Noviny zdôraznili, že britská Pohraničná agentúra prvýkrát zverejnila snímky zo série svadieb naoko, ktoré sa uskutočnili v Pakistane počas rokov 2010 a 2011. Na snímkach vidno rovnakých ľudí na rozličných obradoch, pričom nevesty, ženíchovia a ich hostia si požičiavali vzájomne oblečenie.
Britský súd už skoršie tento rok poslal do väzenia deväť “neviest” za ich účasť na podvode a Holubová a Krejčí ich teraz nasledujú. Na zverejnených snímkach zo svadby Matyldy Krejčí vidno aj ďalšiu falošnú nevestu, 30-ročnú Češku Michaelu Lengyelovú, ktorá už si odpykáva svoj trest, uviedli noviny.
Nevesty boli členkami medzinárodnej bandy sprostredkúvajúcej falošné svadby
Na podvod upozornili zamestnanci britského konzulátu v Islamábáde, ktorí dostali vyše 60 žiadostí o víza podložených falošným sobášom a fotografiami z neho. “Manžel” Matyldy Krejčí tvrdil, že ju stretol 29. marca 2010 a ten istý deň sa zosobášili.
Slovenka Holubová, ktorá mala vtedy 48 rokov, si mala zobrať za manžela muža o 20 rokov mladšieho, s ktorým sa zoznámila iba deň predtým.
Nevesty boli členkami medzinárodnej bandy sprostredkúvajúcej falošné svadby. Sedemnásť organizátorov, sprostredkovateľov a neviest bolo odsúdených už v januári tým istým súdom v Sheffielde celkove k 27 rokom a ôsmim mesiacom väzenia. Jedna 25-ročná Češka sa takto údajne vydala trikrát za štyri mesiace. Skupina sa domnievala, že unikne pozornosti organizovaním svadieb v Pakistane.
Prokurátorka Sarah Wrightová zdôraznila, že ženy manželstvá uzatvárali výlučne kvôli imigračnému úradu a preto išlo o falošné svadby. Sudkyňa Rosalind Coeová konštatovala, že išlo o “veľmi dobre organizovanú a profesionálnu organizáciu”. Nevesty síce dostávali iba relatívne malú odmenu, ale poplatok pre ženíchov musel byť značný.
mž