“Toto je to isté britské zriadenie, ktoré obsadilo a vytvorilo pekne veľký konsenzus nad Irakom,” vyhlásil v rozhovore pre LBC, vysmievajúci sa tvrdeniu Tonyho Blaira o “zbraniach hromadného ničenia”. Bombardovanie Líbye opisuje ako “jednu z najhorších zahraničnopolitických rozhodnutí, aké sme kedy prijali”. A dodáva: “Nepochybne sme urobili z Líbye oveľa horšie miesto, aké bolo za Kaddáfího. A Irak? Mám na mysli stovky a stovky ľudí, ktorí zomreli v Iraku, a ešte stále nie je vidieť žiadne skutočné riešenie.”
Farage považuje sýrskeho prezidenta Bašára al-Assada za “zlého chlapca”, ale pri porovnaní Sýrie s Líbyou a Irakom skonštatoval, že odstránenie arabských tyranov zvyčajne zanecháva mocenské vákuum, ktoré vyplňujú ešte horšie sily: “Viete, zasahujeme, zbavujeme sa týchto arabských nacionalistických diktátorov, pretože si myslíme, že je to správna vec, ako keby sme nikdy nepremýšľali, aké sú dlhodobé dôsledky.”
Britain should NOT launch military action in Syria. Assad is a bad guy but regime change ALWAYS leads to chaos and ISIS. pic.twitter.com/EnkH38rmVH
.— Nigel Farage (@Nigel_Farage) 11. apríla 2018
Podobne ako premiérka Theresa Mayová, ani Farage nie je presvedčený, že Assad použil zakázané chemické zbrane. Ak by to aj bolo dokázané a iné západné národy by zaútočili, Spojené kráľovstvo by sa podľa neho nemalo “pripojiť” k odstráneniu Assada, pretože by to mohlo spôsobiť viac škody než dobrého.
“Môžeme si myslieť, že je to morálne správna vec odstrániť ho kvôli tým hrozným veciam, ktoré urobil, ale dajte si otázku, čo príde potom? Chaos, nestabilita a niekto by aj povedal, že možno by to bola pre IS príležitosť znovu vybudovať svoje sily. Takže povedal by som, ak by nasledovné Trumpove útoky nečakali na rezolúciu OSN, ktorú nemal ani minulý rok, nemyslím si, že by sme sa mali pripojiť. Aj keby sme mali schválenú rezolúciu OSN, stále by som veľmi, veľmi premýšľal nad tým, čo sa tým dlhodobo snažíme dosiahnuť.”