Namiesto spokojnosti po zahraničnej ceste, ktorú on sám označil za “skutočne historický týždeň, počas ktorého mal fantastické rozhovory so svetovými lídrami”, Trumpa zmohli negatívne pocity.
Domáce médiá ho totiž po príchode ostro skritizovali a čakal ho naňho rastúci sa škandál okolo jeho prepojenia na Rusko. Dusno je podľa médií aj v Bielom dome, kde Trump nie je spokojný s niektorými zo svojich najbližších spolupracovníkov. Musí tiež vymenovať nového šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) a Američania čakajú na jeho reformu zdravotného poistenia a daňového systému.
“Do Bieleho domu sa teda vrátil taký, aký odišiel – osamelý, nahnevaný a nespokojný s takmer každým. Donald Trump zisťuje, že prezidentovanie nie je preňho ani ľahké, ani prirodzené,” uviedla CNN.
Podľa nej človek, ktorý je v kontakte s prezidentom, povedal, že Trump je teraz uzavretý do seba.
“Pre Donalda Trumpa je to nebezpečné miesto. Emocionálne sa vyčerpáva. Pribral na váhe. Nemá nikoho, komu by dôveroval,” povedal zdroj CNN.
Trump je podľa CNN čoraz frustrovanejší z neschopnosti svojho tímu pohnúť sa ďalej za prípad zasahovania Ruska do volieb a otvorene vraj uvažuje o zmenách v tíme svojich najbližších poradcov.
Trump označuje CNN a vôbec všetky americké mainstreamové média ako Fake news (teda klamárske správy – média prinášajúce nepravdivé, vymyslené informácie). Trump už od svojej predvolebnej kampane vedie s médiami ozajstnou vojnu. Tie neustále obviňuje z neobjektívnosti, šírenia falošných správ (Fake news) a z toho, že sú voči nemu zaujaté. Trump dáva jasne najavo, že práve pôsobeniu mainstreamových médií a ich neobjektívnemu informovaniu vďačí za svoju nízku popularitu počas prvých 100 dní v úrade.
Posledné hodnotenie jeho pracovnej cesty zo strany CNN tomu zodpovedá.