Podľa informácií denníka Právo bolo rokovanie, ktoré sa odohrávalo za zatvorenými dverami, veľmi búrlivé. S najväčšou kritikou vystúpil podpredseda juhomoravskej krajskej organizácie Ivan Ohlídal, ktorý Haška tvrdo kritizoval už v minulých dňoch. “Nech budeš s čímkoľvek vystupovať v snemovni, tak budeš nedôveryhodný a nedôveryhodná bude aj naša strana. A to mi prekáža najviac!” poburoval sa Ohlídal.
Podľa informácií denníka Právo bol predložený ostrý návrh uznesenia, v ktorom sa odsudzovali stranícki kolegovia Zdeněk Škromach a Hašek za to, že kolaborovali so Stranou práv občanov – Zemanovcami (SPOZ) a najmä s prezidentom Milošom Zemanom i premiérom Jiřím Rusnokom.
Zazneli aj hlasy, ktoré vyzývali na umiernenosť. “Naše neuvážené postoje a odsudzujúce vyhlásenia môžu poškodiť predovšetkým celú stranu. Viete, ako na tom sme, mnohí novinári nás nemajú radi, rovnako ako určitá časť spoločnosti, a kým nebudeme vystupovať jednotne a predovšetkým za záujmy strany, tak si uškodíme,” uviedla jedna z účastníčok a navrhla, aby zodpovednosť kritizovaných posúdili členovia ústredného výkonného výboru a zjazd strany.
Hašek vo svojom asi 15-minútovom prejave označil niektoré postupy za mediálny lynč a verejnú popravu. Po ňom vystúpili ďalší “pučisti” Jeroným Tejc so Škromachom.
Pred budovou v Brne, kde prebiehalo rokovanie krajského výboru, sa zhromaždilo niekoľko desiatok ľudí. Tentoraz prevažovali priaznivci Haška. “Za (tajnú) schôdzku (v Lánoch u prezidenta) som sa ospravedlnil, výzvy na rezignáciu registrujem, ale ja svoje rozhodnutie oznámim až v nedeľu,” konštatoval Hašek.
Osud členov vedenia ČSSD, ktorí zapierali tajnú schôdzku v Lánoch bez účasti šéfa Sobotku, v pondelok riešilo niekoľko krajských buniek sociálnej demokracie. Za Sobotku sa postavila pražská, zlínska a kľúčová juhomoravská organizácia, zosumarizoval spravodajský portál iDNES.cz.
mž