Na vernisáži boli prítomní zástupcovia bratislavskej umeleckej obce, členovia Spoločnosti slovensko-ruského priateľstva, ruskí krajania a novinári.
Vladimír Pronin sa narodil v neveľkej dedinke neďaleko Moskvy, absolvoval Fedoskinskú školu miniatúrnych malieb a Moskovskú textilnú akadémiu. Skôr než sa začal venovať komornej maľbe, prešiel dlhú a kľukatú cestu – pracoval ako dizajnér látok a interiérov či reštaurátor. Práve toto všetko pomohlo sformovať osobitý charakter súčasnej tvorby umelca. Vladimira právom považujú za zakladateľa a rozvíjateľa ornamentálneho neosymbolizmu – ORNEOS (ОРНЕОС), (informačná maľba).
Výrazný predstaviteľ novej ruskej avantgardy prevzal to najlepšie z tradícií moskovských majstrov – tvorcov mozaikových ikon a diel vytvorených technikou textilných odstrižkov. Jeho diela sú kaleidoskopom farieb a obrazcov v kombinácii s presnými geometrickými tvarmi, medzi ktorými dominuje štvorec.
Výstava bola otvorená iba týždeň. Napriek tomuto krátkemu obdobiu si bratislavská mládež nenechala ujsť príležitosť vidieť diela a porozprávať sa s moskovským maliarom. Vladimír Pronin s potešením viedol tvorivé dielne v súkromnej základnej škole s vyučovacím ruským a slovenským jazykom (Medzinárodná ruská škola) a porozprával o univerzite, na ktorej vyučuje. Študenti Gymnázia A. Einsteina si vypočuli jeho prednášku o umení.