Na videu z Wu-chanu merajú teplotu čínskemu robotníkovi, ktorý prebýva na stavbe, lebo nemá na karanténny poplatok, ktorý zaviedla čínska vláda, aby obmedzila pohyb pracovnej sily. Po kontrole teploty pracovník s teplomerom konštatuje, že robotník je v poriadku a nemá teplotu, lebo ma 34,6 C. Zvláštne však je, že sa nepozastavuje nad kvalitou teplomera, lebo podľa výsledku tohto merania by už robotník nemal vykazovať známky života.
Horšie je, že podobný zážitok s čínskym teplomerom mala aj štátna zamestnankyňa v Bratislave, ktorej pri vstupe do budovy namerali 35,5 C. Ak majú podobnú skúsenosť aj ďalší ľudia mali by o tom dať vedieť, lebo celé meranie je potom nielen zbytočné, ale ešte aj škodlivé, pretože umožní chorým ľuďom vstup do objektov, kde sa už stret s nakazeným očakáva menej.
Keďže v Číne vládnuca komunistická strana už oficiálne nad epidémiou zvíťazila a žiadne nove prípady tam už nepribúdajú, nevedno či sú namerané hodnoty čínskymi teplomermi len výsledkom povestnej čínskej „kvality“, alebo sa jedná o špeciálnu edíciu, ktorá má v Číne toto víťazstvo nad koronavírusom potvrdzovať.
Nákup čínskeho zdravotného materiálu s veľkou pompou sprostredkoval v Čechách miliardár Petr Kellner, ktorý si najal minimálne jednu PR agentúru, na vylepšovanie reputácie Číny v českých médiách. Povedala to česká europoslankyňa a členka výboru pre medzinárodný obchod Markéta Gregorová.
„Zľahčovanie porušovania medzinárodných dohôd je súčasťou čínskej propagandy. Samozrejme, že subjekty ako PPF, ktorý v Číne podniká, alebo Agrofert, ktorý má od Bank of China požičanú miliardu, budú vždy advokátmi „vyrovnaného“ spravodajstva o Číne.“
Na Slovensku sa podobnej úlohy zhostila finančná skupina J&T. Tá prostredníctvom webu Dobré správy priniesla reportáž o filantropii finančnej skupiny, ktorá zabezpečila pomoc z Číny. J&T využívajú kontakty v Číne a už minulý týždeň spolu s Energetickým a priemyslovým holdingom (EPH) sa rozhodli, že Slovensku a Česku darujú ochranné pomôcky a zdravotnícky materiál. Rozdeľovať ich majú Nadácia JOJ , Nadácia J&T, Nadácia EPH, a Nadácia Poštovej banky v úzkej kooperácii s krízovými štábmi oboch krajín.
Vo videu si to môžete pozrieť od 1:50 minúty:
https://www.youtube.com/watch?v=CRFC1-RvItQ
Pavol Novak