V pozvánke tvorcov filmu sa uvádza, že premietanie organizujú so zámerom, aby si médiá vytvorili komplexný názor a získali tak dostatok informácií. Pre vyváženosť argumentov do diskusie pozvali Andreu Madarasovú Geckovú z Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, detského psychiatra Jána Šubu a psychiatričku a psychoterapeutku Natáliu Kaščákovú.
Všetci traja odborníci pre agentúru SITA spoločne uviedli, že na premietaní filmu sa nezúčastnia a plánujú vlastné premietanie v odborných kruhoch. Diskusiu o filme chcú ponechať v odbornej rovine a svojou účasťou na mediálnych prezentáciách nechcú zvyšovať atraktivitu filmu. Zároveň požiadali médiá, aby k téme pristupovali citlivo a neprispievali prípadnou bulvarizáciou k zvyšovaniu atraktivity u detí a mladistvých.
Ministerstvo školstva v stredu 27. novembra poslalo riaditeľom základných a stredných škôl usmernenie, v ktorom neodporúča účasť žiakov na filme. Film vyvoláva diskusie už niekoľko týždňov, o prehodnotenie premietania žiadala ministerstvo v otvorenom liste aj europoslankyňa za opozičnú Slobodu a solidaritu (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová. Snímku „Kto je ďalší?“ využívali školy ako prevenciu proti kyberšikane. Podľa odborníkov však môže mať bez hlbšieho kontextu neželaný vplyv na deti.
Režisér filmu Miroslav Drobný na svojej stránke svoje dielo bránil. Podľa neho film poukazuje na nástrahy, ktoré čakajú vo virtuálnom priestore internetu najmä na tínedžerov. Drobný vo svojom statuse poukazoval na antikampaň proti jeho dielu. Tvrdí, že od začiatku novembra sa začali vytvárať iniciatívy so znakmi „sektárskych“ praktík iniciované úzkou skupinou ľudí. Na obranu filmu cituje z publikácie „1 000 výpovedí o filme Kto je ďalší? 1 000 dôvodov na riešenie“, ktorú vydal pri príležitosti desiatich týždňov premietania filmu.
Podľa oficiálnej stránky filmu sa premieta vo vyše 110 kinách, v ktorých si ho objednalo 350 základných a stredných škôl. Do 7. novembra ho podľa Petra Nováka z filmovej produkcie videlo 50-tisíc divákov. Film mal premiéru 22. augusta 2019.