Denník N priznal tri dni pred moratóriom: Na Šefčoviča nemáme nič!

Denník N priznal tri dni pred moratóriom: Na Šefčoviča nemáme nič!

Bratislava 26. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

 

Objektívny a nezávislý mienkotvorný Denník N priznal farbu: V najhorúcejšom predvolebnom čase na Maroša Šefčoviča neexistuje žiadny kompromitujúcejší materiál než jeho tridsať rokov stará prihláška do KSČ – čiže inými slovami, ničovité nič

Na snímke kandidát na prezidenta SR Maroš Šefčovič

Snaha Denníka N sa skončila neúspechom: úsilie objaviť niečo kompromitujúce na Maroša Šefčoviča, súpera ich favoritky Zuzany Čaputovej v prezidentských voľbách, bolo márne. Jediné, k čomu sa dopracovali, je kópia Šefčovičovej prihlášky do KSČ starej 30 rokov. Výsledok niekoľkých týždňov pátrania naozaj žalostný.

Reklama

V roku 1989 bolo v Komunistickej strane okolo 11 percent obyvateľstva vtedajšej ČSSR, teda okolo 1,7 milióna ľudí. Členom Komunistickej strany bol napríklad bývalý liberálny predseda vlády Mikuláš Dzurinda, svetoznámy spisovateľ Dominik Tatarka, režisér a scenárista Zdeněk Svěrák, popredný slniečkový historik Ivan Kamenec, český premiér Andrej Babiš, český prezident Miloš Zeman, všetci novodobí slovenskí prezidenti, Eduard Kukan, Ján Štrasser, Ľubomír Feldek, Marián Leško, Magda Vášáryová…

Členom Komunistickej strany bol do roku 1967 aj Václav Havel, ktorý je dnes letiskom a má bustu v New Yorku. Členom Komunistickej strany chcel byť dokonca aj samotný Andrej Kiska, prihlášku vypísal a podal, ale na jeho veľké nešťastie ho komunisti medzi seba nechceli – možno preto, lebo anjeli a iné rozprávkové bytosti do strany vtedy nesmeli.

Reklama

Koncom osemdesiatych rokov ešte nebolo jasné, že socializmus padne, ale v Sovietskom zväze už Gorbačov organizoval perestrojku a pomerne nádejne sa rysovala možnosť, že nastane podobné reformné obdobie ako v šesťdesiatych rokoch, keď presvedčení komunisti ako Alexander Dubček verili v možnosť postupnej premeny strany a krajiny na „socializmus s ľudskou tvárou“. Na jar roku 1989 sa dvadsaťtriročný študent Šefčovič rozhodol prispieť k zmene pomerov a v Moskve, kde študoval na prestížnej, celosvetovo uznávanej diplomatickej škole, napísal do prihlášky: „Chcem vstúpiť do KSČ, aby som sa mohol aktívne zúčastniť pri budovaní a odstraňovaní niektorých nedostatkov našej socialistickej spoločnosti.“

A toto použili denníkoví majstri N ako svoj hlavný tromf tri dni pred koncom predvolebnej kampane? Dá sa to interpretovať aj ako kapitulácia – v podstate priznali, že pokus zdiskreditovať Šefčoviča nevyšiel. Zdá sa, že ten človek je v porovnaní so svojou protikandidátkou čistý ako ľalia, čo dokázali paradoxne práve tí, ktorí to najmenej chceli…

 

Ivan Lehotský

 

Reklama

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

12:19

Od rozšírenia Európskej únie (EÚ) pred 20 rokmi, keď do nej vstúpilo aj Maďarsko, sa Maďarom žije lepšie a toto členstvo láka do krajiny aj zahraničných investorov. Vyhlásil to bývalý premiér Péter Medgyessy na pôde Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu, kde si v stredu so zástupcami Európskej únie a členských štátov pripomenuli 20. výročie vstupu desiatich štátov do EÚ.

12:02

Poslanci Národnej rady (NR) SR prerokujú vládny návrh novely zákona o poskytovaní podpory a dotácie v pôdohospodárstve v skrátenom legislatívnom konaní ešte na aktuálnej schôdzi. Rozhodli o tom vo štvrtok. Na preklenutie obdobia do vyplatenia priamej podpory bude môcť podľa návrhu Ministerstvo financií (MF) SR poskytnúť poľnohospodárovi pomoc vo forme návratnej finančnej výpomoci za zvýhodnených podmienok. Poskytnúť sa má prostredníctvom Slovenskej záručnej a rozvojovej banky (SZRB).

11:46

Mrazy, ktoré v poslednom týždni zasiahli Česko, boli pre pestovateľov ovocia fatálne. Odhadom už bolo zničených približne 100.000 ton ovocia a škoda v tejto chvíli presahuje miliardu korún (takmer štyri milióny eur). Pamätníci podľa českého ministra poľnohospodárstva Marka Výborného hovoria o najhoršej situácii za posledných sto rokov.

11:37

Thajské úrady varovali vo štvrtok pred novou vlnou horúčav, v dôsledku ktorých v tejto krajine prišlo od začiatku roka o život už najmenej 30 ľudí.

Extrémne horúčavy sa očakávajú v metropole Bangkok, ale aj na severe a severovýchode kráľovstva. V hlavnom meste už v stredu teploty dosahovali 40,1 stupňov Celzia, pričom obdobné hodnoty sa očakávajú aj vo štvrtok.

11:23

Viac ako 90 osôb zadržali v stredu počas propalestínskych protestov v areáli University of Southern California (USC) v Los Angeles.

Zadržaní boli z dôvodu neoprávneného vniknutia na cudzí pozemok, napísala tamojšia polícia na sociálnej sieti X. Dodala, že pri zásahu nedošlo k žiadnym zraneniam.

11:10

Úrad Európskej komisie pre pripravenosť a reakcie na mimoriadne situácie v oblasti zdravia (HERA) v spolupráci s belgickým predsedníctvom v Rade EÚ v stredu oznámili, že vytvorili Alianciu pre kritické lieky. Informuje o tom spravodajca TASR v Bruseli.

10:57

Vo vláde Petra Fialu končí ministerka pre vedu a výskum Helena Langšádlová, dôvody zatiaľ neuviedla. Vo štvrtok to oznámila jej strana TOP 09.

10:50

Európsky parlament (EP) v stredu (24. 4.) večer schválil balík zákonov, ktoré posilňujú súbor nástrojov EÚ na boj proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu.

10:32

Pochodujúci dav v americkom Los Angeles si v stredu pripomenul genocídu Arménov medzi rokmi 1915 a 1918, pri ktorej zomrelo 1,5 milióna ľudí.

Dav sa zhromaždil v dištrikte Little Armenia (Malé Arménsko), odkiaľ pochodoval smerom k ulici Hollywood Boulevard. Druhý pochod vyvrcholil protestom pred tureckým konzulátom.

10:20

Popredného vietnamského magnáta v oblasti nealkoholických nápojov Trana Quiho Thanha vo štvrtok odsúdili na osem rokov väzenia v prípade podvodu vo výške 40 miliónov dolárov (37,4 milióna eur). Ide o ďalšieho podnikateľa odsúdeného v rámci rozsiahleho boja proti korupcii v krajine.

09:48

So sporením na vysokú školu treba začať najideálnejšie už pri narodení dieťaťa, inak sa možnosti zužujú. Lepšou alternatívou oproti sporeniu na bežnom účte, ktorý je často mesačne spoplatnený, sú ETF podielové fondy. Informovala o tom spoločnosť Universal maklérsky dom.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Plagát portugalskej Karafiátovej revolúcie sa nachádza v mestskom parku v Lisabone. Karafiátová revolúcia ukončila pred 50 rokmi diktatúru v Portugalsku

Autor: TASR/AP-Armando Franca

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Milan Šupa

Peter Lipták

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali