Podľa informácií od Bloombergu, Branson už v nedeľu podpísal v Bombaji predbežnú dohodu o vybudovaní hyperloopu. Skúšobná trať má byť postavená v priebehu dvoch až troch rokov od podpísania konečnej dohody, zatiaľ čo druhá fáza bude zameraná na dokončenie výstavby celej trasy, čo by samalo stihnúť do piatich až sedmich rokov.
S myšlienkou superrýchleho prepravného systému pre ľudí aj rôzny náklad v kapsliach v podtlakovom potrubí prišiel ešte v roku 2013 miliardár Elon Musk a medzitým už vykonal aj niekoľko skúšok.
India sa usiluje o rýchlu urbanizáciu. Premiér Narendra Modi vyčlenil približne 8,6 bilióna rupií (cca 133 miliárd dolárov) na modernizáciu železničných sietí a minulý rok sa začal budovať rýchlovlak na spojenie obchodných uzlov Bombaj a Ahmedabád.
Aj Bransonov projekt Púna-Bombaj by mohol viesť k dosiahnutiu sociálnych a ekonomických prínosov vo výške 55 miliárd dolárov za viac ako 30 rokov prevádzky, ako uvádza štúdia Virgin Hyperloop One.
“Verím, že Virgin Hyperloop by mohol mať rovnaký vplyv na Indiu v 21. storočí ako vlaky v 20. storočí,” vyhlásil Branson. “Trasa Púna-Bombaj je ideálnym prvým koridorom pre národnú hyperloopovú sieť.”