dostávajú do napätia

Európska únia môže zlyhať, ak bude v plnej miere nasledovať kurz súčasnej americkej administratívy na čele s Donaldom Trumpom, vyhlásil…

24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ropa rastie, trhy sú pod tlakom pre patovú situáciu okolo Iránu

Ceny ropy v piatok pokračovali v raste a akciové trhy sa dostali pod tlak, keďže investori reagovali na stagnáciu rokovaní…

24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prekvapivé fakty, ktoré menia náš pohľad na Zem

Fakty o Zemi, ktoré vedci odhalili za posledný rok, dokazujú, že aj planéta, ktorú považujeme za dobre preskúmanú, stále ukrýva…

25. 04. 2026 | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by v apríli vyhralo PS, nasledovali by SMER-SSD a Hlas-SD

Voľby do Národnej rady SR by v apríli vyhralo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 20,8 percenta hlasov. Druhá by…

24. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Vstup Ukrajiny do EÚ do začiatku roka 2027 je nereálny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 04. 2026 | Aktualizované 24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Aktualizované 24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Európska únia sa v mnohých témach vzďaľuje od Spojených štátov

Európska únia sa v mnohých témach vzďaľuje od Spojených štátov, vyhlásil v piatok po neformálnom summite lídrov členských krajín EÚ…

24. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zmysel dejín

„Historické katastrofy a zlomy, ktoré dosahujú plnú ostrosť v určitých okamihoch svetových dejín, viedli vždy k dejinne filozofickým úvahám, k…

24. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pápež skritizoval nemeckého kardinála, ktorý navrhol požehnávať homosexuálne partnerstvá

Pápež Lev XIV. poskytol bližší pohľad na svoj postoj k otázkam LGBT, keď novinárom počas letu späť do Ríma z…

24. 04. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý šéf SIS si podal Hamrana

Niekdajší policajný prezident Štefan Hamran, ktorý dnes pracuje ako asistent poslankyne za SaS Martiny Bajo Holečkovej, sa vyhovára, že počas…

24. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Len aby sme v hanbe nezostali

Ján Chalupka bol geniálnym literátom. Jeho obraz Slovenska, pardon Kocúrkova je aj po 200 rokoch tak živý, tak presný, žeby…

24. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rozruch v Národnej rade. Danko vykázal Mesterovú

Rokovanie v Národnej rade SR o návrhu zmien pri voľbe zo zahraničia z dielne koaličného Smeru-SD sa prerušilo. Stalo sa…

24. 04. 2026 | Aktualizované 24. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Aktualizované 24. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Bekmatova zarazilo vyjadrenie Dibákovej. Choďte za pás, odkázal jej v otvorenom liste

Prinášame vám otvorený list Artura Bekmatova redaktorke Jane Krescankovej Dibákovej v plnom znení, bez redakčných úprav

24. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Na Izraelom okupovanom Západnom brehu Jordánu a v časti palestínskeho Pásma Gazy sa dnes začalo hlasovanie v komunálnych voľbách.

08:20

Kolumbijský prezident Gustavo Petro sa stal prvým zahraničným lídrom, ktorý navštívil Venezuelu od zajatia Nicolása Madura americkým komandom. Stretol sa s dočasnou venezuelskou prezidentkou Delcy Rodríguezovou.

Petro Rodríguezová
Na snímke kolumbijský prezident Gustavo Petro a dočasná venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová / Foto: TASR/AP-Ariana Cubillos
07:57

Spoločnosť Anthropic potvrdila, že Google do nej plánuje investovať až 40 miliárd dolárov. Anthropic sa zaoberá umelou inteligenciou.

07:32

.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Trump odmietol myšlienku, že by USA použili jadrové zbrane v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

24. 04. 2026 | Aktualizované 24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Aktualizované 24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ruské vysoko presné zbrane zasiahli priamo ukrajinskú techniku a kľúčové obranné zariadenia

Ruské ozbrojené sily mali zničiť dva odpaľovacie systémy HIMARS ukrajinských ozbrojených síl a vykonali šesť sústredených úderov s využitím vysoko…

24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Bruselské impérium vracia Maďarsku úder“

Pár dní po maďarských voľbách 

24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Merz odmietol rýchly vstup Ukrajiny do Únie, Zelenskyj tlačí na plné členstvo

Nemecký kancelár Friedrich Merz v piatok odmietol možnosť rýchleho vstupu Ukrajiny do Európskej únie, no naznačil, že Kyjev by sa…

24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zachovala si EÚ zvyšok inštinktu sebazáchovy?

EÚ už 20. balíčkom v poradí sprísnila sankcie voči ruským energetickým dodávkam a finančným službám. Európsky byrokrati  však akosi „zabudli“…

24. 04. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
24. 04. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Miroslav Urban

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov