Vláda túto technickú chybu pripisuje “nebývalému náporu” užívateľov stránky a spresnila, že počas utorka sa na účasť v historickom hlasovaní zaregistrovalo pol milióna ľudí. Nemenovaný vládny zdroj však potvrdil, že stránka prijímala registrácie ešte 45 minút po vypršaní konečného termínu.
Líder liberálnych demokratov Tim Farron označil technické problémy za “zmätok”, ktorý by mohol mať “závažné dôsledky” pre výsledok hlasovania. Podľa neho ľudia “musia dostať jeden deň navyše, aby si mohli uplatniť svoje demokratické právo”. Nezaregistrovaní sa nebudú môcť na hlasovaní zúčastniť.
V referende sú oprávnení hlasovať občania Británie alebo Írska, ktorí žijú v Spojenom kráľovstve, a tiež občania britského Spoločenstva národov (Commonwealthu) žijúci legálne v Británii, ktorí majú najmenej 18 rokov a zaregistrovali sa na referendum.
Celkove tak teoreticky môže v referende hlasovať až milión ľudí, ktorí nemajú britské občianstvo. Naopak, nebudú môcť hlasovať britskí občania, ktorí žijú v zahraničí dlhšie ako 15 rokov.