Petr Fiala Andrej Babiš

NAŽIVO

Brazílsky minister zdravotníctva sa budúci týždeň nezúčastní Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, pretože vláda USA mu udelila „neprijateľné vízum“ s obmedzeným pohybom na území krajiny.

08:03

Estónsky prezident Alar Karis označil narušenie estónskeho vzdušného priestoru ruskými stíhacími lietadlami za „ďalšiu provokáciu“.

08:02

Generálny tajomník OSN António Guterres pre AFP vyhlásil, že svet by sa nemal nechať „zastrašiť“ Izraelom, ktorý pokračuje vo svojej ničivej vojne v Pásme Gazy a zároveň presadzuje „plazivú“ okupáciu Západného brehu.

07:51

Kanada sa rozhodla zakázať vstup na svoje územie írskej rapovej kapele Kneecap, ktorú obvinila z podpory militantných skupín ako Hamas či Hizballáh.

07:41

Kremeľ popiera, že by tri ruské stíhacie lietadlá narušili vzdušný priestor Estónska. 

07:40

V Dominikánskej republike zadržali ruského občana spájaného s dezinformačnou kampaňou, ktorá organizovala špionážne operácie v Dominikánskej republike aj v ďalších latinskoamerických krajinách vrátane Argentíny. Oznámila to miestna prokuratúra.

07:30

Americký prezident Donald Trump oznámil, že armáda Spojených štátov uskutočnila tretí smrtiaci útok tento mesiac proti plavidlu údajne zapojenému do pašovania drog. 

07:30

Portugalsko v nedeľu oficiálne uzná palestínsky štát, oznámilo portugalské ministerstvo zahraničných vecí. Stane sa tak pred Valným zhromaždením OSN, kde má rovnaký krok podniknúť približne desať ďalších krajín.

07:29

Americký prezident Donald Trump v piatok sa v Bielom dome stretne s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Očakáva, že spolu uzavrú niekoľko dohôd o obchode a vojenskej spolupráci.

07:26

Dolná komora holandského parlamentu schválila v piatok návrh krajne pravicového politika Geerta Wildersa, ktorý vyzýva na zákaz antifašistického hnutia Antifa. Návrh, ktorý okrem Wildersovej Strany slobody podporilo ďalších päť strán vrátane vládnucej Ľudovej strany slobody a demokracie, odkazuje na podobnú iniciatívu amerického prezidenta Donalda Trumpa.

07:13

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsúdil Rusko za zhoršovanie napätia s Európou a NATO. Reagoval tak na narušenie vzdušného priestoru Estónska troma ruskými bojovými stíhačkami.

07:12

Americký Senát potvrdil Mikea Waltza, bývalého poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť, ako veľvyslanca Spojených štátov pri Organizácii Spojených národov. 

07:05

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v telefonickom rozhovore s generálnym riaditeľom Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafaelom Grossim odmietol „nespravodlivý tlak“ voči jeho krajine. Šéf iránskej diplomacie sa tak vyjadril po tom, čo Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov hlasovala proti trvalému zrušeniu sankcií voči Iránu.

07:04

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že Kyjev plánuje začať vyvážať niektoré prebytočné typy zbraní do zahraničia, aby mohli výťažkami z predaja financovať domácu vojenskú výrobu.

07:03

06:58

Autobus s chasidmi havaroval na diaľnici Kyjev – Odesa.

Podľa miestnych verejných zdrojov sú niektorí cestujúci zranení.

06:57

Trumpovi sa „nepáči“ prelete ruských stíhačiek MiG ponad hospodárskku zónu Estónska.

„Nepáči sa mi, keď sa takéto veci dejú. Môže to byť veľký problém. Budú mi o tom podávať správy,“ komentoval to americký prezident.

06:57

USA vedú s Talibanom rokovania o obnovení svojej vojenskej prítomnosti na leteckej základni Bagram v Afganistane, informuje The Wall Street Journal.

Trump už skôr povedal, že chce vrátiť vojská na leteckú základňu, Kabul však už vyhlásil, že je proti tomu.

06:56

USA vedú s Talibanom rokovania o obnovení svojej vojenskej prítomnosti na leteckej základni Bagram v Afganistane, informuje The Wall Street Journal.

Trump už skôr povedal, že chce vrátiť vojská na leteckú základňu, Kabul však už vyhlásil, že je proti tomu.

06:49

Senát USA schválil bývalého poradcu Donalda Trumpa pre otázky národnej bezpečnosti Mika Waltza na post stáleho predstaviteľa pri OSN.

Za jeho kandidatúru hlasovalo 47 senátorov, proti bolo 43.

Pripomíname, že Waltz pracoval ako poradca Trumpa len tri mesiace a bol prepustený po škandále s aplikáciou Signal.

06:48

Tlačový tajomník Kremľa Peskov komentoval Trumpove slová, že Putin ho „sklamal“ v súvislosti s ukrajinským urovnaním.

„Vychádzame z toho, že Spojené štáty a osobne prezident Trump si zachovávajú svoju politickú vôľu a zámer naďalej vyvíjať úsilie na podporu ukrajinského urovnania. Preto je prezident Trump, samozrejme, dosť emocionálny, povedzme, vo vzťahu k tejto téme. Je to absolútne pochopiteľné,“ vyhlásil Peskov.

06:36

Pri výbuchu, ku ktorému došlo v piatok v zariadení na spracovanie odpadu severne od Neapola prišli o život najmenej traja ľudia. Ďalší traja zamestnanci utrpeli zranenia a jedna osoba je nezvestná.

Včera 20:04

Federálny sudca zamietol Trumpovu žalobu za ohováranie proti denníku The New York Times. Súd tvrdí, že 85-stranová nesúrodá žaloba nespĺňa federálne pravidlá pre podávanie občianskoprávnych sťažností.

Včera 20:03

Sybiga odsúdil „ďalšiu ruskú eskaláciu“ po tom, čo tri ruské bojové stíhačky MiG-31 narušili vzdušný priestor Estónska. „Dnešné vniknutie troch ruských bojových lietadiel do estónskeho vzdušného priestoru je ďalšou ruskou eskaláciou a priamou hrozbou pre transatlantickú bezpečnosť,” uviedol.

Včera 19:44
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Dozvuky…

Volby skončily a na vládní strany přišla kocovina. Ten, proti kterému nejvíc bojovali, ten všude zabodoval. Ten, který byl vždycky největším ohrožením demokracie, ten je skoro všude převálcoval a co je horší, jeho lidi uspěli i v prvním kole voleb do senátu. Jen v šesti obvodech nepostoupil do druhého kola kandidát za ANO. A to si ještě můžeme škrtnout Vícha a Čunka, kteří jsou spíše kritici vlády, než její příznivci

Petr Fiala Andrej Babiš
Na snímke Petr Fiala (vľavo) a Andrej Babiš / Foto: TASR-Barbora Vizváryová, Jaroslav Novák
❚❚
.

Tak trochu stranou, protože velký boj se odehrává především mezi Babišem a Fialou, se navíc etablovala henta „antisystémová opozice“ a tak nějak nejde zakrýt, že posílila. STAČILO! a SPD teď udělaly dohromady 15% v podmínkách konkurence s velkým množstvím regionálních uskupení. Což znamená, že v parlamentních volbách, kde bude situace mnohem přehlednější, mohou celkem hladce dostat dvacet procent hlasů a tedy získat čtyřicet poslanců.

Zároveň se to celé srovnalo a vyeliminovalo. Do parlamentních voleb půjde SPD a STAČILO! Tečka. Vše ostatní budou propadlé hlasy a voliči to tak budou brát. Už žádné Volné bloky, žádní Svobodní, žádná Přísaha, žádná SOC-DEM. Místo aby tihle všichni slibovali úspěch a navzájem se vystříleli pod pětiprocentní hranicí, tak se všichni mesiášové už historicky znemožnili a zůstala dvě uskupení, která se celkem spolehlivě dostanou a ukrojí dohromady hóóódně poslaneckých mandátů.

Ivan Bartoš a celé pirátské vedení už rezignovalo. Lipánek už mluví o tom, že se musejí zbavit komoušů ve vlastních řadách a vypnout svoje veřejné diskusní fórum. Ne, tenhle pirátský průšvih se za rok napravit nedá. Nemluvě o tom, že sice všichni rezignovali, ale nikdo se svých korýtek nevzdá, aby tam pustil nové stranické šéfíky, kteří by třeba předvedli lepší digitalizaci a trochu rehabilitovali pirátskou práci. Piráti jsou zralí na rozpuštění. Pochybuju, že mají mezi sebou někoho, kdo by chtěl takřka bez peněz a bez vlivu postavit stranu zase od začátku znovu. Ti mladí dneska… to už není, co to bejvalo.

.

Politologové mluví o konci éry Petra Fialy. Je v ODS až na druhém místě. Kdo je na prvním? Kdokoliv! Úspěšní jsou ti, kdo Fialu kritizovali a nejúspěšnější je Kuba, který sice v Jihočeském kraji vyhrál za ODS, ale ani k tomu se moc nehlásil. Vyhrál sám za sebe a už se nechal slyšet, že se mu do Prahy nechce. Kdo by také chtěl převzít po Fialovi ten bordel a kostlivce, které nadělal, že? Jako jihočeský hejtman se Kuba domluví s kýmkoliv, i s Babišem, když na to přijde… Proč by ze sebe dělal terč…

Samotný Fiala si z toho navenek nic nedělá. Reflexe žádná. Ne, že by mi to vadilo. Jen ať pokračuje v nastoupeném kurzu, ať si myslí, že odvádí dobrou práci a umí vládnout. Ať se ukáže ještě větším hlupákem, než jsme si mysleli. Je zapotřebí, aby se ukázalo, kdo kolem Fialy je také blbec.

Například Pavel Řeporyjec Novotný se už vyjádřil, že za prohru ve volbách nemůže Fiala, ale voličská debilita. Tomáš Etzler zase řekl, že voliči jsou retardovaní. Martin Exner zase volá po ještě větší strategické komunikaci a větším omezení svobod\ slova. Asi si myslí, že když bude Foltýn ještě víc říkat lidem, že jsou svině, tak začnou volit Pětikolku. O Hřebejkovi ani nebudu mluvit, ten se ptal, co udělal špatně Dominik Hašek, že se do senátu nedostal? Odpověď je jednoduchá, voliči blbí nejsou, blbí jsou Hašek, Hřebejk, Etzler i Exner a u Řeporyjce si to ještě rozmyslím. Ten byl vždycky chytrý, schopný až všeho schopný, ale zdá se, že přemíra trávy si vybrala svou daň.

Nejlepší byl Šarapatka. Ten už vidí Putina za každým rohem a i když ještě používá silná slova, už z nich čiší zoufalost. Po parlamentních volbách bud zralý na sebevraždu přesně jako Magda Goebelssová. Nebude chtít žít ve světě bez liberální demagogie. Tak jen doufám, že nevezme někoho sebou. Tihle mesiášové to tak mají. Jestli je u nás někdo adeptem na Cintulu, tak je to právě Zdeněček.

Stejně jako Bartoš, který byl schopen se do poslední chvíle divit, proč lidé ve volbách neocenili jeho práci, totéž bude mít i Fiala. Obklopil se kývači a přitakávači, kteří už nejsou schopni argumentace, ale jen nenávisti. Základní známkou inteligence je, že když člověk prohraje, hledá, kde udělal chybu. Základní známkou debility je, že když člověk prohraje, tak už předem ví, že za to může někdo druhý.

.

Hned se také aktivovala Fialajugend. Ivanovi Smetanovi z KTV pomalovali auto hanlivými nápisy a přitvrdili v šikaně lidí u petičního stánku na Klárově. Kromě vypouštění gum u aut už začali kola propichovat vruty. Policie samozřejmě situaci jistí z dálky a nezasahuje. Přitom, při takových praktikách je jen otázka času, kdy si lidé řeknou, že tento stát a tato policie už není pro ně a vezmou si ten monopol na násilí zase zpátky. Není možné trvale vydržet šikanu. Jednoho dne se struna prostě přetrhne.

A po Fialajugend přišla i Haveljugend. Jakmile se ukázalo, že STAČILO! ve volbách uspělo, objevili se u sídla KSČM motorkáři Havloids memorial Club a začali dovnitř házet dýmovnice. Ano, to jsou ti, se kterými jezdí i prezident Petr Pavel. Poturčenec je vždycky horší než Turek. Odkaz Václava Havla, který byl vždycky pro pluralitu, tito Havlovi příznivci střeží pomocí manuálů NSDAP. Já vím, je to fejk, ale nechoval strýček Reinhard mladého Václava Havla na klíně? Pak by to dávalo smysl. Zatím SS Havloids házeli dýmovnice, ale granát vypadá úplně stejně.

Ivan Bartoš na rozloučenou řekl, že se obává, že je Česká republika na trajektorii Maďarska či Slovenska. Naprosto s ním souhlasím. Zřejmě to ale bude i trajektorie Šimečků a Cintulů, kteří budou liberální demokracii a svobodu hájit pomocí projektilů. Příkladů mají dost. V Handlové i v USA. Já se vlastně nejvíc divím tomu, že i přes tu nekonečnou šikanu od různých MikejePánů se druhá strana chová stále ještě mírumilovně.

V Německu AfD uspěla i v Braniborsku a také tam uspěla Sára Wagenknecht. Scholzova SPD tak tak udržela pozice. CDU zažila obrovský propad právě na úkor AfD. I Německo je na trajektorii směrem k Maďarsku a Slovensku. Akorát, když to dělají Němci, zpravidla si do čela postaví Dolfiho. Zatím ale všichni Scholozové, Mertzové i Leyenové budou mít svých starostí dost a na nějakého lokajského Fialu nebudou mít čas. Ostatně, už si s ním řádně vytřeli Síkel.

Čeká nás horký rok. Bude to rok plný amerických volebních podvodů, ukrajinské porážky, otřesů v EU, selhání grýndýlové utopie a liberálního vzteku, že jejich éra končí a přichází čas účtování. Čeká nás rok zákeřností a podrazů, rok Foltýnů a Koudelků, rok sviňáren a pramalých ohledů. čeká nás rok šikany, schválností, vyhazovů z práce a krachování firem. Chcípající kobyla nejvíc kope.

.

Vyhrňme si rukávy, ať toho ubráníme co nejvíc.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

Prečítajte si tiež

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Andrej Valihora

Matej Michalička

Jozef Bugár

Marek Horňanský psychológ

Marián Tkáč

Marek Brna

.
.
.

Ktoré mestá v Európskej únii sú najbezpečnejšie a ktoré najnebezpečnejšie? Slovensko a Maďarsko prekvapením

Keďže viaceré európske mestá zápasia s nárastom organizovaného zločinu a násilia spojeného so zbraňami, Euronews zostavil rebríček hlavných miest Európskej…

20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

USA fakticky pozastavili časť predaja zbraní do Európy

USA fakticky pozastavili časť predaja zbraní do Európy, čo môže poškodiť aj Ukrajinu, píše časopis The Atlantic

20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hanzelová blúznila o influenceroch pod ruským vplyvom

Bývalá televízna redaktorka Zuzana Kovačič Hanzelová nedávno naložila takzvaným dezinformačných médiám v relácii u Mareka Vagoviča, za čo si určite…

20. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko varovali pred plánmi Bruselu. Pripravuje zmenu troch vlád v strednej Európe?

Túto otázku si vo svojom blogu kladie americký politický analytik Andrew Korybko. Tieto plány  sa presadzujú prostredníctvom kombinácie informačnej vojny…

20. 09. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vydá Európsky parlament nebezpečnú členku gangu?

41-ročnú Salis zatkli a uväznili v Maďarsku v roku 2023, pretože sa zúčastnila na viacerých útokoch organizovaných nemeckou ľavicovou militantnou…

20. 09. 2025 | 0 komentárov

Koľko detí zmizne v Európe každý rok?

Počet hlásení o nezvestných deťoch sa medzi rokmi 2023 a 2024 zdvojnásobil. Viac nezvestných je dievčat ako chlapcov, uvádza Euronews

20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najrozumnejšie rozhodnutie, ktoré bývala prezidentka urobila

Rozhodnutie exprezidentky Zuzany Čaputovej nevrátiť sa do politiky ukončilo niekoľkomesačné diskusie o tejto možnosti, ktoré však prebiehali bez nej. V…

20. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Česká zahraničná politika môže stáť Fialu kreslo

Ukrajina je pre Čechov symbolom odporu, Gaza – slepou škvrnou. Výsledkom je zahraničná politika, ktorá hovorí o ľudských právach, ale…

20. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Takmer celý Serebrjanský les je už pod kontrolou Ruskej federácie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 09. 2025 | Aktualizované 20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Aktualizované 20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Whitaker: Ruská hrozba pre Západ je prehnaná

Ruská hrozba pre Západ je prehnaná, vyhlásil pre televíznu stanicu Fox Business veľvyslanec USA pri NATO Matthew Whitaker

20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kandidátka osobností…

Už jsem mnohokrát ve svých článcích zdůraznil základní taktiku hnutí Stačilo! – zaměřit se na milion propadlých hlasů z posledních…

20. 09. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poliaci chcú na svojom území rozmiestniť jadrové zbrane

Poľský prezident Karol Nawrocki vyhlásil, že podporuje umiestnenie jadrových zariadení vo svojej krajine a v tejto veci počíta s pomocou…

20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

O pozitivních právech

„Musíme být opatrní při vytváření takzvaných „pozitivních práv“, protože ta ve skutečnosti ukládají povinnost ostatním lidem zajistit splnění stanoveného práva.…

20. 09. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko tvrdí, že jeho stíhačky nenarušili vzdušný priestor Estónska

V správe ministerstva obrany Ruskej federácie sa uvádza, že tri stíhačky MiG-31 včera vykonali let z Karélie do Kalininskej oblasti

20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako Západ prehrá tretiu svetovú vojnu

Londýn, 19. septembra 2025 - Pod takýmto nadpisom dnes denník Daily Mail uverejňuje rozsiahly článok generála Richarda Shirreffa, bývalého zástupcu…

20. 09. 2025 | 0 komentárov

Podľa prieskumu by sa do parlamentu dostalo osem strán. SNS mimo parlamentu

Voľby do Národnej rady SR by v septembri vyhralo hnutie PS so ziskom 22 percent hlasov. Druhá by skončila strana…

19. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tajný gombík pod plynovým pedálom: Milióny vodičov netušia, že ho majú!

20.09.2025, Redakcia Auto trendy Myslíte si, že plynový pedál slúži len na zrýchľovanie? Omyl! Na jeho samom konci sa skrýva…

20. 09. 2025 | 0 komentárov

.

O čom hovorili Trump a Si počas dnešného telefonátu

Si Ťin-pching požiadal Trumpa, aby sa zdržal reštriktívnych obchodných opatrení počas telefonického rozhovoru, informuje agentúra Bloomberg

19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dojemné fotky psov pred a po adopcii

Psy a ľudia si za tisícročia vybudovali veľmi špeciálne až dojemné vzťahy. Sú našimi príslovečnými najlepšími priateľmi, našimi chlpatými strážcami…

20. 09. 2025 | 0 komentárov

Likvidácia slovenských farmárov. Minister Takáč je pobúrený správami z Bruselu

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč označil nový návrh viacročného rozpočtu Európskej únie za likvidačný pre slovenské pôdohospodárstvo.…

19. 09. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie situácií, ktoré by každého z nás prinútili reštartovať svoj deň

Všetci sa niekedy stretávame so situáciami, ktoré v nás vyvolávajú tie najbizarnejšie pocity a nútia nás tak reštartovať svoj deň.…

20. 09. 2025 | 0 komentárov

.

Priama linka: Bola prekročená červená čiara

Protest proti tretiemu konsolidačnému balíčku, ktorý sa konal v Bratislave 16.9., mal hneď niekoľko zaujímavých momentov

19. 09. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Rusko začalo útočiť na ukrajinské čerpacie stanice

V poslednej dobe sa zvýšila frekvencia útokov dronov na čerpacie stanice v Ukrajine. Útoky na ne sa vyskytovali aj skôr,…

19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„On ma se*ie“: Trump po izraelskom útoku na Katar nadával na Netanjahua

Americký prezident po útoku Izraelských ozbrojených síl na Dauhu vybuchol hnevom, píše denník The Independent

19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ruské stíhačky narušili vzdušný priestor Estónska

Tri ruské stíhačky MiG-31 v piatok narušili vzdušný priestor Estónska, ktoré je členskou krajinou NATO. Ako referuje web Kyiv Independent,…

19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Polícia preveruje video, na ktorom sa muž v Handlovej vyhráža voličkám Roberta Fica

Polícia sa zaoberá videom na sociálnej sieti, na ktorom neznámy muž pred Senior centrom v Handlovej s dezinfekčným prostriedkom v…

19. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Absurdita vojny na Ukrajine. Nie lacný ruský dron z dreva a peny, ale miliónová poľská raketa zničila dom v Poľsku“

Poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru, Marián Kéry prostredníctvom sociálnej siete informuje, že dom v Poľsku „minulý týždeň napokon…

19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Štít demokracie – český klon slovenskej vplyvovej operácie pred voľbami

Pred blížiacimi sa českými voľbami sa na scéne objavuje projekt Štít demokracie, ktorý sa prezentuje ako ochrana pred ruskou propagandou…

19. 09. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Úžasná Zapletalová, na MS v Tokiu získala bronz

Slovenská reprezentantka Emma Zapletalová dotiahla svoje účinkovanie na atletických majstrovstvách sveta v japonskom Tokiu až k medaile. V behu na…

19. 09. 2025 | Aktualizované 19. 09. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Aktualizované 19. 09. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Brazílsky minister zdravotníctva sa budúci týždeň nezúčastní Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, pretože vláda USA mu udelila „neprijateľné vízum“ s obmedzeným pohybom na území krajiny.

08:03

Estónsky prezident Alar Karis označil narušenie estónskeho vzdušného priestoru ruskými stíhacími lietadlami za „ďalšiu provokáciu“.

08:02

Generálny tajomník OSN António Guterres pre AFP vyhlásil, že svet by sa nemal nechať „zastrašiť“ Izraelom, ktorý pokračuje vo svojej ničivej vojne v Pásme Gazy a zároveň presadzuje „plazivú“ okupáciu Západného brehu.

07:51

Kanada sa rozhodla zakázať vstup na svoje územie írskej rapovej kapele Kneecap, ktorú obvinila z podpory militantných skupín ako Hamas či Hizballáh.

07:41

Kremeľ popiera, že by tri ruské stíhacie lietadlá narušili vzdušný priestor Estónska. 

07:40

.

Dánski vedci varujú: Pristúpenie Ukrajiny by mohlo spôsobiť kolaps EÚ

V posledných rokoch rastie na intenzite diskusia o pristúpení Ukrajiny k Európskej únii. Mnohé členské štáty chcú Ukrajine podať pomocnú ruku v čase vojny…

19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Budú ukrajinskí vojaci, ktorí na smrť dobili Józsefa Sebestyéna, čeliť spravodlivosti v Maďarsku?

Môžu byť ukrajinskí náborári, ktorí spáchali vraždu maďarského občana Józsefa Sebestyéna , vydaní do Maďarska? Pre denník Mandiner na túto…

19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Naozaj si to musia vždy odniesť ľudia?

Súčasná vláda nastúpila s deficitom 3,7 miliárd eur, zanechaným jej predchodcami. V snahe o nápravu však bude opäť šetriť predovšetkým…

19. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Tak toto je niečo úžasné.” Konečne niekto v Európskom parlamente nabral odvahu

Nemecký europoslanec René Aust zo strany AfD a predseda frakcie Európy suverénnych národov , ktorej je aj Milan Uhrík členom,…

19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prečo chce Biely dom zakročiť proti Georgeovi Sorosovi?

Donald Trump opäť žiada uväznenie 95-ročného Georgea Sorosa, píše The American Conservative. Americký prezident má s týmto „filantropom“ nevybavené účty…

19. 09. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 09. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Andrej Valihora

Matej Michalička

Jozef Bugár

Marek Horňanský psychológ

Marián Tkáč

Marek Brna

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov