Vo svetových metropolách kvôli rasizmu poškodili alebo odstránili napríklad aj sochy osobností ako W. Churchilla či G. Washingtona. Baránek si však všíma, že pomaly tento boj proti rasizmu, xenofóbii, preniká aj k nám.
„Hlúposť, alebo neznalosť, jedno horšie, ako druhé, niektorých našich elitných absolventov elitnej bratislavskej žurnalistiky spôsobuje, že aj v našich neomarxistických médiách (teda nie všetkých médiách) sa hovorí len a len o bielych rasistoch, ale ani slovo o luze, ktorá v mene boja proti rasizmu rabuje, vykráda obchody, ničí cudzí majetok, kultúrne pamiatky a pod., a to všetko za výdatnej podpory zbabelých bielych, ale aj farebných hlupákov, ktorí podľahli ľavicovým extrémistom a ich vyhrážkam. Je to podobný amaterizmus analýzy a intepretácie histórie, ako bez historicko-kultúrneho kontextu, označiť štúrovcov za antisemitov a hlupákov,“ píše analytik.
Baránek vysvetľuje, že nie je možné dnešnými kritériami a morálno-etickými meradlami hodnotiť históriu, keďže tieto kritéria a meradlá sa tiež vyvíjajú. „Oni to však vedia a zneužívajú hlúposť a povrchnosť niektorých novinárov, ktorí to nevedia, alebo “nemôžu” vedieť. Lebo strata zdravého rozumu je to, čo najlepšie charakterizuje ich „progresívnosť“, “ pokračuje.
Ak by sme chceli byť spravodliví a naozaj dôslední, mali by sme potom podľa analytika zbúrať napríklad aj Koloseum, ako symbol otrokárskej minulosti antiky a Ríma, ale aj ostatné zachovalé stavby, sochy a iné pamiatky antiky, najmä Rímskej ríše, ako symboly otrokárskej spoločnosti. či egyptské pyramídy a podobne.
„Zbombardujme pyramídy v meste Teotihuacán. Ako všetci vieme, Aztékovia, ktorí tu žili, boli neobyčajne krutí. A takisto všetci ľavicoví aktivisti isto dobre vedia, že ich vládca Montezuma usporiadal na počesť Cortéza banket, kde sa podávali jedlá z ľudských sŕdc. A pri iných rituáloch zasa obeť zaživa zvliekli z kože. Kňaz si potom kožu obliekol na seba a nosil ju na sebe celý mesiac. Ich predchodcovia Mayovia boli len o niečo lepší. Ale nie zasa o toľko, aby sme nezbombardovali aj Kukulkánovu pyramídu v Chichén Itzá,” vymenúva ďalej Baránek s tým, takto by mohol pokračovať ďalej a ďalej.
„Priatelia, svet, zásluhou ľavicových extrémistov a zbabelých elít, rýchlo degeneruje a osprostieva. Ostávajú nám dve možnosti – prispôsobiť sa a veselo zdegenerovať s nimi, alebo sa vzoprieť,“ dodáva na záver.
Tatiana Stará