Kritiku vecnú a objektívnu vidí ako súčasť politického diania, ale mala by mať vždy isté parametre a pravidlá. Inak sa môže podľa Beňovej stať len nenávistným prejavom neobjektívnosti jej tvorcu. “Stáva sa pomaly pravidlom, že malá časť novinárov sa k takýmto prejavom prikláňa. Žiaľ. Lebo sloboda, akákoľvek, predpokladá aj mieru zodpovednosti. Platí to pre všetky slobody, aj slobodu slova,” píše Beňová v príspevku.
Snem Smeru, kde si strana pripomínal svojich 20 rokov, bola ich politická akcia, ktorá tento rok začala smutne. Predseda strany Robert Fico musel odísť pred začiatkom straníckeho snemu do nemocnice pre problémy s vysokým krvným tlakom. Napriek tomu vystúpil pred médiá, aby im vysvetlil dôvody, pre ktoré musí odísť do nemocnice. “A že vyzeral naozaj v kritickom stave uzná každý súdny človek, bez ohľadu na fakt či Roberta Fica má alebo nemá rád,” myslí si europoslankyňa.
Na sneme tak ako hlavný rečník vystúpil premiér Peter Pellegrini, ktorý mal podľa Beňovej príhovor plný emócií, presvedčenia. Hovoril aj o zlyhaniach, ale aj o potrebe zmeny a vízii do budúcnosti.
“Práve preto ma dnes naozaj sklamali niektorí komentátori. Rešpektujem, že Smer nie je “favoritom” pravicových médií. Rešpektujem to rovnako, ako rešpektujem slobodu slova. Čo sa rešpektovať nedá, sú politicky nekorektné a aj politologicky iracionálne predstavy, ako líder kandidátky a predseda vlády za Smer má svoj politický prejav na slávnostnom sneme strany venovať kritike predsedu strany, ktorého pár minút predtým odviezli do nemocnice,” dodáva v závere Beňová s tým, že Pellegrini sa svojej úlohy zhostil dôstojne a zodpovedne.