Gates USA zasadnutie obrana ministri bezpeènos èlenské krajiny Severoatlantická aliancia

NAŽIVO

Zväz nemeckých motoristov ADAC kritizuje nedostatky vo financovaní dopravnej infraštruktúry. Údaje o chýbajúcich miliardách, ktoré zverejnilo ministerstvo dopravy, znamenajú „priznanie bankrotu“, oznámil v nedeľu autoklub. Informovala o tom správa agentúry DPA.

Včera 18:53

Priame zahraničné investície (PZI) v Číne za osem mesiacov roka do konca augusta medziročne klesli o 12,7 % na 506,58 miliardy jüanov (60,66 miliardy eur). Informovala o tom správa portálu tradingeconomics.

Včera 18:51

Americký prezident Donald Trump v nedeľu prisľúbil, že v prípade eskalácie zo strany Ruska bude brániť Poľsko aj pobaltské štáty. Jeho vyjadrenie tak prišlo v reakcii na piatkové vniknutie lietadiel Moskvy do estónskeho vzdušného priestoru, informuje správa agentúry AFP.

Včera 18:49

Krajiny, ktoré tento týždeň uznali Palestínsky štát, podnikli nezvratný krok, ktorý zachováva dvojštátne riešenie a približuje palestínsku nezávislosť a suverenitu, vyhlásila palestínska ministerka zahraničných vecí Varsen Aghabekjanová Šáhínová. Agentúra Reuters o tom informovala v nedeľu krátko po tom, ako Británia, Kanada a Austrália oficiálne uznali Palestínsky štát.

Včera 18:48

Dvaja izraelskí ministri sa v nedeľu vyslovili za anexiu okupovaného Predjordánska. Minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir aj minister financií Becalel Smotrič sa tak vyjadrili bezprostredne po tom, ako Británia, Kanada aj Austrália oficiálne uznali Palestínsky štát. Informuje o tom správa agentúry AFP.

Včera 18:47

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu vyhlásil, že vojna Izraela s libanonským militantným hnutím Hizballáh vytvorila možnosť mieru s Libanonom aj Sýriou. Dodal tiež, že v rokovaniach o bezpečnostnej dohode s Damaskom síce došlo k pokroku, ale zatiaľ nie je na dosah. Informujú o tom správy agentúr AFP a Reuters.

Včera 18:45

Cesta I/9 medzi obcami Horné Vestenice a Dolné Vestenice v okrese Prievidza je aktuálne pre dopravnú nehodu neprejazdná. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Včera 17:44

Členské štáty Európskej únie (EÚ) sú otvorené myšlienke využitia zmrazených ruských aktív na pôžičky pre Ukrajinu. Vnímajú to ako možnú cestu vpred, vyhlásil v sobotu (21. 9) európsky komisár pre hospodárske a menové záležitosti Valdis Dombrovskis po stretnutí s ministrami financií členských štátov. Informovala o tom správa agentúry DPA.

Včera 15:33

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu vyhlásil, že vytvorenie Palestínskeho štátu by „ohrozilo existenciu“ Izraela, a prisľúbil, že sa proti takýmto snahám postaví budúci týždeň počas zasadnutia Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN). Informovali o tom správy agentúry AFP a portálu The Times of Israel (TOI).

Včera 15:32

Sýrsky prezident Ahmad Šara odcestoval do Spojených štátov, informovali v nedeľu štátne médiá. Ide o historickú cestu, počas ktorej tento bývalý džihádista vystúpi na 80. zasadnutí Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) v New Yorku.

Šara je prvým sýrskym lídrom, ktorý vystúpi s prejavom na pôde OSN od roku 1967, keď tak učinil sýrsky prezident Núraddín Atasí. Informovala o tom správa tlačovej agentúry AFP.

Ahmad Šara
Na snímke dočasný sýrsky prezident Ahmad Šara / Foto: SITA/AP-SANA via AP
Včera 15:30

Predsedníčka Európskej komisie (EK) neuvažuje o kandidatúre v nemeckých prezidentských voľbách v roku 2027. Ursula von der Leyenová to uviedla v rozhovore zverejnenom v nedeľu pre európske denníky združené v Leading European Newspaper Alliance (LENA). Informoval o tom web Politico.

Včera 15:27

Španielska pobrežná stráž v nedeľu zachránila všetkých 11 členov posádky francúzskej rybárskej lode Ray Primero, ktorá začala naberať vodu pri severozápadnom pobreží Španielska v oblasti Galície.

Loď vyslala núdzový signál „mayday“ približne 16 kilometrov od pobrežia a posádka opustila plavidlo v záchrannom člne. Pobrežná stráž poslala vrtuľník, ktorý evakuoval členov posádky na letisko blízko mesta A Coruña, kde podstúpili lekárske vyšetrenia.

Včera 15:22

Estónske ministerstvo zahraničných vecí v nedeľu oznámilo, že Bezpečnostná rada OSN tento týždeň zvolá svoje mimoriadne zasadnutie v súvislosti s vniknutím troch ruských lietadiel do vzdušného priestoru Estónska. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Tri ruské stíhačky MiG-31 v piatok narušili estónsky vzdušný priestor pri ostrove Vaindloo v oblasti Fínskeho zálivu.

Včera 15:19

Ceny ropy v piatok (19. 9.) klesli, keďže obavy z nadmernej ponuky na svetových trhoch a klesajúceho dopytu v USA prevážili nad očakávaniami, že zníženie úrokových sadzieb americkej centrálnej banky podporí domácu spotrebu. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v novembri ukončila piatkové obchodovanie na úrovni 66,68 USD (56,82 eura) za barel (159 litrov).

Včera 12:33

Niekoľko francúzskych starostov plánuje na budúci týždeň v rozpore s nariadením ministerstva vnútra vyvesiť palestínske vlajky na svojich radniciach. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Opozičný socialistický líder Olivier Faure vyzval na vyvesenie vlajok bez ohľadu na varovanie ministerstva vnútra.

Včera 12:32

Izraelská armáda uviedla, že v nedeľu boli zo severného pásma Gazy odpálené dva projektily na územie Izraela. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Po tom, čo sirény pred chvíľou zazneli v oblastiach Lakšíš a Ašdod, boli zo severu Pásma Gazy odpálené dva projektily,“ uviedla armáda.

Včera 12:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Čas nie je na strane Ukrajiny, zhodli sa bývalí najvyšší predstavitelia USA

Pokiaľ ide o vojnu na Ukrajine, jediné, čo je momentálne isté, je, že boje a ničenie budú pokračovať píšu Condoleezza Riceová a Robert M. Gates pre The Washington Post. Prinášame Vám preklad tohto článku

Gates USA zasadnutie obrana ministri bezpeènos èlenské krajiny Severoatlantická aliancia
Na snímke Robert Gates
❚❚
.

Vladimir Putin je naďalej plne odhodlaný vrátiť celú Ukrajinu pod ruskú kontrolu, alebo – ak sa to nepodarí – zničiť ju ako životaschopnú krajinu. Je presvedčený, že obnovenie ruského impéria je jeho historickým osudom – jeho mesiášskym poslaním – a ako pred rokmi poznamenal Zbigniew Brzezinski, bez Ukrajiny nemôže existovať ruské impérium.

Obaja sme s Putinom viackrát rokovali a sme presvedčení, že verí, že čas je na jeho strane: že môže Ukrajincov vyčerpať a že jednota USA a Európy a podpora Ukrajiny sa nakoniec oslabí a rozpadne. Je isté, že ruská ekonomika a ľudia budú trpieť, keď bude vojna pokračovať, ale Rusi už vydržali oveľa horšie veci.

Pre Putina porážka neprichádza do úvahy. Nemôže Ukrajine prenechať štyri východné provincie, ktoré vyhlásil za súčasť Ruska. Ak nemôže byť tento rok vojensky úspešný, musí si udržať kontrolu nad pozíciami na východe a juhu Ukrajiny, ktoré mu v budúcnosti poskytnú východiskové body na obnovenie ofenzívy s cieľom obsadiť zvyšok ukrajinského pobrežia Čierneho mora, kontrolovať celý región Donbasu a potom postupovať na západ. Zabratie Krymu Ruskom a jeho inváziu pred takmer rokom delilo osem rokov.

.

Počítajte s tým, že Putin bude trpezlivý, aby dosiahol svoj osud.

Medzitým, hoci reakcia Ukrajiny na inváziu bola hrdinská a jej armáda si počínala brilantne, hospodárstvo krajiny je v troskách, milióny jej obyvateľov utiekli, infraštruktúra je zničená a väčšina jej nerastného bohatstva, priemyselných kapacít a značná časť poľnohospodárskej pôdy je pod kontrolou Ruska. Vojenské kapacity a hospodárstvo Ukrajiny sú teraz takmer úplne závislé od záchranných liniek zo Západu – predovšetkým od Spojených štátov. Ak nedôjde k ďalšiemu významnému ukrajinskému prielomu a úspechu v boji proti ruským silám, tlak Západu na Ukrajinu, aby rokovala o prímerí, bude s pribúdajúcimi mesiacmi vojenskej patovej situácie narastať. Za súčasných okolností by akékoľvek vyjednané prímerie ponechalo ruským silám silnú pozíciu na obnovenie invázie, kedykoľvek budú pripravené. To je neprijateľné.

Jediným spôsobom, ako sa vyhnúť takémuto scenáru, je, aby Spojené štáty a ich spojenci urýchlene poskytli Ukrajine dramatické zvýšenie vojenských dodávok a kapacít – dostatočné na to, aby odradili obnovenú ruskú ofenzívu a umožnili Ukrajine zatlačiť ruské sily na východe a juhu. Kongres poskytol dostatok peňazí na zaplatenie takéhoto posilnenia; teraz je potrebné, aby sa Spojené štáty a ich spojenci rozhodli poskytnúť Ukrajincom ďalšie vojenské vybavenie, ktoré potrebujú – predovšetkým mobilnú výzbroj. Štvrtková dohoda USA o poskytnutí bojových vozidiel Bradley je chvályhodná, aj keď oneskorená. Keďže s vyslaním amerických ťažkých tankov Abrams sú spojené vážne logistické problémy, Nemecko a ďalší spojenci by mali túto potrebu naplniť. Členovia NATO by tiež mali poskytnúť Ukrajincom rakety dlhšieho doletu, moderné bezpilotné lietadlá, značné zásoby munície (vrátane delostreleckých granátov), viac prieskumných a pozorovacích kapacít a ďalšie vybavenie. Tieto kapacity sú potrebné v priebehu týždňov, nie mesiacov.

Členovia Kongresu a ďalší účastníci verejnej diskusie sa čoraz častejšie pýtajú: “Prečo by nás to malo zaujímať? Toto nie je náš boj.” Spojené štáty sa však v rokoch 1914, 1941 a 2001 naučili, že nevyprovokovanú agresiu a útoky na právny štát a medzinárodný poriadok nemožno ignorovať. Nakoniec bola ohrozená naša bezpečnosť a boli sme vtiahnutí do konfliktu. Tentoraz už ekonomiky celého sveta – vrátane našej – pociťujú inflačný dopad a brzdu rastu spôsobenú Putinovou jednoúčelovou agresiou. Je lepšie zastaviť ho teraz, skôr než sa od Spojených štátov a NATO ako celku bude vyžadovať viac. Na Ukrajine máme odhodlaného partnera, ktorý je ochotný znášať dôsledky vojny, aby sme ich v budúcnosti nemuseli znášať sami.

Prejav prezidenta Volodymyra Zelenského pred Kongresom minulý mesiac nám pripomenul výzvu Winstona Churchilla z februára 1941: “Dajte nám nástroje a my dokončíme prácu.” Súhlasíme s odhodlaním Bidenovej administratívy vyhnúť sa priamej konfrontácii s Ruskom. Povzbudený Putin nám však nemusí dať na výber. Spôsob, ako sa vyhnúť konfrontácii s Ruskom v budúcnosti, je pomôcť Ukrajine zatlačiť útočníka teraz. To je lekcia z histórie, ktorou by sme sa mali riadiť, a ktorá dodáva naliehavosť opatreniam, ktoré treba prijať – skôr, ako bude neskoro.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Valihora

Matej Michalička

Jozef Bugár

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Afganistan odmietol Trumpovu požiadavku vrátiť USA leteckú základňu Bagram

„Afganistan je úplne nezávislý, spravuje ho vlastný národ a nie je závislý od žiadnej zahraničnej veľmoci. Nebojíme sa žiadnych agresorov…

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Dankove vs. prezident. Prezidentská kancelária reaguje

Vyjadrenia predsedu SNS Andreja Danka o dvakrát väčších výdavkoch prezidenta SR Petra Pellegriniho v porovnaní s jeho predchodkyňou Zuzanou Čaputovou…

21. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Macron povedal, že zhabanie ruských aktív porušuje medzinárodné právo a spôsobí chaos

Macron označil myšlienku konfiškácie ruských aktív za porušenie medzinárodného práva a „začiatok úplného chaosu“

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Izrael hrozí „zničením palestínskej teroristickej moci“

Izrael hrozí „zničením palestínskej teroristickej vlády“ po tom, ako Veľká Británia, Austrália a Kanada dnes uznali štát Palestína

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kellogg vyjadril nesúhlas s Trumpom ohľadom plánu ukončenia vojny na Ukrajine

V rozhovore Trumpov osobitný predstaviteľ pre Ukrajinu povedal, že americký prezident chce mierovú zmluvu, a nie prímerie, čo je podľa…

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Danko: Na generálny štrajk v súčasnosti nie je priestor

Na generálny štrajk v súčasnosti nie je priestor. Vyhlásil to dnes v diskusnej relácii O 5 minút 12 STVR predseda…

21. 09. 2025 | Aktualizované 21. 09. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Aktualizované 21. 09. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Americké „nie“ memorandu o dezinformáciách: šanca, aby sa pravda vrátila občanom

Spojené štáty sa rozhodli ukončiť spoluprácu s Českou republikou v oblasti „boja proti dezinformáciám“. Tento krok zapadá do širšieho obratu…

21. 09. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Kriminalisti chytili muža, ktorý sa vo videu vyhrážal voličkám Roberta Fica

Kriminalisti chytili muža, ktorý vo štvrtok pred Senior centrom v Handlovej natočil a následne zverejnil video, v ktorom sa s…

21. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 09. 2025 | Aktualizované 21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Aktualizované 21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ sa jasne vyjadrila, že nebude automaticky zavádzať 100-percentné clá na tovary z Indie a Číny

Vyplýva to z rozhovoru predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej pre belgický denník Soir

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aj na bielych, konzervatívnych životoch záleží

Dôvodom bola ozbrojená vražda amerického konzervatívneho politického aktivistu Charlieho Kirka a brutálna vražda 23-ročného ukrajinského dievčaťa Iryny Zarutskej. Zatiaľ čo…

21. 09. 2025 | 0 komentárov

Ferenčák vyzval Fica, aby sa konsolidácia stala premiérskou témou

Koaličný poslanec Ján Ferenčák tvrdí, že bez zmien nepodporí vládnu konsolidáciu verejných financií v druhom čítaní v parlamente. Ako dnes…

21. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká strana AfD predbehla v prieskume vládny blok CDU/CSU

Strana Alternatíva pre Nemecko v prieskume verejnej mienky zverejnenom v nedeľu získala podporu 26 percent a po prvýkrát predbehla konzervatívny…

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump trestá obete vojnových zločinov: ICC pod paľbou sankcií

Trump dokázal nemožné – urobil zo spravodlivosti terorizmus a z advokátov nepriateľov štátu. Kým Izrael čelí obvineniam z genocídy v…

21. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

V súvislosti so streľbou v obci Dačov Lom obvinili 48-ročného muža

V súvislosti so streľbou na vozidlo v obci Dačov Lom vo Veľkokrtíšskom okrese obvinil krajský vyšetrovateľ 48-ročného muža. Zároveň podal…

21. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel bez rozumu a nie je sám

Český prezident Petr Pavel v nadväznosti na ministra obrany Litvy vyzval na zostreľovanie ruských lietadiel, ktoré narúšajú vzdušný priestor členských…

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci sa v utorok vrátia do lavíc, venovať sa majú konsolidácii

Poslanci Národnej rady SR sa v utorok (23. 9.) vrátia do lavíc. Budú pokračovať v rokovaní na 39. parlamentnej schôdzi.…

21. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Kubiš bol aj štvrtýkrát na druhom mieste, ale stále má šancu vyhrať Okolo Slovenska

Preteky Okolo Slovenska sa zmenili na pomerne jednotvárny film v koncovkách etáp. Ani štvrtá etapa z Vrábľov do Sládkovičova ,…

21. 09. 2025 | Aktualizované 21. 09. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Aktualizované 21. 09. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Haagu sa konala masová demonštrácia proti migračnej politike

V Haagu sa konala masová demonštrácia proti migračnej politike, ktorá vyústila do tvrdých zrážok s políciou. Do ulíc vyšli tisíce…

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia bola posledná kvapka. Taliani navrhujú prísnejšie bezpečnostné štandardy na zjazdovkách

Talianska federácia zimných športov vyzvala na sprísnenie bezpečnostných štandardov na zjazdovkách po tragickej smrti talianskeho lyžiara Mattea Franzosa, ktorý zahynul…

21. 09. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán úplne zastavuje spoluprácu s MAAE

Najvyššia rada národnej bezpečnosti Iránu rozhodla, že európske štáty nútia Irán prerušiť spoluprácu s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Šport: Viete, ktorých je 10 najpopulárnejších športov na svete?

Šport: Viete, ktorých je 10 najpopulárnejších športov na svete? Šport a súťaže sa konajú všade. Niektoré majú dlhú históriu, iné…

21. 09. 2025 | 0 komentárov

Ochrana života spojila koaličných a opozičných politikov

V sobotu sa v Bratislave konal pochod Bratislava za život. Zazneli výzvy na zákaz umelých potratov a zlepšenie pomoci pre…

21. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Historické fotografie, ktoré si pravdepodobne ešte nevidel

O historické fotografie nie je nikdy núdza. Dnes ti ukážeme zopár vzácnych, ktoré si pravdepodobne ešte nevidel. Zvyčajne, keď čítaš…

21. 09. 2025 | 0 komentárov

Vítek Prokop…

Třetí krajský lídr za Stačilo! v Plzeňském kraji, po Otovi Březinovi na Vysočině a mé maličkosti v Jihomoravském kraji… Jeden…

21. 09. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Nissan priznáva porážku: Koniec odvážnemu dizajnu, budeme vyrábať nudné autá!

21.09.2025, Redakcia Auto trendy Automobilový svet zažíva šok. Nissan, značka, ktorá sa v posledných rokoch preslávila svojimi odvážnymi a futuristickými…

21. 09. 2025 | 0 komentárov

Streľba v nočnom klube: Zahynula jedna osoba, útočníka zadržali

Streľba v country klube v americkom štáte New Hampshire v sobotu večer si vyžiadala jednu obeť. Niekoľko ľudí utrpelo zranenia,…

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

O spolupráci sionistov s nacistami pred a počas 2.svetovej vojny

Izrael, 21. septembra 2025 - Na osobný pokyn Mussoliniho dostali sionisti možnosť vzdelávať najagresívnejšiu mládež vo vojenskom námornom učilišti v…

21. 09. 2025 | 0 komentárov

Veľká Británia a Portugalsko plánujú uznať palestínsky štát pred debatou v OSN

Veľká Británia a Portugalsko by mali v nedeľu oficiálne uznať palestínsky štát. Malo by sa tak udiať ešte pred kľúčovým…

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zväz nemeckých motoristov ADAC kritizuje nedostatky vo financovaní dopravnej infraštruktúry. Údaje o chýbajúcich miliardách, ktoré zverejnilo ministerstvo dopravy, znamenajú „priznanie bankrotu“, oznámil v nedeľu autoklub. Informovala o tom správa agentúry DPA.

Včera 18:53

Priame zahraničné investície (PZI) v Číne za osem mesiacov roka do konca augusta medziročne klesli o 12,7 % na 506,58 miliardy jüanov (60,66 miliardy eur). Informovala o tom správa portálu tradingeconomics.

Včera 18:51

Americký prezident Donald Trump v nedeľu prisľúbil, že v prípade eskalácie zo strany Ruska bude brániť Poľsko aj pobaltské štáty. Jeho vyjadrenie tak prišlo v reakcii na piatkové vniknutie lietadiel Moskvy do estónskeho vzdušného priestoru, informuje správa agentúry AFP.

Včera 18:49

.

Ukrajinci prišli o ďalší systém protivzdušnej obrany: Raketa Iskander zničila S-300 v Černihivskej oblasti

Ukrajina, 21. septembra 2025 - Ruské ministerstvo obrany zverejnilo zábery ukazujúce okamih zničenia protilietadlového raketového systému S-300PS Ozbrojených síl Ukrajiny…

21. 09. 2025 | 0 komentárov

Stačilo, nestačilo a ústavní soud

V předvolební kampani se konečně objevila otázka zajímavější, než kdo koho urazí či zesměšní. A sice pokus liberální strany o…

21. 09. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo znamenajú bezpečnostné záruky pre Ukrajinu, o ktorých diskutuje „koalícia ochotných“?

Bezpečnostné záruky pre Ukrajinu, o ktorých diskutuje „koalícia ochotných“, zaväzujú európske krajiny bojovať proti Rusku, ak sa vojna na Ukrajine…

21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové laboratórium na výskum mozgu a sluchu má prispieť k presnejšej diagnostike a personalizovanej liečbe

Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied, Lekárska fakulta Univerzity Komenského a Univerzitná nemocnica Bratislava otvorili nové spoločné Laboratórium pre komplexný výskum…

21. 09. 2025 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätý Matúš

Svätý apoštol Matúš, známy aj ako Lévi, sa oslavuje 21. septembra a je uctievaný pre svoju úlohu jedného z dvanástich…

21. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Valihora

Matej Michalička

Jozef Bugár

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov